Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:03 26.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Много тъп въпрос  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано24.03.05 14:34



Каква е причината Star Wars да започнат от Епизод IV?



Тема Re: Много тъп въпроснови [re: Smile]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано24.03.05 14:55



Лукас така е решил.

I am not the Jedi I should be ...


Тема Re: Много тъп въпроснови [re: Smile]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано24.03.05 14:55



Първоначално не са започнали от Е4... или въобще от някакъв епизод, а е бил един филм на име СТАР УАРС. В последствие Империята отвръща на удъра излиза, като епизод 5, а към името на предния филм бива добавено подзаглавие Нова надежда и става Е4. Явно Лукас след успеха на първия филм си е съставил грандомански планове за още доста епизоди...




Тема Re: Много тъп въпроснови [re: Gallandro]  
Автор Lord Elric (White Wolf)
Публикувано24.03.05 22:35



До колкото знам първоначалният замисъл е бил за девет епизода, като старата трилогия са били средните три. Но по технически причини (не чак до там напреднала техника) могли да снимат само тях. Лукас имал идеи за нещо повече от дуел между двама души със светлинни мечове, но било адски трудно. Нещо такова виждаме в Е2.

For I am the Bringer of War
I am The Bearer Of The Black Sword


Тема Тй като явно си достанови [re: Gallandro]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано25.03.05 08:51



навътре в нещата...що не вземеш да си признаеш, че си от близкото обкръжение на Лукас?



Тема Re: Тй като явно си достанови [re: Smile]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано25.03.05 10:29



Има нещо вярно в това. И двамата са около некви корпоративни неща ...

I am not the Jedi I should be ...


Тема Re: Пусти мързел!нови [re: Lord Vader]  
Автор cineman (хуморист)
Публикувано25.03.05 12:50



Ще прощавате, ама не разбирам наистина какво правеше Лукас от 1983 до 1997 г., преди да започне да сима Епизод 1. Вярно, пусна две серии на "Индиана Джоунс", Специалните издания и 2-3 тъпи филмчета като "Приключенията на еуоките" и "Битката за Ендор" /поне тях съм гледал/. Официалната му версия беше, че чака дигиталната революция в киното, ама нали той я направи? По едно време се беше разсърдил на Рейгън, че ползва името на сагата му за политически цели. Всъщност, ще ви пусна и тук едно адресче - който иска, да коментира съдържанието му. Става въпрос за евентуалната връзка между Лукас и Пентагона. Като се замисля, много неща водят мисълта ми натам. Първото: след като в края на 60-те години и началото на 70-те са закрити лабораториите за специални ефекти в Холивуд, оптически принтери и компютри /които са в основата на създаването на първите СТАР УОРС/ тогава е можело да се намерят само при военните. Второ: ситуацията много напомня събитията около създаването на "2001: космическа одисея". Този филм излиза през 1968 г. със съдействието на НАСА, като един вид реклама за космическата програма "Аполо" и последвалото кацане на Луната през 1969 г. Аналогично, СТАР УОРС се появява през 1977 г., а първите полети на новите космически совалки е трябвало да започнат през 1978-79 г., но проблемите с топлоизолацията им са отложили това за 1981 г. А и да си спомним, че "Империята..." излезе през 1980 г. - една година преди това. Да, интересни мисли ми идват...

