Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:53 01.07.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "10 причини да харесвам Star Wars"нови  
Автор arachnoid (малоумен изрод)
Публикувано28.04.05 18:53



Не помня да съм виждал такава тема, или пък някой да е споменавал конкретно. Така че давайте... Стига всеки е гадал какво виждат другите лично за себе си във филма.



Тема Re: "10 причини да харесвам Star Wars"нови [re: arachnoid]  
Автор Bothrops alternatus (Half-moon Viper)
Публикувано28.04.05 20:04



- готини спец ефекти
- тъмните пичове са кууул
- налага ми се по технически причини. хех
- интересно бюлднат фантастичен свят
- готини спец ефекти

аре стига толкова

Петльо да се ококоши. Да да !


Тема Re: "10 причини да харесвам Star Wars" [re: arachnoid]  
Автор nightwish ()
Публикувано29.04.05 12:53



В STAR WARS има много идеи, които са оригинални, а не са откраднати отнякъде. Като се започне от хронологията-първо последните три, после първите три епизода. Този филм е уникален и никога не е имало и няма да има друг като него.
Всички други филми за космическа фантастика са в бъдещето, а този е в миналото.
A long time ago in the galaxy far, far away...

Фантастиката се преплита с приказката. Модерните технологии се преплитат с вълшебството и романтиката, на места филма е сериозен, а на други не чак толкова...
Мисля, че силата на филма идва от това, че в него са преплетени много различни хубави неща и затова се харесва на толкова много хора.

А, бе въобще това си е най-страхотният филм за всички времена...


Редактирано от nightwish на 29.04.05 13:07.



Тема Re: "10 причини да харесвам Star Wars"нови [re: nightwish]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано29.04.05 13:59



нямам какво да добавя след теб


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: "10 причини да харесвам Star Wars"нови [re: arachnoid]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано29.04.05 16:15



Ъъъъ.... ааа.....десет причини...ами....
Е, не знам дали ще ги докарам десет.
Първо – харесва ми актьорската игра. Колкото и да плюят по този или онзи, смятам, че са дали всичко от себе си и повечето ги критикуват защото те (критикуващите) искат да са на мястото на артистите и да изживеят всичко това. Лесно е да се каже “е, що да не се бия и аз така” и навярно е възможно, ако имаш цялата тази визуализация предварително. Обаче – да те поставят на една гола поляна и да ти кажат “отсреща ти идват 10 дроида и трябва да ги надвиеш”...необходима е доста добра фантазия и прецизност в замахването с меча (щото това не е някакво си махане на една пръчка, а едно доста сложно упражнение да замахнеш, да “поемеш” съпротивлението на тялото на въображаемия противник върху меча, същевременно да си управляваш изражението на лицето и да не забравяме – да продължиш битката). Е, вярно – има треньори, ама...то и мама ми е показвала поне сто пъти как се точат кори за баница...пък аз не успявам....
Второ – звуковите ефекти като се започне страничните шумове (летящи спидери, извънземни същества..), мине се през звука на светлинния меч, до битките. Да смесиш звуците от няколко движещи се обекта като се съобразяваш с отдалеченост, характер и взаимодействие с околните не е шега работа.
Трето – редактора на картината. Гледах как премахват отраженията от бронята на Трипио и като имаща понятия от тези неща ....брррр къртовска работа с почти никакъв забележим ефект. А добавянето на светенето на лазерния меч? Отражението на тази светлина върху околните обекти? Брррр
Четвърто – грандиозните визуални ефекти. Като гледаш на голям екран насочилия се към тебе спидер ей толкова малко ти остава да се наведеш за да прелети над тебе – толкова е истинско.
Пето – организацията. Колкото и да е велик Лукас – той не може да свърши всичко сам. Някой трябва да се погрижи за хилядите подробности и да съчетае графици на толкова много народ.
Шесто – треньорите. Преставям си как някой идва и ти казва: искам битка 3 минути между този и този, мястото е едикоеси, обстановката е едикаква си и изхода от битката е едикакъв си. Проста хореография – ще каже някой. Да, ама не. Най малкото трябва доста пъти да си прочел цялата документация, да знаеш какво се е случило, какво ще се случи, да изградиш битката според заложените в идеята на филма качества на героите и да научиш този човек как да го направи (много се смея като гледам как Кристенсен замахва с лазерния меч в коридора преди на паднат на конвейрната лента...това момче явно си мислеше, че играе тенис).

