Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 01.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Гинко билоба  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 18:30



Здравейте.Имам въпрос относно начина на приемането на гинко билоба.Взех една опаковка на дъщеря ми,защото в момента е в голямо напрежение,страшно много учи,чувства се доста изтощена и една позната аптекарка ме посъветва да й взема някакви добавки,витамини,гинко билобата била подходяща при психични натоварвания..Търсех днес като фирма Оzone,обаче нямаше и взех на адванс фарма.На двете фирми съдържанието в една таблетка е 40 мг,само че на едната пише по 1 на ден,по време на основното хранене,на тази която взех днес по 3 на ден и се озадачих.Не е ли много на едно 18 годишно момиче по 3?Чудя се по колко да ги взема.Вярно че е билка,ама все пак...А има ли нещо по-подходящо?Давала съм й и пчелен прашец,ама как сме се гонили да я лапне тази лъжица...Мерси предварително



Тема Re: Гинко билоба [re: мaйka]  
АвторLina (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 19:02



Гинко Билоба е с прехвалено и недоказано при всички хора действие, така както жен-шенът и новият хит - Омега-3 мастните киселини. За тези 3-те се носят какви ли не весели легенди, лекували като се започне от тумори та се стигне до шизофрения. Не му се ПРЕДОВЕРЯВАЙТЕ. Освен това аптекатските фирми надушиха, че тук много се търси и го продават на банално високи цени, докато на запад и в америка е евтино. Дозата му може да стигне и над 200 милиграма на ден, така че не се притеснявайте едва ли ще й навреди.



Тема Re: Гинко билоба [re: мaйka]  
Авторбдф (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 02:46



гинкото не е най-доброто за едно 18 год. момиче. по-добре не си правете експерименти.



Тема Re: Гинко билоба [re: мaйka]  
Автор dd-to-be (регистриран)
Публикувано27.12.07 10:31



Най-природосъобразният лек в този случай е добрият сън. А за подпомагане на мозъка може да й направите смес от смлени орехи (бадеми), мед и лимони.

Съм и ще бъда!


Тема Re: Гинко билоба [re: dd-to-be]  
Авторявe (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 11:32



Това е билка. Няма по-добро за 18-год. момиче. Радвам се, че са останали такива майки!



Тема Re: Гинко билоба [re: мaйka]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано01.01.08 23:36



Напоследък има и друг проблем.След попродължително четене се оплаква от главоболие и то само в дясната част на челото.Възможно ли е да е от очите,примерно нужда от някъкъв диоптър.Гледам я че всяка вечер почти взима аналгин,ама това не може да продължава.Май ще се ходи на очен лекар





Тема Re: Гинко билоба [re: мaйka]  
Авторqwe (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 03:16



Аналгинът е много силен и далеч не безвреден. Нека отиде на лекар. Може и да не е проблемът в очите.



Тема Re: Гинко билоба [re: qwe]  
Авторcъщo мaйka (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 09:17



Ама как е възможно едно 18 год момиче да няма режим на учене и почивка и какво има толкова да учи, че чак да взема хапчета ! Еми 2 висши образования и то сериозни съм завършила, дъщеря ми е 2 курс студентка и такова нещо не ни се е налагало. Има си режим на учене и почивка - позаинтересувайте се. Какво е това нещо ???? Хапчета - пък било и от билки ! Виж мед ,пчелно млечице и........ за подсилване на имунната система - да. Че тя ,ако от 18 год. започне с помощни средства , значи това дете не е пригодено за натоварване - запазете го, не трябва да учи.



Тема Re: Гинко билоба [re: cъщo мaйka]  
Авторky-ky (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 16:35



абсолютно сте права. някои родители имат свръх очаквания към децата си, поради простата причина , че те самите не се чувстват удволетворени от това, което са постигнали. според мен, за едно дете нмяа по-голяма трагедия от това родителите му да имамт неадекватно поведение спрямо него. мисля, че майката, искаща съвет за дъщеря си, трябва да иде на психолог!!поне няколко пъти! аман от комплексирани родители!





Тема Re: Гинко билоба [re: ky-ky]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано06.01.08 16:44



Когато бях студентка, четях по 12-14 часа на ден по време на сесия и много се изтощавах. Майка ми се чудеше как да ми помогне жената. Правеше ми мед с орехи, караше ме да ям по 3 на ден, защото не хапвах нищо и отслабвах с по 5-6 кг след сесията. Притесняваше се. Изглежда и тази жена се е видяла в чудо. Не я обвинявайте!

Държавата България - невъзможни неща няма!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.