Чудя се и на амбицията на Жоро /Лукас/ да прави "авторско" кино в тези времена - докато преди Лорънс Каздън му свърши добра работа и му написа превъзходни сценарии за Епизод 5 и Епизод 6, сега нашият човек реши сам да си ги пише. Мисля, че от това филмите само загубиха. На много места из новите епизоди фабулата остана неизяснена - просто на екрана като че ли се случваха разни работи, само за да има с какво да се запълнят филмите. Не беше преценено добре какво са харесали навремето зрителите и какво искат да видят сега. Имаше доста излишни метражи и изкуствени реплики, да не споменавам досадните анимирани герои. А при положение, че човекът е имал на разположение почти 15 години, би трябвало поне да се постарае всичко да е изрядно. Според мен, най-голямата грешка на Лукас беше, че ориентира новите си епизоди главно към детската и тийнейджърската публика и така изтърва старите фенове, тъй като някога филмите му, напук на очакванията, се гледаха от всички възрасти. Някой писа във форума, че Еп. 1 е бил направен за деца, ама и децата не са го харесали. Това в още по-голяма степен важи за Еп. 2, особено като се отчете твърде задното място в бокс-офиса, на което стартира.

Още нещо ме дразни по принцип в ЗВЕЗДНИТЕ ВОЙНИ - елементарната на моменти актьорска игра. Като че ли нарочно Лукас не си прави труда да работи с актьорите, ами ги оставя всеки да се оправя, както може. Вярно, той нееднократно е заявявал, че с това цели тяхното по-естествено изпълнение. Дори сме чели, че не им е давал сценария предварително. Това му свърши идеална работа в "Американски графити", където шашна и публика, и критика със своя уникален квазидокументален стил - казват, че и самите актьори не знаели къде са камерите и дали снимат в момента. Обаче съм чел и че когато Оливър Стоун иска да направи забележка на актьор, му казва: "Играеш като Марк Хамил!" /абе, след "Александър" взех да имам резерви и за него.../.

Като заключение ще кажа: разочарован съм, че Лукас сам си свали летвата. Наистина, като стар фен, очаквах повече. Един красноречив факт - преди две години си купих видеокасетата с Еп. 2 и още не съм я гледал! А старите серии си ги превъртам през няколко месеца. Искрено се надявам новият епизод най-после да ми измие очите и да стане достоен венец за цялото творение, наречено СТАР УОРС. А то, малко остана!

Ето го и въпросният адрес:

http://www.warlib.ru/index.php?id=000118



Вижте го, помислете и не ме бийте!

----------
Allways look on the bright side of life!

Тема Re: Пусти мързел!нови [re: cineman]  
Автор mr.j (минаващ)
Публикувано26.03.05 14:48



С някой неща просто немога да не се съглася



Тема Re: Пусти мързел!нови [re: mr.j]  
Автор cineman (хуморист)
Публикувано26.03.05 18:27



Кои?

----------
Allways look on the bright side of life!


Тема Re: Пусти мързел!нови [re: cineman]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано26.03.05 18:40



Този спор няма да го водим за пореден път. Достатъчно пъти сме го. След като Лукас е създал всичко това сам, той е човекът който ще реши как да го развива нататък. Истинските фенове харесваме почти всичко излезнало на тази тема, не щото сме коне с капаци а защото сме истински фенове. Цялата тая история "Новите серии не са като старите едно време" ми изглежда все още просто като някаква нова мода, нещо като пенсионерското "Ееех, едно време какви времена бяха ..." Друг е въпросът, че повечето напредничави технологии и компании, занимаващи се с компютърна графика и ефекти в наши дни водят началото си от компании на Лукас, например Pixar и IMAX. Той е направил толкова много за цялата индустрия че е последният човек който трябва да бъде обвиняван за каквото и да е било. И е негово право да извлича финансовите ползи от своя труд. Не знам дали не си мислил по въпроса как може спокойно да си седне и да си гледа спокойните старини, вместо това той продължава да ни показва фантазията си. Не вярвам да има толкова много деца и внуци които да иска да осигури с милиони.

I am not the Jedi I should be ...


