Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 24.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема STAR WARS - фен сайт  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано02.12.02 10:22



Здравейте!

В България има много фенове на SW, обаче няма български фен сайт. Това е един доста неприятен факт, който трябва да бъде поправен. Сигурен съм, че всички, които наминават през този форум имат с какво да помогнат. Сигурен съм, че всеки от нас е насъбрал купища материали, снимки, интересни линкове и т.н. Освен това този сайт би могъл, да се превърне в място където нещата, които SW феновете правят за собствено удоволствие (постери, фен-фикшън разкази, хумор, карти за SW игрите и т.н.), достигнат и другите, носейки СЛАВА на създателите си.

Предлагам в тази тема всеки, който има някакви идеи и предложения да ги сподели. Също така всеки, който може да помогне с нещо да се обажда!!! Засега имаме web дизайнер-доброволец в лицето на Eager. Някои други посетители на клуба също изявиха желание да помагат, нека сега кажат с какво могат да допринесат. Нека този проект бъде наистина голям!!! Няма само англоговорящете и руснаците да имат яки сайтове я!!! Имаме нужда от дизанейнери (web и графичини), ще трябва да се изберат редактори, хора които да пишат статии, както и материали (на български).

Преди да се пристъпи към действие е необходимо, да се оформи идеята на сайта, неговата конкретна насоченост, правилата за изграждането му, както и да се сформира екип, който да го развива.

Като първи пост по темата ще дам мойте идеи, коита за съжаление те не са кой знае колко избистрени...

...you are our only hope

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано02.12.02 10:57



Така да пристъпим към действие...

Мисля, че поради пристрастността на SW феновете към една или друга фракция, ще е добре сайта да бъде разделен на три секции: Империя, Република (стара и нова, плюс бунтовници) и Други (тук ще се подвизават всички останали контрабандисти, пирати, наемници, малореанци, Корпоративния сектор, Търговската федерация и т.н.). Естествено почти всеки от последната категория е подръжник и на някоя от първите две фракции.

Всяка категория ще има секции за: енциклопедия, статии и фен-студио (това е тъпо име и трябва да се промени). В последното ще се побликуват фен-фикшън, фен-арт, хумор и т.н. Извън категориите ще има галерия, статии с общо предназначение, линкове, новини, раздел посветен на филмите и един за игрите. Енциклопедията засега няма да претендира с изчерпателност, просто там ще бъдат маркирани по-важните неща. В началото ще бъде просто нещо като списък на по-важните герои, технологии, организации и т.н. Текст ще се сложи само за най-важните. Постепенно всеки ще може да добавя имена и текст за любимите си герои. Това естествено не би трябвало да става безразборно. Тези записи (както и всяка друга информация) ще бъдат изпращани по е-мейла на редакторите, които ще проверят достоверността на информацията и ще я приведат, ако има нужда, в стила на останалите статии. Ще се редактират само записи в базата данни, всякакви други статии, разкази, хумор и т.н. ще бъдат побликувани без промени или отхвърляни, ако не са за пред хора.

Освен това сайта може да се превърне и в нещо като официален фен клуб, където да се регистрираме и да побликуваме своите измислени SW биографии. За целта ще е необходима и секция в разделите на фракциите.

Това е в общи линии, обаче нещо ми се вижда тромаво. Дали пък не е по-добре вместо да има раздели за фракциите, всички раздили да са в главното меню, а някои от тях да се делят на три?

Давайте и вашите предложения

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано02.12.02 14:17



Брой ме и мене.
Обаче според мен трябва хубаво да го помислим преди да го захванем.
Смятам също и че на първо време не трябва да подхождаме грандомански.

You can't change me.


Тема Най-сетненови [re: Gallandro]  
Автор Adanedhel (Gaur)
Публикувано02.12.02 19:21



Аз лично кандидатствам за редактор - правопис, стил, уеднаквяване на статиите, и пр.

Хубаво е сайта да не се дели (поне засега). Предлагам да се акцентира на 1) Филмите, 2) Енциклопедия, 3) Книгите (или Extended Universe).

Трябва да изберем и къде ще се хоства, и съответно как да се казва. starwars.hit.bg е заето. Името трябва да е свързано с някой от 'вечните' символи на "Войните" - силата, джедаи и т.н.; но най-добре е да си е StarWars.




Тема Re: Най-сетненови [re: Adanedhel]  
Автор3вeздeлин (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 23:10



Здравейте фенове,
Разберете се за домейна, а аз мога да го хостна на добро място в БГ.

Звезделин



Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано03.12.02 01:27



ще се радвам да взема участие. но определено трябва да се обсъди предварително и то много внимателно, защото това, което се предлага е доста обширно като материали и пр. и ще трябва да се прецени най- добрата структура на сайта. останалото е въобръжение

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано03.12.02 08:38



Бе аз до момента се дистанцирах от това, но вече се навих. Можете да ме броите и мен. Малко скромно звучи, но много хора ме признават в дизайна. За пример мога да ви пратя на

- нищо особено, но там има линкове към сайтовете, които съм правил...

С две думи - пишете ме!!




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Jasmine]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано03.12.02 10:08



така де, въображение... по това време на нощта май съм скарана с правописа

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Извинете...нови [re: Gallandro]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано03.12.02 16:05



че без ваше разрешение регистрирах www.starwars-bg.com . Исках да видя дали ще стане регистрацията, пък тя взе, че стана . Ако не ви харесва домейна мога да го променя.
Извинявам се на Медарко, защото, той правилно каза, че името на сайта е последното нещо, което трябва да се направи .
П.П. Активира се след 24 часа.

I wish the ring had never come to me. I wish none of this had happened.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Jasmine]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано03.12.02 16:13



как няма да си скарана като само утопични идеи са ти в главата

You can't change me.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано03.12.02 16:23



Аз мога да направя няколко пробни графични елемента да видим какво ше излезе :-).

Ама първо да решим какво ще е - дали ще набегнем на фен-фикшъна и хумора или ще направим единствения портален БГ сайт на Войните (нарочно не казвам "първия" щото имаше и други опити).

