Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 26.06.24 
Градове
   >> Добрич
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Мъртъв град, мъртви души....  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 21:40



Така е за жалост !!!!!!!!!



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: Toни]  
Автор xипoтeнyзa ()
Публикувано05.11.05 19:27



е, как не ви омръзна да пишете смешки с прискърбни физиономии и толкова удивителни:)

Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят!


Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: xипoтeнyзa]  
АвторMaia (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 21:56



I bez udivitelni istinata si e ti4no taia .



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: Toни]  
Авторnapalm (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 16:32



sto ne se ebesh we kelesh, mnoo si e gotin grada



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: napalm]  
АвторMoли (Нерегистриран)
Публикувано11.11.05 20:01



И на мен ми е тъпо, ама истината града ни просто вегетира .



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: Moли]  
Авторnjakoi si (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 17:11



Защо, какво му има на града ни? Много си е готин даже!
Малко сме сърфиращите в този клуб специално, но пък много пишем на други места. Така че не виждам какъв е проблема???



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: njakoi si]  
АвторЧoko (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 21:06



Просто си е единица мярка за тъпотия!



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: Чoko]  
Авторnajkoj si (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 14:39



Ти по себе си ли съдиш?!



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: najkoj si]  
Автормaйka ви (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 21:23



Кой ви каза тая глупост за града ни? Дървенси жаби с листни въшки, такива!
Всички, които твърдят, че Добрич е Мъртъв град с мъртви души са жалък пример, за това какви говеда се раждат под слънцето!



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: Toни]  
Автор peshtera (neotkrita)
Публикувано27.11.05 23:07



Що за отвратителен език имате всички ! Града не е мъртъв, просто хората с амбиции и мечти вече ходят там само на гости ....



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: peshtera]  
АвторBиkи (Нерегистриран)
Публикувано11.12.05 19:22



Вече и на гости не се връщам!



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: Bиkи]  
Авторnjakoj si (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 11:53



Ами, явно си от хората, които са забравили откъде са произлезли. Което говори много лошо за теб!

Ух, амам от новоизлюпили се я Софиянци, я Варналии, или от някой друг по- голям град. Най- им е лесно да се обърнат и да плют назад, отвратително!!!



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: njakoj si]  
АвторKиpo Kaлиakpинckи (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 19:53



А не само, не само - аз съм от Каварна и не съм стъпвал в мръсния и кален Толбухин от 10 години, няма и да стъпя! Не разбрахте ли , че ние и балчиклии сме си за Варна и това е ! Дори те правиха референдум повече от 90% не ви щат...



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: Kиpo Kaлиakpинckи]  
Авторnjakoj si (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 21:18



Голяма ти е грешката, че не си стъпвал тук цели 10 години !!!

Не обичам да правя коментари за другите градове, но само ще вметна, че редовно ходя по служба в твоя град. Нито е по- чист, нито е по- малко кален от другите градове, даже обратното- това 100 %



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: njakoj si]  
АвторCлaвeя (Нерегистриран)
Публикувано18.12.05 20:24



Мъртъв град, мъртви души-верно, потвърждавам !



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: Kиpo Kaлиakpинckи]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано18.12.05 22:38



Не съм от Добрич.Град,като град.Но за мъртвите души не съм съглас-на.Хората,които познавам от вашият град в никакъв случай не могат да се наричат "мъртви души".Това са много хубави и мили хора.ЧОВЕЦИ.А също и
ДОБРИ ПРИЯТЕЛИ.



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: eднa]  
Авторnjakoj si (Нерегистриран)
Публикувано19.12.05 09:59



Имай предвид, че тези, които използват тези епитети, съдят само по себе си!
В който и град да си, като не можеш да погледнеш нещата от хубавата им страна, си не мъртва душа, ами съвсем умрял. Горките хорица, които пишат подобни неща, че има и разни екземпляри, дето потвърждават (визирам Славея). Жал ми е за тях, излишно е даже да се "говори" с тях.



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: njakoj si]  
АвторKиk (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 21:01



Не се хабете Добрич се закрива! Клуба тоже !



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: Kиk]  
Авторazzzzzzzzzzzzzz (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 09:14



Стига си се правил на интересен. Измисли нещо по- оригинално!!!