Тема Re: Пусти мързел!нови [re: Lord Vader]  
Автор Mixman (Sledgehammer)
Публикувано28.03.05 07:12



cineman е изключително прав. Може би ако Лукас работеше сериозно през периода '83-'97 новите
епизоди биха били по-добри. Може би го е обзела творческа ленивост. За Лари Каздън и аз съм на това мнение.
То му направи Е5, който според мен е най-добрият от всичките до сега филми. Лукас просто не може да пише -
повечето от репликите му са толкова смешни (Е1 & Е2), че първолак би се справил по-добре. Такава инфантилност
лъха на моменти, че направо не мога да повярвам. За актьорската игра също съм съгласен - дори мисля, че
бях гледал материал, в който Рик Макалъм казваше че Стар Уорс филмите не са място за изява на актьорите - защо?

За Вейдър - "След като Лукас е създал всичко това сам, той е човекът който ще реши как да го развива нататък."
Това е вярно, но донякъде - все пак Лукас прави филмите за хората, а не за себе си. Може би и там е проблемът:
дай-хард феновете никога няма да се обърнат с негативно отношение към него и творбите му.

Цялата тая история "Новите серии не са като старите едно време" ми изглежда все още просто като някаква нова
мода, нещо като пенсионерското "Ееех, едно време какви времена бяха ..." - не си никак прав. Целият проблем е, че
новите филми се провалят в ХУДОЖЕСТВЕНИЯТ аспект на нещата - все пак това е най-важното в киното!
Какво от това, че ", нещо като пенсионерското "Ееех, едно време какви времена бяха ..." Друг е въпросът, че повечето
напредничави технологии и компании, занимаващи се с компютърна графика и ефекти в наши дни водят началото
си от компании на Лукас" - това пак не е тясно свързано с художествената страна - всичко има своят бизнес характер и това
не е свързано с това дали филмите са добри или не. Направил е за индустрията в техническо отношение, за което
евалата! И не мисля, че трябва да сме му благодарни за това, че си показва фантазита, вместо да си гледа
старините.

I have the touch!


Тема Re: Тй като явно си достанови [re: Smile]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано28.03.05 10:32



Не съм... не ще да ме вижда откакто една вечер се напихме до степен да виждаме двойно и да бъркаме цветове... и в резултат на това се оказа, че Дарт Мул да е с двоен меч, а острието на Мейс да е лилаво... ми не му се рискува повече на човека . А и всъщност пак тази вечер докато се мъчехме преплитайки крака да уцелим пътя към хотела видял отраженията ни в една витрина и му дошла идеята за Джар-Джар...

Упс... сега се издадох, че съм повлиял лошо на Е1 и Е2... ама ти не казвай на никой, че да не ме бият...


Редактирано от Gallandro на 28.03.05 10:35.



Тема Е чак пък мързел!!!нови [re: cineman]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано28.03.05 11:30



По себе си съдя, че когато напиша нещо наистина силно, грабващо фантазията и възприятията на хората, на самата мен не ми иска да пиша продължение (макар, че е заложено в повествованието) просто защото знам, че то ще бледнее. Защо пък Лукас да не е бил в същата ситуация – грандиозни три серии и ясното съзнание, че последвалите няма да са тяхното ниво? Защо наистина да не е чакал някакво развитие на технологиите за да се опита поне да достигне летвата, която той сам си е вдигнал?
Наскоро бях въвлечена в такъв спор. Ето ти част от мнението ми преди седмица:

Спорът дали трябва да се измисли нова дума movie-ware (по подобие на software и hardware) назря за пореден път докато най-накрая се бяхме събрали да гледаме Star Wars II на новия плазмен телевизор на един приятел.
- Жжжестоко е! – беше казал той – Ще преоткриеш Star Wars.
- Да ти изглеждам 12-годишен хлапак? – бях промърморила, но ден по късно вече активно спорех дали има изобщо някоя сцена, която да е заснета без син екран.
….. спорът се поизроди в това, дали нарочно търсят млади и неопитни тинейждърчета за ролите в такива филми, щото бюджета всъщност отива за ефектите и не могат да си позволят скъпоплатени артисти.


