Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:12 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема koksartroza  
Авторvioleta (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 23:06



Kakwo e tova zaboliavane,simptomi,lechenie,prognoza i t. n.?



Тема Re: koksartrozaнови [re: violeta]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано02.06.03 00:18



.

To find riches is a beggar's dream, but to find love is the dream of kings.

Тема Re: koksartrozaнови [re: violeta]  
Автор Elsa (непознат )
Публикувано02.06.03 14:22



Zhdravei Violeta,

Vizdam ce Shedans vece ti e podala informatsia otnosno koksartrozhata.

Samo ste spomena ce zhaboliavaneto e lecimo, i s narodna meditsina.
Ako proiavaiavsh interes kym takava retsepta, kazhi zha da ti ja postna.

Zelaia ti vsicko hubavo Violeta !



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
Авторgarami (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 13:08



здравей Елза.
Ти ми отговори на постинга от 17 май (препоръ4а ми рецепта за коксартроза), благодаря ти. Но при нас не расте люляк. Все пак ще съм ти много благодарна да видя рецептата ти и ми разкажи вси4ко което знаеш за болестта и ле4ението и (вклю4ително и за хранителен режим, ако се налага такъв)
Предварително ти благодаря.
бъди здрава!



Тема Re: koksartrozaнови [re: garami]  
Автор Elsa (непознат )
Публикувано03.06.03 15:53



Zhdravei Garami,
mi nezhnam kyde si, stoto v Bylgaria ima liuliak. Azh systo ne sym v Bylgaria, no ima liuliak i naslagah zha edin kup narod.E, malko mi beshe tyrudno da otkia blial, no otkrih edno dryvce, nicia sobstvenost i go opasoh miloto ostanaha mu samo 5-6 grozhda stsvetove. Deza sega na 25 triabva da pretsedia tinkrurata i da ja pribera na tymno.
Ako imash koj da ti go napravi v Balgaria i da ti go pribere ili da ti go prati .

Nisto po razhlicno ot tova koeto sym ti pisala na 17.05. I nacina na priemane si e systia. Izhbiagva se samo svinsko. Inak nisto osobeno.

Defakto ne dietata , a samata tinktura opravia polozenieto. Moia blizhka beshe pensioner pyrva grupa zha tova i ja biaha otpusali. Tova j pomogna i tia raboti posle ne samo do pensia normalna, a i dylgi godini sled pensia. Smiataj ce togava e bila kym 49, sega e pone kym74 g. I sym ubedena, ce tezhi deto j kazhah ce niama da ja byde i ce e nelecimo sa ja prevarili v trapa, no...... Mnogo j pomogna tocno tazhi retsepta. Tova ja vdigna na kraka otnovo.

Ako imash nesto da pitash davaj.
Zelaia ti vsicko hubavo !



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
Авторgarami (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 17:36



Здравей Елза,
всъщност предния път (17.05) спомена 4е има лековита рецепта, но понеже не ти отговорих, то не я и полу4их. Та затова ако имаш възможност ми я пусни тук или на емаил: ahlam2611@hotmail.com
Живея много дале4 от БГ и тук люляк не расте (много малко растения виреят на този ужасен климат), но имам роднини в БГ да свършат зада4ата. А облек4ението ми трябва за съпруга ми.
благодаря

П.С: Ако искаш да ти е по-лесно писането можеш да пишеш на български. Когато пишеш отговор погледни горе вдясно иам един надпис "KREDOR", а до него малко синьо прозор4е кликни върху него и си избери дали да пишеш ма фонети4ен български или Б.Е. по БДС



Тема Re: koksartrozaнови [re: garami]  
Автор Elsa (непознат )
Публикувано03.06.03 23:37



Zhdrasti Garami,
izhvinivaj, no ostanh s vpecatlenie ce sym ja pusnala. zhnam ce sym ja puskala pone dva pyti,no ne me pitaj v koj ot klubovete
vece nepomnnia
Nima i zhnacenie ste ti ja pusna oste sega.
Samo predi tova da ti kaza kyde moze bi ima vse oste liuliak( po tecenieto na reka Ropotamo, predi 2g. beshe pylno s bila Liuliak, sega nadiavam se da na sa go izhsekli.