Пък и все пак няма да правим сайт на някой скромно посещаван IRC канал или на домашното куче например. :) Пак казвам, с риск да се повторя, че трябва да обмислим добре всичко преди да пристъпим към действие.

You can't change me.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Roger Sanchez]  
Автор Adanedhel (Gaur)
Публикувано03.12.02 16:55



Мисля си, че е по-добре да направим нещо сериозно, наблягайки на инфото за филмите, Extended universe, галерии, новини и пр., пък за фен-арт/фикшън може да се помисли по-натам. Фен-сайтът може да се обособи по-късно и като нещо относително отделно от главния 'портал'.

ПС. Нека не го правим комерсиален. Нали?!


Редактирано от Adanedhel на 03.12.02 19:16.



Тема Ама...нови [re: Adanedhel]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано03.12.02 17:09



то всичко неможе да се направи наведнъж! Всичко трябва да стане постепенно, първо нека да се измисли НАИСТИНА добър дизайн, да се покаже тук, да се дадът препоръки относно дизайна и вече всички, като са доволни, да се започват линковете. Аз поне така си го представям...

I wish the ring had never come to me. I wish none of this had happened.


Тема Re: Извинете...нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано03.12.02 19:06



А с хостинга как сме? Предполагам осъзнавате, че безплатен хостинг не върши никаква работа.
starwars-bg.com е добре, ама starwars.bg е още по-добре. Ама за второто ще ти смъкнат кожата от гърба, монополистите...
Предпоследно - това комерсиален сайт ли ще бъде или не? Идеята е най-малкото дали ще се продава рекламно място. Дори в starwars.com има банери.
И последно - прекалено дългото обсъждане на една идея не води на добре. Доказано е.




Тема Re: Извинете...нови [re: Hell Spirit]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано03.12.02 19:14



Значи, сайта може да е starwars-bg.com а самия index.html да е качен на hit.bg-то или някъде другаде. Starwars.bg немога да го регна за жалост .
Предпоследно: ако всички се заемем, едва ли ще стане да е платено.
Последно: Вярно!


________________________
Do not laugh at live dragons!


Тема Re: Извинете...нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано03.12.02 20:42



ако всички се заемем, едва ли ще стане да е платено

Защо? Големите сайтове се правят от екипи, не от отделни хора.




Тема Re: Извинете...нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано03.12.02 20:43



мда
ама има нещо такова,че хит.бг от чужбина е малко ... такова ... невидим

You can't change me.


Тема Re: Извинете...нови [re: Roger Sanchez]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано03.12.02 21:45



Хита е гаден. Един приличен хостинг струва не повече от 10 лева на месец. Ако сайта се прави от 5 човека значи едва ли ще е проблем всеки да се бръкне за два лева.




Тема За съжаление...нови [re: Hell Spirit]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано03.12.02 22:24



днес получих писмо от registersite.com, където регистрирах сайта.Та, изродите гадни ми изтрили accounta! Сори много!

Един приличен хостинг струва не повече от 10 лева на месец. Ако сайта се прави от 5 човека значи едва ли ще е проблем всеки да се бръкне за два лева.

Няма такъв проблем за парите, всеки ще се бръкне ако трябва
, ще се опитам да намеря място, където регистрирват .bg на прилична цена. Домейн + хостинг.

Хел, хич не ми е приятно да говоря за пари, та дай да оставим тая тема за комерсиализацията за друг път, а ?

Та дайте първо да се разберем:
Design - Eager
Graphic Design - ???
/ако някой иска да вкара малко "раздвижване" в сайта да казва/ Motion Design - ???

Редактори - Adanedhel и ???

За линковете, дайте да се разберем и да изберем кой за кой линк ще отговаря. Мисля, че сме достатъчно хора, всеки ако се хване де ... Дайте първо оттук да започнем, та скоро да можем да видим готов Template .

________________________
Do not laugh at live dragons!


Тема Ама много ме разочаровате, да ви кажа честно!нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано03.12.02 22:43



Как може да си помислите, че ще правите сайт за SW и аз ще стоя и ще гледам?

Предлагам се за графичната работа. Не за уеб-дизайна, аз за изработката на всякакви графики.

Освен това мисля, че като филолог и като, надявам се, доказал познанията си в света на SW мога да претендирам да бъда способен да правя и тук екип с Adanedhel.



Тема Съжелявам...нови [re: Meдapko]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано03.12.02 22:51



просто не беше казал нещо ! Хихихи намерихме си графичен дизайнер!

Така:

Design: Eager
Graphic Design: Медарко
Motion Design: Тук мога да предложа себе си, въпреки, че най-мразя да правя това, но имам си известен опит със Flash 5 i MX. Ако има други желаещи да се обаждат!
Редактори: Adanedhel и Медарко /ако работата е непосилна за двама ви, казвайте си/

За други постове някой да се сеща ? Остава и да се уточним как ще е разпределн сайта ...

________________________
Do not laugh at live dragons!


Тема Re: Съжелявам...нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано03.12.02 23:20



И аз мога да помогна с Dreamweaver, Photoshop и Flash .

You can't change me.


Тема Re: Съжелявам...нови [re: Roger Sanchez]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано03.12.02 23:33



Значи ние с теб сме по motion designing така ли ?
А критици ще имаме ли ? Защото, като се направи template-а всеки ще иска различно нещо да се промени, затова аз предлагам Медарко и Adanedhel, май тях с бая неща ги натоварихме а ?

Adanedhel си има на понятие от Web Design, както знаете, а в лицето на Медарко, виждам, че е най-сериозният тук /въпреки че не съм го виждал де / и затова последната дума ще бъде негова.

Сега е време хора да се предлагате ! Който с каквото може да помогне, а накрая ще направим списък, кой каква роля ще играе.