За бездарната игра също мога да поспоря, въпреки че преди седмица почти бях готова да защитавам позция, подобна на твоята. Но не мога да не се запитам – защо и двамата главни герои са обвинени в бездарие?
Да предположим, че аз съм на мястото на Лукас. Няма да ми е обегнала критиката, че Марк Хамил (Люк) е пословичен със слабата си игра (къде са ми били очите, че не съм видяла това при кастинга?!?!?!), така че сега ще направя всичко възможно да не повторя тази грешка. Едва ли ще има актьор, който да откаже да участва във филм под мое ръководство (щото все пак съм си изградил име), колкото и бездарен да е сценария.
Втурвам се да търся някой за главната роля на Анакин. Но не искам някое известно име, защото всеки артист се запомня с ролите си, колкото и да се старае да е разнообразен, а моя филм не трябва да носи наследството на актьора. (Примерно: Брат Пит – той има мускули, а на джедая това не е необходимо. Леонардо ди Каприо – хайде де, всички го помнят като нежното деликатно момче от “Титаник”. Брус Улис – каква смешка само – представям си го как след някоя битка със светлинен меч рови из джобовете си за цигара, пък и се знае защо не са го взели да играе в “Титаник” (сори, че пак споменавам този филм). Харидсън Форд – не става, той е играл в предните епизоди.)

Да разгледаме Хейдън Кристенсън. Той е млад (това ни трябва), не е известен (това търсим) и има само един (май) по-известен филм с негово участие, в който играе един много типичен представител на сърдитото младо поколение (тинейджър с пиърсинг на долната устна и доста добро количество обеци на ушните миди и боядисана коса – баси, не можах да го позная в началото). А какъв е Анакин? Точно един сърдит млад мъж.
Междудругото Кристенсън доста добре се справя в романтичните сцени и там – при майка си. Сега ще кажеш – “да върви да играе сапунените си сериали”. Да, ама не - човекът трябва да изиграе ролята на джедай. Ти как би изиграл тази роля, след като имаш основните понятия за джедая (да ме извиняват познавачите, че ще говоря общо - имам понятие от джедайство само от филмите, но давам честна пионерска, че ще взема мерки да попълня пропуските). Първо и основно правило – у джедая няма емоции (да не се бърка с чувства). Какъв израз на лицето дирим тогава? Искаме емоционални изблици в интонацията не един джедай? Второ правило – джедая контролира тялото си и движенията си. Но не – зрителя иска той да говори с ръкомахания и езика на тялото си. Как обаче това ще се върже с визията за джедая?
И все пак като се заслушаш как казва “Да, учителю”, “добре, учителю”... интонацията не е и равна, а някак...изкуствена. Че как няма да е? Я си припомнете високоемоционалното момче Анакин от първа серия? Емоцията, която го залива? Дали може с няколко години обучение (а той според общото мнение на Съвета е вече голям да го започне) да елиминират всичко, което извира от него? По-скоро той ще се оптва да навре емоционалността си в някое кътче на душата си, да я прикрива умело на моменти..., а как се различава това – через демонстриране на фалшиво покорство – точно както казвам на моята майка “добре, мамо, няма да отсъмвам в дискотеката” само и само да избегна наставленията, но дали го правя – е, това е отделен въпрос. Оплакването от учителя звучи фалшиво? А защо не – той знае, че учителя е прав и няма право да недоволства, но нещо вътре в него го кара да роптае, да обвинява, да иска... точно както тънейджърка в спор с майка си дали да ходи с гол кръст или не.
Какво му е било трудното на Харидсън Форд да изиграе един нахален, циничен контрабандист – той това го може, ама дали щеше да успее като джедай?
Така като се замисля – навярно грешката не е в артиста, а в това, че не е популязирано понятието “джедай’ сред зрителите.

За политика не искам да говоря. Достатъчно ми е да си спомня, че когато пуснаха филма в България говореха как американците сами показвали как капитализма (империята) ще загине от социализма (движението на бунтовниците).

