Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 25.05.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Пич,нови [re: nightwish]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано19.05.05 10:31



провокираш ли ме? шси мерим пишките ли?

Редактирано от Smile на 19.05.05 10:35.



Тема С цялото ми уважение, Медарконови [re: Meдapko]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано19.05.05 10:40



по т. 3, Чубака е умел технологично, а не е задължително цялата раса да е така. В книжките на Зан, на Кашиик бяха също бяха примитивно общество.

А иначе не ходих до сф за премиерата и ще почакам 2-3 седмици докато видя филма, но спойлерчета чета с удоволствие, благодаря за които, аз харесвам предварителната подготовка .

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: С цялото ми уважение, Медарконови [re: тиrъp]  
Автор Lord Elric (White Wolf)
Публикувано19.05.05 10:54



В книгите на Зан Кашийк (преведен като Кашиуук) беше представен един вид сато природен еквивалент на Корусант - вместо сгради, стигащи над облаците, това бяха дървета. И уукитата живееха горе, а на земята почти не слизаха.

For I am the Bringer of War
I am The Bearer Of The Black Sword


Тема Re: Execute order 66! - вашите впечатления от Е3.нови [re: Meдapko]  
Автор Kirilius (новак)
Публикувано19.05.05 10:59



Aйде и аз да копи/пейстна моят коментар от снощи от:



----------------------------------------------------------------------------------------

Ей сега го гледах!

Още съм със смесени чувства...

Отрицателни страни:
1) Стандартните за Лукас слаб диалог (на места направо детски) и доста претупаните сцени. Има много неубедителни моменти.
2) Показано е доста но МНОГО ПО МАЛКО. Спазена е схемата от всички досегашни епизоди да се показват само дадени моменти, а останалото е оставено на фантазията на зрителя или на писателите на книги за дообясняване.
3) Свързано с (2): това, че филмът се развивал на незнамсиколко планети (9 ли бяха) е само количество, но не и качество. На Кашиик например боищата се изчерпват с каквото се виждаше от трейлъра!
4) Образът на Падме е много неубедителен.
5) Нещо, което ме дразни много във всички нови епизоди: технологичните и биологичните претрупаности и играчки. За какъв чеп бяха онези смотани дроиди, дето приличат на насекоми и дето вместо да си гръмнат като хората, полазват кораба ти и се мъчат да го пробият? Животното, дето го яздеше Оби Уан също беше излишно. В Епизод 2 научихме, че R2 можел да лети. Сега разбрахме, че можел да подскача, да плюе масло и да се бие успешно срещу бойни дроиди. В това отношение съм категоричен, че старите епизоди са ненадминати: изчистени, груби, концентрирани!
6) Джедаите ги избиха като на майтап, много набързо.
7) Много малко беше показано от битката над Корусант! За битката разбрахме само от фона на основното действие.
8 ) Генерал грийвъс е просто жалък смешник!
9) Граф Саруман се появи само колкото да му резнат тиквата. На фона на уменията, които показа в предния епизод, сега беше направо слабак.
10) Два часа на този филм ПРОСТО НЕ МУ СТИГАТ!

Въпреки това и аз, като Медарко съм почти възторжен!

Положителни черти:
1) Цялостното въздействие и усещане е невероятно мощно и разтърсващо.
2) Музиката изключително добре хармонира с всяка една сцена.
3) Много силни моменти:
- избиването на джедаите: много силно предадено чувство на обреченост, разочарование от предателството, необратимост, мъка...
- Разговорите с Палпатин
- Финалните "напасвания" с Епизод 4
- Осакатяването на Анакин
- Успоредните сцени с раждането и "вейдъризирането" на Анакин.
4) Актьорската игра на Хейдън! Слаби му бяха репликите по сценарий, но ги изигра блестящо.
5) Актьорската игра на Юън Макгрегър! Много добре предадени емоции! Пълнокръвен образ, който много се доближава до "стария" Оби Уан.
6) Актьорската игра на Йан Мадайърмийд! Много точно, пестеливо, контролирано...
7) "Актьорската" игра на Йода (екипа аниматори). Не знам дали има толкова добре изразени емоции от лицето на друг анимиран герой в киното.
8 ) Боищата с мечове! Много яростни, агресивни и разнообразни.
9) Стандартно невероятно красивите пейзажи и фонове. Много добри декори и текстури. Създават цялостно, консистентно усещане за цялата епоха.
10) И пак: цялостното усещане е много мощно! Обреченост, мъка, страдание, безнадеждност, мрак...


Присъда: ще го гледам още много пъти на кино!

Аз все още "асимилирам" филма. Освен това неистово искам да гледам старите серии начело с Епизод 4!



Тема Re: Execute order 66! - вашите впечатления от Е3.нови [re: Meдapko]  
Автор Kosyд (непознат)
Публикувано19.05.05 11:32



След като гледах и последната серия постоянно ме мъчи едно - това е просто една свръхкомпютъризаирана сапунерка.
Само погледнете сюжета :
-имало един който в началото бил много добър, ама после става най-големия злодей (в страната, планетата, космоса).
- той има загубен син и дъщеря за която първоначално не знае .
- сина тръгва да се бори срещу злодея и напук на всичко се оказва че това е баща му. Е накрая той все пак се смилява над него и го спасява като загива заради него.
- Няколко героя владеят някакви свръх естествени сили с които правят невъжможни неща.

А колкото до Епизод 3. Той е най-голямото разочарование от всички серии които съм гледал. Поддържам мнението на хората преди мен че има доста неща които са набързо претупани.
Сори Лукас - не ме кефи.



Тема Като не те кефи Лукаснови [re: Kosyд]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано19.05.05 11:53



кефи се на Хейдън





Тема Това не съм си го измислилнови [re: тиrъp]  
Автор MeдapkoМодератор (mandalorian)
Публикувано19.05.05 14:03



Пише го на няколко места по книги и комикси. НИКОГА не пиша такива неща наизуст. За нещата, които не знам не говоря, но за тези които говоря съм винаги сигурен преди да го напиша.



Тема Re: Само едно единствено нещо ще кажа:нови [re: Sparhawk]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано19.05.05 16:37



абе абе, императорът толкова искрено ме възхити с манипулативните си умения, такива реплики имаше, не вярвах на ушите си...


I feel complete...

Тема Re: Само едно единствено нещо ще кажа:нови [re: Sparhawk]  
Автор Angua von Uberwald (нощен страж)
Публикувано19.05.05 17:25



Май Аластис наистина ще излезе прав. Твойте постинги трябва да се четт на обратно
Незнам...имаше много свежи моменти, но като цяло филма не ми харесаИ все пак самото очакване на филма, хората които се бяха издокарали и на които им пиша 6 за ентусиазъм(Мойте поздравления! Бяха наиситна като излезли от филма), картичките, плакатите, вейдъровците...беше НЕВЕРОЯТНО!!!!!



Тема Re: Само едно единствено нещо ще кажа:нови [re: Angua von Uberwald]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано19.05.05 18:29



брррррррррр

I am not the Jedi I should be ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.