________________________
Do not laugh at live dragons!


Тема Re: Съжелявам...нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано03.12.02 23:41



Мда.
Хубавото е, че всички са с разностранни интереси. Така всеки ще може да предлага цялостни идеи а не само отделни елементи.

You can't change me.


Тема Re: Съжелявам...нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано04.12.02 11:37



Предлагам скенер, всякакъв вид дизайн и графична обработка, може да пробвам и fun graphics, анимации и подобни неща, въпреки че флаша го владея, но често ме домързява. Също идеи как да станат някои неща за да не се налага да слагаме излишната секция best view instructions в която да пише "този сайт се разглежда най-добре с еди какъв си браузър при еди каква си разделителна способност и да бъке компютъра ви Java enabled."
Също така повечето домейни предлагат e-mail - поне пренасочване, ако не хостинг. Това ще е доста ценно, ако сайта ще бъде портал.




Тема Re: Съжелявам...нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано04.12.02 11:39



И да не забравя - мисля, че ще се справя и със конфигурирането на форум.




Тема Re: Съжелявам...нови [re: Hell Spirit]  
Автор Eager (netless :/)
Публикувано04.12.02 11:51



буахахахахахахахахахаха тук събрахме вече екип за 5 сайта

начи ас съм пшочнал нещичко, но признавам, че на ноутпад работата върви по бавно, отколкото очаквах. във всеки случай съм готов с фреймовете;

най голям проблем за мен са картинките, изобщо графичното оформление, защото нямам никакъв достъп до какъвто и да било графичен редактор. за щастие няколко души вече изявиха желание да се занимават именно с тях.

значи, сега ще направя някакъв скелет на сайт - разположение на линковете, общо подреждане.. тия дни ще го ъплоадна на някакъв хостинг. щом няма да е хит.бг, мисля на х1.ру да го сложа.. дори Медарко трябва да има достъп дотам.
тъй като вече имам доста прилична визия за дизайна предлагам следващия вторник да я обсъдя с другите. за съжаление не мога да я нарисувам.. поне докато не намеря клубче [или изобщо някакъв бизнес център] с поне елементарен фотошоп/файъруоркс.

между другото, бетата на сайта ще я направя на хтмл за по-лесно; по-нататъшнои версии вече ще са с пхп.

айде, скоро ще имате бета.

бтв който иска може да се заеме с писане на материали - или по-скоро превод.

Ако до всяко добро същество
застане поне по още едно
няма да ми стигнат патроните..


Тема Re: Съжелявам...нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано04.12.02 13:04



не е ли по- добре да се съберем всичките желаещи един ден/вечер в удобно време и при условие че повечето са в софия и да се поговори серизно по въпроса, като се реши дизайна, съдържанието и пр. мисля че при толкова много желаещи за сайта ще може да се направи нещо наистина мащабно

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Хъм хумнови [re: Jasmine]  
Автор Adanedhel (Gaur)
Публикувано04.12.02 13:08



Идеята не е лоша, но за жалост е почти неосъществима. Повечето хора тук са я в провинцията, я в чужбина. Естествено, можем тези които сме от София да се съберем и да поговорим, но DragonHeart и Медарко примерно няма да могат да присъстват.




Тема Re: Хъм хумнови [re: Adanedhel]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано04.12.02 13:30



ами тогава ще се съберат които могат и след това ще обявим тук какво сме решили и ще се внесат поправки и предложения. иначе ако само обменяме постинги тук няма да избистрим дори идеята скоро- то ми беше мисълта

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Така е.нови [re: Jasmine]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано04.12.02 13:46



За срещата вие решавате.

А Хел, заех се да направия списъка с екипа, затова по конкретно кажи къде искаш да си ? Web & Graphic Design ли ? Всеки да си казва . Значи, ще има хора, който ще отговарят и за директориите /евентуално ако имат поддиректории/, ама това ще се реши по-късно, вие с Eager можете да обедините сили и да ни предоставите първия template в скоро време.

________________________
Do not laugh at live dragons!


Тема И още нещо!нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано04.12.02 14:03



Оставате място, да се направия news. По-точно, двама-трима да имат достъп и да постват новините, като форум ... /грр как да ви го обясня/ има го в много сайтове а пък и е доста яко. А и всеки да може да оставя коментар. Незнам, който може джава и php да се опита да направи нещо, а и е хубаво да имаме сериозен forum. Идей колкото щеш а ?

Дано да стане нещо сериозно.

________________________
Do not laugh at live dragons!


Тема Re: Така е.нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано04.12.02 15:29



Ами да, това ми е една от силните страни. Но по принцип съм гъвкав и мога да правя и други неща, в случай на нужда...




Тема Re: Така е.нови [re: Hell Spirit]  
Автор Eager (netless :/)
Публикувано04.12.02 20:40



hell are she govorim v q-to

Ако до всяко добро същество
застане поне по още едно
няма да ми стигнат патроните..


Тема Re: Съжелявам...нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано04.12.02 20:42



Ква стана тя, пуснах мухата и изчезнах... Сори, тежък, тежък грип ме бори. Я аз и на поезия го избих.

Аз държа на това да има и сериозна фен част. Някак си едип пост портал не ме блазни като идея. Аз си подавам кандидатурата за писач на статии, новини и т.н., полека лека ще разширявам и енциклопедията. Едва ли някога ще претендираме за изчерпалност, но колкото повече, толкова по-добре. Освен това, мога да преглеждам и проверявам за достоверност новите материали, на други фенове.

Малко ме разочаровате, почнахте със сформиране на екипи, намиране на хостове и т.н., не че не ся важни, но идеята на поста беше да се съберат идеи за ОФОРМЛЕНИЕТО на сайта от всеки, за да може след това екипа да създаде нещо което ще е приятно на всички.

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Re: Съжелявам...нови [re: Gallandro]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано04.12.02 21:51



Не сме те забравили . Мдам ама сега чакаме web designer-ите да се разберат , и да направят един template. И тогава вече започва критиката и предложенията. Мисля, че така става, нали ?