Eto retseptata tia na kiriltsa:

Коксартроза

Набави си 40 грозда от разцъфнал БЯЛ люляк
орони цветовете и ги постави в буркани или стъклено шише, хубаво да се натъпчат цветовете в съдинката. Заливат се за предпочитане с домашна ракия, но ако няма домашна може с мед.спирт 70° или поне водка ако ще да е най-дървената марка. Залива се със спирта или алкохола, захлупва се плътно и се оставя на слънчев прозорец за 2 седмици. Прецежда се и отново се залива с алкохол или спирт(каквото имаш под ръка). Извлека е силен и се взема на гладно всяка сутрин по 1 супена лъжица, така докато се изконсумира първия екстракт. Резултата се забелязва след около 10-тина дни от започването на консумацията на екстракта. Вторият извлек е по-слабичък като действие, и трябва да стои така в съдинката без да се отстранява. При привършване на втория извлек, сместа от люляковите съцветия не се хвърля, а с нея се намазват(не се резтрива!) места където има болки. На моя близка това помогна много, още не беше употребила целия първи извлек, но не го спря а си го употреби.

satava samo s bial liuliak!!!


Blagodaria zha syveta Garami,
no men me byrka klaviaturata,
stototo s foneticnata sym svinala s angliskata,
a nemskata ne vryzhva systata foneticna(abe po uybrani sym im mestata),
to da moze da sym backala 10g. na kompitur s anl. i da se prehvyrlia na nemska klaviatura, e......
myka ama adjde da ne se oplakvam ce ne got......
pyk azh nimam mnogo vreme da proveriavam posle da ne izhlezhe
" edna gasta pliava"




Zalai ti vsicko hubavo Garami !

P.P.Ako nesto ne e iasno pitaj !



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
Авторgarami (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 11:03



Thanks a lot.
have a nice day Elza



Тема Re: koksartrozaнови [re: garami]  
Автор Elsa (непознат )
Публикувано05.06.03 17:51



Niama zha koeto!

Uspeh !



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
АвторDANl (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 16:19



Моля , напишете рецептата защото ми е необходима за една моя близка
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО



Тема Re: koksartrozaнови [re: DANl]  
Автор AZZA (минаващ)
Публикувано19.06.03 16:04



Малко по-нагоре е пусната рецептата. Но ще ти я изкопирам и тук. Надявам се Elsa да не ми се разсърди.

Коксартроза

Набави си 40 грозда от разцъфнал БЯЛ люляк
орони цветовете и ги постави в буркани или стъклено шише, хубаво да се натъпчат цветовете в съдинката. Заливат се за предпочитане с домашна ракия, но ако няма домашна може с мед.спирт 70° или поне водка ако ще да е най-дървената марка. Залива се със спирта или алкохола, захлупва се плътно и се оставя на слънчев прозорец за 2 седмици. Прецежда се и отново се залива с алкохол или спирт(каквото имаш под ръка). Извлека е силен и се взема на гладно всяка сутрин по 1 супена лъжица, така докато се изконсумира първия екстракт. Резултата се забелязва след около 10-тина дни от започването на консумацията на екстракта. Вторият извлек е по-слабичък като действие, и трябва да стои така в съдинката без да се отстранява. При привършване на втория извлек, сместа от люляковите съцветия не се хвърля, а с нея се намазват(не се резтрива!) места където има болки. На моя близка това помогна много, още не беше употребила целия първи извлек, но не го спря а си го употреби.

satava samo s bial liuliak!!!


Успех



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
Автор Lona28 (непознат)
Публикувано21.06.03 23:14



Zdravei imam edin vuros s kolklo grama alkohol se zaliva
Mersi



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
АвторTARASA4 (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 23:56



много искам да я пробвам тази рецепта, баща ми се мъчи с това заболяване,
ами сега люляк като не цъфти, ...... чакаме до следващия сезон - така излиза :(((((



Тема Re: koksartrozaнови [re: Lona28]  
АвторElsa (Нерегистриран)
Публикувано13.07.03 13:35



Zhdraveite na vsicki,
molia da me izhvinite ce vi otgovariam tolkova kysno, no me niamashe v kysti v zegite, a tam kydeto biah niama vryzhka s internet.

Alkohola da pokrie tsvetovete -goredolu 2 prysta nad tsevtovete. Zha edna dozha otiva mezdu 800 ml. i 1 l. v zhavisimost ot burkana.

Zelia vi zvisko hubavo !



Тема Re: koksartrozaнови [re: TARASA4]  
АвторElsa (Нерегистриран)
Публикувано13.07.03 13:38



Zhdravei

Zha syzalenie e taka.
Azh pusnah retespteta v razhgara na sezhona na liuliaka.

A minalata godina moi blizhki tyrsiha po bilkovite apteki suh bial liuliak, no im kazhaha ce go niamat izhobsto v listata.

