Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 05.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Много тъп въпрос  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано24.03.05 14:34



Каква е причината Star Wars да започнат от Епизод IV?



Тема Re: Много тъп въпроснови [re: Smile]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано24.03.05 14:55



Лукас така е решил.

I am not the Jedi I should be ...


Тема Re: Много тъп въпроснови [re: Smile]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано24.03.05 14:55



Първоначално не са започнали от Е4... или въобще от някакъв епизод, а е бил един филм на име СТАР УАРС. В последствие Империята отвръща на удъра излиза, като епизод 5, а към името на предния филм бива добавено подзаглавие Нова надежда и става Е4. Явно Лукас след успеха на първия филм си е съставил грандомански планове за още доста епизоди...




Тема Re: Много тъп въпроснови [re: Gallandro]  
Автор Lord Elric (White Wolf)
Публикувано24.03.05 22:35



До колкото знам първоначалният замисъл е бил за девет епизода, като старата трилогия са били средните три. Но по технически причини (не чак до там напреднала техника) могли да снимат само тях. Лукас имал идеи за нещо повече от дуел между двама души със светлинни мечове, но било адски трудно. Нещо такова виждаме в Е2.

For I am the Bringer of War
I am The Bearer Of The Black Sword


Тема Тй като явно си достанови [re: Gallandro]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано25.03.05 08:51



навътре в нещата...що не вземеш да си признаеш, че си от близкото обкръжение на Лукас?



Тема Re: Тй като явно си достанови [re: Smile]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано25.03.05 10:29



Има нещо вярно в това. И двамата са около некви корпоративни неща ...

I am not the Jedi I should be ...


Тема Re: Пусти мързел!нови [re: Lord Vader]  
Автор cineman (хуморист)
Публикувано25.03.05 12:50



Ще прощавате, ама не разбирам наистина какво правеше Лукас от 1983 до 1997 г., преди да започне да сима Епизод 1. Вярно, пусна две серии на "Индиана Джоунс", Специалните издания и 2-3 тъпи филмчета като "Приключенията на еуоките" и "Битката за Ендор" /поне тях съм гледал/. Официалната му версия беше, че чака дигиталната революция в киното, ама нали той я направи? По едно време се беше разсърдил на Рейгън, че ползва името на сагата му за политически цели. Всъщност, ще ви пусна и тук едно адресче - който иска, да коментира съдържанието му. Става въпрос за евентуалната връзка между Лукас и Пентагона. Като се замисля, много неща водят мисълта ми натам. Първото: след като в края на 60-те години и началото на 70-те са закрити лабораториите за специални ефекти в Холивуд, оптически принтери и компютри /които са в основата на създаването на първите СТАР УОРС/ тогава е можело да се намерят само при военните. Второ: ситуацията много напомня събитията около създаването на "2001: космическа одисея". Този филм излиза през 1968 г. със съдействието на НАСА, като един вид реклама за космическата програма "Аполо" и последвалото кацане на Луната през 1969 г. Аналогично, СТАР УОРС се появява през 1977 г., а първите полети на новите космически совалки е трябвало да започнат през 1978-79 г., но проблемите с топлоизолацията им са отложили това за 1981 г. А и да си спомним, че "Империята..." излезе през 1980 г. - една година преди това. Да, интересни мисли ми идват...

Чудя се и на амбицията на Жоро /Лукас/ да прави "авторско" кино в тези времена - докато преди Лорънс Каздън му свърши добра работа и му написа превъзходни сценарии за Епизод 5 и Епизод 6, сега нашият човек реши сам да си ги пише. Мисля, че от това филмите само загубиха. На много места из новите епизоди фабулата остана неизяснена - просто на екрана като че ли се случваха разни работи, само за да има с какво да се запълнят филмите. Не беше преценено добре какво са харесали навремето зрителите и какво искат да видят сега. Имаше доста излишни метражи и изкуствени реплики, да не споменавам досадните анимирани герои. А при положение, че човекът е имал на разположение почти 15 години, би трябвало поне да се постарае всичко да е изрядно. Според мен, най-голямата грешка на Лукас беше, че ориентира новите си епизоди главно към детската и тийнейджърската публика и така изтърва старите фенове, тъй като някога филмите му, напук на очакванията, се гледаха от всички възрасти. Някой писа във форума, че Еп. 1 е бил направен за деца, ама и децата не са го харесали. Това в още по-голяма степен важи за Еп. 2, особено като се отчете твърде задното място в бокс-офиса, на което стартира.

Още нещо ме дразни по принцип в ЗВЕЗДНИТЕ ВОЙНИ - елементарната на моменти актьорска игра. Като че ли нарочно Лукас не си прави труда да работи с актьорите, ами ги оставя всеки да се оправя, както може. Вярно, той нееднократно е заявявал, че с това цели тяхното по-естествено изпълнение. Дори сме чели, че не им е давал сценария предварително. Това му свърши идеална работа в "Американски графити", където шашна и публика, и критика със своя уникален квазидокументален стил - казват, че и самите актьори не знаели къде са камерите и дали снимат в момента. Обаче съм чел и че когато Оливър Стоун иска да направи забележка на актьор, му казва: "Играеш като Марк Хамил!" /абе, след "Александър" взех да имам резерви и за него.../.

Като заключение ще кажа: разочарован съм, че Лукас сам си свали летвата. Наистина, като стар фен, очаквах повече. Един красноречив факт - преди две години си купих видеокасетата с Еп. 2 и още не съм я гледал! А старите серии си ги превъртам през няколко месеца. Искрено се надявам новият епизод най-после да ми измие очите и да стане достоен венец за цялото творение, наречено СТАР УОРС. А то, малко остана!

Ето го и въпросният адрес:

http://www.warlib.ru/index.php?id=000118



Вижте го, помислете и не ме бийте!

----------
Allways look on the bright side of life!

Тема Re: Пусти мързел!нови [re: cineman]  
Автор mr.j (минаващ)
Публикувано26.03.05 14:48



С някой неща просто немога да не се съглася



Тема Re: Пусти мързел!нови [re: mr.j]  
Автор cineman (хуморист)
Публикувано26.03.05 18:27



Кои?

----------
Allways look on the bright side of life!


Тема Re: Пусти мързел!нови [re: cineman]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано26.03.05 18:40



Този спор няма да го водим за пореден път. Достатъчно пъти сме го. След като Лукас е създал всичко това сам, той е човекът който ще реши как да го развива нататък. Истинските фенове харесваме почти всичко излезнало на тази тема, не щото сме коне с капаци а защото сме истински фенове. Цялата тая история "Новите серии не са като старите едно време" ми изглежда все още просто като някаква нова мода, нещо като пенсионерското "Ееех, едно време какви времена бяха ..." Друг е въпросът, че повечето напредничави технологии и компании, занимаващи се с компютърна графика и ефекти в наши дни водят началото си от компании на Лукас, например Pixar и IMAX. Той е направил толкова много за цялата индустрия че е последният човек който трябва да бъде обвиняван за каквото и да е било. И е негово право да извлича финансовите ползи от своя труд. Не знам дали не си мислил по въпроса как може спокойно да си седне и да си гледа спокойните старини, вместо това той продължава да ни показва фантазията си. Не вярвам да има толкова много деца и внуци които да иска да осигури с милиони.

I am not the Jedi I should be ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.