Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 09.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Браво, имперски юнако!нови [re: Фeйeл]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано05.01.04 22:34



"Нека идеме в твоя секси хол.
Нека видим стоката от Мексико.

Перхидрол... оу... Как да бъда само с една,
като съм бил във 600 села?"

{} {} {} {} {}



Тема Охо!!!нови [re: Фeйeл]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано06.01.04 11:05



В кой хотел и кога?

Бъзикам се, ама гледам да спазвам тона от разговора ви с тъмния лорд .


Сега по въпросите ти.
Колкото и да изгледаш или прочетеш пак остава място за полетите на фантазията! Именно този, който има по-слаба фантазия може да допусне да се остави само на теченито на чужди произведения. За един търсещ ум, повечето знания за един свят дават повече храна и възможности за по-детайлна фантазия. Когато преминеш един предел на знания (например да знаеш за историята на вселената на СТАР УАРС колкото и за Българската история) то тогава започваш да търсиш паралели. По разказите за двама трима герои по едно и също време, можеш да развиеш представата си за цяла галактическа война. По описанията на няколко битки можеш да стигнеш до изводи каква е технологията, която ползват. Например преди няколко месеца бях пуснал тук обяснение защо във филма се чуват звуците от разминаващите се космически кораби. Напълно разумно (дори с технологиите, които имаме в момента) и подкрепено с факти от книги и енциклопедии. Въпроса е в това какъв точно полет на фантазията искаш да осъществиш. Хубаво е да имаш избор. Човек сам решава дали иска да си изгради един пълнокръвен свят или предпочита напълно свободния полет.

Ще ти дам и пример. Както казваше един мой преподавател това е философия със схеми за инженери. Вземи един лист и един химикал или молив. Нарисувай един голям кръг. Да приемем, че това е цялото познание (то разбира би трябвало да е безкрайно голям кръг, но да приемем, че е това). Сега нарисувай вътре в него един доста по-малък кръг. Това е познанието на отделен човек. Границата на малкия кръг е границата на Незнанието на човека, т.е. това са нещата за които той знае, че незнае. Ако приемем, че този човек получава още знания то тогава трябва да увеличим неговия кръг на познанията. Нарисувай го малко по-голям. Какво става? Нараства и неговата граница на незнание, т.е. той знае, че незнае за доста повече неща. Колкото повече неизвестни има пред един човек, толкова повече е и храната за неговото въобръжение.

Галандро всъщност е... герой от книга за Войните . От трилогията "Приключенията на Хан Соло". Мдааа... това ме подсеща, че забравих да ти се заяда на предния пост относно националната си принадлеждост . Аз не съм от Империята, а от така наречения Корпоративен сектор. Единствената територия, която никога не е губила автономията си. Нито от някоя от Републиките, нито от Империята . Всъщност Галандро е наемник и най-големия враг на Хан Соло. Единственият, който е вдъхвал истински ужас на смелия пилот . Не влагам никакъв смисъл в избора му за ник. Просто ми трябваше някой от Корпоративния сектор...

Ето ти линкове към другата книга, която съм започнал... и недовършил :




Това "Край на първа 4аст." звучи доста заплашително...

П.П.: Не намерих къде да вмъкна някакъв цитат по-горе, но не мога да не го направя в отговор на твой пост, така че го слагам тук:
"И въпреки това съм поет. Чувствам го. Понеже живея с въображението си." и "Мислите си, че човек - щом живее с въображението си - може да си въобрази всичко, каквото и както си поиска. Заблуждавате се. Нашето въображение е подвластно на своята собствена съдба." - Луи Куперюс, "Въображаемият живот".

Не е някоя известна класика, а кратък разказ, но казва много. Ако не си го чела виж тук: . Мисля, че няма да останеш разочарована .


Never let the spies mingle with the orcish regulars. Now we'll never get them to fight!

Редактирано от Gallandro на 06.01.04 15:02.



Тема Re: Браво, имперски юнако!нови [re: Lord Vader]  
Авторfeiel (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 21:04



i az i vikam:"vij sq, ste si ostane mejdu nas si!"