Zhapishi si niakyde retseptata i dejstvaj na prolet kato tsyfne liuliaka.

Zelaia ti mnog zhdrave i vsicko hubavo !



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
Авторвpъзчицa (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 14:22



40 цвята ли трябва да се откъснат ? това не е ли почти целия цвят на едно дърво?



Тема Re: koksartrozaнови [re: garami]  
Автор3aтoчeницa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 04:40



Здравеите всички, влизам в клуба и аз с болката си, ако може никои да ми помогне със съвет. Имам старо заболяване - дископатия, сега отново се обажда, не знам от какво се получи, дали от влагата (и аз сам в "обетованата земя), дали от обездвижване, но не мога да се изправя, а пари за доктори нямам. Опитвам с разтягане с гимнастика, ама не успявам да освободя явно притиснатия нерж. Ако някои знае адрес с комплекс рехабилитационни упражнения, ще му бъда много благодарна. Желая здраве на всички!



Тема Re: koksartrozaнови [re: вpъзчицa]  
АвторElsa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 13:30



Da 40 Zviata(grozda), naistina ne sa malko.
Ako e edno po golemicko dyrvo pone 1/2 ot negovite tsvetove.

Abe beresh i slagash v torba ili plik, posle gkato se priberesh broish, ako sa povece vizdash kolko sa ti v povece i otivash i otkysvash tocno oste tolkova kolkoto da ti stane oste 1 doza, ce zakysali vinagi ima . Vse na niakogo mozesh da pomognesh.

Da otbeleza.
Ostaviash liuliaka vyrhu vestnitsi zha 24 casa, i posle po lesno se oronva, ca kakto e presno otyksnat trudno se oronva, gubi mnogo vreme i ako nimash tyrpenie smiatam sestash se.

Vsicko hubavo !



Тема Re: koksartrozaнови [re: 3aтoчeницa]  
АвторElsa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 13:43



Zdravei,
nezavisimo ce e staro zaboliavaneto ti,
pomost ima.
Ne pomnia vece kolko pyti publikuvah retseptata za diskopatia.
Cak me e sram ce tia maj stana istoriceska.
No zaradi teb ste ja publikuvam pak ce da ja vidish i da si ja napravish.

Retseptata e za:

DISKOPATII ISHIAS LUMBAGO I REVMATICNI Bolki

60 lista ot rastenieto(ne ot tsveta) na tsveteto Zakium(Oleandyr) se zalivat po vyzmoznost s domashna silna rakia, no ako nimash domashna stava i kupeshka. V prozracno shishe. Po hubavo e shisheto da e stykleno, a ne plastmasovo. Niakyde kym 500 mll.- 700 mll. Ostavia se na slyncev prozorets zha 14-15 dni. Posle se vzima ot izvleka v ryka i se namazva(ne se razhtriva!!!- zhastoto predizvikva pri razhtrivka prekomerno zatopliane-gorene) miastoto kydeto ima bolki. Prosto se navlazniva i se ostavia kozata da popie izhvleka (ne se obyrsva) i da se poluci nesto kato filtyr ot izvleka vyrhu kozata. Dnevno moze do 5-6 pyti da se mazesh. Pri krizi ot Diskopatia pomaga zha 2 dni mazane, krizata otshumiava.

Systoto dejstvie otnosno revmaticni bolki ima i Rozmarina no v shishe rakia se slagat 3 klonceta 2 prysta po kysi ot samoto shishe. Dyrzi se na slyncev prozorets 20 - 30 dni. I posle se masira leko mistoto s bolkata.

Zelaia ti vsicko hubavo i byrzo ozdravivane !



Тема Re: koksartrozaнови [re: Elsa]  
Авторзaтoчeницa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 17:19



здравеи, Елза,
много съм ти благодарна за отзивчивосста, ти си цяла енциклопедия! Веднага ще направя необходимото и пак ще ти се обадя. Не очаквах толкова бърз отговор и бях приятно изненадана като го намерих още сутринта (осем часа разлика имаме с БГ). Още веднаж - голямо БЛАГОДАРЯ!!!



Тема Re: koksartrozaнови [re: зaтoчeницa]  
АвторElsa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 17:33



[usmihvam se
Zdravej Zatocenitsa,

Molia, molia.
Prosto se sluci taka ce v tezi zegi vliazoh v internet v dir-a i poglednah temite. Vidiah "?"-ti i se opitah da ti otgovoria. Dano da ti pomogne syvetyt mi !

I azh sym izvyn Bylgaria, taka ce moga da te razbera.

Zelaia ti byrzo ozdaviavane !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.