Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 28.09.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема TIE Fighter - шашнат съм!!!нови  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано22.08.03 13:59



Объркан съм. За пръв път от много време попадам на нещо свързано със СТАР УОРС, което ме изненадва или по-точно тотално ме шашка. Всички знаем от игрите, а и от други източници в Разширената Вселена, че ТАЙ изтребителите нямат щит. Да обаче попаднах на една статия, където се твърди, че във филма те имат такъв! Ето доказателствата:







Всичките снимки са от Епизод 4. Това е момента когато ТАЙ изтребители преследват Сокола и той стреля по тях. Може да се види как горкото файтерче отнася три изтрела, но по него няма видими поражения! Още повече, че на първите два скрийншота лъча попада извън очертанията на изтребителя, но все пак се сблъсква с нещо! На третия не пропуска, но все пак си личи, че пак е отдалечен от бронята. Препоръчва се и гледане на забавен каданс на въпросната сцена, за да се "видят" наистина щитовете.

Незнам... аз съм много объркан . Има или няма щит проклетията?! Проверих един куп източници и навсякъде пише, че няма. Обаче тези кадри от филма доказват обратното, а не е ли той с по-голяма тежест от Разширената вселена?!


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Re: TIE Fighter - шашнат съм!!!нови [re: Gallandro]  
Автор cянkи (идиот)
Публикувано22.08.03 14:19



Аз съм си неук но.... хмм..... въпреки прекрасната, пълната и подробна вселена, която е създал, Лукас, все пак, понякога, макар и много рядко, прави гафове. Нима не може това да е един от тях?
Моля, не ме анихилирайте за богохулството

Загубих се.


Тема Re: TIE Fighter - шашнат съм!!!нови [re: cянkи]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано22.08.03 14:52



То че е гаф, гаф е . Ама въпроса е, кое е правилното. Филма или многото други източници. Аз сега съм се заровил да търся някакво обеснение. До тук не съм открил, но пък намерих достоверно обеснение на шума от корабите в космоса . Още се чудя обаче дали да пиша в тази или такова важно нещо си заслужава отделна тема...


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Re: TIE Fighter - шашнат съм!!!нови [re: Gallandro]  
АвторFoks (Нерегистриран)
Публикувано22.08.03 14:57



Здравствуйте!
Все точно! LucasFilm и LucasArts разные вещи ;)



Тема Re: TIE Fighter - шашнат съм!!!нови [re: Gallandro]  
Автор cянkи (идиот)
Публикувано22.08.03 16:52



Ми да питаме някъде, на официалния сайт или някой голям форум, знам ли...
А това за звука ще ми бъде АДСКИ много итересно да узная как става тоя номер!

Загубих се.


Тема Re: TIE Fighter - шашнат съм!!!нови [re: cянkи]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано22.08.03 16:53



Ами виж другата ми тема . Реших, че е достойно за нова .


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Re: TIE Fighter - шашнат съм!!!нови [re: Gallandro]  
Автор Alastis (Белград)
Публикувано22.08.03 22:00



Някъде съм срещал информация, че TIE имат защита, но е твърде малка. Не знам къде съм го срещал, но още тогава не му обърнах внимание.

Наздраве !!
Alastis - призрак от миналото



Тема Re: TIE Fighter - шашнат съм!!!нови [re: Alastis]  
Автор Demercel (Grand Admiral)
Публикувано25.08.03 11:12



За кой TIE говориш - някои модификации имат щит, но конкретно TIE Fighter знаех че няма. До колкото си спомням кой как изглежда онзи на скрийншота е точно Fighter. Така или иначе TIE Advanced например си има и щит и всичко...

Не взимай живота насериозно. И без това няма да го преживееш.


Тема Re: TIE Fighter - шашнат съм!!!нови [re: Demercel]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано25.08.03 12:36



Говоря за стандартен TIE .


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема След като изгледах много внимателно за пореден...нови [re: Gallandro]  
Автор БeopнМодератор (мечка)
Публикувано25.08.03 13:17



...път Е4 мога спокойно да кажа, че това е гаф на отдела по ефектите. Според мен не са напаснали макета с визуалните ефекти, защото на всички други кадри, на които има попадение в ТАЙ изтребител няма следа от щит.

Това си е. Нека не забравяме, че в SW има безумно много гафове, като най-големите са на Лукас. Все пак от хора е правено, може да има подхлъзване тук-там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.