И накрая – за да не ме обвиниш в захласване по Star Wars, Кристенсън и пр. ще кажа, че виждам много пропуски и нелогични неща. Примерно – когато Анакин се качва на спидера си да търси майка си - тръгва с такова ускорение, че по всички физични закони главата му трябва да се търкаля някъде в прахта, откъсната от ускорението; пелерината му едва-едва се вее, а би трябвало връзките й да не са издържали на течението на въздуха. Друго – как пък след цял ден и нощ на търсене, битка с пясъчните и т.н. не спря веднъж да се изпикае?
Кръглите кораби на федерацията, които излитат при битката на дроидите с клонираните – хайде, в безвъздушното пространство може и да се придвижват, но в атмосферата?!
Тези и още хиляди нещица обаче не ме спират да харесвам сагата. Това не е исторически филм за да следим за всяка дребна неточност. Това дори не е съвременен филм, та да е длъжен да се подчинява на законите за гравитацията. Това просто е една различно разказана фантазия.



Тема Виж,нови [re: Gallandro]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано28.03.05 12:38



Джар-Джар горе-долу го приемам като визия. Навярно тези големи уши са изключително полезни когато плува под водата.
Само мога да се досещам как Лукас е измислил оня джедай в десетината пипала по главата и воднистите изцъклени очи(дето бута със Силата Си-три-пи-о да падне в битката на арената). Навярно след запоя така сте чувствали главите си?



Тема Re: Е чак пък мързел!!!нови [re: Smile]  
Автор cineman (хуморист)
Публикувано28.03.05 13:52



Ей, ей, спокойно! Не искам да обвинявам никого за нищо. Не съм казвал, че актьорската игра в СТАР УОРС е бездарна, а само че не е било работено достатъчно добре с актьорите - в смисъл на шлайфане на образите, репетиции и т. н. За това самият Юън Макгрегър си признава, че Лукас почти не се е мяркал на снимачната площадка, а режисирал иззад телевизионния си монитор. Вярно, чел съм за подобен случай и при Спилбърг, който работел едновременно по "Списъкът на Шиндлер" и "Джурасик парк", та понякога му се налагало да режисира актьорите чрез спътник, но това въобще не се усети. А при Лукас голяма част от нещата вървят май на импровизация. Дразни ме това, че той използва както колоси на световното кино /Алек Гинес, Кристофър Лий, Питър Кушинг, Пернила Аугуст, Иън Макдайърмид, Терънс Стамп, Джулиън Глоувър, дори и Юън Макгрегър/, така и току-що прохождащи актьорчета без никакъв опит и още по-малко - фантазия, и тази огромна пропаст в уменията им си личи.

Признавам си - миналия път прекалих с критиката за Марк Хамил, но тя не беше моя а на Оливър Стоун. Марк, общо-взето, се справяше добре и наистина през по-голямото време изглеждаше естествен, каквато явно е била целта. Обаче Хейдънчо ми беше супер смешен, когато с тази своя добричка физиономия се опитваше да гледа злобно. На моменти в неговата игра си личеше явно преиграване, асинхрон между тяло, мимика и поглед - а в киното открай време важи максимата, че "колкото по-малко - толкова повече". Джейк Лойд не беше лош, ама защо трябваше да вика "Юпи-ий!" като ВСЯКО МАЛКО АМЕРИКАНСКО МОМЧЕ? Нали сме на друга планета, там все пак би трябвало да викат по друг начин. Друго нещо, което ме подразни, бяха глуповатите натруфени костюми на Натали Портман. А пък онова червило по устата й!

Още един шамар за мен бяха измислените и тъпи реплики на моменти - също в Е1 и Е2 /в оригиналната трилогия текстът беше просто съвършен/. А когато разбрах, че Дарт Вейдър е втори Исус Христос и е продукт на непорочно зачатие, щях да се задавя. Иначе, новите филми са красиви, но в много случаи подробностите от пейзажа са претрупани, а действието е претупано, като ясно си личи, как е наблегнато на фехтовката и някаква не много убедителна романтика.