Тема Re: Охо!!!нови [re: Gallandro]  
Авторfeiel (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 21:18



Veselo. Ei sega otivam da gi pro4eta i ste ti dam ne/ekspertnoto si mnenie posle!Dopro4etoh "Lolita", Korporativen naemniko, i iskam da ti kaja edin lubim citat, za sega, ot neq "O, ostavete me da buda santimentalen, tolkova mi omryzna da buda cinik!" .A stila, stila...takova udovolstvie za setivata e tazi kniga!Tolkova humor, ednovremnno star i moderen, istoriqta ostava na zaden plan i nakrq po4ti ne ti pravi vpe4atlenie, 4e Lolita e na 12."Spomenah li, 4e ima beleg na rukata?4e q obi4ah bezumno?4e beshe samo na 14 godini?"
Suglasna sum za fantaziqta, pozdravleniq, Keep walking!
A kak e istinskoto ti ime?
o4akvai produljenie



Тема Re: Охо!!!нови [re: Gallandro]  
Авторfeiel (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 21:41



taka, sega:
1. Vnimanie kum detaila.Mnogo dobre, da ne kaja napravo otli4no.
2. Dobre izgradeni geroi, spomeni i stimuli.
3. Dobre opisani tehniki/blasteri, kristali i t.n./
4. no, imam 4uvstvoto 4e ima nesto kato neiznenadvasta iznenada, naprimer, sus samoto spomenavane na piqnia mi stava qsno 4e nesto se muti
5. kratki, stegnati dialozi
6. ama mnogo hubavo vnimanie kum detaila!
total score 280 ot 300
Malko sum kriti4na, taka 4e ne se pritesnqvai, kum sebe si sum oste po-kriti4na.

Moeto razkaz4e, po razmer na dulga povest, nqma to4no opredeleno mqsto. I habqlgam pove4e na egozentri4noto razvitie na edin personaj.Nesto ne me biva da izgrajdam obrazi na gradove i slu4aini hora, zatov puk zabivam adski vuv vutreshnite prejivqvaniq.Ot vuzrastta e.
Interesno li ti e?



Тема Re: Охо!!!нови [re: Gallandro]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано08.01.04 23:14



Пич, тази се е влюбила в тебе.



Тема Re: Охо!!!нови [re: feiel]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано09.01.04 10:14



Истинското ми име е Тодор. А твоето? И аз предпочитам да мисля за хората с истинските им имена.

Мерси за оценката . Дори е прекалено висока. Още повече като се има предвид, че харесваш доста стойностни книги. Всъщност си по-малко критична от мен. Аз лично си хващам доста стилистични проблеми. Когато не пиша на бързо винаги гледам да го правя така, че текста да се чете гладко. За съжаление не винаги успявам . Лошото е, че не намирам достатъчно време . За това и повечето неща си седят в суров материал .

За неизненадващата изненада. Незнам дали ефекта е добър, но всъщност целта беше всичко да показва как офицера се е запътил към капан. Идеята беше читателя да си изгради представата, че бунтовниците готвят клопка. Момента на изненадата трябваше да е изцяло в това, че капана е на Империята. Идеята беше за нещо като разкази с неочакван край. Всичко ти подсказва как ще свърши, върви си спокойно, стигаш финала и той е точно какъвто си мислиш... с изключение на най-финалния детайл. Незнам дали се е получило както го мислех. Може би най-голямата ми грешка е, че правя едно и също нещо в две глави подред . Наистина така елемента на изненада във втората се смекчава. Аз обаче ги писах през голям интервал от време и го пропуснах преди да станат готови .

За детайлите. От къде мислиш, че идват? Истината е, че всичко е толкова детайлно, защото има как да бъде детайлно. Не беше нужно да измислям всичко сам. Просто навръзвам знанията си и прилагайки острието на Окъм изваждам още неща. Едва ли знаеш за такива подробности, но дори имената на героите са напълно автентични за расите им. За Нар Шада. Знам какво е положението в горните нива на града и лесно виждам с детайли какво е положението в гетото. Всичко това идва от... много четене на книжки по СТАР УОРС !!! Това имах предвид като казвах, че книгите ни дават повече храна за въображението вместо да го ограничават. Така се изгражда един въображаем свят, който обаче се подчинява на някои принципи и това му помага да стане много детайлен и почти реален. Нали прочете разказа "Въображаемият живот"?

Някои от най-любимите ми произведения всъщност описват точно развитието на един персонаж, като целия свят наоколо е само бледи сенки. Чела ли си "Страх" на Л. Рон Харбърт? Да уточня - това означава, че ми е интересно . Ако мислиш, че вече имаш нещо, което е за пред очите на хората или се нуждаеш от малко градивна критика преди да го завършиш бих го прегледал. Тъй като обаче подозирам, че едва ли става дума за СТАР УАРС в него , може би ще е по-добре да ми го пратиш по мейла (

) или да се регистрираш в Дир-а и да ми го пратиш на бележка. Иначе модератора ще ни дърпа ушите, ако започнем да го обсъждаме тук . Тъкмо ако се интересуваш мога да ти покажа началото на една пародия по СТАР УАРС, която съм започнал, но още не е за пускане в клуба (глава и половина е, поне втората трябва да завъраша, ако не и повече). За сега съм я показвал само на откачени фенове и те много и се изкефиха , но те така или иначе биха се изкефили на всяко нещо в, което се споменава думата "джедай" . Незнам обаче дали наистина е смешна . Т.е. имам нуждата от мнението на човек, който харесва СТАР УАРС достатъчно, за да има представа за какво става дума, но по принцип не е склонен да се кефи на всики текст свързан с Войните .

