Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 13.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: от докторнови [re: prqk-or]  
Автор elenaelena (оптимист)
Публикувано20.04.07 23:06



Контактен дерматит
Контактният дерматит се причинява от многообразни химични вещества /метали и метални соли, деривати на земно масло, каучук, полимери, различни медикаменти, козметични средства, сапуни и дегергентни повърхностни покрития и разтворители, растителни и животински продукти, пестициди и торове и др/.

Промените се локализират по местата на директния или индиректния контакт с причинителя, а тяхна степен и тежест зависят от химичната природа на веществото и от реактивността на организма. Контактният дерматит протича по два основни механизма неалергичен и алергичен. От своя страна неалергичният дерматит протича по иритативен път и дегенеративен механисъм.

Иритативният контактен дерматит се причинява най-често от силни киселини и основи. Заболяването настъпва още при първия контакт, протича остро и след прекратяване на контакта с химичното вещество завършва с оздравяване. Измененията се локализират по местата на контакт с причинителя, най-често дланите, лицето, крайниците. По кожата се появява зачервяване, оток и уплътняване, а понякога и мехури, които по-късно се разпукват, а на тяхно място се образуват ерозии и корички. Често е налице и локална болка.

Дегенеративен контактен дерматит се наблюдава при многократно дразнение на кожата с киселини, основи и други химични вещества в ниска концентрация. При началните контакти настъпва нарушение в защитните функции на кожата, а впоследствие се появяват възпалителни и дегенеративни изменения. Те се локализират по правило по гърба на китките със зачервяване, което варира от едва забележимо до ярко изразено. Кожата в засегнатия участък се уплътнява и започва да се лющи. Налице са оплаквания от сърбеж и парене.

Заболяването протича хронично с бавно оздравяване.

При алергичния контактен дерматит про мените се появяват при повторен контакт с причинителя, който действа като алерген. След първия контакт настъпва имунологична алергична пренагласа на организма /сенсабилизация/. Алергените най-честто са вещества с ниско молекулно тегло /хаптени/, които придобиват алергични свойства при свързване с белтъците на организма.

Промените се локализират както в мястото на контакта, така и в други кожни участъци. Те са многообразни: зачервяване, оток, възелчета, мехурчета, ерозии, корички, люспи.

Болните се оплакват от сърбеж.

Преустановяването на контакта не винаги се съпровожда с изчезване на кожните промени и оздравяване. Болестта се поддържа и от минимални количества алерген в околната среда.

Лечението на контактния дерматит на първо място е насочено към отстраняване на причинителя. Локално се прилагат бани, охлаждащи компреси, кремове, съжържащи кортикостероидни медикаменти. При по-тежки случаи се назначават кортикостероидни препарати - през устата или мускулно.

Прифилактиката е насочена към изключване на контакт с причинители на дерматита. Препоръчва се употребата на защитни ръкавици, спазване на санитарнохигиенните норми в трудовата и професионалната среда.



Тема Re: Краста-ка се лекува?нови [re: Aнoним]  
Авторveterinarq (Нерегистриран)
Публикувано04.05.07 20:11



ами виш сега, значи като се искъпеш с обикновен сапун ще се намажеш с Свинска Мас и после с Сяра ама не някакъв процент а с концентрат

на селу така оправям свинете



Тема Re: от докторнови [re: elenaelena]  
Авторcъpбeжчo (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 16:40



Много полезна тема и аз лепнах краста (от каде не се знае) ..
Скъсва ме тоя сърбеж , първата седмица мислех 4е е някаква алергия ама не мина ...

Сега ще си купя Скабин и ще се мажа , до колкото разбрах не трябва да се къпя поне 3 дена ,, Защо ??

Мазах се с нещо кадето лекарката ми го изписа ,тъкмо взеха да изчезват и пак се появиха , от изписаното до тука разбирам че е от небрежност .
Сега почвам на ново и дано бързо се махнат щото откачам вече ..



Тема има страхотно лекарство за лечение на крастанови [re: elenaelena]  
Авторkpacтa (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 12:11



Да. Това е факт. Има страхотно средство за лечение на краста. И то не е мазно, и не трябва да се вмирисваш три или повече дни от некъпане.
Намазваш се, и само след три часа си готов за къпане!!!

И аз пробвах с 30% от нещо си, скабини, скабизоли, сяра с мас..... и дрън-дрън - никакъв ефект. Смених си гардероба два пъти (за по-сигурно) - все си имахме паразити (цялото тричленно семейство + родата).

Да, ама не. Оказа се, че има препарат за лечението на тези гадове, но никой неиска да го регистрира в България???????!!!!!!???????

Та - препарата е JACUTIN GEL
Из Европата го има. Съществува и спрей (не в България, разбира се).

И така - мажеш се, три часа чакаш (не три дни вмирисан) - и си готов.

Да, препарата съдържа инсектицида Линдан, но щом европейците не са измрели от него - едвали ние ще сме първите, дето ще ни се случи. А пък и аз съм все още жив. (Това го написах, защото из форумите се шири някакво отрицателно мнение за Линдан).
Но препарата е все пак лечебно средство, сиреч тестван е.

