Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 18.06.24 
Градове
   >> Добрич
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Частно училище Леонардо да Винчи??нови  
АвторДM (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 16:07



Здравейте!
Има ли между вас, родители записали децата си в новото частно училище "Леонардо да Винчи". Какви са мненията Ви?? Мисля да запиша детето си и искам мнения.



Тема Re: Частно училище Леонардо да Винчи??нови [re: ДM]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано25.06.08 15:30



От чисто любопитство ме интересува къде се намира това частно училище,какъв е капацитета му?



Тема Re: Частно училище Леонардо да Винчи??нови [re: pre.sto]  
АвторДM (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 15:18



Ами, намира се в НТС на ет.2. Незнам какво имаш предвид капацитета му, но пети клас ще бъдат две паралелки, шести са една, а седми -една, осми една. Незнам за 9 и 10... Имат си класни стаи. Но ме притеснява, дали ако запиша детето си, то ще бъде в реална конкурентна среда - поради малкия брой на учениците в клас - 12. Другото което ме притеснява е, че винаги ще ми казват че детето ми се справя добре, само за да ми вземат таксата. Аз знам, че не е гений, и искам реално да ми казват къде не се справя. Защото има опасност, в един момент, евентуално след 7 клас, като попадне в друга среда, извендъж да се окаже, че не се е справял чак толкова добре с учебния материал...
И такива ми ти работи, типични родителски проблеми



Тема Re: Частно училище Леонардо да Винчи??нови [re: ДM]  
Авторпpe.cтo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 13:17



Да,точно това имах впредвид относно капацитета- броя на паралелки и ученици.
Един по-малък брой ученици според мен е плюс- преподава се по-ефективно и се обръща повече внимание на отделния ученик. Няма възможност за пасивно спотайване по чиновете.

Успех при избора с училище!



Тема Re: Частно училище Леонардо да Винчи??нови [re: ДM]  
Авторaшa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.08 12:44



Не знам дали не казвам нещо прекалено късно... По принцип не съм родител, не живея от доста време в Добрич... Но за сметка на това се оказвам ученичка в частно училище. 12 души в клас е прекрасна бройка. Дали е конкурентна среда? Определено, повече от клас с 24+ ученици. В малък колектив учителите успяват да отделят повече време на отделните ученици. В нормално държавно училище няма и да Ви кажат дали детето Ви се справя добре, защото до края на учебната година биха се опитвали да му запомнят името... все още. (Преувеличение... да предупредя.) Не мисля, че биха Ви лъгали само и само да Ви вземат парите. Но вижте... няма да изключат детето от училище, докато не направи голяма глупост. От "капацитета" мога да разбера, че е по-добре да се записва от 5 клас. Първо, че така ще започне от начало обучението си и няма да се налага да настига съучениците си, ако започва от по-късно. Второ, че се създава по-благоприятна среда, когато има повече от един клас.
Единственото възможно притеснение, което аз имам от сайта на училището, е че "учениците са стимулирани към креативност". Този стимул трябва да се провери. Тоест дали е стимул към креативност или просто игри и забавления, през цялото време уж с цел обучение.



Тема Re: Частно училище Леонардо да Винчи?? [re: aшa]  
Автордм (Нерегистриран)
Публикувано19.08.08 11:18



БЛАГОДАРЯ ЗА ПОСТА.



Тема Re: Частно училище Леонардо да Винчи??нови [re: дм]  
Автор COBAlN (непознат)
Публикувано09.10.09 10:13



А някой може ли да каже каква е таксата за обучение в това училище?



Тема Re: Частно училище Леонардо да Винчи??нови [re: COBAlN]  
Автор polana (непознат )
Публикувано23.10.09 21:58



Здрасти, здрасти. Аз съм анонимка и искам да ви разкажа за гимназията от първа ръка - възпитателка съм. Ще отговарям на въпросите ви на имейл - polana.d@abv.bg Както разбира се и в този форум-сайт.
Ще се радвам ако ви помогна и ако успея да ви убедя да запишете детето си. Не заради таксата, която е около 1000 евро, няма такова нещо - бъдете сигурни.





Тема Ошашави менови [re: aшa]  
Автор Zaples (Разсеян такъв)
Публикувано26.10.09 21:13



Но за сметка на това се оказвам ученичка в частно училище
Не си спомням времето, от когато не съм срещал 30 - 40 годишни лелички да пишат толкова свързано и правилно като теб. По-младите въобще не ги споменавам. Откак интернетът стана почти безплатен безписмеността се увеличи н-кратно сред ползващите го млади. Лошото е, че и на мен ми се налага да се сблъсквам с такива
Да не е това излишен пиар за частното училище?
Другата възможност би била е, че си на повечко от 40.



Македонија има потреба од Македонци , не од Македончиња


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.