Тема Не е мъртав град, а едно голямо ТКЗСнови [re: Toни]  
Автор backinblack (член)
Публикувано22.12.05 12:48



Преди време, зърнената търговия ме доведе във вашия град. Изкарах 4 години и от 4г. не съм в Добрич, но подържам отношения с познати. Влязох в клубчето ви да видя какво е настроението, защото иначе 1-2 в годината идвам.
Това което ми прави впечатление като дойда е, че дупките по главните улици стават все по-големи, жълтите плочи все по-окъртени и пр. все негативни неща. Единствения бизнес който може да се прави в Добрич е зърнопроизводство и свързаното с него търговия и преработка. За всичко друго просто е ужас. Града има абсолютно мегаломанска подредба, до скоро и-нета беше много скъпо удоволствие. Казвам доскоро, защото със стартирането на предлагането на АДСЛ се надявам да са се подобрили нещата.
Поради мегаломанската подредба и липсата на добри транспортни връзки Добрич е обречен на умиране като град и ще стане едно голямо ТКЗС.

Разбирам родолюбието на "najkoj si" и "мaйka ви", но само то не е достатъчно. Трябва да има производство за да се опаричат хората които да напълнят заведенията и другите видове услуги.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.


Тема Пропуснах един неоспорим факт...нови [re: backinblack]  
Автор backinblack (член)
Публикувано22.12.05 13:01



Че жените яко ги е ударила чернобилската радиация в гърдите, ако и мъжете ги е ударила на 2 педи по-надолу ще получа комплекси за малоценност

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.


Тема Re: Не е мъртав град, а едно голямо ТКЗСнови [re: backinblack]  
Авторnjakoj si (Нерегистриран)
Публикувано22.12.05 17:03



Знаеш ли, личи си, че наистина отдавна не си идвал в Добрич. Повярвай ми, ако дойдеш, няма да го познаеш. Всички централни булеварди, аи някои по- натоварени улици са асфалтирани изцяло наново (не само закърпени), по жълтите плочки отдвна няма дупки, всичко е "запушено". Интернета е много достъпно удовоствие за всички, даже не и екстра.
Заведенията са вечно пълни, а имай предвид, че те изобщо не са малко! Производството претърпя голям прогрес. Има поне 4-5 нови завода (наистина нови !!!). И толкова други хубави неща, които просто няма смисъл да се обясняват на хора, толкова отрицателно настроени към града ни.
Да, родолюбка съм, и съм страшно горда от това! Живея в прекрасен град, с прекрасни хора, имам чудесна работа, имам чудесно семeйсство с прекрасни деца, които отглеждам с удоволствие с този невероятен град.



Тема Re: Не е мъртав град, а едно голямо ТКЗСнови [re: njakoj si]  
Автор backinblack (член)
Публикувано22.12.05 17:58



Не съм идвал от пролетта, но едва ли за толкова време ще е оправено това което за 4 години е западнало.
Пък тия 4-5 завода да не са 4-5 цеха? Явно не си ходила много-много извън добричка област. Пък и тези

безработица, при положение, че инспекцията по труда е доста стриктна ми се виждат множко. Иначе нямам нищо против родолюбието, ама на празен стомах не върви.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Re: Не е мъртав град, а едно голямо ТКЗСнови [re: backinblack]  
АвторNjakoj si (Нерегистриран)
Публикувано22.12.05 19:45



Чудя се защо ли ти обяснявам, но през лятото асфалтираха 3-те основни булеварда, пък ти ако щеш ми вярвай.
За заводите не спори с мен, ако обичаш, защото професионално ги обикалям ежедневно, а и много добре мога да направя разлика между цех и завод. Да си чувал за ЕЛИА, за Елмарк, за Ксела, Фама, Юниливър (този не е нов, но функционира като нов след отделянето му от Калиакра), ДЕКА, Неди Стил, Логер Фейшън и.т.н.
А родолюбието ми не засягай, защото никой не ти дава право на това.
Между другото, пише се мъртЪв



Тема Re: Не е мъртав град, а едно голямо ТКЗСнови [re: Njakoj si]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано24.12.05 23:31



Хич не си прави труда да му обясняваш на "Обратния в черно" (BackInBlack) :-)
той и докато е живял в Добрич не го е харесвал предполагам, а сега като не може и да вади пари от него - щото зърнепроизводството било западало...

Мдааа - "гроздето е кисело" - казала лисицата като не могла да го стигне.