Е, аз стигнах до тук. Ако се замисля ще изредя още някои хубавини и макар, че не съм ги наредила по важност - това е основното. Изброените неща ги има във всеки един филм, но в този почти всичко е направено от човешка ръка (примерн: в един обикновен филм поне станичните шумове – улица, вятър, тълпа, коли – го имаш готово от живота, а в Star Wars трябва да се направи).
И най-важното – един човек, който е имал определена фантазия и я е реализирал независимо от всичко.



Тема Re: "10 причини да харесвам Star Wars"нови [re: arachnoid]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано29.04.05 23:04



Притежава собствена уникална ВСЕЛЕНА.
Във филмите се преплита по неповторим начин невероятни философски разсъждения с единствени по рода си спецефекти.
И може би начина, по който Лукас избира точния актьор за ролята - имам усещането, че той не търси актьори, което да изиграят определена роля, а такива, които да изиграят себе си създавайки образа - примерно на Харисън Форд само една роля повече му приляга от тази на контрабандист, но и там Лукас има пръст в цялата работа. Това ми напомня на едно изказване на Кари Фишер - независимо какво ще стане, когато всичко свърши с Марк и Харисън ще продължим да си бъдем Люк, Лея и Хан(мисля, че звучеше горе долу така)..



Тема Re: "10 причини да харесвам Star Wars"нови [re: Maldini]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано30.04.05 12:12



хей, добре дошла при нас :)


'Cause I can thrill you more than any ghost would dare to try


Тема Re: "10 причини да харесвам Star Wars"нови [re: hendy]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано30.04.05 12:55



Благодаря
Макар че аз от много време съм при вас, само че май не съм, толкова компетента, колкото ми се иска, за да пиша по-често..



Тема Re: "10 причини да харесвам Star Wars"нови [re: arachnoid]  
Автор thyn (apprentice)
Публикувано30.04.05 21:37



За мене най-хубавото във филма е 4е основната идея е за падението на един добър 4овек, за любовта, за омразата, за вярата... Вси4ко което го има около нас но пренесено в друго време и на други места по един грандиозен и неповторим на4ин

Също толкова ващна 4аст е и музиката... няма да ръся суперлативи за Джон Уйлямс ... просто най добрата филмова музика правена някоага /Както и самия той казва 4е най много оби4а да твори за Star Wars/ Само за справака - гледал е Еп 2 50 пъти докато е композирал музиката към него ...

И не на последно място следата която този филм оставя след себе си ...
Ами каквото и да говорим Джордж Лукас е бащата на спец ефектите откакто основава Industrial Light and Magic през 1975 за работата по Еп 4

Харесва ми неповторимия хумор присъстващ може би донякъде и в Индиана Джоунс ... реплика от типa "Прекрасно моми4е ... или ще се влюбя в нея или ще я убия" правят Хан Соло това което е...

А да ... щях да забравя ... нещо като обобщение ...
Абсолютно вси4ко което виждам във филма - световете, технологиите, расите, оръжията, корабите - все неща които може би няма да видя скоро / да не кажа никога :(

I hate them...


Тема Re: "10 причини да харесвам Star Wars"нови [re: arachnoid]  
Автор Nayden Todorov (незапознат)
Публикувано04.05.05 14:34



Ne znam kolko sa... No shtom trjabva da sa deset, ok:

- kato tehnicheski efekti, prez 70te tozi film e izprevaril vremeto si
- unikalna atmosvera.
- jedi... koe dete ne e mechtalo da bade djedaj?
- strahotna musika...
- iznenadvashti (za nechelite knigite) obrati (Luke, I am your father!)...
- ima za vseki po neshto...
- Dart Vader
- R2-D2
- H. Ford (ep. 4-6)
- N. Portman (ep. 1-3)

i t.n.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.