________________________
Do not laugh at live dragons!


Тема Re: Съжелявам...нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано04.12.02 22:23



Извинявам се за резкия тон... нещо съм изнервен, а и ме цепи главата. Просто си мисля, че един портал би имал живот най-много до излизането на Епизод 3 плюс 5 - 6 месеца. Това от което имаме нужда е един истински фен сайт. Искаме се в него да има за всекиго по нещо - хумор, сериозни статии, бедна, но интересна енциклопедия, фен-фикшън, коментари за книги, нива и коментари за игри и т.н. Просто ми се иска да направим нещо, което всеки SW фен ими в Bookmark-а си и което проверява от любопитства поне няколко пъти месечно.

Ама съм и грандоман

С Roger Sanchez подготвяме един основно хумористичен сайт, в който ще има може би и сериозни статии и фен фикшън. Може би ще е хубаво ако в бъдеще тези неща бъдат, като част от големия проект. Просто някак си идеята за поредния филмов портал не ме блазни (поне Лукас да ни плащаше за реклама ). Вселената на SW е доста по-богата и има много фенове по цял свят, които не се ограничават с вече направеното, а я развиват непрекъснато. Иска ми се да има подобно нещо и България. На Български. Не че не мога да чета на английски или руски (между другото май на руски по-готини неща или аз поне на тях попадам), но ми е по-комфортно и приятно на Български. А на вас? Пък и ще съм горд, че сме част от голямята Идея.

Между другото наистина трябва да се измисли хост различен от хит.бг и техно-линк. Все пак искаме да сме в Интернет, а не в Интранет. Аз бих участвал в плащането на хост, като няма нормален свободен.

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Re: Съжелявам...нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано04.12.02 22:33



Оф забравих си мисълто докото напиша предния пост.

Не мислите ли, че първо трябва да се уточни какво точно ще представлява сайта? Преди да се почне с правене на дизайн. Имам предвид какво ще представлява попринцип, след което да почнем да го изграждаме постепенно, а не после да се чудиме как да добавиме нещо и да се получи закърпена история. Вярно, че нямам опит в правенето на сайтове, но този който имам с писането на бази данни и операционни системи ми подсказва, че без ясен план по който да се работи става само една голяма боза. Не може да се направе нещо временно, после да се добави друго, нещо да се разшири, друго да се промени напълно, след това да се окаже, че не се връзва и да се сменят още сто неща. Първо се прави проект, как трябва да изглеждат нещата в завършен вид, след което се решава от къде да се започне и се изграждат постепенно, стъпка по стъпка. Като през цялото време всичко е съобразено с окончателния вариант и не се налагат генерални изменения или отподане на неща поради това, че няма къде да ги пъхнеш. Без добре разработена идея, просто нищо няма да се получи.

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Мдам.нови [re: Gallandro]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано04.12.02 22:48



Ще се получи сайт без край , или поне аз така искам.

Както каза, вселената на Star Wars е обширна и ще ни трябва доста време да се направи всичко, ще го градим бавно, но славно .
Първо трябва да се почне наистина оттам, най-трудната част .

Хора, има много сайтове за Star Wars, аз предлагам, тя да бъде уникален! Буквално да те потопи в Междузвездните Войни и да повярваш. Трябва да обединим общи усилия и да направим нещо наистина хубаво!

Нека всеки си каже идеите моля ви.

________________________
Do not laugh at live dragons!


Тема Re: Мдам.нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Eager (netless :/)
Публикувано05.12.02 11:31



ами моята основна идея е да не пишете по толкова идеи наведнъж че ми се уморява мозъчето да ги чета и забива

Ако до всяко добро същество
застане поне по още едно
няма да ми стигнат патроните..


Тема Re: Мдам.нови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано05.12.02 21:04



и мен ме брой за дизайнер. и аз искам в сайта да има всичко и то може да стане, но трябва да измислим удобна и ясна структура и лесна навигация- мисля че това е най- важното, защото макар да имаш блестящо съдържание, като не можеш да стигнеш до него... всеки вторник в ботуша има срещи на стар уорс. нека който може да дойде следващият вторник, ако има възстановили се след 8ми .
може като цяло да е нещо подобно като съдържание:

новини :: филмите :: книгите :: игрите :: разширената вселена :: фен фикшън :: галерия :: download :: форум :: mailing list и т.н. със съответните под директории за всичките

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема And you have my axe...!!!нови [re: Meдapko]  
Автор J_Council (-0-)
Публикувано05.12.02 22:28



Исках да кажа камера! :)))

Ако има раздел: "FanFilms" ,както у повечето уважавани сайтове ,то аз съм на среща!!!

Работя с AdobePremiere ,така че може да помогна и в монтажа ,и да го направим AVI или MOV ,да речем ! Абе няма значение ,по желание на феновете :)))



Тема Този вторник...нови [re: Jasmine]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано05.12.02 22:31



определено не е добра идея . Аз макар и да не съм вече студент, обикновенно около 8ми давам заето... ако въобще изкарам някав сигнал де . А пък има хора в провинцията, в чужбина и т.н. По принцип не обичам IRC, обаче може би трябва да се оговорим за една сесия. Какво ще кажете?

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Re: Този вторник...нови [re: Gallandro]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано06.12.02 07:59



Аз съм за




Тема Re: Този вторник...нови [re: Hell Spirit]  
Автор Adanedhel (Gaur)
Публикувано06.12.02 13:53



ОК. И аз ще гледам да дойда. Дано ви позная, че...

PS. Към колко часа ще се събирате?


Редактирано от Adanedhel на 06.12.02 14:28.



Тема Gamesнови [re: Gallandro]  
АвторJedai (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 15:08



Saglasen sam 4e triabva da se napravi fen sait na SW.
No nemoje li da ima sektsia s malki igri4ki.
Moga da iznameria niakolko dobri.
Taka 6te moge da se pokefat i niakoi,koito si padat po igrite na tazi tema.



