Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:05 29.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мда...нови [re: Feiel]  
Автор 3инa (не то4но фея!!)
Публикувано20.03.03 18:38



olele много сори ако съм те обидила ...леле май ставам за психоложка..но това е друга тема...и аз трябва да се извиня..и аз ръсих''умни мисли'' е ,не знам какво повече да кажа.. пак повтарям извинявяй!!!с главно ''И''

Винаги напред,никога назад...но понякога има сратегическо отстъпление!!!!!!


Тема Re: Za razkag4eto.нови [re: Gallandro]  
АвторFeiel (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 11:25



Dobre.Goliama bitka, Losh spomen ot minaloto mu, za koeto geroiat ne e vinoven.Monetata si ima i dve strani-glednata ti to4ka e interesna.Detailite sa iz4erpatelni, moge bi malko prekaleno.No kato cialo e mnogo dobre.Za razlika ot moeto.
Kusmet.Ste go publikuvash li?



Тема Re: Za razkag4eto.нови [re: Feiel]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано21.03.03 12:22



Де да можех да го побликувам... Пък и нямам авторски права от Лукас, нито съм ходил на разпявка във фермата му (за съжаление). Така че ще си остане само фен-фикшън... Абе всъщност поизлъгах малко... има един проект, за който го написах, ама за сега ще си мълча, че Тъмните Сили ще ми се стоварят на главата. Но ще си остане само в интернет. Всъщност писал съм го единствено за мое удоволствие. Има една мисъл на Марк Твен: "Ако искам да прочета нещо хубаво, сядам и си го написвам.", ще си позволя да перефразирам: "Ако искам да прочета нещо посветено на Империята, сядам и си го написвам."

Иначе може би си се досетила - това е битката от началото на Империята отвъщата на удара. Проблемът ми е, че трябва да се придържам това, което е във фелма и книгата. Тъй като не мога да разширя действието, единственият вариянт за който се сетих е да задълбая в детайлите. Иначе това е и моят стил - опитвам се да придам реалност, задълбавайки в отделни елементи, а не изграждайки пълна дълбока картина. Не казвам, че е по-добър, просто ако аз се опитам да пиша по друг начин няма да се получи нищо. Знам за доста кусури в него, най-вече благодарение на една приятелка, на която съм много благодарен, тя ми даде доста добра критика. И сам усещам, че има доста граматически грешки, но тя ми обърна внимание върху няколко статични глагола, които не са подходящи при това наситено динамично действие. Трябва да го редактирам. Сега пиша и една по-дълга новела, където съм си дал по-голяма свобода на действие, описвайки незначителни събития в страни от филмите. Само че нещо не ми стига времето, както казах напоследак живея в "Интересни времена."

Колкото до гледната ми точка, ако се поразровиш из Архива, ще я видиш . Ето ти примерни линкове:





- Идиот! Ти не си открил кино, ти си основал религия!
Brian Daley "Han Solo's revenge"


Тема Re:Superнови [re: Gallandro]  
АвторFeiel (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 20:46



Super za teb.Ne si li mislil za druga istoria?



Тема Re: Za razkag4eto.нови [re: Gallandro]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано21.03.03 22:05



Знаеш ли Тъмните Сили колко глупости имат на главата и не могат да довършат проекта ... и ми е мноо съвестно.

The Emperor is not as forgiving as I am.


Тема Re: Za razkag4eto.нови [re: Lord Vader]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано22.03.03 11:23



Не бой се и аз съм така... От новелата е готова само 2ра глава, даже и първа не е довършена.

- Идиот! Ти не си открил кино, ти си основал религия!
Brian Daley "Han Solo's revenge"


Тема Re:Superнови [re: Feiel]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано22.03.03 11:31



Различна от STAR WARS ли? Ами мислил съм, ама пустото време... за Войните правя изключение и намирам, обаче едва ли скоро ще имам достатъчно сили и време за друго. Макар, че до колкото разбрах издаването на книга в България не било много скъпо... стига да прежалиш парите, та съм се замислял дали да не си направя този кеф . После ще мога да се фукам, че имам издадена книга, но всъщност за какво ли ми е...

- Идиот! Ти не си открил кино, ти си основал религия!
Brian Daley "Han Solo's revenge"


Тема Re: Ти четеш ли...нови [re: Feiel]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано24.03.03 18:33



Аз пък не съм чел "Война и мир". Започнах я когато бях ученик, стигнах до половината, но ми писна и я зарязах. Сега лошото е, че съм забравил докъде съм стигнал и ще трябва да почвам отначало.

