Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 22.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Гинко билоба [re: femina]  
Авторky-ky (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 18:21



абе хайде стига глупости! и ние сме ходили на училище и сме били студенти! това, че сте чела по 12-14 часа, означава или че сте била много тъпа, което не ми се ще да вярвам, или през две трети от тези 14 часа сте витаели мисловно в друго време и пространство. нали не искате да ме убедите, че мозъка може да работи на високи обороти толкова много часове?!? не е ли по-добре да се "стои над книгата" по-малко, но за сметка на това по-качествено?!?

освен това, ако човек на 18 години се побърква от четене по време на сесия, значи, че тотално е проспал средното си образование и няма навика да усвоява учебния материал качествено.......освен, ако не се опитва да научи тлефонния указател на софия, човек винаги намира някаква логика, в това, което чете , за да го запомня по-лесно!



Тема Re: Гинко билоба [re: ky-ky]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано06.01.08 19:44



Не знам какво сте учил/а след средното. От образование до образование има голяма разлика.
Много е важно обаче как човек учи - дали е максималист и иска всичко да разбере, чете от различни места едновременно, за да сравни информацията, за да бъде след това в професията си на високо ниво. Защото познавам и такива, които учеха за да изкарат изпита, дали с 3 или по милост. Имам доста такива колеги.
Много четях и продължавам да чета и да се образовам, за разлика от много други. И не съм тъпа. Това го твърдя със сигурност.
Ако искаш ми вярвай.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: Гинко билоба [re: femina]  
Авторky-ky (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 08:05



ще си позволя да перифразирам част от тв. реклама:" само с четене не става, трябва и акъл". ако под учене разбирате наизустяване на материала, не случайно за висше образование, което може всеки средно-интелигентен и немного мързелив човек да има, сте чела по 14 часа по време на сесиите. чудя се само през семестрите какво сте правила като сте била толкова ученолюбива? хм?

питате за моето образование-СМГ, след това" Информатика" в СУ. и за твоя информация там дори изкарването на тройка, само с четене не става. това го твърдя със сигурност!
ако икаш ми вярвай!





Тема Re: Гинко билобанови [re: ky-ky]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано07.01.08 14:23



Занимавам се с програмиране. И съм завършил медицина.
Има огромна разлика между програмиране и медицина.
При медицината е необходимо да погълнеш огромно количество материал, за да стигнеш до логиката. При програмирането - достатъчно е да добиеш някаква наистина елементарна база, за да видиш логиката.
В медицината изпитите, в болшинството случаи толерират зубренето. И ако паметта не е силното ти място - трябва много да четеш, ама наистина много.
Завърших с петица (средна оценка) - имах тройки по почти всички предмети които изискваха добра памет (например анатомия).

Така че - по добре не сравнявай информатика и медицина. В медицината подготовката на изпита се извършва по един начин - с четене.
След това - след като завършиш има и други неща в зависимост от специалността.
ПП
И аз съм чел по 10 - 12 часа по време на сесии, през семестрите доста по малко.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Гинко билобанови [re: ky-ky]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано07.01.08 16:54



ky-kу, изобщо не знаеш за какво става въпрос, така че не ми обяснявай повече и не сравнявай. Аз също спирам този безсмислен диалог, защото едва ли ще разбереш каквото и да ти кажа.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: Гинко билобанови [re: femina]  
Авторky-ky (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 21:44



като гледам колко бъзро се нервиш, си мисля, че имаш нужда от нещо доста по-силничко от гинко билоба....а после иди разправяй, че си учила по 14 часа като студентка.

п.с абе да не би да си в критическата?



Тема Re: Гинко билобанови [re: ky-ky]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 22:12



Хора, а престанете де! Темата беше за Гинко Билоба, а вие се скарахте! Тук всички имаме нужда да се подкрепяме преди всичко.





Тема Re: Гинко билобанови [re: lvo]  
Авторky-ky (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 22:36



веднага ще ти кажа нещо по темата-преди 2 години учих за един важен сертификат. понеже някои от въпросите изискваха повече памет отколкото мислене(мразя американската система за сертифициране!), си хапвах по 2 грейпфрута всеки ден в продължение на 1 седмица. бях чела, че грейпрфрутите много подпомагат запаметяването. дали е така или само си внушавах-не знам, но сутрин учих по 2 -3 часа и вечер по 2, т.е не повече от 5 часа на ден, а страшно бързо и качествено усвоявах материала при все, че беше на английски, самия изпит също. и може би най-важното-спех поне по 10 часа на денонощие-от които 2 след обяд.



Тема Re: Гинко билобанови [re: ky-ky]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано08.01.08 04:55



Ми има хора с ниска поносимост към глупости.
А на теб ти се удава доста добре да приказваш за неща от които си нямаш понятие.
Е вярвай ми - малко е дразнещо.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Гинко билобанови [re: bira_more]  
Авторky-ky (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 12:26



докторе, гледай сега! социалния живот си има една важна особеност-не всички хора имат за основна цел в живота си да мислят като теб, да ти създават душевен комфорт и не на последно място-да учат по 14 часа на ден, за да си вземат изпитите!

Не знам къде си учил, но явно нищо не си научил. За това и си го докарал до даване на акъл тук.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.