Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 26.04.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за ситовете(част 2 от много)  
Автор XiXiXi (Баш майстора)
Публикувано17.06.05 17:59



Не знам дали гледахте Иначе по бтв посветено на войните.Там казаха че майсторството на Оби уан било на ниво 8,а Анакин 9 където разбираш ли била границата м/у светла и тъмна страна.Та въпроса ми е:
1 нали Йода каза че тъмната не е по-силна,или пак у нас всеки пише и приказва наизуст.
2 какъв е тоя дарт Бейн,че решава от сега натам само по двама сит в поколение.А кво става с останалите по това време,нали ит си имат орден,съвет към него.Избиват ли се.
3 щомдвама разказаха играта на републиката какво можеха да сторят 100
4Мейс Уиндо каза нещо от рода на"Гневът на сит не ще се завърне",а императора"Отново сит ще командва галактиката"-кога е било това,преди старата република или по нейно време?
5 какво става с тъмните джедаи,що не се споменават?Разликата в способностите им със сит само във фокусите ли е?
6сит не са ли по напреднали след като техните духове от преди хилядолетия се връщат(Екзар КУн),а Куай Гон е първия джеди?
7 В едно списание посветено на Е1(100% стар уарс)от преди 6 год. Лукас обясняваше за Сидиус,че неговия древен народ бил покорен от могъщите черни джедаи.След Е3 се замислям дали това не е Лукасовата версия за расата сит(макар в някои сайтове да пишат че е хюмън.


За сега е това,дано не съм досадил,но ако тук не питам къде?


Медарко обещал си да пишеш по темата



Тема Re: Въпрос за ситовете(част 2 от много)нови [re: XiXiXi]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.06.05 18:20



1. Тези оценки са за майсторството на владеене на меча и са условни, т.е. създадени са, за да знаят тези, които се занимават с бойната хореография да знаят кой какви хватки може да използва. Нямат общо със СТАР УАРС вселената. Ако някой е изцепил, че става дума за светла и тъмна страна се е объркал.

2. Дарт Бейн е оцелял след последната война между джедаи и ситове. Тогава джедаите си мислят, че са ги затрили ситовене напълно (за втори път, но за това малко по-долу), но Дарт Бейн въвежда правилото за учител и уеченик и те остават в тайна.

3. Ми не много повече.. навремето са били и хиляди. В случая проблема беше, че действаха отвътре...

4. Последния опит за война е бил 5 000 години преди Е4, но така наречената Златна ера на Сит е била доста по-отдавна... в момента не мога да си спомня точната дата и нямам време да проверя... Те никога не са владели цялата Галактика, но империята им е била доста обширна. Било е по време на Старата република.

5. Разликата между ситовете и тъмните джедаи(спецялно за уменията в тъмната страна) е същата като между джедай обучен в Джедайския храм и някой самоук форс юзър.

6. Ми.. различни умения... това е относително...

7. Не си запомнил добре. Казал е, че расата сит е била поробена и от там идва името Лорд на Сит. Палпатин си е човек.




Тема Re: Въпрос за ситовете(част 2 от много)нови [re: Gallandro]  
Автор Darth Sparhawk (Knight)
Публикувано18.06.05 10:10



Галандро, още когато е имало много ситове Дарт Бейн е смятал, че Тъмната Страна ще е по-силна, ако има само двама... той е доволен, когато на една планета лорд Каан (друг сит) прави една ужасна манипулация със Силата и изтрепва всички сити и джедаи наоколо (не схванах дали са всички там) и остана само той, като си взе за чирак неква девойка.
Поне така беше в комикса.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Въпрос за ситовете(част 2 от много)нови [re: Darth Sparhawk]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано18.06.05 20:26



2. Дарт Бейн е оцелял след последната война между джедаи и ситове. Тогава джедаите си мислят, че са ги затрили ситовене напълно

И какво от тези изречения противоречи на казаното от теб?


Редактирано от Gallandro на 18.06.05 20:26.



Тема Re: Въпрос за ситовете(част 2 от много)нови [re: Gallandro]  
Автор Darth Sparhawk (Knight)
Публикувано19.06.05 09:13



Нищо. Просто допълвам, че мислеха, че сичко е затрито, сити, джедаи... а, и сит свърши затриването, а не джедаите.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Въпрос за ситовете(част 2 от много)нови [re: Darth Sparhawk]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано19.06.05 11:00



абе те и те едно затриване...