Няма да говоря за физичните закони в сагата. Лукас сам си казва: "Това е моята вселена и законите в нея ще са такива, каквито аз реша." Така че приемам всякакви условности. Вие можете ли да си представите какъв фантастичен филм би се получил например на тема "какво би станало, ако фундаменталната гравитационна константа беше с 1% по-малка или по-голяма"?

Написах всичко това не защото не харесвам сагата - напротив, точно защото я харесвам. Но ужасно ме дразнят някои очевидни глупости в някои от епизодите. Дори между тях не е Джар-Джар Бинкс! Понякога си мисля, че един хард-фен по-добре би измислил и режисирал филмите от самия Лукас, защото щеше да е усетил атмосферата по-дълбоко и непредубедено. Не мога да оправдая претупването, особено с измъквания, че примерно времето или парите не са стигнали, защото по време на Голямата звездна пауза Лукас успя да направи с помощта на мнозина режисьори-наемници над 20 епизода от тв сериала за младия Индиана Джоунс, в който не мога да открия някакви съществени недостатъци. А парите, които бяха събрани от Специалните издания и особено от Епизод 1, надхвърлиха многократно предварителните очаквания на "Лукасфилм ООД". Затова не мога да разбера как в творението на живота на Лукас някои неща /поне засега/ са останали неизпипани. Не е неъзможно и с възрастта способностите му да прави кино да са се изпарили и той да се е вдетинил... Защо се мъчиш, бе чичо? Можеше някой друг да ти свърши работата по-добре. Не че не е ставало...

----------
Allways look on the bright side of life!

Редактирано от cineman на 28.03.05 14:08.



Тема Да разбирам ли,нови [re: cineman]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано28.03.05 14:14



че вече си гледал Епизод II?



Тема Re: Да разбирам ли,нови [re: Smile]  
Автор cineman (хуморист)
Публикувано28.03.05 14:26



Дълбокоуважаема, аз Епизод II съм го гледал 3 пъти на кино още когато излезе. Само дето не съм си гледал видеокасетата, за която все пак съм дал пари...

----------
Allways look on the bright side of life!


Тема Oh, my goodness!нови [re: cineman]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано28.03.05 14:38



Shut me down! (както казва Ситрипио). Сори.

Разбрах. И ти се пениш също като мен явно - хваща те яд, че човек, който може много, не го е показал този път. Ами...какво да се прави...всеки има творчески дупки, нежелание да го направи и въпреки всичко го прави, защото публиката, критиците... настояват.
Или пък просто не му е било интересно вече... Знам ли... Gallandro да каже - нали с него си пият пиенето
Въпроса е, че гледаме все пак нещо различно от стандартните трилъри с кофи кръв и хвърчащи карантии.


Редактирано от Smile на 28.03.05 14:53.



Тема Уау!!!нови [re: Smile]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано28.03.05 14:59



И после кой бил от близкото обкръжение на Лукас...




Тема Re: Виж,нови [re: Smile]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано28.03.05 15:04



Не бе! Не визията(все пак по-прилично изглеждам дори и пиян), а движенията ...




Тема Re: Oh, my goodness!нови [re: Smile]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано28.03.05 15:42



Така...

Първо. Лукас има много кусури и като режисьор и като сценарист. Примерно го няма никакъв в диалозите. Нито в новата, нито в старата трилогия са наред. Звучат си изкуствено. Буквално в половината му сцени има грешки дори и от сюжетен характер, въпреки че повечето трябва да си наистина ХАРД фен, за да ги хванеш. Задълбавайки в детайли можем да направим един наистина ОГРОМЕН списък... но всъщност мен винаги ме е интересувал крайния резултата, който е БЛЕСТЯЩ .