Тема Re: Не е мъртав град, а едно голямо ТКЗСнови [re: BlondNigger]  
Авторnajkoj si (Нерегистриран)
Публикувано25.12.05 08:14



Много си прав, и аз се чудех на себе си, защо си хабя клавиатурата?!
Вероятно си прав, че причините да негодува от града ни са по- дълбоки.
Sorry за него, но не съм му виновна.

ВЕСЕЛА КОЛЕДА !!!



Тема Re: Не е мъртав град, а едно голямо ТКЗСнови [re: najkoj si]  
Автор backinblack (член)
Публикувано25.12.05 15:35



Защо сме винаги или крайни оптимисти, или крайни песимисти? Нямам нищо против родолюбието и трябва да бъдем такива, но бихме били по-големи ако не се допуска такова западане каквото имаше през тези години за които говоря. По горе казах, че и при това западане при избор между София и Добрич бих живял в Добрич.
В Добрич дойдох на времето с трайни намерения, както някои заминават за щатите със зелена карта, но тогава кипеше живот. Само това, че имаше плейбой бар "Добруджа", "Театъра", "Пълдин", вариетето, "Спортна среща" и куп качествени ресторанти и вечно пълни, говори, че хората имат пари, а за да има пари трябва да има и какво да се работи било то и търговия. Бизнеса който в момента развивам няма нищо общо с бизнеса който ме доведе в Добрич, но в Добрич го започнах и го преместих другаде където има по-добри условия.
За да кажеш това е хубаво, а това не, трябва да имаш база за сравнение. Нашите улици са като писти за формула 1, но и нашите шофьори ревът щото не са виждали по-лоши.
Ето един пример с другата тема, човека ви пита за заведение, а вие не можете да му препоръчате. Ами ако вариетето е едно от най-качествените заведения, то в моя град, дето е в пъти по-малък от Добрич мога да препоръчам 10 по-качествени. И в моя град хората ревът, че бил скапан, нямало работа, нямало пари и пр. глупости, а заведенията пълни, след 8ч място ще намериш само ако си направил резервация, но аз си седя, щото имам доста голяма база за сравнение.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.


Тема Re: Не е мъртав град, а едно голямо ТКЗСнови [re: backinblack]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано25.12.05 17:55



Де го тоя по-малък град от Добрич , пък да е с 10 пъти по-качествени заведения?
Ако не е някое курортно градче ... и с това да си вадят хляба.
Къде е Форума на твоя си град?
Аз харесвам Добрич и затова влизам тук.
Ако говорим за предишната му слава - много добре помня времето, когато варналии си пазаруваха в Добрич, но не съм отишъл да пиша във техния форум.
Проблемите на този град ги знаем, но нека погледнем и хубавите му страни - по-добре се живее така.
Аз за една година и нещо видях толкова положителна промяна в града, колкото преди това за 15 нямаше.
Няма нужда от това да изнасяш лекции на "туземното" население колко по-велики места има по света. И ние знаем, че има София, но има и Париж, да не говорим за Лондон, та и за Ню Йорк, а Москва...
Винаги има по-хубави и по-добри места, но само в някои аспекти, в други аспекти не са толкова примамливи.
Т аидеята ми е - кажи нещо хубаво за града. и то без "но" или "обаче", а просто хубава дума, за да се разбере, че имаш хубави спомени, защото само хубавите неща се помнят. Лошите неща и хора се забравят.
Весела коледа !



Тема Re: Не е мъртав град, а едно голямо ТКЗСнови [re: BlondNigger]  
Автор backinblack (член)
Публикувано25.12.05 18:24



Няма смисъл да си разваляме празника, щом и най малкия спор прераства в караници.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.