Тема Re: Мдам.нови [re: ¤DragonHeart¤]  
АвторJedai (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 15:42



I as,ako priemate 4ovek bes nikakvi po spetsialni sposobnosti,no
s mnogo svobodno vreme i niakoi,po moe skomno mnenie,dobri idei



Тема Re: Мдам.нови [re: ¤DragonHeart¤]  
АвторJedai (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 15:42



I as,ako priemate 4ovek bes nikakvi po spetsialni sposobnosti,no
s mnogo svobodno vreme i niakoi,po moe skomno mnenie,dobri idei



Тема Re: Този вторник...нови [re: Adanedhel]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано06.12.02 15:58



По принцип се събираме от 6 (вечерта), но и в 7 да дойдеш няма да е фатално, най-много да не си намериш място

Иначе Jedaj, сигурно ще сложим и секция download, а какво ще има в нея ще видим...




Тема Re: Този вторник...нови [re: Hell Spirit]  
Автор Eager (netless :/)
Публикувано07.12.02 10:06



блаф ае, от мен да мине, няма да ходя на енгл във фторник. хелл пази ми място.

Ако до всяко добро същество
застане поне по още едно
няма да ми стигнат патроните..


Тема ПОМОЩ!!!нови [re: Eager]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано10.12.02 17:28



Аз май доста късно се усетих, но ще направя отчаян опит

Мисля, че ще мога да дойда тази вечер към 7, обаче не познавам никой. Ако някой чете този клуб в момента може ли, да ми каже как да ми каже как да ви позная!!!!

P.S. До към 18:30 ще съм онлайн. После ще дойда в Ботуша, ако някой прочете това до тогава и ми отговори :(((
IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Gallandro на 10.12.02 17:30.</EM></FONT></P>

Редактирано от Gallandro на 10.12.02 17:31.



Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор Demercel (Grand Admiral)
Публикувано11.12.02 13:42



wijte


Kak wi hareswa kaot mjasto (hit.bg) i kak kato zaglawie?
Iskach da bude sw samo, ama izikskwaneto e minimum 3 simwola
O4akwam materiali i idei i kartinki i t.n.

Не взимай живота насериозно. И без това няма да го преживееш.

Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Demercel]  
Автор Eager (netless :/)
Публикувано11.12.02 19:20



което сре разбрахмес хелла е секи да направи своята визия и да я публикува, после всички да видят и да се избере най-доброто и да се сглоби..
всички мои идеи бяха автоматично отхвърлени от определени хора там, ей така, по дефаулт, ама ко да се праи..

та нека секи напраи нещо.

NVNC ID VIDES NVNC NE VIDES.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Eager]  
Автор Adanedhel (Gaur)
Публикувано11.12.02 19:38



Абе, хора... какво стана на тая среща - нищо не казвате?! Аз не можах да дойда, но ме интересува какво се реши... Или само сте или тъмно пиво...




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Adanedhel]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано11.12.02 21:35



то по въпроса за пивото- ми ичаше си... и може би заради това в крайна сметка не решихме нищо конкретно. май се заключи да направим по един сайт, за да си харесаме дизайн, а после ще мислим останалото

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Eager]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано11.12.02 21:38



ми не беше точно така... просто изказах несъгласие... ще ми се сайтът да има освен съдържание и сравнително оригинален дизайн... затова... аз иначе не бих..

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Demercel]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано11.12.02 23:24



ами hit.bg здраво го отхвърляме
моите идеи ще ги качвам периодично на

- сега там няма почти нищо. Но до 2-3 дни ще съм вмъкнал 1-2 идейки за дизайн и т. н.

May the Horse be with you




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Demercel]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано12.12.02 12:20



Ами ти си голям ентусиаст бре.
Заразително е само да имах и аз едно Пи Си вкъщи ...
А сега малко критика от мен.
Значи бутоните нещо не ме кефят - май са много големи.
После според мен е по-добре между фрейма на менюто и мейнфрейма да няма бордър - по-добре да се преливат по един или друг начин. А и мисля, че най- отгоре ще е хубаво да има един графичен елемент от единия край до другия.
Та това е градивната критика от мен. Сега да видим дали ще има критика на критиката.

You can't change me.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Roger Sanchez]  
Автор Demercel (Grand Admiral)
Публикувано12.12.02 17:42



Искам да обясня наколко неща
1. Аз нищо не разбирам от дизайн - пълен инвалид съм
2. разбирам от HTML and Java Script
3. Това го правя като алфа идея, въобще не очаквам да остане това, което е в момента, по-скоро да ви мотивирам да направите нещо по-добро
4. Интересните неща предстоят де отав го правих за 1 час всичкото
Благодаря за градивната критика от страна на Санчес
5. Спирите - давай сорсове, а не критики!

Не взимай живота насериозно. И без това няма да го преживееш.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Roger Sanchez]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано12.12.02 19:00



Готово:


Всякакви коментари, критики и съвети са добре дошли. Дори са препоръчителни.

Имате право и на малък избор дори




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Hell Spirit]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано13.12.02 10:28



картинката е супер яка, харесва ми какво си направил... за останалото... още го мисля

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Jasmine]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано14.12.02 13:01



Ми това е добре, обаче има още какво да се иска. Наистина банера е много як, ама трябва тези нюз отдолу да се измислят по някакъв друг начин. Само това ми е забележката




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Hell Spirit]  
Автор Adanedhel (Gaur)
Публикувано14.12.02 13:51



Добро е. Доразвий навигацията за да видим по-цялостна картина.




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Jasmine]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано14.12.02 16:39



дайте ми още малко време- и аз имам няколко идеи за сайта, ще ги кача скоро

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Hell Spirit]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано15.12.02 09:39



Ne moga da go otvorq . Daje i ping nqmam do tozi host .

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Adanedhel]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано15.12.02 10:36



ОК, ето така виждам навигацията:


долните линкове (submenu) не са активни, все още няма накъде да водят.
Това е само примерен вариант, много неща не са обработени.
А, да - онези от банера могат да бъдат заменени с някои други. Така че ако имате нещо против Джанго, например, кажете с кого да го заменя.