Второ. През 28те години откакто съществува СТАР УАРС той престана да бъде просто филм, а се превърна във ВСЕЛЕНА. Излязоха редица енциклопедии, книги, комикси, радиопиеси, игри и т.н., които доразвиват историята и повечето от тях са писани/правени под надзора на Лукас и са част от НЕГОВАТА история. В резултата на това Е1 излезе с няколко придружаващи го книги без които остава сравнително неразбран... Е1 погледнат сам по себе си наистина изглежда на пръв поглед, като низ от слабонавързани случки, но не е така. Той е просто една филмирана част от историята. Има предистория и паралени сюжетни линии, които са по-обширни от самия филм. В Е2 това е доста по-слабо изразено.

Трето. Тъпо ще е да се отрича, че основната движеща сила е ПАРИТЕ. И който вземе да спори, че това е лошо... ами да дойде да го назнача на работа при мен без да му плащам заплата... Въроса е, че човека се справя добре. Познавам поне толкова фенове на Старата трилогия, които харесват и новите епизоди, колкото и такива, които не ги харесват... Явно някои хора се променя към едно, а други към друго... Въпрос на възприятие е. Аз също харесвам повече атмосферата на старата трилогия. Минимистичния и захабен стил на Империята... Предпочитам и макетите пред дигитални ефекти... Обаче трябва да се отчете факта, че става дума за друга епоха. За други култури. Показва се защо са стани събитията. Какво е загубено и какво спечелено. Това е част от историята и трябва да се съобразим. Не може да се клонират един и същи събития...




Тема Re: Oh, my goodness!нови [re: Gallandro]  
Автор cineman (хуморист)
Публикувано28.03.05 16:03



Да, сагата STAR WARS се превърна в промишлено предприятие, въпреки че в началото все пак беше изкуство и 7-те оскара за Еп. 4 го потвърждават.

Иначе, за минимистичния и захабен стил на Империята - точно от него и мен ме побиваха тръпки, а не от компютърно анимираните сцени. Сцените в търбуха на всъдехода на джавасите и в кръчмата в Мос Айсли - уау! А когато в края на "Империята..." Люк скача в бездната, всеки път имам чувството, че и аз политам с него. Най-силната страна на сериала е чисто първосигнална, но на моменти /жалко, че не са много/ се прокрадва и мощна философия, от която човек направо може да го втресе. Спомням си, че в един документален филм Лукас се чудеше как някакъв зрител му признал: "Йода промени живота ми!"

Мисля, че до голяма степен чарът на старите епизоди беше в това, че те показваха малко, а оставяха на зрителя възможността да си доизмисли останалото сам. Сега му беше показано всичко и накрая той може само да каже: "Ъм-м, това ли беше то?!"

А макетите просто изглеждаха по-истински.

----------
Allways look on the bright side of life!


Тема Re: Oh, my goodness!нови [re: cineman]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано28.03.05 16:44



Хъм... може и да съм циник, но не ми казвай, че старата трилогия не е правена без мисъл за пари... Особено Е5 и Е6(виж по-горе какво съм писъл за номерацията на епизодите). Общо взето всички филми, които взимат Оскари също са правени за пари... аз не виждам нищо лошо в това, ако резултата е добър. Мама му стара аз също работя за пари, но не мисля, че това автоматично класифицира работата ми като боклук...

Харесваш бездната в Е5... добре... нямаш ли същото усещане като видиш на голям екран сената в Е1? Не намираш ли същата философия и в новите серии?!?! Да кажеш, че не харесваш стила, сценария, играта... добре... но наистина мисля, че има нещо нередно(например си порастнал прекалено), ако не усещаш същите идеи под повърхноста...

Ще се повторя. Епохата е друга. В старата трилогия имаше множество намеци, че света е бил съвсем различен преди Империята. Сега ни го показват. Няма къде да ходят. Тогава е властвала "светлината", а после е дошъл "мрака". Мисля, че точно това е показано изключително добре и именно твоите приказки го потвърждават - усетил си разликата. Просто не искаш да възприемеш, че историята търпи развитие...

