Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 03.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема STAR WARS - фен сайтнови  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано02.12.02 10:22



Здравейте!

В България има много фенове на SW, обаче няма български фен сайт. Това е един доста неприятен факт, който трябва да бъде поправен. Сигурен съм, че всички, които наминават през този форум имат с какво да помогнат. Сигурен съм, че всеки от нас е насъбрал купища материали, снимки, интересни линкове и т.н. Освен това този сайт би могъл, да се превърне в място където нещата, които SW феновете правят за собствено удоволствие (постери, фен-фикшън разкази, хумор, карти за SW игрите и т.н.), достигнат и другите, носейки СЛАВА на създателите си.

Предлагам в тази тема всеки, който има някакви идеи и предложения да ги сподели. Също така всеки, който може да помогне с нещо да се обажда!!! Засега имаме web дизайнер-доброволец в лицето на Eager. Някои други посетители на клуба също изявиха желание да помагат, нека сега кажат с какво могат да допринесат. Нека този проект бъде наистина голям!!! Няма само англоговорящете и руснаците да имат яки сайтове я!!! Имаме нужда от дизанейнери (web и графичини), ще трябва да се изберат редактори, хора които да пишат статии, както и материали (на български).

Преди да се пристъпи към действие е необходимо, да се оформи идеята на сайта, неговата конкретна насоченост, правилата за изграждането му, както и да се сформира екип, който да го развива.

Като първи пост по темата ще дам мойте идеи, коита за съжаление те не са кой знае колко избистрени...

...you are our only hope

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано02.12.02 10:57



Така да пристъпим към действие...

Мисля, че поради пристрастността на SW феновете към една или друга фракция, ще е добре сайта да бъде разделен на три секции: Империя, Република (стара и нова, плюс бунтовници) и Други (тук ще се подвизават всички останали контрабандисти, пирати, наемници, малореанци, Корпоративния сектор, Търговската федерация и т.н.). Естествено почти всеки от последната категория е подръжник и на някоя от първите две фракции.

Всяка категория ще има секции за: енциклопедия, статии и фен-студио (това е тъпо име и трябва да се промени). В последното ще се побликуват фен-фикшън, фен-арт, хумор и т.н. Извън категориите ще има галерия, статии с общо предназначение, линкове, новини, раздел посветен на филмите и един за игрите. Енциклопедията засега няма да претендира с изчерпателност, просто там ще бъдат маркирани по-важните неща. В началото ще бъде просто нещо като списък на по-важните герои, технологии, организации и т.н. Текст ще се сложи само за най-важните. Постепенно всеки ще може да добавя имена и текст за любимите си герои. Това естествено не би трябвало да става безразборно. Тези записи (както и всяка друга информация) ще бъдат изпращани по е-мейла на редакторите, които ще проверят достоверността на информацията и ще я приведат, ако има нужда, в стила на останалите статии. Ще се редактират само записи в базата данни, всякакви други статии, разкази, хумор и т.н. ще бъдат побликувани без промени или отхвърляни, ако не са за пред хора.

Освен това сайта може да се превърне и в нещо като официален фен клуб, където да се регистрираме и да побликуваме своите измислени SW биографии. За целта ще е необходима и секция в разделите на фракциите.

Това е в общи линии, обаче нещо ми се вижда тромаво. Дали пък не е по-добре вместо да има раздели за фракциите, всички раздили да са в главното меню, а някои от тях да се делят на три?

Давайте и вашите предложения

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано02.12.02 14:17



Брой ме и мене.
Обаче според мен трябва хубаво да го помислим преди да го захванем.
Смятам също и че на първо време не трябва да подхождаме грандомански.

You can't change me.


Тема Най-сетненови [re: Gallandro]  
Автор Adanedhel (Gaur)
Публикувано02.12.02 19:21



Аз лично кандидатствам за редактор - правопис, стил, уеднаквяване на статиите, и пр.

Хубаво е сайта да не се дели (поне засега). Предлагам да се акцентира на 1) Филмите, 2) Енциклопедия, 3) Книгите (или Extended Universe).

Трябва да изберем и къде ще се хоства, и съответно как да се казва. starwars.hit.bg е заето. Името трябва да е свързано с някой от 'вечните' символи на "Войните" - силата, джедаи и т.н.; но най-добре е да си е StarWars.




Тема Re: Най-сетненови [re: Adanedhel]  
Автор3вeздeлин (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 23:10



Здравейте фенове,
Разберете се за домейна, а аз мога да го хостна на добро място в БГ.

Звезделин



Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано03.12.02 01:27



ще се радвам да взема участие. но определено трябва да се обсъди предварително и то много внимателно, защото това, което се предлага е доста обширно като материали и пр. и ще трябва да се прецени най- добрата структура на сайта. останалото е въобръжение

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано03.12.02 08:38



Бе аз до момента се дистанцирах от това, но вече се навих. Можете да ме броите и мен. Малко скромно звучи, но много хора ме признават в дизайна. За пример мога да ви пратя на

- нищо особено, но там има линкове към сайтовете, които съм правил...

С две думи - пишете ме!!




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Jasmine]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано03.12.02 10:08



така де, въображение... по това време на нощта май съм скарана с правописа

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Извинете...нови [re: Gallandro]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано03.12.02 16:05



че без ваше разрешение регистрирах www.starwars-bg.com . Исках да видя дали ще стане регистрацията, пък тя взе, че стана . Ако не ви харесва домейна мога да го променя.
Извинявам се на Медарко, защото, той правилно каза, че името на сайта е последното нещо, което трябва да се направи .
П.П. Активира се след 24 часа.

I wish the ring had never come to me. I wish none of this had happened.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Jasmine]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано03.12.02 16:13



как няма да си скарана като само утопични идеи са ти в главата

You can't change me.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.