Дежурният цитат:
"Историите на Бети винаги завършваха щастливо. Тя беше добър писател - знаеше кога да сложи край. Защото, ако продължим достатъчно дълго, всяка история завършва със смърт... " - Нийл Гейман, Пясъчният човек.

Забравих да кажа за "Лолита". За мен впечатляващо е това, че накрая този, който си мислим, че просто харесва малки момиченца всъщност се оказва, че наистина обича нея. Дори когато е вече остаряла, напълняла и носи очила... Лично за мен, нещо не се връзва със символа на педофил за който го е нарочил целия свят...


Never let the spies mingle with the orcish regulars. Now we'll never get them to fight!

Редактирано от Gallandro на 09.01.04 11:45.



Тема Re: Охо!!!нови [re: Gallandro]  
Автор Beastmaster (NoNewHappenings)
Публикувано09.01.04 12:36



малииии. баси фермана !

Your thieves refuse to work due to serious housing shortages and overpopulation.


Тема Re: Охо!!!нови [re: Gallandro]  
АвторFeiel (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 13:59



M, da.Osnovnata ideq na "Lolita" e shvanata.Bravo, bravo i za Niil Geymun, ama "Dobri poli4bi" v asociaciq s Tery Prat4et e prosto shediovur!4etoh mu i systo taka onova knijle za Snejanka, no 4estno kazano, ne me izkefi tolkova kato "Dobri poli4bi", Todore.
Priqtno mi e, Elena.
Oki, ste pratq tekst4eto, vupreki 4e mu lipsvat mnogo detaili i razni nesta. Otvreme na vreme stava nepravdopodobno/otvrat, oste ne moga da opravq nqkoi dialozi/, no trqbva da mi bude prosteno, vse pak moqt svqt e 4isto novi4uk i oste dori ne znam kude da go situiram.a puk i nesto ne me biva da si izmisqm emociite na geroite, ako ne sum gi izpitala predi tova. Taka 4e ste usetish koga sum si izmislqla i koga sum go prejivqla.A ako ne usetish, to ste se znae, 4e mai sum se spravila nqkaksi.
Na kakvi godini si?
A za Star Wars, kato priklu4a s vsi4kite si zaduljeniq za sezona, ste trqbva da si otpo4ina i da se pozabavlqvam s nezaangajirasta listeratura. Preporu4ai nesto ot tom4etata za Skywalker do deveto kolqno.
"I Mara , dokato vurveshe po plajnata izvica, do Luke, useti, 4e iska, ama mnogo iska da mu blagodari..."
Ili nesto si takova. Ste se napulni galaktikata s malki bliznaci djedai4eta!
Koeto me podsesta, 4e v4era pak si gledah EP.IV po kanal 1. Mnogo qko!Go, go, and remember that the force will be with you always!"
to be continued



Тема Охо!!!нови [re: Feiel]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано09.01.04 14:46



"Добри поличби" е сред любимите ми книги!!! Както и всички останали на Пратчет де . Въпреки че доста негови почитатели не я харесват, аз я обожавам . Двамата са добра комбина . Не знам как е в действителност, но май идеите в оснавата си са на Пратчет, а стилът на писане определено е на Гейман.

"А на една пейка седеше българското културно аташе и хранеше патиците."
"Патиците бяха развили условен рефлекс, когато видят човек с дълъг шлифер да отварят човки, за да бъдат нахранени."

Иначе съм живял точно четвърт век...

Колкото до книгите... На български няма издадени други освен тези на Зан . Вариантите, които мога да ти предложа са английски и руски. Иначе не съм голям почитател точно на продълженията за Скайлокър. Бих ти препоръчал по скоро някои книги от преди Е4. Например "Приключенията на Хан Соло", както и историята между Е5 и Е6 "Сянката на Империята". Ако харесваш и новите епизоди то тогава ще препоръчам и "Наметалото на лъжите", което е непосредствената предистория на Е1. След това ти се вижда много по-различен . Честно казано и аз не съм чел и половината от съществуващите книги и комикси ... Все пак те са над 150 .

Е4 знаех, че ще го дават от 23:30. Точно в тази минута обаче се намирах на 6-7 километра от вкъщи... за щастие с кола... ако имаше някой с камера щеше да събере доста материал за нещо от сорта на Бързи и яростни . Изпуснах началните надписи, но хванах дългия имперски разрушител . Не, че ги нямам на видео, но някакси друго си и по телевизията .


Never let the spies mingle with the orcish regulars. Now we'll never get them to fight!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.