Пак ще се повторя. Харесвам макетите ужасно много. Харесвам и масовките и декорите във филми като Бен Хур и Лорънс Арабски... обаче по днешните разчети такъв един филм би струвал кошмарни пари... А както казах цинично или не парите са в основата на нещата... И едва ли някой друг режисьор го осъзнава по-добре от Лукас, който нека не забравяме е съосновател заедно с Копола на филмовата компания Америкън Зоофити доста време преди да се захване с Е4... Бих ти препоръчал да си намериш филма ТНХ 1138 на ДВД(Съни филмс го издадоха) и да изгледаш допълнителните материали към него.




Тема Хехнови [re: cineman]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано28.03.05 19:43



Аз пък онемявам пред картината с водопадите в Е2. Направо...очите ми остават там - в капките вода, образуващи тънка мъгла, зеленината, небето... иска ми се да полегна сред сочната трева, да чуя шепота на тревите, да слушам как някой бръмбар се мъчи по стръмното листо, да доловя тропота на крачетата на мравките-труженички, да чуя страхливото жужене на мухата, попаднала в паяжината, да гледам как пчелите се трудят от цвят на цвят, слънцето да залива със светлина, да усетя как вятъра подухва и леко повдига полата ми, а аз я притискам с ръце и се смея хем притеснено, хем щастливо...




Тема Re: Хехнови [re: Smile]  
Автор cineman (хуморист)
Публикувано29.03.05 10:53



Щастливо, че вятърът повдига полата ти ли? Намирисва на фройдизъм...

Да ти кажа, в такъв случай и аз бих онемял...

----------
Allways look on the bright side of life!

Редактирано от cineman на 29.03.05 10:54.



Тема Re: Виж,нови [re: Gallandro]  
Автор desync (Киро(спря)Тока)
Публикувано30.03.05 14:04



Абе виждал съм Gallandro пиян... Верно не прилича много на Jar-Jar-Blinks и твърди че меча му не светел ни в червено ни в зелено (щото бил обвит в кожа за да не хване патина ако не го смазвал редовно), обаче яде като Jabba the Hutt, пие като група известни съветски археолози (взети заедно) и общо взето се вписва в образа на Боба (Фия) Фет (щото доктора му забрани да яде зеленчуци [това без майтап] и от тогава не ходи а направо подхвръква от радост [и аз да можех да ям само пастърма и пържоли и аз щях да съм така])

Lamma ma, zayan?!


Тема Re: Хехнови [re: Smile]  
Автор desync (Киро(спря)Тока)
Публикувано30.03.05 14:08



Що трябва да разваляме красивия пейзаж с некви поли? По без пола хем вятъра няма да те притеснява (а ще го усещаш по-добре), хем няма да е нужно да се смееш притеснено (и да се притесняваш и да не, все ще си си по голо дупе), хем и на всички нас ще ни е по-приятно да си представим въпросната сцена

Lamma ma, zayan?!


Тема Още малконови [re: desync]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано30.03.05 14:25



ще поискаш и блузата да е гол гръб без предница....



Тема Re: Още малконови [re: Smile]  
Автор desync (Киро(спря)Тока)
Публикувано30.03.05 14:45



че то други блузи има ли? или някой извратеняк е измислил вече?!

Lamma ma, zayan?!


Тема Re: Виж,нови [re: desync]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано30.03.05 16:25



Lamma ma, zayan?!

Leh taase bayad...

Ти па от де се взе из тия клубове ?! Верно, че ми забраниха да ям плодове и зеленчуци, ама много ще трябва да ме помолиш, за да ти дам телефона на доктора ми . А това за пиенето не е вярно... кога за последно си ме виждал да пия толкова, че да не мога да се прибера с кора... ъъъ.. колата ...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.