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Hell Spirit]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано15.12.02 11:29



Ми... аз имам една идея. Вместо News /Република, Империя/, да се направи нещо като форум на главната страница, където само операторите могат да постват news там хмм сигурно не сте ме разбрали :

Posted By: Hell Spirt
------------------------------------------------------------
Бла бла бла бла бла бла
Бла бла бла бла бла бла
Бла бла бла бла бла бла

коментар | профил | бележка
--------------------------------------------------------------

А и ако може да се направи Мемберс Ареа, и само мемберите да постват коментари. Идеята ми е да не стане нещо сухо.

П.П. Това нещо със форума е възможно пъд линукс да се направи .




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано15.12.02 11:41



Няма проблем да се направи така, както казваш. Винаги съм ценял възможността посетителите да изказват мнение. Сигурно искаш да бъде нещо от вида на... хмм, да кажем сайта на Дарик Радио.

А, да - аз лично бих участвал с истинското си име.




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Hell Spirit]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано15.12.02 12:25



Мдам, нещо такова. Само че да има и резюме и да завършва с ... , пона аз така го виждам. А ще стане ли това с Members Area-та ? Да може да се регват хората Б




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Demercel (Grand Admiral)
Публикувано15.12.02 14:32



Аз само едно не разбрах - къде ще се хоства сайта, та ще има и форуми и Линукс - то под Линукс може, ама на какво? Perl? Php? CGI?
А също така да напомня, че не съм получавал никакви коментари по моя проектосайт от доста време?
Или вече е избран на Хел Спирита?
ЪЪЪ от кого всъщност?

Не взимай живота насериозно. И без това няма да го преживееш.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: ¤DragonHeart¤]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано15.12.02 14:50



Мembers area-та ще се направи. Поне аз така го виждам - един login на главната страница с username & password и този, който влезе... абе ще види сам

А за хостинга - това е последна грижа. Eager беше казал за някакъв изгоден хостинг, ама ще го проучим преди това.

Медарко, до колкото схващам твоята идея е сайтът да не се свързва с ТОЗИ форум, така ли?




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Hell Spirit]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано15.12.02 16:33



Като стана дума за хостинга. Този сайт /hell.hellspirit.com/ бързо ли ви се зарежда? Защото аз такова чудо не бях виждал - free.evro.net е на 196 хопа от мен!!! А до самия server20, където се хоства, въобще нямам връзка, което ме навежда на мисълта, че може и е на повече от 255 хопа или вече timeout-а е прекалено голям....

През spectrum net съм вързан, с радио модем на 512Kbit-а и връзката ми е доста бърза, ама през къв път ме прекарва не е истина

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;

Редактирано от Gallandro на 15.12.02 16:34.



Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано15.12.02 17:27



Зарежи го, почти всеки има някакъв проблем с някой български сървър. Аз например не мога да се добера до data.bg. Иначе можеш да пробваш през друг компютър.




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Hell Spirit]  
Автор Adanedhel (Gaur)
Публикувано15.12.02 17:48



Навигацията ми харесва... :) Според мен, добре са подредени нещата. Няма да е лошо да се направят по-раздвижени на Flash примерно, но и така си е ОК. Идеята за разделение на две нещо ми убягва. По-добре да е по-завършен, по-цялостен. Така визията ще е напълно балансирана.

PS. И аз направих един template но е все още в много първоначална фаза.





Редактирано от Adanedhel на 15.12.02 18:04.



Тема Приятно е...нови [re: Adanedhel]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано16.12.02 02:50



...в смисъл, че е ненатрапчиво и със структура, която /благодарение на официалния сайт се е доказала. Но! Тая гадна дума, а? Графичните елементи са малко /дори и за скица, какво да се направи говоря като график, който първо прави графиките по смисловата структура и след това "реди" страницата/ и предимно с имперски "уклон". Другото нещо, което искам да предложа по този дизайн е да няма фреймове. Има стотици други решения, които позволяват да се избегне това тежко нещо, при това като се направи да се чете от всички браузъри.



Тема Подкрепям Демерцел!нови [re: Demercel]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано16.12.02 02:55



Изобщо не е маловажно къде ще е хостинга, защото от това зависят един куп неща.

П.П. Започнал съм работа по графични елементи, но в момента имам истинска графична работа, при това доста, затова с няколко ни ще ти забавя "поръчката". Ще ги направя, де, не се притеснявай.



Тема Пази боже! Нищо подобно!нови [re: Hell Spirit]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано16.12.02 03:02



Напротив искам изрично да стане ясно кои сме хората, които го правим. Защото този сайт я преживее няколко години, я не, а тоиз клуб се надявам, че ще го има дооооста след като го завещаем на някоя "бодра смяна". Искам да има общо с този клуб и то много!

Колкото до хостинга, както го писах преди малко - значението е огромно. Прост пример: никакъв начин нямам аз да ти отворя сайта. Преди време се бях докопал до едно българско прокси, но малко след като успях да си източа една-две книжки от сайта на Adanedhel и ми кръцнаха достъпа. Въпроса не е само за мен, а по принцип заради войните в българския пиъринг, заради българите, които като мен от българските сайтове виждат само портали и вестници...



Тема Re: Пази боже! Нищо подобно!нови [re: Meдapko]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано16.12.02 08:24



Извинявай, не съм те разбрал. Извинявай пак...

ОК, сложих template-а на руски сървър, сега би трябвало да го виждате всички.






Тема Re: Подкрепям Демерцел!нови [re: Meдapko]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано16.12.02 08:56



А въпроса с хостинга не само, че не е маловажен, но дори е от първостепенно значение. От това до голяма степен зависи дали ще можем да си позволим екстри, които не са достъпни за безплатния хостинг. И съответно до колко сериозно искат да ни приемат другите. Това, което Eager има като идея е с включени всички екстри като php, perl, sql и пр. И аз имам подобна оферта, но това ще го обсъждаме в движение...




