Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 15.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема И защо Вейдър се върна към светлата страна...нови  
Автор Lord Elric (Wite Wolf)
Публикувано30.10.02 20:35



...точно преди да умре? Само заради бащинските си чувства към Люк, които така упорито отричаше, от жал към сътбата на собствения си син или просто наистина се е самоосъзнал...

Или нещо друго?



Тема Re: И защо Вейдър се върна към светлата страна...нови [re: Lord Elric]  
Автор Angel da Morte† (amante escuro)
Публикувано30.10.02 21:29



как така се е самоосъзнал?
по-скоро е изпаднал в някакво странно умопомръчение ......



o Deus nos odeia todos!

Тема Жал мисля, че няма, но...нови [re: Lord Elric]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано31.10.02 00:43



...за другите две неща съм сигурен: и бащинските чувства и светлата страна на Силата в него превъзмогват набедената за по-силна тъмна страна.

Символиката на Лукас в случая е нарушаването на цялостта на "машината" Вейдър, която затваря вътре в себе си истинския Анакин и го отрязва от външния свят. Така, когато Люк отрязва ръката на Вейдър /всъщност в това семейство е нещо като хоби да си губят дясната ръка/, той един вид "отваря пътя навън за истинския Анакин.



Тема Re: И защо Вейдър се върна към светлата страна...нови [re: Lord Elric]  
АвторRu (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 12:09



Ако трябва да помислим малко ще стигнем до онзи епизод от "Империята отвръща на удъра" когато Вейдър предлага на Люк да се присъедини към него. И предсказанието на императора, че Люк ще го унищожи. Императора де. Под това предложение на Вейдър се крие неговата жажда за власт или пък ненавистта му към самия императора. Той иска съюз със светлата страна. Макар, че по този начин си противоречи. Но все пак налице е факта, че има останала малко светлина ако може така да се изразя. От това следва да заключим, че рано или късно все пак Вейдър щеше да се завърне от светлата страна. Малко касно след като унищожи толкова народ, но все пак и той дава своя принос за каузата на бунтарите.



Тема Re: И защо Вейдър се върна към светлата страна...нови [re: Ru]  
Автор Dark (Hell Spirit)
Публикувано31.10.02 18:54



По-добре късно отколкото никога.

Но има един момент, когато император Палпатин провокира Люк "да заеме мястото на баща си". Та тогава Вейдър явно разбира, че му е спукана работата

Шегувам се де

_____________________________



Тема Re: И защо Вейдър се върна към светлата страна... [re: Lord Elric]  
АвторVisiona (Нерегистриран)
Публикувано20.11.02 15:40



Вейдър някога е бил светъл...Люк през цялото време усеща това.Той се опитва
да го спаси от Тъмната страна без да разбира,че това ще убие Вейдър.Когато тъмният лорд разбира на каква саможертва е готов Люк нещо в него се обръща.Вейдър не може да допусне императорът да убие сина му...
"Аз съм джедай,също като баща ми - преди мен!"




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.