| 
	
 | 
 
Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
           
             
               
               
                 
                   | 
                   Тема
                    | 
                     Ако може по-запознатите да кажат... 
 | 
 
 |  
| Автор | 
Haunter™ (ариец) |  
| Публикувано | 21.07.06 13:11 |  
             |  
           | 
            
           
  ... тия дни изгледах отново цялата поредица и ми направиха впечатление някои работи. Ако някой знае на какво се дължат нещата, посочени по-долу, моля нека да пише, че ми е безкрайно любопитно:
 
 1. Епизод 3: след като Анакин помага на Палпатин да победи Уинду, той официално става ситски лорд - Дарт Вейдър. Интересно ми е защо дори и след това той продължава да се движи със синия джедайски светлинен меч (до момента, в който не бива победен от Оби-Уан, който му го прибира, за да го даде на Люк в Епизод 4), а не с червен (с какъвто е в следващите серии). И изобщо - кога се сдобива с червения лайтсейбър, той ли си го прави, взима ли го от някого, дават ли му го и т.н.?
 
 2. Пак Епизод 3: накрая Йода споменава, че отдавна умрелия Куай-Гон Джин е открил начин да се завърне от селенията на Силата. Обаче самия Куаи-Гон не се появява. Явно Оби-Уан в последствие е научил тоя трик от него. Някой знае ли кога и как става това?
 
 3. Епизод 6: в новата версия накрая се появява духа на младия Анакин, а не на стария. Това хубаво, но... защо е облечен в светли, а не в тъмни дрехи, с каквито движеше в Епизод 2 и Епизод 3?
 
 4. В Епизод 3 за първи път се появява Чубака в качеството си на войн. В Епизод 4 по неведоми (поне за мен) пътища Чубака е станал ортак на контрабандиста Хан Соло. Къде е връзката м/у едното и другото?
 
 5. Анакин много добре знае, че Падме е бременна. В края на Епизод 3, вече като Вейдър, първите му думи са за нея. А за детето/децата нищо не попита. В Епизод 4 също не става въпрос за това, че Люк и Леа са неговите деца. И изведнъж ни в клин ни в ръкав в Епизод 5 Вейдър казва на Люк, че той е баща му. Как и кога го е разбрал? За Лея ясно - разбра го в Епизод 6 от Люк докато се биеха в бърлогата на Императора.
 
 Извинявам се на всички по-запознати, ако въпросите ми са досадни, но ми е интересно да разбера. Благодаря! 
 Редактирано от Haunter™ на 21.07.06 13:11. 
           
  
             |   |  
           
             | 
               
                |  
           | 
            
           
  За сега мога да отговоря (или поне мисля 4е мога)на 3-тия ти въпрос .
 
 " 3. Епизод 6: в новата версия накрая се появява духа на младия Анакин, а не на стария. Това хубаво, но... защо е облечен в светли, а не в тъмни дрехи, с каквито движеше в Епизод 2 и Епизод 3? "
 
 Аз мисля по следния начин-
 В епизод 2 и 3 Анакин си пада отчасти сит.Ма той тва не го знае. Или както Матю Стовър пише в книгата "Епизод 3" -"Тъмната страна бе свила отдавна гнездо в сърцето му"
 Ако не си забелязъл 4е във филмите "лошите" попринзип са в облечени в черно.
 А след като стана Дарт Вейдър и в Епизод 6 той мина окончателно към "Светлата" страна  на Силта , демек на страната на Люк,и се противопостви на Императора според мен се е променил изцяло. Тоест вече в него няма помен от Тъмната страна , ииииииииии.................според мен за това е облечен в бяло.
 
 
 
         Ако нещо не е ясно питай,щото май нещо го омотах.
 
  
           
  
             |   |  
           
             | 
               
                |  
           | 
            
           
  1. ами превръщането му в сит беше малко.. внезапно. едва ли палпатин е подготвил специален червен мен, дрешки и обувки за да направи нов анакин - вейдър. първо трябва да го убеди наистина да се превърне във вейдър. всичко това става в разстояние на дни и часове. няма време човека да си направи нов меч, не виждам нищо необичайно
 
 2. ами куай-гон не се появява в обикновената версия, мисля, че в двд версията го има разговора му с йода
 
 5. ами как да го кажа, той обича падме, а не децата си:) иначе 'силата' може да се даде като отговор на всичко - просто е почувствал, че люк му е син, даже всъщност в 4-ти и 5-ти епизод си имаше такива моменти, в които се 'чувстваха' един дрг вейдър и люк, ти къде си блял
  
           
  
             |   |  
           
             | 
               
                |  
           | 
            
           
  Душицо тази книга на бг. ли си я чела или на английски
  
           
  
             |   |  
           
             | 
               
                |  
           | 
            
           
  Е къде да съм блял, в Епизод 4 Вейдър го усещаше, че владее Силата, докато го гонеше с файтъра в тунела на Звездата на смъртта, ама чак пък да е усетил че това е сина му не ми се вярва или поне не се споменава за това... иначе за Епизод 5 ясно, за Е 6 хептен ясно...
 Пък и Люк нещо много бързо я овладя тая Сила, ама да предположим че му е заложено генетично 
 Колкото до Куай-Гон - аз точно някакви DVD версии имам и там никакъв не се появява.
 Редактирано от Haunter™ на 22.07.06 00:43. 
           
  
             |   |  
           
             | 
               
                |  
           | 
            
           
  1. В миналото също е имало Сити със сини мечове. Имат червена солидарност, но не е задължително. а и Анакин имаше бърза работа.
 2. Докато стои на Татуин Кай-гон учи Оби-уан как се става досаден призрак. Имаше една книжка, в която Бен беше казал някаква глупост и добавил "както казва моя мъдър учител..." и Куай-гон после го смъмри: "Такова помпозно нещо можеш да кажеш само ти".
 3. Прал ги е с обикновена белина.
 4. Мисля, че още не се знае, но има по-учени хора, да кажат. Може Хан да го е освобил от робство.
 5. Император Палпатин каза от холограмата си в Е5, че Люк е син на Анакин.
   - сайт за фентъзи и фантастика
           
  
             |   |  
           
             | 
               
                |  
           | 
            
           
  Душко на английски я четох , и за тва не съм сигурна че съм го превела правилно но смисълът е същеят.
  
           
  
             |   |  
           
             | 
               
                |  
           | 
            
           
  Душицо просто ако е на български да си я купя.Дори не си и помислям да оценявам английския ти
  
           
  
             |   |  
           
             | 
               
                |  
           | 
            
           
  Според мен още не е излязла.Ако пък си нямаш друга работа про4ети я на английски
  
           
  
             |   |  
           
             
               
               
                 
                   | 
                   Тема
                    | 
                     Re: Ако може по-запознатите да кажат... 
[re: WOLVERlNE]
 | 
 
 |  
| Автор | 
hendy (holistic) |  
| Публикувано | 18.08.06 10:41 |  
             |  
           | 
            
           
  наскоро излезе книгата на Тери Брукс по Епизод 1, сигурно от успеха й зависи дали ще издадат и другите, така че patience, my friend :)
  
           
  
             |   |  
  |   
 
 
Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
 |  
 |   
 |