Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:57 12.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Йоданови  
Автор Adanedhel (Gollor)
Публикувано21.11.02 18:23



Случайно да знаете нещо за 'странният' начин на говорене на Йода? На мен това ми напомня за японски вид конструкция на изречението...


"Meditate on this I will"
"Uncertain the future is"


... т.е. глаголът стои (почти) винаги в края. Разбира се, може и да става дума за нещо съвсем различно, но аз разсъждавам в този ред на мисли. Вашите мнения?




Тема Re: Йоданови [re: Adanedhel]  
Автор Hell Spirit (reborn)
Публикувано21.11.02 18:45



Знам ли го зеления какво му е. На толкова години е, а едно изречение не може да каже както трябва. И на мен винаги ми е било чудно защо говори така.
Иначе като каза Япония... верно има нещо азиатско в Йода - дребен, с дръпнати очи, а и в маниерите...






Тема Re: Йоданови [re: Adanedhel]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано21.11.02 18:56



Той все пак е на близо 1000 години. Езиците се изменят. Появяват се нови. Освен това е и то неизвестна раса, която не се знае как говори. А понякога навиците трудно се променят. Това би могло да е начина по който се е говорело преди 1000 години или да има трудности заради езика (ако е бил съвсем различен), който е говорел на младини (независимо дали това е родния му език или универсалния език, който се е говорил някога). Мисля, че това е начин да се внуши чувство, че е наистина древен. Освен това така думите му звучат по-мистично и правят по-голямо впечатление, по този начин Лукас сякаш подчертава думите му и ги прави да изглеждат важни и кара зрителя да ги запомни.

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема Много се извинявам на прежде отговорилите, но...нови [re: Adanedhel]  
Автор CthulhuМодератор (ужас)
Публикувано21.11.02 22:55



...трябва да ги разочаровам. Техните отговори не са верните. Според признатия от мен за номер 1 познавач на SW вселената /по някои въпроси съм сигурен, че е по-запознат от Лукас/ - Боб Витас, автор на The Cmpletely Unofficial Star Wars Encyclopedia, Йода, цитирам "Yoda speaks in an archaic form of Basic."

Бейсик тук не е програмния език от сигнатурата на Ал Кохоне, тоест единствения програмен език, който владее оная крадлива гнида Гейтс, а е общия език в галактиката на SW.

Приятелю, отговора на въпроса ти е именно това: понеже от всички събития, които се развиват във филмите Йода е единствения, който е бил жив преди 800 години, то затова той говори, както никой друг в галактиката. Още повече, че се съмнявам да му е роден език, както явно е за повечето от човеците.



Тема Re: Много се извинявам на прежде отговорилите, но...нови [re: Cthulhu]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано22.11.02 09:42



Ми аз кво съм казал?

Поне аз това разбирам под: "начина по който се е говорело преди 1000" и "Мисля, че това е начин да се внуши чувство, че е наистина древен".

Мерси за точния цитат, не го знаех. Сега поне съм сигурен, че съм мислел в правилната посока, само не бях сигурен дали е архаична форма на същия език или по някое време се е наложил друг (макар и малко вероятно). Явно е първото.

Последното ми изречение е нещо като допълнително лично предположение, защо Лукас е решил, все пак да говори различно.

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;


Тема леко оффнови [re: Cthulhu]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 17:20



може и да те разочаровам, но крадливата гнида освен basic владее (или по-скоро е владеела, щот тия неща се забравят) lisp, fortran, cobol и асемблери за няколко различни процесора.



Тема Прав си. Знам го това, но моето си беше...нови [re: Mist]  
Автор CthulhuМодератор (ужас)
Публикувано23.11.02 00:52



...чиста проба злобеене.

Друг е въпроса, че въпросния тип е много добър бизнесмен и /по думите на хора, които разбират повече от мен/ много лош програмист. - този емотикон го използвам поради липса на [злобея]...



Тема Много се извинявам още веднъж.нови [re: Gallandro]  
Автор CthulhuМодератор (ужас)
Публикувано23.11.02 00:54



Не бях прочел добре постинга ти.



Тема Re: Много се извинявам още веднъж. [re: Cthulhu]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано24.11.02 09:34



Няма нищо. Мойте бяха само предположения, ама толкова бях сигурен в тях, че не ми е минавало през ума да ги проверя. Сега поне видях, че е така.

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.