Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 21.05.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Траун - отцепник?!?!?нови  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано16.12.02 11:22



ЗАБЕЛЕЖКА: В началото ще започна с една забележка. Напоследък в този клуб се обсъжда само сайта, за това реших да пусна тази тема макар и да не съм я избистрил още докрай. Между другото идеята на Медарко за това сайта да се обсъжда в MSN е добра. Там форума е по-подходящ: линковете към темплейтите могат да се съберат на едно място, картинките да се sher-нат един вид за всеки, да се качват и документи (аз например написах един фен-фикшън за битката при Хот, ама е вкъщи, а аз кат съм заплес забравих да го кача снощи), има и chat, за по-подробно обсъждане и т.н. Предлагам наистина да се изнесе там. Моля да не отговаряте по забележката ми в тази тема.

След това отклонение ще си кажа, какво ме мъчи. Има някои неща в трилогията за Траун и в трилогията Дарк Емпайар, които не ми се връзват.

Предполагам, че повечето от вас са чели първата. Много от вас сигурно и втората, но за тези които не са ще направя някои пояснения. В нея се разказва, за проект за възкресяването на Императора. Духът на Дарт Сидъс естествено не е умрял . Подобно на Кеноби и той се явява на учениците си. Да Вейдър не е единствения , има още няколко Дарк Сайдъс, които още не са Джедаи, но се учат за такива, не са като Мара Джейд. Та те правят негови клонинги в, които духът му се вселява. Тези клонинги обаче са несъвършенни и бързо се скапват. Освен това разполагат и с флотилия Уорд Давастатори, които са по-мощни от Звездни Разрушители. Няма да ви разказвам повече, за да ви е интересно като я четете.

Тези събития са само една година след смърта на Траун, така че проекта трябва да е започнал още по негово време.
Първото което ме кара да се замисля е - цилиндрите за клониране на Траун са по-съвършенни от тези на Императора! Дали Императора не се е задоволил с каквото е останало, след като Траун си е присвоил другите? Или доверието към него е било прекалено ниско, за да бъде посветен в тези планове?
Второто е - Траун се нуждае от Джедаи и обикаля галактиката, за да търси няква откачалка, при положение, че има десетина преданни на Императора Дарк Сайдърси. Не може да не е знаел за тях. Остава, че не е смеел да поиска помощ от тях или са му отказали.
Трето - флотата от Уорд Девастатори в неговите ръце би смачкала Новата Република. Отново - не е знаел или не са му я дали.
Четвърто - Траун иска децата на Леа за собствени цели. Императора също ги иска, за да се всели в едното. Макар че това му се налага, защото не разполага със свестни цилиндри за клониране, понеже Траун ги е взел и загубил. Тъй като в резултат на преследването на Леа настъпва същинската смърт на Императора, а той нямаше да има нужда от нея, ако Траун не беше взел цилиндрите, може да се каже, че Траун има косвена вина за истиската смърт на Императора.
Пето - къде е Траун след битката при Ендор? Защо не застава начело на флота тогава, когато може да помете бунтовниците? Дали не е бил в изгнание още тогава? Дали не се е вдигнал срещу Императора и да е трябвало да бяга или просто да се е подготвял? Информацията за базата "Ръката на Траун" беше намерена в развалините на Имперския архив, значи проекта е започнат още преди битката при Ендор, но може да е бил негов личен.

Мисля си дали Траун не иска Империята за себе си. Съществува и варианта, просто да е отвличал вниманието, но това да вземе по-хубавите цилидри не ми се връзва нещо.

Тук има доста пропоски, което пък ме кара да се замисля за това какво би имало в Епизад 7, 8 и 9. Лукас увърта по въпроса за филмите, но засега обещава да има поне книги (тези на Зан не са продължението).

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Re: Траун - отцепник?!?!?нови [re: Gallandro]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано16.12.02 19:12



Абе на тва твоето трябваше да му сложиш едно "warning! Spoiler!" или нещо подобно отпред. Щото аз не съм чел 4та и 5та книга на Зан а ти за малко да ми ги разкажеш.

You can't change me.


Тема Re: Траун - отцепник?!?!?нови [re: Roger Sanchez]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано16.12.02 19:34



Извинявай. Опитах се да не дам много инфо. 4-тата е излязла отдавна, а от 5-тата не съм казал почти нищо /използвам го поради липса на невиноват/

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Re: Траун - отцепник?!?!?нови [re: Gallandro]  
Автор Shaidar Haran (Myrddraal №1)
Публикувано20.12.02 02:17



по-скоро Зан съкс като автор. като е писал първите три книги -за Траун , въобще не е мислил за императори , по-мощни кораби и дуги такива.. с една дума ЗАН СЪКС..четете КОЛЕЛОТО или в краен случай Толкин



Къв е тоа бе дееба!

Тема I Koleloto..нови [re: Shaidar Haran]  
Автор lron_Man (минаващ)
Публикувано20.12.02 07:23



..iztypya naposledyk...Golyam fan sym mu, no e fakt...



Тема Re: Траун - отцепник?!?!?нови [re: Shaidar Haran]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано20.12.02 09:32



Не съм съгласен. Не всичко зависи от Зан. Всички автори на книги за SW минават на подробен инструктаж при Лукас и всичко е подчинено на основната идея. От авторите зависят предимно дребните детайли и това да направят историята интересна за четене. Дори да имат някакви глобални идеи, те влизат в употреба само след одобрението на Лукас, ако се връзват към останалото.

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Re: Траун - отцепник?!?!?нови [re: Gallandro]  
Автор dalena (непознат )
Публикувано20.12.02 17:45



Mislq cheLucas e porachal knigite na Zan!



Тема Re: Траун - отцепник?!?!? [re: Shaidar Haran]  
Автор Ckrivko (непознат )
Публикувано20.12.02 23:16



Ne obicham da se vurzvam,no tova sa gluposti koeto pishesh v momenta,a i koleloto stava golqma boza.
Zan e pisal edni ot naidobrite knigi za Starwars(spored men de)Osven tova ima i drugi dobri knigi i vuobshte si e talantliv pisatel!



Тема Re: Траун - отцепник?!?!?нови [re: Shaidar Haran]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано21.12.02 01:31



Аре сега ...
Тебе те е яд, че образът ти не е засегнат в книгите му. Споко сега - и моят не е. И се ядосвах и аз на разните гениални адмирали и луди джедаи дето не са истински лоши пичове за мене ама какво да се направи.

You can't change me.


Тема Re: Траун - отцепник?!?!?нови [re: Ckrivko]  
Автор Shaidar Haran (Myrddraal №1)
Публикувано21.12.02 17:30



колелото може и да става голяма боза /в един момент но не за дълго/ , но не и на половина такава боза като въпросните книги за които става въпрос .. а такава сладка бозичка дори и Пипи Дългото чорапче не е



Къв е тоа бе дееба!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.