Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 12.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мама му стара!!!нови [re: Alastis]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано08.09.03 09:49



Тръгнах да броя точките и видях, че си дал жокера след изтичане на 72 часовия срок, в който имат право да ти отговарят. Крайният срок е бил 06.09.03 20:40 . Тъй като не си дал жокер на време и не си се съобразил и с крайния срок, ще получиш 2 вместо 3 точки, а Marka Ragnos ще си получи половин, все едно е станало в периода между 60тия и 72рия, за да има справедливост. И друг път се съобразявай с правилата(вече са изпаднали в архива и можеш да си ги припомниш там)!

Ето извадка от правилника:
4. Всеки отговорил правилно получава точки по по-долу описаната схема. Всеки задал въпрос, на който никой не може да отговори в рамките на 72 часа, получава точки също по по-долната схема.

Отговор даден в рамките на първите 6 часа: 3 точки
Отговор даден до 60 часа от задаването на въпроса: 1 точка
Отговор даден в периода между 60-тия час и края на 72 часовия срок за отговор: 1/2 точка.

Задалият въпроса получава 3 точки, ако никой не отговори до края на срока.
Задалият въпроса получава 2 точки, ако никой не отговори до 36 часа от отварянето на темата.


Всичко това изглежда схематично така:

Отговаряш на въпрос...


...до 6 часа 3 точки
...между 6 и 60 часа 1 точка
...между 60 и 72 часа 1/2 точка


Задаваш въпрос и не ти отговарят...

...до 72 часа 3 точки
...до 36 часа 2 точка



-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Re: Пак се кефя на руснаците!!!нови [re: Gallandro]  
Автор Alastis (Сараево)
Публикувано08.09.03 18:44




В моя превод са "есобразните шлюзове".

извлечение от англо-български речник:

Glow [glou] - I. v 1. грея, светя; блестя; нажежен съм; 2. горя (без пламък), тлея;
и т. н.

glowing го има и като отделна дума, но в нея не се споменава нищо с корен "блестя". Вероятно преводачът е използвал за основа glow, а не glowing. Освен това преводачът има право на литературен превод, за който е допустимо известно отклонение от оригинала.


And nine... nine lives were gifted to the Cats

Тема Re: Мама му стара!!!нови [re: Gallandro]  
Автор Alastis (Сараево)
Публикувано08.09.03 18:46





Все се чудех къде се дяна тази тема. Ще взема да я открия и да си я bookmark-на. ОК, вече ще се старая да спазвам сроковете. Сега отивам да видя въпрос 8




And nine... nine lives were gifted to the Cats

Тема Re: Пак се кефя на руснаците!!!нови [re: Alastis]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано08.09.03 19:27



Именно. Думата glowing означава нажежен, пламенен, зачервен(в смисъл на горещо желязо, стъкло и т.н.). Още повече, че в контекста, в който се използва, за този град, се има предвид, че той има червения цвят на нажежен метал. Не съм сигурен, че въобще блести или нещо такова.

Ето какво изкопах от енциклопедията:
Calius saj Leeloo - a city on Berchest known as The City of Glowing Crystal. It is named for the incredibly beautiful crystal formations that have grown from the condensation of saline spray from the Leefari Sea. The reddish water has, over the millennia, deposited enough minerals to create the large crystal structures. Artisans and the population have further sculpted and refined the crystals.

Обръщам внимание на това, че пише само, че е изграден от минералите съдържащи се в червената вода. Тук преводача се е ошашкал тотално. Предполагам, че е взел корена glow и абсолютно погрешно е възприел glowing, като глагол, на го е използвал, като прилагателно . Дори и "блестящ" да беше един от преводите, пак нямаше, да е никак правилно, от гледна точка на контекста. Все пак между "червен"(с каквата идея се използва) и "блестящ" има доста голяма разлика .


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Re: Пак се кефя на руснаците!!!нови [re: Gallandro]  
Автор Alastis (Сараево)
Публикувано08.09.03 20:09



Бе то само това да беше грешката


And nine... nine lives were gifted to the Cats

Тема Гршки колкото щешнови [re: Alastis]  
Автор Marka Ragnos (Ninth Sith Lord)
Публикувано08.09.03 23:02



Да в тази връзка си спомням за една грешка, която много ме издразни. Става въпрос за първата книга от дуологията за Ръката на Траун. Там на няколко пъти беше споменато, че адмирал Даала е мъж. Това не е грешка от незнание на езикка (като тази дето обсъждаме сега), а от непознаване на материята, която се превежда. От такива аматьорщини пък най-много се дразня.


Това, което не те убива, те прави по-силен.

Тема Re: Мама му стара!!!нови [re: Alastis]  
Автор Marka Ragnos (Ninth Sith Lord)
Публикувано09.09.03 01:30



А как стои въпроса с жокерите. Те отнемат ли някакви точки и пр. И какви са сроковете за даване на жокери. Видях в правилата, че първия трябва да е 24 часа след задаването на въпроса. За последвалите жокери има ли някакви правила?


Това, което не те убива, те прави по-силен.

Редактирано от Marka Ragnos на 09.09.03 01:31.



Тема Re: Мама му стара!!!нови [re: Marka Ragnos]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано09.09.03 09:31



Жокери можеш да даваш колкото си искаш. Само първият не трябва да е преди 24 часа. Не отнемат никакви точки. Проблема с Аластис беше, че даде жокера след 72рия час, а ако никой не ти отговори до тогава, прибираш 3 точки и след това, вече никой няма право да отговаря. Само, че след като не следи правилата, сам си е виновен и мисля, че щеше да е гавра да му дам 3те точки, а на теб нищо.

Ето линк, към темата с правилата:




-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Аз предлагам...нови [re: Marka Ragnos]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано09.09.03 09:36



...да направим фен клуб на преводача и всички да си сменим сигнатурите на "заключи есобразните шлюзове"!!!

Прав си и за Даала колко съм се нервирал .


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Re: Мама му стара!!!нови [re: Gallandro]  
Автор Marka Ragnos (Ninth Sith Lord)
Публикувано09.09.03 11:53



Е мерси все пак 1/2 точка пак е нещо - поне съм сред класираните. Аз щях веднага да отговоря, обаче книгите не са в мен и си казах - майната му някой друг ще отговори на този лесен въпрос, аз по-натаък. По-късно гледам никой нищо и аз тогава вече взех нещата в ръцете си и намерих името.
Междуругото сегашния въпрос, където си го задал е много завъртян. Все имам чувството че има някаква грешка.


Това, което не те убива, те прави по-силен.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.