...in a galaxy far, far away...

Тема Re: Въпрос за ситовете(част 2 от много)нови [re: Gallandro]  
Автор 26266469 (Баш майстора)
Публикувано19.06.05 18:28



3. Идята ми беше че щом са били хиляди ако са били единни,са можели без чак такива въртели да си осигорят надмощие.
7. Вчера пак го прочетох и си пише точно така както съм цитирал,а и нали Медарко в един от коментарите си за Е3 каза че палпи е елиън иначе що се сбръчка?

Бате,ти си спечели як фен в мое лице.Винаги на всеки въпрос намираш време и нерви да отговориш.Ако решиш да минеш на дарк сайд вземи ме за ученик,а аз ти обещавам като ми предадеш всичките си умения да не те убивам в съня ти,ще чекам да се събудиш



Тема Re: Въпрос за ситовете(част 2 от много)нови [re: 26266469]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано19.06.05 19:42



3. То точно в това е проблема - че не са били единни, че колкото са се "трепали" с джедаите, толкова и помежду си..Нещата са така при ситите - колкото повече са, толкова е по-голям шанс да се избият взаимно, то дори когато са само по двама го правят, иначе да не говорим.
7. Сигурна ли си, че става дума точно за Сидиъс? Защото както видяхме(а и знаехме от преди това) Сидиъс и Палпатин са един и същ герой, а Палпатин, както всички знаем е от Набу(във войните откъдето и да го погледнеш няма някой, който да не е "извънземен", а се сбръчка от светкавиците, който Уинду му отрази почти от упор в лицето - Люк ако беше на негово място, направо да се е изпържил)..Това, което казваш не е грешно, само че малко ти се оплитат понятията - Сит първоначално е раса, както е описано тук:

In the early days of the Jedi, a great schism tore the order apart. Jedi who had tapped the forbidden power of the Force's dark side rebelled against their light-sided brothers. After a terrible war, the Dark Jedi were exiled from the Republic. Past the Republic's growing borders, these castaways discovered Korriban and the Sith people.

Powerful with the dark side, the Jedi outcasts set themselves up as gods on Korriban. The primitive Sith worshipped them as their lords, and so the Jedi grew, and built temples and monuments to celebrate their power. Millennia of interbreeding blurred the distinction between Sith native and offworlder, and the term Sith came to encompass not only the indigenous people of Korriban, but also the powerful overlords that ruled them.

Надявам се, че го разбираш. Всичко това е от databank - а на официалния сайт. Ото това, което го пише по-нагоре по-официално няма как да е.



Тема Re: Въпрос за ситовете(част 2 от много)нови [re: XiXiXi]  
Автор MeдapkoМодератор (mandalorian)
Публикувано19.06.05 22:56



Малеее, ако знаеш как обичам такива икони след ника ми, особено за неща, за които нямам задължения!

Като има толкова много интересуващи се от темата, защо нямаше нито един дето да направи истинска дискусия като написах първата част? Защо немА един, който да каже едно "евала" дето си играх да ги систематизирам тия неща? Аз си ги знам. За вас ги писах. Ама явно хората знаят само да мрънкат и да държат тон, а другите неща са някъде из дупката на някои седем години. Нищо лично.



Тема Re: Въпрос за ситовете(част 2 от много)нови [re: 26266469]  
Автор MeдapkoМодератор (mandalorian)
Публикувано19.06.05 23:07



Вчера пак го прочетох и си пише точно така както съм цитирал,а и нали Медарко в един от коментарите си за Е3 каза че палпи е елиън иначе що се сбръчка?

Моля? Казах съвсем друго нещо. Моля, прочети пак какво съм писал! Сит е името на расата, която след крахът на нейната империя дава името си на сектата на последователите на техните учения. Между тях и Дарт Бейн има много и различни ситове, а след него от тези, които на мен са познати и тези които всички виждаме във филмите, единствения нечовек е Дарт Мол, който е забрак.

Относно точка "3": Това е именно причината Дарт Бейн да наложи ограниченията в разпространението на братсвото и правилото за ученик и учител. Допреди него ситовете непрекъснато са се избивали помежду си в борба за власт и лидерство над останалите ситове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.