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Demercel]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано16.12.02 09:00



Demercel, чакаме още поне три идеи за дизайн - Jasmine, Eager, Dragonheart. Ако съм пропуснал някого - съжалявам много , да си признае навреме .

После ще избираме...




Тема За и против фреймовете...нови [re: Meдapko]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано16.12.02 09:09



Искам да поясня за фреймовете - предимството е, че ако решим да сложим нова секция ще имаме много по-малко работа. Не че се опитвам да си спестя работата, напротив, всеки ден правя по нещо и го публикувам, но би било истински кошмар да публикуваш наново всички html, php и тем подобни съдържащи менюто файлове всеки път, когато добавяш нова секция. А поне в началото това ще е често.
Освен това в България интернета е доста бавен и основно хората са на dial-up. Такива като мен са малко. Ще бъде мъчение за доста от тях, ако всеки път трябва да чакат менюто да се зареди наново. Още повече, че доста хора съзнателно изключват catche-то си (така ли се пише??).




Тема Абсолютно съм съгласеннови [re: Meдapko]  
Автор Adanedhel (Gaur)
Публикувано16.12.02 09:36



Аз също не обичам много-много frames, а и си прав че графиката хич я няма. В момента съжбирам разни images по темата и скоро трябва да ъплоудна нещо ново.





Тема Йее! Успях да го видя!нови [re: Hell Spirit]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано16.12.02 09:58



Кефи ме като идея! Мисля, че така е по-оригинално, отколкото да копираме starwars.com. Колкото до разделянето, още отначало съм "за". Идеята ми е, че повечето фенове на SW са привърженици на едната или другата страна и ако се направи като влезеш в едната секция банера и други елементи да се променят в съответствие, ще стане яко. Обаче не навсякъде. Например "новини", "филмите", "книгите", "игри", "форум" и т.н. няма как да се делят.

Забележка: Мисля, че ще е по-добре на секциите Република и Империя, вместо снимката на Анакин, да сложиш съответните емблеми.

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Re: Абсолютно съм съгласеннови [re: Adanedhel]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано16.12.02 10:21



за фреймовете няма начин- ако искаме да обновяваме лесно, ще трябва да ги има... иначе и аз не ги обичам. моята версия ще е готова скоро. откраднах банера на хел спирита, обаче много ме изкефи... нали няма да ми се сърдиш, много? /подкупваща усмивка/... само дето аз цветовете не мога да си улуча на страницата, обаче като ги нагодя ще ви пратя адреса

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Re: Абсолютно съм съгласеннови [re: Adanedhel]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано16.12.02 10:21



за фреймовете няма начин- ако искаме да обновяваме лесно, ще трябва да ги има... иначе и аз не ги обичам. моята версия ще е готова скоро. откраднах банера на хел спирита, обаче много ме изкефи... нали няма да ми се сърдиш, много? /подкупваща усмивка/... само дето аз цветовете не мога да си улуча на страницата, обаче като ги нагодя ще ви пратя адреса

междудругото позволявам си да изкажа мнение, че от member's area за момента не смятам че ще има нужда или смисъл- това ще е допълнително отежняване и забавяне на сайта. когато се разработи, можем да добавим такава

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават

Редактирано от Jasmine на 16.12.02 10:23.



Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор Demercel (Grand Admiral)
Публикувано16.12.02 17:47



Nowoto mi predlojenie e:


Abe hora, izwinjawaite, ama zashto goworite za neshta,deto kakto izliza waobshte ne sa wi jasni - frameowete kakwo obshto imat s obnowjawaneto na site-a?
kakwo PHP wi goni? - server-site ili iskate da prawite? - hahahahaha - detski m4eti ot 1001 nosht
kazwa se cache

daite waw wtornik na sreshtata o4ewidno shte trjabwa da objsanjawam njakoi osnowni neshta, shtoto web-desiner-ite na DreamWeaver wsashtnost sa EB-designeri, da me proshatawate za izraza!!!!!!!!

Не взимай живота насериозно. И без това няма да го преживееш.

Тема Re: Извинете...нови [re: Hell Spirit]  
Автор Satory (Protector)
Публикувано16.12.02 17:52



Az moga da go hostna na dobro miasto eventualno, no triabva dobre da go obsudim



Тема Re: Пази боже! Нищо подобно!нови [re: Hell Spirit]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано16.12.02 19:02



Твоята версия кефи много.
Ама не знам тва деление Империя/Република дали трябва да го има - в смисъл че те нещата не могат от една страна ясно да се разграничат :-)

You can't change me.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Demercel]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано16.12.02 19:04



Ами критикувам си аз само - като си нямам Пи Си в София да направя и аз нещо. :)
В края на седмицата очаквайте включване и от мен.

You can't change me.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Adanedhel]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано16.12.02 19:08



Ами ... някакси няма връзка между отделните детайли. Опитай се да го направиш малко по-свързано едно с друго.
Сега сигурно някой ще изкрещи и че е много "тъмен" сайта.
Мен като тъмен тип не ме бърка особено, а Императора сигурно много ще се накефи щото го има цели 2 пъти .
Ама сложи и нещо по-светло :-)

You can't change me.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Demercel]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано16.12.02 22:37



Ами гледай - ако има фрейм и решим да добавяме нова секция ще добавим просто един бутон на фрейма. Добре. Ако няма фрейм ще трябва да преправяме всички html файлове, на всеки от тях да добавяме бутона, да качваме отново на сървъра, да проверяваме всички файлове наново дали работят (защото понякога някои не се зареждат правилно от първия път).
И не виждам защо да не си направим сайта на php или каквото там е. Аз лично поддържам четири домейна, един от които е и с платен хостинг. Не е невъзможно.
Но все пак това е мое лично мнение - аз съм само един EB-designer, на който нещата въобще не са му ясни.




