Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:34 16.05.24 
Градове
   >> Добрич
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема кучешки изолатор - крачка назаднови  
Автор einewiekeine (непознат)
Публикувано11.08.09 21:04



Добруджанци,

срамота и позор за овчедушието на всеки от Вас, който безпричастно гледа как вече кастрирани и безобидни креатури, биват ловени и натиквани в тъмни и мръсни изолатори, за да се "отчете" дейност и за да се "усвоят" парите на ЕС по програмата за кастрирането.

Всеки мълчалив свидетел е съ-причастник на тези алчни за пари убийци!

Тактиката им е тихомълком и иззад гърба на обществеността. Но до днес!

Oтносно този пореден андрешковски опит за измама ще бъдат информирани ЛИЧНО ОТ МЕН отговорните лица в ЕС, както и
die Auslandstierschutzbeauftragte vom bmt гжа Petra Zipp.

На война, като на война!



Тема Re: кучешки изолатор - крачка назаднови [re: einewiekeine]  
Автор COBAlN (непознат)
Публикувано17.08.09 11:00



Ти си ненормален, бе. Докога ще продължава кучешкият терор над гражданите. Време е не само да бъдат кастрирани и пускани. Време е да се започне с физическото им унищожаване. Аз лично съм хапан два пъти на центъра в Добрич. Единият път точно пред входа на Общината. Когато подадох оплакване веднага след това , общинските служители ми казаха, че и тях са ги нападали неведнъж, но почти нищо не могат да сторят, тъй като след като ги заловят /ако изобщо ги заловят/, веднага след това ги пускат обратно на мястото , където са ги изловили. Затова с две ръце гласувам за започване на изловяването и до две седмици след това физическо унищожение на неосиновените кучета. На всеки ъгъл в града ни дебнат глутници озверели мастии и е нужно най - сетне Общината да се вземе в ръце и да работи в името на ЖИВОТА И ЗДРАВЕТО на гражданите.



Тема Re: кучешки изолатор - крачка назаднови [re: einewiekeine]  
Автор ivelina_gt (непознат )
Публикувано18.08.09 11:08



Крачка назад ли???
А като хапят децата ни по улиците е много цивилизовано?
Аз съм ЗА с две ръце за прибирането и унищожаването на тези животни!Полза от другите мерки няма.Какво значи -кастрираме и пускаме отново?Кучетата драги/а не искат интимни отношения с нас/да не казвам друго,че ще бъда груба/.Те ни хапят-нас,децата ни,разнасят болести.За кучешка тения чувал ли си?Знаеш ли как се лекува и какви последствия носи?Налагало ми се е да търся съдействие от полицията,защото не мога да вляза във входа си от глутница кучета.
Спрете с този псевдоморализъм.Толкова деца има по домовете,вие сте седнали за мръсните кучета да мислите!



Тема Re: за г-жа Момчеванови [re: einewiekeine]  
Автор einewiekeine (непознат)
Публикувано23.08.09 20:12



Казвам се г-жа Момчева и работя в близост до дома на г-жа Великова. По-точно до двата дома, нямате си на идея какви две големи къщи си е построила тази госпожа, а личното ми наблюдение за нейните грижи за животните се свежда до това, как тя обикаля с автомобила си и изсипва паничка гранули на земята за някое бездомно куче. Винаги когато се разхожда в кв. Добротица след нея има и глутница кучета която тя храни. Няма да ви казвам колко често с колегите сме били свидетели как тази глутница се спуска на случайни минувачи без да е предизвикана, а да не говорим, че се спуска и на малки деца който бягат около майките си докато отиват или се връщат от детската градина. Не говоря за да се намирам на приказка, лично съм видяла тези ситуации. Аз самата съм била нападана от едно куче в центъра на града пред ресторант Добруджа, докато се прибирах от работа през зимата на 2004 година, вторият път ме нападна глутница до училище "Димитър Талев" през 2007 година, тогава бях и нахапана по прасците, но слава Богу без разкъсвания. Въпреки това не съм озлобена срещу тези животни, но за агресивните евтаназията е най-доброто решение. Сега вече разсъждавам и от гледната точка на майка, която беше преследвана с дете на ръце пак от едно куче. В много държави се процедира точно така с агресивните кучета.

Аз съм с две ръце за този приют и ако някога се налага евтаназия за агресивните кучета тя да се прилага. Но съм и за постоянен контрол и наблюдение за да няма прекомерно прилагане на процедурата. Същият контрол и проверка трябва да се направи и на г-жа Великова, колко точно и е грижата за животните. За мен тя само парадира с тази грижа, но въобще не прави това което би трябвало да прави. Ако няма кой да я контролира от това немско дружество, нека нашата община се погрижи да я проконтролира.

