Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 10.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: koksartrozaнови [re: DANl]  
Автор AZZA (минаващ)
Публикувано19.06.03 16:04



Малко по-нагоре е пусната рецептата. Но ще ти я изкопирам и тук. Надявам се Elsa да не ми се разсърди.

Коксартроза

Набави си 40 грозда от разцъфнал БЯЛ люляк
орони цветовете и ги постави в буркани или стъклено шише, хубаво да се натъпчат цветовете в съдинката. Заливат се за предпочитане с домашна ракия, но ако няма домашна може с мед.спирт 70° или поне водка ако ще да е най-дървената марка. Залива се със спирта или алкохола, захлупва се плътно и се оставя на слънчев прозорец за 2 седмици. Прецежда се и отново се залива с алкохол или спирт(каквото имаш под ръка). Извлека е силен и се взема на гладно всяка сутрин по 1 супена лъжица, така докато се изконсумира първия екстракт. Резултата се забелязва след около 10-тина дни от започването на консумацията на екстракта. Вторият извлек е по-слабичък като действие, и трябва да стои така в съдинката без да се отстранява. При привършване на втория извлек, сместа от люляковите съцветия не се хвърля, а с нея се намазват(не се резтрива!) места където има болки. На моя близка това помогна много, още не беше употребила целия първи извлек, но не го спря а си го употреби.

satava samo s bial liuliak!!!


Успех



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
Автор Lona28 (непознат)
Публикувано21.06.03 23:14



Zdravei imam edin vuros s kolklo grama alkohol se zaliva
Mersi



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
АвторTARASA4 (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 23:56



много искам да я пробвам тази рецепта, баща ми се мъчи с това заболяване,
ами сега люляк като не цъфти, ...... чакаме до следващия сезон - така излиза :(((((



Тема Re: koksartrozaнови [re: Lona28]  
АвторElsa (Нерегистриран)
Публикувано13.07.03 13:35



Zhdraveite na vsicki,
molia da me izhvinite ce vi otgovariam tolkova kysno, no me niamashe v kysti v zegite, a tam kydeto biah niama vryzhka s internet.

Alkohola da pokrie tsvetovete -goredolu 2 prysta nad tsevtovete. Zha edna dozha otiva mezdu 800 ml. i 1 l. v zhavisimost ot burkana.

Zelia vi zvisko hubavo !



Тема Re: koksartrozaнови [re: TARASA4]  
АвторElsa (Нерегистриран)
Публикувано13.07.03 13:38



Zhdravei

Zha syzalenie e taka.
Azh pusnah retespteta v razhgara na sezhona na liuliaka.

A minalata godina moi blizhki tyrsiha po bilkovite apteki suh bial liuliak, no im kazhaha ce go niamat izhobsto v listata.

Zhapishi si niakyde retseptata i dejstvaj na prolet kato tsyfne liuliaka.

Zelaia ti mnog zhdrave i vsicko hubavo !



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
Авторвpъзчицa (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 14:22



40 цвята ли трябва да се откъснат ? това не е ли почти целия цвят на едно дърво?



Тема Re: koksartrozaнови [re: garami]  
Автор3aтoчeницa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 04:40



Здравеите всички, влизам в клуба и аз с болката си, ако може никои да ми помогне със съвет. Имам старо заболяване - дископатия, сега отново се обажда, не знам от какво се получи, дали от влагата (и аз сам в "обетованата земя), дали от обездвижване, но не мога да се изправя, а пари за доктори нямам. Опитвам с разтягане с гимнастика, ама не успявам да освободя явно притиснатия нерж. Ако някои знае адрес с комплекс рехабилитационни упражнения, ще му бъда много благодарна. Желая здраве на всички!



Тема Re: koksartrozaнови [re: вpъзчицa]  
АвторElsa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 13:30



Da 40 Zviata(grozda), naistina ne sa malko.
Ako e edno po golemicko dyrvo pone 1/2 ot negovite tsvetove.

Abe beresh i slagash v torba ili plik, posle gkato se priberesh broish, ako sa povece vizdash kolko sa ti v povece i otivash i otkysvash tocno oste tolkova kolkoto da ti stane oste 1 doza, ce zakysali vinagi ima . Vse na niakogo mozesh da pomognesh.

Da otbeleza.
Ostaviash liuliaka vyrhu vestnitsi zha 24 casa, i posle po lesno se oronva, ca kakto e presno otyksnat trudno se oronva, gubi mnogo vreme i ako nimash tyrpenie smiatam sestash se.

Vsicko hubavo !



Тема Re: koksartrozaнови [re: 3aтoчeницa]  
АвторElsa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 13:43



Zdravei,
nezavisimo ce e staro zaboliavaneto ti,
pomost ima.
Ne pomnia vece kolko pyti publikuvah retseptata za diskopatia.
Cak me e sram ce tia maj stana istoriceska.
No zaradi teb ste ja publikuvam pak ce da ja vidish i da si ja napravish.

Retseptata e za:

DISKOPATII ISHIAS LUMBAGO I REVMATICNI Bolki

60 lista ot rastenieto(ne ot tsveta) na tsveteto Zakium(Oleandyr) se zalivat po vyzmoznost s domashna silna rakia, no ako nimash domashna stava i kupeshka. V prozracno shishe. Po hubavo e shisheto da e stykleno, a ne plastmasovo. Niakyde kym 500 mll.- 700 mll. Ostavia se na slyncev prozorets zha 14-15 dni. Posle se vzima ot izvleka v ryka i se namazva(ne se razhtriva!!!- zhastoto predizvikva pri razhtrivka prekomerno zatopliane-gorene) miastoto kydeto ima bolki. Prosto se navlazniva i se ostavia kozata da popie izhvleka (ne se obyrsva) i da se poluci nesto kato filtyr ot izvleka vyrhu kozata. Dnevno moze do 5-6 pyti da se mazesh. Pri krizi ot Diskopatia pomaga zha 2 dni mazane, krizata otshumiava.

Systoto dejstvie otnosno revmaticni bolki ima i Rozmarina no v shishe rakia se slagat 3 klonceta 2 prysta po kysi ot samoto shishe. Dyrzi se na slyncev prozorets 20 - 30 dni. I posle se masira leko mistoto s bolkata.

Zelaia ti vsicko hubavo i byrzo ozdravivane !



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
Авторзaтoчeницa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 17:19



здравеи, Елза,
много съм ти благодарна за отзивчивосста, ти си цяла енциклопедия! Веднага ще направя необходимото и пак ще ти се обадя. Не очаквах толкова бърз отговор и бях приятно изненадана като го намерих още сутринта (осем часа разлика имаме с БГ). Още веднаж - голямо БЛАГОДАРЯ!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.