Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 08.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Краста-ка се лекува?нови [re: Aнoним]  
Автор dept (непознат )
Публикувано11.01.08 00:12



След като се мазах 4 дена на 5тия ден пак малко ме сърби. Това означава ли че не съм се излекувал



Тема Re: Краста-ка се лекува?нови [re: Aнoним]  
Авторaнoнимчo (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 23:32



имам и аз 1 въпрос днес ми е трети ден който се мажа с ACAROL и не съм се къпал имам 2 пъпчици около пъпа и 3-4 по слабините чак след като изчезнат напълно тези пъпки ли съм излекуван? на други места нямам пъпки само сърбеж отвреме на време



Тема Re: Краста-ка се лекува?нови [re: aнoнимчo]  
Автортaнюpka (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 23:28



ох и аз не зная синът ми се лекува вече 6 дена и пак има пъпки като че ли нови.Изпрахме и изгладихме всичко но имам чувството че не се е оправил. Маже се с акарол и аз се мазах но дали не сме изпуснали някоя дреха или тези гадини не умират така лесно.Ако ни повтори този ужас няма да имам сили да изпера и изгладя пак всичко.



Тема Re: Краста-ка се лекува?нови [re: тaнюpka]  
Авторaз питaм (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 11:47



Имам и аз едно питане от преди седмица детето се оплака от ситни и дребни пъпчици по тялото (но само в горната половина), а тук чета че тези гадинки се разпространяват главно по слабините и кожата на нежните места.А в случая са по гърба и горната част на ръцете,но не и между пръстите.Пъпките са светли и подобни на брадавички а сърбеж почти няма.След 1 ден и на мен ми се появиха също по гърба и раменете.Ходихме при личния лекар които беше озадачен и несигурен в диагнозата която постави но каза "това мисля че е краста"предписа Scabisol и отказа да даде направление за дерматолог каза да се мажем всички у дома и след 5 дена на контролен преглед.Искам да добавя че определено не е вид алергия защото пихме задружно алергозан 3-4 дни и не се повлиява.Много ще сам благодарна ако някои сподели мнение.Дали има такъв вид краста които не сърби и не е на обичаините места.



Тема Re: Краста-ка се лекува?нови [re: aз питaм]  
Авторlolita (Нерегистриран)
Публикувано15.03.09 13:32



Здравейте, и ние сме с неуспешно лечение на скабиес вече за трети път. Мажем се със прословутия серен мехлем 3 дни сутрин и вечер без къпане и миене. Имам усещането, че при дезинфекцията нещо не се получава. Мебелите почистих със спирт за горене, играчките на детето също, остават само матраците на леглата, които гладих с ютия. След последното мазане дрехите, завивките и възглавниците оставих 7 дни на проветрение и облякохме дрехи, които не сме носили поне 7 дни. Бельото и памучните дрехи изпрах на 90 градуса (незнам дали е достаъчно) и изгладих с ютия. Обувките и те бяха на проветрение. Искам да питам има ли някакъв дезинфектант за дрехи и обувки ? Някъде прочетох за формалин на таблетки, обаче никъде в аптеките го няма а и в санитарните магазини не откривам. Мога ли да сложа обувките в чувал и да напръскам с РАЙД (на флакона пише че е силно токсичен), след което да ги оставя 24 часа завързани в чувала и да ги проветря ? Според вас ще има ли ефект и ако откриете нещо, което не правя както трябва, моля напишете ?



Тема Re: Краста-ка се лекува?нови [re: lolita]  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано16.03.09 14:42



Често пъти при лечение на краста - от сярата се получава дерматит. Добре е да смените лекарството с някое от изброените по - горе. Освен това, след като се изкъпете, там където е разранена кожа е добре да се намаже с гентамицин крем. Понякога дерматита, който е вторичен - от мазилата срещу краста предизвиква сърбежи и зачервяване, човек се панира, отново се маже срещу краста - върти се в затворен кръг. Мисля че не са нужни повече дизинфекционни мерки, от тези които сте взели. Понякога в самата кожа остават яйцата на проклетия гад и след около две седмици пак се появява зачервяване. Просто се успокойте - нормалната хигиена е достатъчна, намажете се с гентамицин след изкъпване няколко пъти и ако отново се появи сърбеж сменете препарата.



Тема Re: Краста-ка се лекува?нови [re: Дaни]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано29.05.09 10:47



появи се и при мен но само между пръстите на ръцете. Лекувам се с акарол ,но пемога да ги опазя от вода и тъка тъкмо изчезне и пак се появи. Дайте ми съвет къкво да предприема? Мазах се и със сяра, ръцете ми се обелиха и все немога да се отървя от гадинките.





Тема Re: Краста-ка се лекува?нови [re: и aз]  
АвторEни (Нерегистриран)
Публикувано31.05.09 09:02



След намазване с акарол или друг препарат срещу гадинките, ако се наложи миене на ръцете поставете мазен, много мазен крем. Акарите на крастата дишат чрез кожата си - мазната субстанция сама по себе си е начин за унищожаването им. Препоръчаният по-горе гентамицин е подходящ. Основното е голямо количество. Препаратът срещу краста и гентамициновия крем не си пречат. Поне 10 дни след лечението ръцете трябва винаги да бъдат достатъчно намазани с крем.



Тема Re: Краста-ка се лекува?нови [re: Eни]  
Автор sacho76 (непознат )
Публикувано05.05.10 19:15



и аз имах същия проблем пробвас с ACAROL защото само пова предлагат по аптеките ефекта беше нулев. и аз не видях някой да се е оправил с него.затова отидох в ветеренарна аптака взех циперметин който бил само за животни и напръсках се преди да легна изядох едно мляко на сутринта никакви гадинки не се усештаха и напръсках навсякаде.инсектецит е отровно е но щом не мори животните значи може.с деца вече незнам но ви го казвам като краина мярка .



Тема Re: Краста-ка се лекува?[Кирилицата]нови [re: sacho76]  
Автор nepoznata233 (непознат )
Публикувано05.08.10 16:14



е задължителна. Има KREDOR.
Иначе - извиненията са приети, ама следващия път аз пак ще махна латиница.

Редактирано от bira_more на 05.08.10 16:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.