[ Отговор | # ]
въпроси към г-жа Момчева
Автор: Anonymous да 2009-08-23 @ 20:01 EEST
Отзад, напред:

1. според Вас, какво точно би трябвало да прави г-жа Великова, което тя според скромното Ви мнение не правела ?

Вие от дружеството ли сте, ауторизирана ли сте да поставяте задачи, по силата на това, че например СТЕ ДАРИЛА СРЕДСТВА, ТРУД, ВРЕМЕ, ГРИЖИ и пр. ???

2. Питала ли сте се дали на завистта очите не са големи ? Подобно на големите къщи ? Развихрена фантазия, поради липса на информация ?

Ами защо не звъннеге утре на вратата и, че да и помогнете ? Не е ли по-достойно да се действа, вместо да се дрънка ?

3. Била сте неведнаж ухапана, съжалявам- неприятно. Защо според Вас не се случва на всеки, всеки път ? Защо на Вас и често ?

Изглежда правите нещо неправилно, нали така ? Има ли друго обяснение? Понеже всичко в природата е в ДИАЛОГ: каквото повикало, такова се обадило, не Ви ли идва наум, че може би Вашето поведение е причината.

След подобен анализ и логичен извод, всеки човек се стреми да не повтаря грешката си. Но на Вас лично Ви е все едно- според високомерното Ви мнение САМО ВИЕ СТЕ ПРАВА, а живите същества, които МИЛИОНИ ГОДИНИ преди човека са възникнали и през столетията са се "научили" да тълкуват ЕЗИКА НА ЖЕСТОВЕТЕ, НА ТЯЛОТО, за да живеят съвместно и мирно с нас..

Защо са толкова много- да не би всички да ги е раждала г-жа Великова ? БЕЗОТГОВОРНОСТТА и високомерното равнодушие на човека са причината.

Познания, мислене и поведение- много хляб ще трябва да бъде изяден в Добрич, докато достигнем това!



Тема Re: кучешки изолатор - крачка назад [re: einewiekeine]  
Автор einewiekeine (непознат)
Публикувано23.08.09 20:18



Автор: Anonymous да 2009-08-18 @ 21:58 EEST
Ама верно тук много боклуци са писали.Смешни сте , все децата ви нахапани.Мен що не ме е ухапало куче досега?Защото не съм възпитавана в жестокост , както вие възпитавате гевезетата си.Моето дете слава Богу знае , че животните имат място под слънцето и , като всяка жива твар имат право на живот. Кметицата милата да вземе и да си ходи защото това далече не е най-големият проблем на Добрич.Много лесен начин пак да се лапат парички.Колко пъти ще кастрира кастрирано куче?Защото кучето което прибраха от моята улица е едно прекрасно животно , което нито е агресивно , нито е преносител на болести.Егати държавата - пълна с убийци!Възмутена съм , но той Господ вижда всичко и за всичко се плаща.Тази работа няма да я оставя така , заклевам се!



Тема малко тема за размисълнови [re: einewiekeine]  
Автор DlRE_WOLF (killer)
Публикувано26.09.09 15:25



