Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 08.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос 8нови  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано08.09.03 18:04



Не са използвани никакви материали от Разширината Вселена

Забележка: Загатката е по-скоро ребус и заради това указанията важат, за думите на английски.

Търси се името на герой от филмите, плюс изброените по-долу компоненти.

- Неговото първо име, има същия брой букви, като това на един герой, който не участва само в един от епизодите (дайте име на героя).

- Първата му буква, съвпада с първата от името на една народност, която също няма представител само в един от епизодите (дайте име на народноста).

- Последната буква, съвпада с първата на една то расите, от които са показани най-много представители в старата (дайте име на расата).

- Първата буква на фамилията, съвпада с първата на едър хищник (дай име на хищника).

- Последната буква на фамилията, съвпада с втората от име на раса, която най-малкото се споменава във всичките филми (дай име на расата).

Пак уточнявам - всички термини са само от филмите. Под "всички епизоди" се разбира, само излезлите до сега 5. Отговори, които не съдържат всички названия, единствено улесняват другите участници.

Мисля, че информацията е достатъчна, за да бъдат открити лесно . Надявам се, да не ме оставите да получа точки .


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Малко уточнениенови [re: Gallandro]  
Автор Marka Ragnos (Ninth Sith Lord)
Публикувано09.09.03 11:58



Незнам дали може, но искам уточнение на въпроса.
1. най-много представители в старата - какво старата. Република ли?
2. Какво имаш предвид под народност. Алдеранец, Корелианец и пр. или става дума за раса.
3. най-малкото се споменава във всичките филми - тук можеби си искал да кажеш най-малко.


Това, което не те убива, те прави по-силен

Редактирано от Marka Ragnos на 09.09.03 12:04.



Тема Re: Малко уточнениенови [re: Marka Ragnos]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано09.09.03 12:25



Още е рано за жокир, така че ще дам само общи пояснения.

1. Старата трилогия . Сори. Изял съм "трилогия", въпреки, че смятах да го напиша.

2. Алдеранец, Корелианец и т.н. са народности. Не е задължително, обаче името на народноста, да произлиза от това на планетата, която обитава. На една планета може да има няколко, както и жителите на една федерация от няколко планети могат да носят пак едно име. Също така, така не е задължително да се състои от хора.

3. Имам предвид точно "най-малкото", т.е. в повечето случай дори виждаме неини представители, но дори и в епизодите, където ги няма, поне се споменава за нея и/или нейни представители.

Довечера към 18 и нещо, ще дам и жокер.


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Re: Малко уточнениенови [re: Gallandro]  
Автор Marka Ragnos (Ninth Sith Lord)
Публикувано09.09.03 12:34



OK 10x
Това все пак е нещо. Така въпроса е по-завършен.


Това, което не те убива, те прави по-силен.

Тема Една торба жокери [re: Gallandro]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано09.09.03 18:42



За жокерите ще спомена и факти от разширината вселена, но те са широко известни...

- Неговото първо име, има същия брой букви, като това на един герой, който не участва само в един от епизодите (дайте име на героя).

Неговата първа буква, пък е същата, като в името на доста известен модел кораби, които пък се свързват с един Мон Кламарец.

- Първата му буква, съвпада с първата от името на една народност, която също няма представител само в един от епизодите (дайте име на народноста).

Тези типове, имат доста общо със ситовете...

- Последната буква, съвпада с първата на една то расите, от които са показани най-много представители в старата трилогия(дайте име на расата).

Всъщност има ги само в един епизод, но стигат като за три!

- Първата буква на фамилията, съвпада с първата на едър хищник (дай име на хищника).

Не е пуститен.

- Последната буква на фамилията, съвпада с втората от име на раса, която най-малкото се споменава във всичките филми (дай име на расата).

...и все с лошо.


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Мисля, че е тованови [re: Gallandro]  
Автор Marka Ragnos (Ninth Sith Lord)
Публикувано09.09.03 19:51



Името на героя е: Mace Windu
Името на другия герой със същия брой букви е: Yoda
Името на модела кораб е: Y-Wing
Името на народността е: Massassi
Расата с най-много представители: Ewok
Името на едрия хищник е: Wampa
Расата, която се споменава с лошо е: Hutt


Това, което не те убива, те прави по-силен.

Тема Re: Въпрос 8нови [re: Gallandro]  
Автор Obi- Wan Kenobi (jedi knight)
Публикувано10.09.03 09:16



No otgowora mi se okaza 4e se doblira s predi6en i mai ne e 4estno
името на героя: Mace Windu
името на народността: Massassi
расата с най- много представители: Ewok
хищника: Wampa
расата дето се споменава с лошо:Hutt

Victoria Concordia Crecit.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Obi- Wan Kenobi на 10.09.03 09:18.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Obi- Wan Kenobi на 10.09.03 09:40.</EM></FONT></P>

Редактирано от Obi- Wan Kenobi на 10.09.03 12:59.



Тема Браво!нови [re: Marka Ragnos]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано10.09.03 10:02



Един елемент не е точен, но с толкова верни отговори ми е съвестно, да не ти го призная, така че го броя за верен.

За да нямам угризения, пробвай да познаеш и това:
- Първата му буква, съвпада с първата от името на една народност, която също няма представител само в един от епизодите (дайте име на народноста).

Massassi - поправи ме ако бъркам, но не съм виждал такива типове в 4 от епизодите.

Жокер: В 3 от епизодите виждаме само един представител, а в 1 - двама, като там единият е същият, който виждаме и в останалите 3. В един от епизодите от старата трилогия го има само в специалното издание, не и в оригиналния.


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Re: Браво!нови [re: Gallandro]  
Автор Marka Ragnos (Ninth Sith Lord)
Публикувано10.09.03 11:23



Аз още преди жокера знаех отговора, но за тази народност не можех да се сетя нищо. Вярно е, че Massassi е доста исмукано от пръстите. Но честно да си кажа никога не се бях замислял като гледам филмите за народността на героите. Като видях, че имат общо със ситовете само това ми дойде на ум. По едно време си мислих за Moff, но това не е народност, а висша ръководна длъжност в Империята. Сега с този нов жокер съвсем ме озадачи. Нямам си и идея кои са тези от жокера. Явно трябва да гледам пак филмите. Така като се позамисля - от доста отдавна не съм ги гледал.


Това, което не те убива, те прави по-силен.

Тема Re: Браво!нови [re: Marka Ragnos]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано10.09.03 11:59



Добре де. Айде няма да те мъча . Става дума за Боба и Джанго Фет . Те са Mandalorian.


-Знам какво ми е - катери ми се!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.