Успех на всички крастави :)





Тема Re: има страхотно лекарство за лечение на крастанови [re: kpacтa]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано05.08.07 13:49





прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: има страхотно лекарство за лечение на крастанови [re: ha!]  
АвторHarasho_Krasavec (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 13:54



И аз имам краста - тоест всички вкъщи имаме краста (а и забелязах, че гаджето ми се почесва отвреме на време, май и тя има). Ходих на лекар и ми даде да се мажа с "Acarol" , мазахме се сума ти време, ама не знам - от небрежност ли (защото се купах!) или не знам от какво пак ме събри (нямам никакви рани, но ме сърби около корема и по колената). Прочетох всичко, което пишете тука и сега отивам да търся по аптеките:
1. Elenol - това пише, че било най-добра, мажеш се веднъж, минават 24 часа - къпеш се и забравяш (съдържа някакъв инсектицит - но сякаш доматите от Турция не съдържат

).
2. "Скабизол" и "Скабин" (Scabin) - нямам представа какво е това, ама пак няма къпане няколко дни.
3. "Сулфур"
4. "Permethrin" - това било модерно в Испания, един приятел от там ми го препоръча, дори ще ни даде да се мажем, ама било само половин окакопка и няма да стигне до никъде. !!! В България Permethrin се използва за лечение на кучета и котки. Сега се чудя дали, ако не намеря Elenol, дали да не ходя в някоя зооаптека :)

Ами това отивам да търся, после ще Ви пиша, какво съм намерил.
А като свърша лечението, ще пиша кое е помогнало. Смятам, че ще бъде много полезно на всички, които ще се зарязят.

Иначе лекарката каза, че краста се хващало и от дружките на вратите, от столове и т.н.



Тема Re: има страхотно лекарство за лечение на крастанови [re: Harasho_Krasavec]  
АвторHypo (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 11:37



Здравейте!

Преди 3 седмици приключих с мазането за да се излекувам от крастата... Мазах се с 30% разтвор на бенин-бензоат (така май се казваше) и с акарол... Всичко добре, крастата мина, обривите изчезнаха, но тези дни забелязвам, че пак ме понасърбява тук там... Видимо няма нито пъпчици нито обрив, но ме сърби от време на време. Дрехите ги изпрах, гладих проветрявах и т.н. ама се чудя толкова ли са устойчиви тези гадинки, че да не са измрели всичките. 3 дена подред бах намазан с този разтвор...


възможно ли е самата кожа да раздразнена и за това да ме сърби след лечението...


Вече имам чувството, че психясвам... много е гадно...

моля помогнете



Тема Re: Краста-ка се лекува?[Кирилицата]нови [re: Aнoним]  
Авторбeздoмниka (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 00:02



е задължителна

Редактирано от bira_more на 05.11.07 00:30.



Тема Re: Краста-ка се лекува? [Кирилицата]нови [re: бeздoмниka]  
Авторbezdomnika (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 00:06



е задължителна

Редактирано от bira_more на 05.11.07 00:31.



Тема Re: Краста-ка се лекува?нови [re: Aнoним]  
АвторX-kpacтaвa жaбa (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 20:21



Ето и моя опит с тая ши*ана зараза:

Живея в чужбина. По едно време започнаха сърбежи в областта под пъпа. Помислих, че нещо ме е облазило и ще мине. Областта на сърбежите започна да се разширява - гърди, слабини, свивки зад колената....
Ходих 2 пъти на лекар, но и 2та пъти ми поставиха грешни диагнози. Използвах предписаните медикаменти, но нищо...
Помислих, че ще се оправи от само себе си и реших да изчакам. През това време сърбежите започнаха да стават нетърпими. Особнно вечер трудно можех да се концентрирам да свърша нещо. Около 40ия ден се качих на самолета и се прибрах в БГ. Отидох в 29-та в Сф и веднага ми поставиха правилната диагноза.
30%-овия разтвор, 6 дни го мазах вечер преди лягане, като всяка сутрин се къпех. Беше ми жал за дрехите и не съм ги преварявал. Изпрах ги, кои на 60, кои на 30 градуса и ги изгладих от вътрешната страна. На обувките нищо не съм правил. Нощем спех с едни и същи дрехи, които перех през 2 дни.
След края на 6-дневния период, кожата явно беше поизгоряла и ме сърбеше тук таме, но се оправих. Освен крем Нивеа, друго не съм мазал.
Като се върнах в чужбина измих всичко със спирт. Чаршафите нямах възможност да ги изпера първата вечер и първата нощ съм спал в тях (междувременно бях прочел тази тема тук и разбрал, че след 72ч. гадините сами умират, ако не са в друг организъм).
Странното беше, че приятелката ми не успя да се зарази въпреки, че спехме заедно през цялото време.

Разказвам това, защото на повечето места, където впоследствие открих информация за крастата, се дават прекалено строги указания, които според моя опит могат да бъдат пренебрегнати.
Примерно некъпането звучи ужасно. За нищо на света не бих стоял 4-6 дни без да се къпя.
Изваряването на дрехите - би унищожило голяма част дрехи, които ще загубят цвят или драстично ще променят размера си. Едно пране с гладене поне в моя случай беше напълно достатъчно. За допълнителна застраховка може дрехите да бъдат изолирани за една седмица и пак ще е достатъчно.

40 и няколко трудни дни от живота ми....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.