Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 22.09.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ако може по-запознатите да кажат...нови  
Автор Haunter™ (ариец)
Публикувано21.07.06 13:11



... тия дни изгледах отново цялата поредица и ми направиха впечатление някои работи. Ако някой знае на какво се дължат нещата, посочени по-долу, моля нека да пише, че ми е безкрайно любопитно:

1. Епизод 3: след като Анакин помага на Палпатин да победи Уинду, той официално става ситски лорд - Дарт Вейдър. Интересно ми е защо дори и след това той продължава да се движи със синия джедайски светлинен меч (до момента, в който не бива победен от Оби-Уан, който му го прибира, за да го даде на Люк в Епизод 4), а не с червен (с какъвто е в следващите серии). И изобщо - кога се сдобива с червения лайтсейбър, той ли си го прави, взима ли го от някого, дават ли му го и т.н.?

2. Пак Епизод 3: накрая Йода споменава, че отдавна умрелия Куай-Гон Джин е открил начин да се завърне от селенията на Силата. Обаче самия Куаи-Гон не се появява. Явно Оби-Уан в последствие е научил тоя трик от него. Някой знае ли кога и как става това?

3. Епизод 6: в новата версия накрая се появява духа на младия Анакин, а не на стария. Това хубаво, но... защо е облечен в светли, а не в тъмни дрехи, с каквито движеше в Епизод 2 и Епизод 3?

4. В Епизод 3 за първи път се появява Чубака в качеството си на войн. В Епизод 4 по неведоми (поне за мен) пътища Чубака е станал ортак на контрабандиста Хан Соло. Къде е връзката м/у едното и другото?

5. Анакин много добре знае, че Падме е бременна. В края на Епизод 3, вече като Вейдър, първите му думи са за нея. А за детето/децата нищо не попита. В Епизод 4 също не става въпрос за това, че Люк и Леа са неговите деца. И изведнъж ни в клин ни в ръкав в Епизод 5 Вейдър казва на Люк, че той е баща му. Как и кога го е разбрал? За Лея ясно - разбра го в Епизод 6 от Люк докато се биеха в бърлогата на Императора.

Извинявам се на всички по-запознати, ако въпросите ми са досадни, но ми е интересно да разбера. Благодаря!


Редактирано от Haunter™ на 21.07.06 13:11.



Тема Re: Ако може по-запознатите да кажат...нови [re: Haunter™]  
Автор the.black.dark.cat (Рижавата котка )
Публикувано21.07.06 16:20



За сега мога да отговоря (или поне мисля 4е мога)на 3-тия ти въпрос .



" 3. Епизод 6: в новата версия накрая се появява духа на младия Анакин, а не на стария. Това хубаво, но... защо е облечен в светли, а не в тъмни дрехи, с каквито движеше в Епизод 2 и Епизод 3? "

Аз мисля по следния начин-
В епизод 2 и 3 Анакин си пада отчасти сит.Ма той тва не го знае. Или както Матю Стовър пише в книгата "Епизод 3" -"Тъмната страна бе свила отдавна гнездо в сърцето му"
Ако не си забелязъл 4е във филмите "лошите" попринзип са в облечени в черно.
А след като стана Дарт Вейдър и в Епизод 6 той мина окончателно към "Светлата" страна на Силта , демек на страната на Люк,и се противопостви на Императора според мен се е променил изцяло. Тоест вече в него няма помен от Тъмната страна , ииииииииии.................според мен за това е облечен в бяло.



Ако нещо не е ясно питай,щото май нещо го омотах.




Тема Re: Ако може по-запознатите да кажат...нови [re: Haunter™]  
Автор 1st_out_of_34O (!Champions!)
Публикувано21.07.06 20:39



1. ами превръщането му в сит беше малко.. внезапно. едва ли палпатин е подготвил специален червен мен, дрешки и обувки за да направи нов анакин - вейдър. първо трябва да го убеди наистина да се превърне във вейдър. всичко това става в разстояние на дни и часове. няма време човека да си направи нов меч, не виждам нищо необичайно

2. ами куай-гон не се появява в обикновената версия, мисля, че в двд версията го има разговора му с йода

5. ами как да го кажа, той обича падме, а не децата си:) иначе 'силата' може да се даде като отговор на всичко - просто е почувствал, че люк му е син, даже всъщност в 4-ти и 5-ти епизод си имаше такива моменти, в които се 'чувстваха' един дрг вейдър и люк, ти къде си блял



Тема Re: Ако може по-запознатите да кажат...нови [re: the.black.dark.cat]  
Автор WOLVERlNE (KANO)
Публикувано21.07.06 22:43



Душицо тази книга на бг. ли си я чела или на английски



Тема Re: Ако може по-запознатите да кажат... [re: 1st_out_of_34O]  
Автор Haunter™ (ариец)
Публикувано22.07.06 00:34



Е къде да съм блял, в Епизод 4 Вейдър го усещаше, че владее Силата, докато го гонеше с файтъра в тунела на Звездата на смъртта, ама чак пък да е усетил че това е сина му не ми се вярва или поне не се споменава за това... иначе за Епизод 5 ясно, за Е 6 хептен ясно...
Пък и Люк нещо много бързо я овладя тая Сила, ама да предположим че му е заложено генетично


Колкото до Куай-Гон - аз точно някакви DVD версии имам и там никакъв не се появява.

Редактирано от Haunter™ на 22.07.06 00:43.



Тема Re: Ако може по-запознатите да кажат...нови [re: Haunter™]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано22.07.06 09:21



1. В миналото също е имало Сити със сини мечове. Имат червена солидарност, но не е задължително. а и Анакин имаше бърза работа.
2. Докато стои на Татуин Кай-гон учи Оби-уан как се става досаден призрак. Имаше една книжка, в която Бен беше казал някаква глупост и добавил "както казва моя мъдър учител..." и Куай-гон после го смъмри: "Такова помпозно нещо можеш да кажеш само ти".
3. Прал ги е с обикновена белина.
4. Мисля, че още не се знае, но има по-учени хора, да кажат. Може Хан да го е освобил от робство.
5. Император Палпатин каза от холограмата си в Е5, че Люк е син на Анакин.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Ако може по-запознатите да кажат...нови [re: WOLVERlNE]  
Автор the.black.dark.cat (Рижавата котка )
Публикувано22.07.06 10:29



Душко на английски я четох , и за тва не съм сигурна че съм го превела правилно но смисълът е същеят.





Тема Re: Ако може по-запознатите да кажат...нови [re: the.black.dark.cat]  
Автор WOLVERlNE (KANO)
Публикувано25.07.06 00:44



Душицо просто ако е на български да си я купя.Дори не си и помислям да оценявам английския ти





Тема Re: Ако може по-запознатите да кажат...нови [re: WOLVERlNE]  
Автор the.black.dark.cat (Рижавата котка )
Публикувано25.07.06 11:22



Според мен още не е излязла.Ако пък си нямаш друга работа про4ети я на английски





Тема Re: Ако може по-запознатите да кажат...нови [re: WOLVERlNE]  
Автор hendy (holistic)
Публикувано18.08.06 10:41



наскоро излезе книгата на Тери Брукс по Епизод 1, сигурно от успеха й зависи дали ще издадат и другите, така че patience, my friend :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.