Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 01.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Люкнови [re: jedi-luke skywalker]  
Автор Фьoдъp Mиxaйлoвич (кура,члена.ВТ)
Публикувано20.01.05 15:47



го пратих да мие чинии в един бар. все още трябва да ми изплати цяла Звезда ,да му се невиди у гаменчето

: Абе ебало си е мамата


Тема Re: Люкнови [re: Фьoдъp Mиxaйлoвич]  
Автор Darth Revan (баничар)
Публикувано20.01.05 16:53



Да позная ли?
Бара се казва Текила Сънрайз:Р

Jesus saves, rest of you take 5d20 damage


Тема Re: Люкнови [re: Darth Revan]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано20.01.05 17:39



позна :)



fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering...

Тема Re: Люкнови [re: hendy]  
Автор Lord Elric (White Wolf)
Публикувано20.01.05 18:41



Всъщност извън заяждането, което спретнахме на младия Скайуокър, това е интересен въпрос. Империята е вид монархия. Свикнали сме, че в монархиине властта се предава по наследство. Но на Набу виждаме, че може и по друг начин. Все пак Палпатин нямаше да живее вечно и рано или късно щеше да предаде властта. По-скоро рано, защото си беше бая дъртичък в Е6. Евентуално Вейдър би го наследил. Поне аз не виждам друга алтернатива. Тогава Вейдър би трябвало да си осигури свой наследник, владеещ Силата. Това нямаше да бъде Люк - ако Империята победеше, това автоматично означава, че Палпатин е убил Люк (или поне така приемаме). Тук виждам като евентуален наследник на Вейдър Мара Джейд.
Както и да е - рано или късно онзи порив да бъде управлявано със страх би изчезнал. Император Пореден най-сетне ще разбере, че не може непрекъснато да се бори с нови и нови възникващи бунтовнически движения и би смекчил режима. Нещата полека ще улегнат и ето ти го Новия ред.

Ей, ама големи глупости надрънках...


For I am the Bringer of War
I am The Bearer Of The Black Sword


Тема Re: Люкнови [re: Lord Elric]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано20.01.05 21:56



абе според мен Империята далеч не е била толкова лоша, колкото я изкарват медиите



fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering...

Тема Re: Люкнови [re: Lord Elric]  
Автор Фpишko Cpъбkaтa (тъпо нали ?)
Публикувано20.01.05 22:38



възможно е и да се разпадне след смъртта на палпатин. все пак той е свързващото звено. може да се появи разногласие и сътветно разпадане на Империята.
а относно режима. историята е доказала че толитарни режими не могат да паднат без външна намеса. ако приемем че Империята от авторитален режим след смъртта на Императора , стане тоталитарен режим то тогава предстои едно много мрачно бъдеще

: Мамка му,сърби ме гъза


Тема Re: Люкнови [re: Lord Elric]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано21.01.05 01:53



Това на Набу ми прилича по-скоро на президентска република, където просто може би по силата на традицията Президентът се нарича Крал/Кралица (и го/я карат да облича кичозни дрехи ...) А с помощта на своите клонинги Императорът щеше почти вечно да живее и да управлява - това е била целта му все пак - жаждата му за власт е била неутолима. Дори да е бил дъртичък, Тъмната сила му е давала енергия да живее ... и да "твори" :)) Не знам вече с времето дали е нямало да му писне и да "вдигне ръце" от тая Галактика. Странното е, че не мога да си представя друг император на държавното кормило. Дори и в книгите на Зан имаше Imperial Remnants които пак се водеха Империя ама без император. И в интерес на истината ако беше унищожен бунтовническия съюз, по-известен тука като "ребелите" :)), доста години нямаше кой да има да се опълчи на властта. Бунтовническите движения които възникнеха щяха да са прекалено слаби и да се унищожават в зародиш. Като чета в Разширената вселена за мащабите на Империята и имперския флот ми се вижда ебати невъзможната мисия това което се случи в епизод 6.

Тук там като се завръща в поредната книга, Императорът почти на един път успява да конвъртне Люк в тъмната страна. Но не го гласи за наследник, а за поредната си дясна ръка. А това Мара Джейд като императрица ... да ме извиняват дамите, ама не съм много еманципиран ... :>>

Мисля в скоро време подробно да развия една теория, че минаването към Империя като държавно устройство е неизбежно ... особено щом има толкова много твари за управление ...

Through the sorrow all through our splendour
don't take offence at my innuendo ...


Тема Re: Люкнови [re: Lord Vader]  
Автор Lord Elric (White Wolf)
Публикувано21.01.05 08:27



Виж, това не се бях сетил - че Палпатин ще се самоклонира. Да, изглежда нещата си дойдоха на мястото. Но все пак тук не може да се разчита на "външна намеса". Това би означавало намеса от друга галактика. Да, такава в по-късните книги има, но не с цел да съборят режима в нашата.
Така че, Вейдър, твоята теория за клонирания император май е най-близо до истината. Още повече, че наистина има опити за връщането на Палпатин. Как можах да забравя.

При това положение на Палпатин може и да му писне да управлява, но на следващия клонинг ще му бъде толкова интересно да е на власт, колкото на предшественика му преди да му е писнало. Но ако трябва за пореден път да се опрем на историята, то тя ще ни зарие от примери на владетели, които са управлявали дълги десетилетия без да им писне. Т. е. и на Палпатин няма да му писне докато не умре. А после - хоп, клонинг №234353,29

For I am the Bringer of War
I am The Bearer Of The Black Sword


Тема Re: Люкнови [re: Lord Elric]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано21.01.05 09:23



Това с клонингите не е съвсем така... Императора е Сит и като такъв владее номера да запазва духа си след смърта и дори да обсебва други съзнания. Номера с клонингите е, че просто си прави по-удобни "контейнери". Неговите клонинги не са нови личности, като в случая с Боба Фет.

За мен най-интересен би бил пътя, ако преврата на адмирал Зарин беше успял. Мисля си, че тогава бунта щеше да бъде смазан много бързо и без ситове на ръководни длъжности режима щеше да бъде доста облекчен и идеята за Новия ред осъществена. Пример за това какво би станало са 4 - 5 книга на Зан, където се намеква за планети, които доброволно се връщат в границите на Империята. Републиките(и новата и старата) са с доказана непригодност, като режим за управление на Галактиката.


По-добре тения, отколкото пълна липса на вътрешен живот!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.