Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 15.06.24 
Градове
   >> Добрич
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Спомняте ли си?нови [re: ----]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано20.06.08 11:38



И аз не си спомням за ЛАЛЕТО. Не съм учила в МГ,но все пак си имам понятие от района там...Явно е някаква по-нова придобивка ...



Тема Re: Спомняте ли си?нови [re: pre.sto]  
АвторУcмивka (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 20:47



Привет на добричлии! Аз съм на 41 и учих в Езикова, която по мое време се помещаваше в сградата на Математическа. "Лалето" беше гимназиалната пушалня в голямото междучасие. Това е една алейка в парка, оградена плътно от дървета и с доста пейки. Близо е до началото на парка, между централната алея и една странична.
Носталгично и приятно ми е да чета тези спомени. А какво ще кажете за турското кафе на пясък и бялото сладко от кафенето в " Стария Добрич", или варените гевреци и бозичка.





Тема Re: Спомняте ли си?нови [re: Уcмивka]  
Автор njakoj.si (лятна)
Публикувано21.06.08 13:28



Кафето на пясък и бялото сладко май продължават да са запазен знак за кафенето в Ентографския комплекс.
Гевреците и бозата- те винаги са си там.

Аз пък си спомням и за соковете от 10 ст. от различни плодови аромати, които се правеха по павильоните с газирана вода.
Както и за едно вкусни пирожки, които се правеха някъде близо до кино Добрич.
А какво ще кажете за закусвалня "Европа"? Спомняте ли си я?
Като ученичка много обичах да похапвам там мляко с ориз или пържени картофки.

Най ми е болно за басейните- Русалка и Пионер.

Редактирано от njakoj.si на 21.06.08 13:29.



Тема Re: Спомняте ли си?нови [re: njakoj.si]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано21.06.08 14:09



Бяло сладко не съм яла от години-наистина ли още го продават там?
Боза има,но не е същата както преди 15 години.Гевреците не са се променили като вкус и консинстенция за щастие!

Соковете си ги спомням- най-много обичах с карамеления вкус,мммм...


Пирожки имаше и с/у бившата сладкарница "Комсомолец"- поне аз оттам съм си вземала.
Предполагам, че имаш впредвид закусвалня "чайка"(старото име),нали? Тя се казваше така преди 89-та,а и малко по-късно-там имаше хора,особено от по-възрастното поколение,които закусваха с шкембе чорба.

А за басейните нямам думи...Може би е имало малко желаещи да ги ползват през последните години, но според мен такива обекти трудно оцеляват без подкрепата на общината.



Тема Re: Спомняте ли си?нови [re: pre.sto]  
Автор njakoj.si (лятна)
Публикувано23.06.08 10:54



Вярно, "Чайка" май се наричаше закусвалнята. Толкова отдавна я няма, че съм забравила.
Сетих се и за тези пирожки, да, до сладкарница "Комсомолец".

Бяло сладко съм яла там преди доста години, наистина, но май съм чувала, че го има още...



Тема Re: Спомняте ли си?нови [re: pre.sto]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 12:43



Преди месец минавйки през Стария Добрич с жена ми решихме да пийне турско кафе на пясък и бяло сладко /жена ми много държеше да ги вкуси, тъй като не е оттук и и беше много интересно/. Отидохме на ъгъла срещу часовниковата кула, където преди го правеха, но ни казаха че не правели. Отидохме си много разочаровани. С носталгия си спомням времето, когато през свободните часове излизахме от училище и ходехме на по кафе и бяло сладко целия клас.... Жалко...



Тема Re: Спомняте ли си?нови [re: ---]  
Авторpre.sto (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 14:21



Е,това ,ако това не е една хубава бизнес-идея с бялото сладко,здраве ми кажи! Спомням си,че ни бяха донесли от Гръцко преди години бяло сладко в кутия,купено от супермаркет.Тоест явно се продава из южните ни съседки и има шанс за внос на такова и у нас.



Тема Re: Спомняте ли си?нови [re: ---]  
Автор njakoj.si (лятна)
Публикувано23.06.08 14:54



Е, значи и това си остава само скъп спомен от изминалите дни.
Жалко, наистина.



Тема Re: Спомняте ли си?нови [re: njakoj.si]  
Авторpre.sto (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 20:33



Един въпрос-темата как се озова най-отгоре? Да не е закована, за да се допълва с времето?



Тема Re: Спомняте ли си?нови [re: pre.sto]  
Автор KillingTimeМодератор (V.I.P)
Публикувано24.06.08 07:43








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.