Та по въпроса за Траун - има много герои от Разширената Вселена - но той е един от малкото от тях, които са добавени на официалния сайт starwars.com. Мисля, че това означава за мястото му и тежестта му във вселената. А и дори да не беше там, Адмиралът е сам по себе си един от най-оригиналните герои на Империята. В него няма нито от бруталността и противоречивостта на Дарт Вейдър, нито от абсолютното зло и амбицията за власт в лицето на Императора. Той е един гениален стратег и дори аристократ, ако съдим по поведението му. Направо имам чувството, че ще изскочи от кориците и ще ме попита "ти записа ли се доброволец". Не съм чел и Умберто Еко, но съм чувал за неговите сложни писания. И тъй като явно не съм компетентен по темата няма да се занимавам с него. Обаче не мислиш ли, че светът на Междузвездните Войни е достатъчно сложен. Какво ще рече твоето "плоски герои и предвидими събития"

За Мара Джейд - Характерно за Междузвездни Войни черти е развитието на героите в хода на действието - тя съвсем точно се приближава до това. Иначе и аз щях да съм по-радостен на една тъмна победа на края на втора книга но какво да се прави. Освен това е нормално да се завършва с победа на добрите - все пак се цели и възпитателен ефект.

Не искам да пропускам и описанията на новите светове и локации, които дава Тимъти Зан - ти какво искаш - вечно да предъвкват Корусант, Дагоба и Татуин?
Същото може да се каже и за героите.

А това за Звездният разрушител - частна собственост направо ме разби -"Странстваща авантюра" - /тук преводачът е можело да се постарае повече/ .Трудно било да се поддържат тези машини хехе. И докато във филмите акцентът беше поставен върху личностния дуел "Вейдър-Люк", както и върху цялостния конфликт между Империята и Бунтовниците, тук можем да открием интересни описания и на военната техника, и на цялостната военна машина на едните и другите.

И изобщо не знам как може да си фен /така каза ти/ и да не ти харесват тези книги. Та те описват и разкриват толкова нови черти от вселената star wars ...
Да се надяваме, че гаджето се е върнало и сега си по-добронамерено настроена към света.

The Emperor is not as forgiving as I am.


Тема Тука навлезаме в "политиката"нови [re: Lord Vader]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано24.03.03 19:19



Много добро мнение

Следват хъм... спойлери...

Само по "политическите" въпроси да отбележа... Вице адмирал Траун става Върховен адмирал, след като спасява Императора от разбунтувалия се Върховен адмирал Зарин. Въпросният Зарин е участвал в разработването на тай-адвансера и тай-дифендъра, както и в създаването на хипер двигатели за тях. Планът му е брилянтен, успява да надхитри Вейдър и е на косъм от това да плени совалката на Императора, но Траун пристига на помощ и Зарин е отблъснат. По късна той успява да открадне от Траун една корвета съоръжена с клокинк дивайс, но стават грешки... просто не знае, че тези джаджи не могат да работят в хипер пространството и се взривява. Тези събития стават малко след битката при Хот. Моето мнение е, че ако беше успял да узорпира властта нещата щяха да се развият доста по-благаприятно за Империята.

Колкото да вечната победа на добрите... ще трябва да ги разочаровам. В крайна сметка нестабилната Нова Република загива. Корусант е разрушен от нашествениците Вонг. Те всъщност са опасностите в неизследваните сектори, за които става дума в 5тата книга на Зан. Та така в последствие е сформиран Галактически съюз срещу тях. Основно място там естествено играе Империята с добрия стар Палеон начело. В крайна сметка когато всичко се разпада пак Империята трябва да спасява Галактиката.

П.П. Feiel сега всъщност виждаш с какъв умопомрачен маняк беше тръгнала да спориш... То всъщност признавам си можи и за това да са ми интересни...

П.П.П. Мед.. Гъбарко поправи ме ако тотално съм сбъркал някой факт. Че съм поизопачил си признавам де .

- Идиот! Ти не си открил кино, ти си основал религия!
Brian Daley "Han Solo's revenge"


Тема Re: Тука навлезаме в "политиката"нови [re: Gallandro]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано24.03.03 22:04



А Палеон нали се сещате кой го измисли. Та друго което искам да кажа е, че и от твоето изложение се вижда колко относителни са границите между добрите и лошите в сагата.

The Emperor is not as forgiving as I am.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.