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Hell Spirit]  
Автор ¤DragonHeart¤ (DragonHeart)
Публикувано17.12.02 09:11



Please nqkoy da mi prati na star wars logoto, shtoto ne moga da si go namerq nikude )))))));. I nqkoy ako ima nqkukvi gotini pics sus jedi i siths ako moje da prati, zashtoto po4nah template-a mi, ama nqmam snimki hi4 ): maila mi e tzanislav@abv.bg, thank you


Редактирано от ¤DragonHeart¤ на 17.12.02 09:42.



Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Hell Spirit]  
Автор Demercel (Grand Admiral)
Публикувано17.12.02 11:07



Виж, изненадва ме че разполагаш със сървър с PHP и т.н., но е възможно - обаче е безмислено според мен - какво ще караме да прави сървъра, което не може на клиента? Какво толкова динамично ще има на този сайт?
За фреймовете си по-скоро прав, макар че повечето хора около мен ми препоръчват да мултиплицирам кода за бутоните.
А за дизайна се дразня, защото все пак смятам че важното е съдържанието

Не взимай живота насериозно. И без това няма да го преживееш.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Demercel]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано17.12.02 12:34



"По дрехите посрещат, по ума изпращат." - кофти ама е така . Ако дизайна не грабва окото веднага и навигацията е тромава, много хора изобщо няма да продължът с разглеждането. Ако дизайна е готин доста хора, които са попаднали случайно, ще се заровят навътре и туку виж се запалили. Естествено хубав дизайн без добро съдържание, също не върши работа, защото никой няма да го погледне втори път.

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор Kaelyn (hidden dragon)
Публикувано19.12.02 22:40



така, и аз най- накрая качих моята версия-

. нещо в заглавието не го направих като хората, обаче иначе ще ми разбере основната идея

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават

Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Kaelyn]  
АвторShada (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 02:02



O4akvaite SW5 na 27.01.2003



Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор Windtolker (solgier)
Публикувано18.01.03 22:58



Бройте ме и мен.Но първо трябва да се обмисли.Но идеята е super

Lived. It is over.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Windtolker]  
Автор Eager (netless :/)
Публикувано19.01.03 21:55



бтв някой прави ли нещо щото ас още си чакам компа..

NVNC ID VIDES NVNC NE VIDES.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Eager]  
Автор Demercel (Grand Admiral)
Публикувано20.01.03 17:15



Mi az prawja neshto, ako iskash da u4astwash, pishi na Medarko da ti kaje podrobnosti za organizacijata...

Не взимай живота насериозно. И без това няма да го преживееш.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Eager]  
Автор Hell Spirit (dark legacy)
Публикувано20.01.03 19:52



Бе то и аз правя, ама независимо от другите. Явно вече сте се сформирали като екип...
ОК.




Тема Крайно време е...нови [re: Hell Spirit]  
Автор smeagol (DragonHeart)
Публикувано20.01.03 20:01



вече да започваме с избирането на темплейт е дообработката. Малко замря работата в последно време ...

Който още не е разбрал, ако иска да участва: http://groups.msn.com/swbg







Тема Re: Крайно време е...нови [re: smeagol]  
Автор Eager (атентатор)
Публикувано20.01.03 21:35



ами незнам.. в момента имам постоянен ноутпад+елементарни имаж едитори и работя на поттер-бг.ком

ако ви трябва хелп за нещо - свиркайте, ма си имам занимавка колко ща..

то б**и се събраха 5+ специалиста по всичко, аз какво да правя сред тях? само ще се караме за туй/онуй...



Тема Re: Крайно време е...нови [re: Eager]  
Автор Windtolker (solgier)
Публикувано23.01.03 11:21



Adski si praw za poslednoto. Za towa se setih kusno

Lived. It is over.


Тема Re: Крайно време е...нови [re: Windtolker]  
Автор Eager (атентатор)
Публикувано23.01.03 11:23





та ас съм си тук и дебна - ако има някоя част от сайта с която не можете да се справите - дайте я, ийгър има неподозирани сили
иначе само ще ви досаждам

как върви засега?



Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Hell Spirit]  
Автор Demercel (Grand Admiral)
Публикувано23.01.03 17:44



Nikakaw ekip ne sme sformirali
No smeshnoto e, 4e i az taka mislech za teb i ostanalite
jawno wseki ostawa s takowa wpe4atlenie
widjach nowija ti site - zashto si mahnal baner-a?
Wsi4ki tolkowa go hareswacha?
A w grupite na MSN nikoi nishto ne kazwa ot 1 sedmica, ne znaja zashto se registrirach waobshte...
Razbiram, 4e hit.bg ne se zarejda izwan BG
dai ideja za bezplaten hosting, widim za sweta
btw nowija ti site mnogo bawno se zarejdashe pri men- shto taka?

Не взимай живота насериозно. И без това няма да го преживееш.


Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Demercel]  
Автор Hell Spirit (dark legacy)
Публикувано23.01.03 19:05



Махнах банера за разнообразие. Не е проблем да го върна. Това е изцяло нов дизайн, коренно различен от предишните. Освен това е само пробен, може да се прави по него каквото се поиска.

ОК, една равносметка: допреди се бяхме наблъскали сто кандидат-дизайнера и това беше. Нека тази част да я решим ведъж. Склонен съм да се откажа в полза на някого, стига нещата да се ускорят.

Безплатен хостинг... знам един, но и той не е безпроблемен. Например австрийците не го виждат, немците го виждат...

Иначе платения не е нещо много скъпо - по пет лева на човек на месец максимум. Аз ще платя домейна, ако това ви подстрекава.




Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Demercel]  
Автор Eager (атентатор)
Публикувано24.01.03 09:18



х1.ру
бокс.ск

...



Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Eager]  
Автор Gandalf (сив)
Публикувано05.02.03 04:33



hostingi ....

- предлагат и редица услуги. Дори и готов php портал....

всъщност ако наистина искате да си вземете такъв хостинг влзете във форума за php в главната тема има всичко ....



Тема Re: STAR WARS - фен сайтнови [re: Gallandro]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано06.01.21 20:58



а пък това е новата ми страница в профила.



[suggestopedia movie / сугестопедия филм:

подпис:





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.