Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 05.05.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Любими моменти ...нови  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано30.07.04 02:41



То е ясно че като филма ти е любим всичките моменти ще са ти любими, но все пак има особено любими моменти. Тъкмо си гледам епизод 6 за пореден път и ми хрумна да споделя любими сценки.

Момент Н1. В момента в който нашите хора със совалката "Тайдириъм" се приближават към Ендор. Малко преди да им поискат кодовете за достъп. И минават покрай "Екзекутор". Всъщност в началото са над него. Голяма мания е да гледаш от гледна точка на хората в совалката как се приближава онова огромно синкаво нещо. След това когато минават съвсем близо до мостика... Мнооооооооого надъхващо...

Момент Н2 - леко комичен. Хан и Чуи отиват да обезвредят 2ма имперски щурмоваци. И Хан се промъква с насочен бластер зад единия. И тъкмо стига до него ... и настъпва някаква съчка, която се чупи с голям шум. И оня белия се обръща. И Хан прави едно опулено изражение в стил "Опа!". Паднах си от смях :))))) Точно тази сцена е в стил Индиана Джоунс за мен. Хайде продължавам да си гледам. Ако нещо ми направи впечатление пак и не ме мързи ще го споделя :>




Тема Re: Любими моменти ...нови [re: Lord Vader]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано30.07.04 14:10



Тази сцена с приближаването до Ендор винаги ми изниква в главата първа когато се каже STAR WARS. А другата е: Люк и Вейдър се качват по стълбата към тронната зала, на фона на най-зловещата вариация на имперския марш.

... излизането на флотата от хиперпространството и атаката на звездата на смъртта... трябва ли да се изреждат всичките?? Нямам време за тая работа.



Тема Re: Любими моменти ...нови [re: D.H.V.]  
Автор thyn (леден)
Публикувано30.07.04 16:47



Това което ще кажа сигурно е клише но какво пък...

Надписите из4езват, камерата потъва, 1-во идва грохота , а после и грамадата и аз ги гледам така както когато ги гледах за 1-ви път на 5 години...
И знам 4е следващите два 4аса ще са зашеметяващи...

"Don't be afraid. I'm going to give you the choice I never had"


Тема Re: Любими моменти ...нови [re: Lord Vader]  
Автор Skywalker (Running Free)
Публикувано30.07.04 18:43



Финалната битка между Вейдър и Люк, точно след като Вейдър се освятка за Лея. Сцената е така яко направена само като се сетя настръхвам. Музиката придава още по-голям ефект.


Другата ми любима е когато императора гърчеше Люк, а Вейдър до погледна един път, после още веднъж и го изхвърли. Не знам за вас, но аз имам чувството, в тази сцена очите на безжизнената маска на Вейдър се усеща някакво чувство.


Бегай, газим!!!

Тема Re: Любими моменти ...нови [re: Lord Vader]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано30.07.04 21:25



Има един списък с всички мои любими. Среща се и из интернет. викат му сценарий...

Ама да добавя една . R2D2 се включва към компютъра, за да отвори вратата на станцията на енергийния щит и го удря ток все едно е бръкнал в контакта. Заема се Хан. В това време идва една канонерка...





Тема Re: Любими моменти ...нови [re: Gallandro]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано31.07.04 14:09



Хахаха - да.
И сцените с Ewoks са яки. Когато отвързват R2D2 и той пада като талпа. После го вдигат и той тръгва да гони едно от тях и да му пуска ток :)))



Тема Re: Любими моменти ...нови [re: Lord Vader]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано31.07.04 16:57



По повод R2-D2 и дупките в които постоянно бърка: в Империята има един момент, когато пак бръкна където не трябва, и репликата на Трипио - "не е моя работа да различавам контакт от компютърен терминал..."



Тема a забелязахте ли че.....нови [re: D.H.V.]  
Автор han_solo_ (Marty McFly)
Публикувано01.08.04 15:28



повечето готини моменти които споменахте са от Е6-а сред така наречените
сериозни критици този епизод е най- слаб от от класическата трилогия.
защо мислите че" империята ......" е по хвален от другите- намен самия ми лубим именно Е6 и съм го гледал около 43 пъти



Тема Re: a забелязахте ли че.....нови [re: han_solo_]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано01.08.04 19:33



Аз не правя сравнения кой е по-силен и кой по-слаб от епизодите. И не ми пука и какво казват критиците. В някои моменти епизод 5 ми е харесвал повече, а в някой - епизод 6.



Тема Re: Любими моменти ... [re: Lord Vader]  
Автор *88 ()
Публикувано16.08.04 23:50





Просто Лукас се е учил на кино от Копола, а той е един от най-мудните разказвачи. Ако епизодите II и III бяха поверени на Кършнър и Маркуанд, както е била първоначалната идея може би щяхме да се нарадваме премного.

_________________________________________________________________

VADER: There is no escape. Don't make me destroy you. You do not yet
realize your importance. You have only begun to discover you power.
Join me and I will complete your training. With our combined strength,
we can end this destructive conflict and bring order to the galaxy.

LUKE: I'll never join you!

VADER: If you only knew the power of the dark side. Obi-Wan never told
you what happened to your father.

LUKE: He told me enough! He told me you killed him.

VADER: No. I am your father.

Shocked, Luke looks at Vader in utter disbelief.

LUKE: No. No. That's not true! That's impossible!

VADER: Search your feelings. You know it to be true.

LUKE: No! No! No!

VADER: Luke. You can destroy the Emperor. He has foreseen this. It is
your destiny. Join me, and we can rule the galaxy as father and son.
Come with me. It's the only way.

Редактирано от *88 на 17.08.04 00:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.