Възмутена съм , но той Господ вижда всичко и за всичко се плаща.
ай ай ай

точно на господ да се оповаваш...... на същия този който така упорито подкрепя убийците на животинките.......... не е мн уместно
а за хапането от кучета...... от кучетата на центъра ... повечето биха ми дали да им бръкна с ръка в гърлото и да ги обърна по гръб и наи-много да изскимтят ако нещто ги нараня... но съм виждал същите тези добродушковци към мен, и към по-голямата част от хората де, към определени индивиди да лаят и ръмжат, и определено проблема в случая не е в кучето и такова куче не е логично да се счита за злобно след като агресията му е към 1 на 1000 човека... проблема сякаш би бил в човека, не в кучето.
какво е поведението на децата в днешно време към кучетата.... пример:
детето на 2м от кучето се прилепва към най-близката стена за да е на максимално разстояние от този "звяр" на какво ли се дължи това.... дали на преките впечатления на самото дете.... на начина по който се е държало кучето...? (кучето си сви главата до колкото може и мина от другата страна на центъра, да не би да обезспокои помазаното разглезено лапинци), ако хората и родителите особено не пълнят главата на децата си с такива глупости едва ли биха се случвали такива неща, като дете да бяга от куче което го е страх от това да не би да притесни детето чрез самото си присъствие при това.
виждал съм и деца които гонят кучета с пръчки, камъни, целят ги със стрелички за дарц и още много абсурди ситуации, то да речеш че кучето изръмжало, излаяло или каквато и да е там бледа проява на агресия...... няма подобно нещо то си скимти и търсеше къде да се скрие, едва успях да се приближа към него да му махна стреличките от под кожата
да не говорим пък за кориоза когато преди няколко години видях едно куче премазано (буквално изравнено със земята) на един от почитаемите добрички стадиони + че имаше няколко думки от куршуми или поне само няколко се виждаха, до колкото можеше да се различи самото кученце от земята де, (малко информация за кучето, високо до коляното някъде, слабичко, майка на няколко кученца, редовно хранех и нея и кученцата и пак не ми беше дала да я докосна, а дори като приближа малките й гледаше трвожно но нямаше проява на агресия по какъвто и да е начин) та тов атака "злобно" куче съм убеден според някой хора си е заслужавало съдбата......
другото което видях преди 1-2месеца едно от местните кученца (само спеше в общи линии) та това отново "злобно" куче лежеше до една кофа за боклук с 2 дупки в телцето си и без почти никаква кръв



за тези които мразят кучета: мразите ги както и да е, от опит знам че манталитета ви няма да стане по-качествен, ама се за децата за децата, а замисляте ли се как подобни гледки се отразяват на децата а? замисляте ли се че дете видяло подобно зверство може цял живот психотерапии да не му стигнат? замисляте ли се какви травми бихте причинили на дете което е видяло "плодовете на вашия труд"? замисляте ли се че тези травми биха могли преспокойно да му съсипят живота и да го направят напълно неадекватно.
явно не приемате кучетата за живи същества, но и децата ли не приемата за такива, че така без да се замисляте им нанасяте такива поражения?

ИстинскатаСвобода еСвързана сБолка иУсилия,ТяТиПозволяваДаСеСтремишКъмТова,Което е вСаматаТиСъщност.

Тема Re: кучешки изолатор - крачка назаднови [re: einewiekeine]  
Автор COBAlN (непознат)
Публикувано20.10.09 13:12



Много ми е интересно след вчерашния инцидент, когато глутница кучета уби 5 годишно дете какво ще кажете "защитници" на безпризорните мастии. Сигурно ще се спотаите. И би трябвало най- накрая да замълчите. Иначе ще е "срам и позор", както сами се изразявате, за вас.
За уличните кучета истината е една- трябва просто да изчезнат. Или защитниците им да си ги осиновят и гледат в СОБСТВЕНИТЕ СИ КЪЩИ, или да бъдат изловени и убити. Трети изход просто няма. Това , което се случи вчера на 5 годишното дете в разградско, може съвсем скоро да се случи и на някой в Добрич.
Нахално и безсрамно е да обяснявате колко са добри и приятелски настроени бездомните мастии и да ги защитавате с мазни приказки. Против котките нямам нищо против. Досега не съм чул някой да е нападнат и нахапан от котка или глутница котки, както става с кучетата.

Редактирано от COBAlN на 20.10.09 13:14.



Тема Re: кучешки изолатор - крачка назаднови [re: COBAlN]  
Автор Falco ()
Публикувано08.01.10 23:45



Защо Вие ХОРАТА не се опитвате да разберете и останалите живи същества около Вас? Защо искате Всичко на тая планета да се съобразява с ВАС. Вие кои сте, безсмъртни ли? както беше казал някой преди мен, а мене що не са ме хапали кучета, не че не са ме нападали, даже преди 2 седмици пак ми са озъби един мъжкар. Ама аз знам как да общувам с тях. Аз съм се научил да ги разбирам а вие искате те да ви четат и мислите, е вярвайте ми, те наистина ни четат мислите. Тва че вие не искате да се съобразявате с природата и тя няма да ви остане длъжна. Аде ся се жалвайте на някой дет вали дъжд, сняг, за дето има торнадо-та. Ама там не смеете дори да се обадите а и Господ няма да ви чуе дори. Аз съм за убиването на НАИСТИНА бясни и болни и силно агресивни кучета, но за произволно изтребване съм ПРОТИВ. Някой от вас може ли да се постави на мястото на едно куче за един ден, наистина е трудно, ама на вас не ви пука, нали има ко да ядете и после да го изсерете, щот тва ви е смисъла на живота на вас, да си прайте купчинки от лайна.
Ми нека ви хапят, тва е естественният подбор. Добре дошли в джунглата :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.