Тема Re: Не е мъртав град, а едно голямо ТКЗСнови [re: backinblack]  
Авторnjakoj si (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 09:39



Ти не спориш! Ако искаше да поспориш, нямаше да даваш епитет на града, че е само едно голямо ТКЗС. А за постинга ти за чернобилските последствия просто е излишно да говорим.
Просто изобщо не познаваш икономиката на града и не си прав, че бизнес може да се прави само със зърнопроизводството. Говориш от своята си камбанария. Знаеш ли, че в Добрич почти няма незастъпено производство от хранително- вкусовата промишленост, произвежда се каквото се сетиш.
За дървообработващата промишленост също да не говорим, много фирми има. Освен това Добрич стана един своеобразен център на шивашката и обувната промишленост. Има и тежко машиностроене и какво ли още не.
И си прав, че човек трябва да има база за сравнение. И защо си мислиш, че аз нямам!? Но не си прав, че сък краен оптимист. Не, аз съм реалист, ако не бях такъв, нямаше да се впрегна на думите и да се захвана "да споря" с теб. Истината е, че за последната година (и малко) се случиха в Добрич толкова много неща в положителна посока и е грехота да се отричат или оплюват от хора, просто преминаващи.
А още по- неприятно ми е, когато се включи и някой всезнайко от Балик. Човек трябва да е слепец да не е видял всичко това, за което някои добричлии тук свидетелстваме. Или пък да не е излизал изобщо от квартала си!

Какво още да ти кажа, разваляш празника, защото не си дошъл с добри намерения в клуба. Ако беше човек на място, след като толкова други се включиха с потвърждение на моите думи, трябваше да кажеш, че може и да грешиш, тъй като не си идвал 7-8 месеца тук. Изчакай, ела, виж, пък тогава говори!!! И не искай западналато преди (не по вина на хората на града!) да се възроди за една нощ с вълшебна пръчка. Важното е да се вижда промяната. Тя ще трае дълго, но човек трябва да може да оцени това!

И за заведенията, каква ти беше идеята, не разбрах. МНого добре знаеш, че тук има страшно много качествени ресторанти, опитваме се да изберем каймака от това ограмно предлагане, за да дадем ценен съвет на човека.

Весели ти празници!
Мисля, че повече няма да отговарям на твои постинги. Ако искаш да научиш нещо, питай, а не давай предваритемно крайни закл'чения!



Тема Re: Не е мъртав град, а едно голямо ТКЗСнови [re: njakoj si]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано26.12.05 20:04



Имаш бира с пържени картофки от мен като мина през града. само не знам кога ще е !
СЕРИОЗНО!



Тема Re: Не е мъртав град, а едно голямо ТКЗСнови [re: BlondNigger]  
Авторnjakoj si (Нерегистриран)
Публикувано27.12.05 09:12



Е, браво на мен, спечелих си една почерпка.
Развесели ме, наистина!
Лек ден ти желая!



Тема Re: Не е мъртав град, а едно голямо ТКЗСнови [re: njakoj si]  
Автор njakoj si (непознат )
Публикувано27.12.05 09:46



Реших да се регистрирам, макар че не знам дали ще може да живне малко този форум. А така ми се иска!



Тема Re: Не е мъртав град, а едно голямо ТКЗСнови [re: njakoj si]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано28.12.05 08:26



И аз почвам да влизам тук поне през ден, за да се включвам в по-интересните теми!
Може да не пиша много, но да знаете, че съм пръв четец тук.
:-)



Тема Re: Дано да живне форума, градът отдавна живна!нови [re: BlondNigger]  
Автор njakoj si (непознат )
Публикувано28.12.05 09:24



И аз правя същото. Макар, че няма кой знае колко интересни темички. Повечето ги виждаш какви са злобарски.
Преди време имаше повечко хора, които пишеха тук, но нещо изчезнаха. Може би и на тях им писна от набезите на злобарите.



Тема Re: Мъртъв град, мъртви души....нови [re: Toни]  
АвторниOнc (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 14:23



Вижте какво искам да ви кажа:
като не живеете в добрич няма как да си изразвате мнението!А това че във Варна бил животът си е мит!Животът е такъв какъвто си го направиш...100% съм сигурен че има супер забитаци във варна...и точно те дават тези оценки за Добрич...аз съм си добре тук...купона си тече...животът си върви....
а за варналии и за софианците не ми се говори защото ми се драйфа от надменността ви и от високото ви непокрито самочувствие
добре провинциалисти сме си..и какво от това...правиме ли си кефа..правим го...доказваме ли се...да и то повече от вас..така че спрете моля ви се да ми говорите че тук било тъпо гадно и т.н.
така правят малките деца като не могат да имат нещо започват да му се присмиват...айде че не ми се занимава с вас повече...
тук си имаме всичко от което се нуждаем и не искаме повече...



Тема REнови [re: ниOнc]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 16:25



BRAO, PICH!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.