Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 29.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Има предвид сцената със спидера...нови [re: Angel da Morte†]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано01.11.02 00:29



...по улиците на Корусант. Отсега нататък следвайки примера на този гениален филмов критик ще казваме, че тия, които исползват във филми или игри космически изстребители или маски за някой от героите са жалки преписвачи от Лукас. Пък всеки филм, чието действие се развива в космоса си мери оная работа с Лукас. Откровено се забавлявам с такива хора.



Тема Re: &#1040нови [re: Фeн]  
АвторJas (Нерегистриран)
Публикувано01.11.02 13:27



Napulno sum suglasen s mnenieto,che EpII e vurhut na sagata vuv filmovo,technichesko i sjuzetno otnoshenie.A shto se otnasja do "umnika",kojto tuka ni ucheshe ot kogo i kakvo e otkradnal uz Lucas,to shte mu kaza naistina da otide do vidoetekata i da si vzeme EpI(purvata) na 2xDVD,kato na vtoria bonusov DVD disc e interview tochno s toja F.Copola i s mnogo drugi rezisjori i scenaristi otnosno Star Wars.G-n "umnika" sigurno dori ne znae zashto i kak vsushtnost vuznikva idejata za Star Wars i zashto tochno Lucas go e napravil i sigurno daze ne e chuval,che vsushtnost Lucas e iskal da snima nova versia na Flash Gordon,no ne sa mu dali pravata i togava e zapochnal da izmislja STAR WARS.
A Kloningite sa spomenati ne samo v romanite i komiksite STAR WARS,no i oshte v purvata seria(New Hope) 1977-78g(v momenta ot filma, v kojto Luck opravja "uz povredenia" R2-D2 i robota puska holo-zapisa s Lea,kojato kazva che Obi-Wan e pomagal na bashta i (senator Organa)po vreme na "Vojnite na kloningite"),taka che Lucas hich daze ne e kral idejata(mnogo moderna v momenta) ot nikogo,ami ja e imal oshte prez 70' godini...(da ne govorim,che za klonirane se e govorilo oshte v nachaloto na 20vek i che tazi ideja hich ne e nova dori i za nego vreme,zashtoto za podobni neshta se govori oshte v drevnogruckata mytologia.
Ha,a naj-mnogo se smjah na tupotiata,che e kopiral do skoro neizvestnia Luc Besson s" The 5-th Element "......takava glupost v zivota si ne sum chuval.Za Corusant i tova kak izglezda taja planeta-grad se pishe oshte v purvite komiksi i romanizirani serii ot kraja na 70' na tema Star Wars.
Nerazbiram zashto takiva hora naj-napred ne poprochetat malko iztochnici(primerno dori i samata wwwґ.starwars.com,kojato e na Neta ot 96'g,malko specializirana literatura ili pone vnimatelno da pregledat samia film predi da drunkat gluposti?!?!?
STAR WARS RULEZZZZZZZ
P.S: Apropo na 20.11.02 zapochva distribuciata na EpII na DVD i VHS v Evropa!!
"Begunn,the Clone wars has" Yoda,i ne znam dali e prav,ama pred magazinite tuka shte ima moze bi i boj(bez lightsaber-i i blasteri) i sigurno idosta hora shte spjat v spalnite chuvali prez nosta s/u nachaloto na prodazbite.
A drugoto neshto e che Ep II ste se prozektira za purvi put tochno dnes 1.11.2002 v kinata,razpologashti s IMAX DMR(Digital Re-mastering)process technologia(15/70 format).S drugi dumi,tova shte e purvata prozekcia na filma na naj-golemite dosega sushtestvuvashti ekrani i platna v naj-golemie izmislen zasega kino-format.
Jas

Редактирано от Meдapko на 04.11.02 18:38.



Тема Re: Атаката на клонингите е най-добротонови [re: Фeн]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано01.11.02 14:20



Добре, че тук е фен клуб на Войните, че да не ти се смеят много за глупостите от рода на "въобще най-хубавия и качествен филм, който съм гледал от години"...


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Re: Има предвид сцената със спидера...нови [re: Meдapko]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано01.11.02 15:17



Ne vijdam osobenno golemi priliki mejdu dvete sceni....
inache i v dvata filma ima vuzdushna magistrala no tova e normalno.....
5-q element mi xaresva po suvsem drug nachin, ne moje da se meri s rabotite na Lucas, vupreki che e ot liubimite mi filmi.

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Редактирано от Naia на 01.11.02 16:14.



Тема Re: Атаката на клонингите е най-добротонови [re: Фeн]  
АвторRu (Нерегистриран)
Публикувано01.11.02 15:22



Напротив, филмът е велик и освен това е направен отлично. За чешенето на езиците м/у Амидала и Анакин. Лукас до толкова му е оттдал вмимание, само 10 минути. Не се увлича в любовни истории като любовта в Гладиатора на Копола. И в добавка, Копола така се е осрал , че е забравил колко години царува тъпия Комод. Ако пък и ти незнаеш, царува ако не ме лъже паметта около 7г. А във филма е Едва ли не 7-8 месеца. И като си такав фен к'во по дяволите правиш тук?



Тема Re: Атаката на клонингите е най-добротонови [re: Фeн]  
Автор Eager (Anima-rated)
Публикувано02.11.02 10:17



И предъвкване, и предъвкване.. Пишем едно и също още от излизането на филма.. Вече не чета топици за Еп2. Еп3 няма ли намерение да излиза.. (преди нявкой да ме е осведомил - знам кога е, просто.. си въздишам..)

Ако до всяко добро същество
застане поне по още едно
няма да ми стигнат патроните..


Тема Re: Атаката на клонингите е най-добротонови [re: Ru]  
АвторФeн (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 14:52




Съжалявам , че личното ми мнение ви накара да настръхнете така с/у мен.Въпреки че се опитах да изкарам дявола по-черен отколкото е за мен Star Wars е най...
Това което филма е днес го дължи на факта , че при излизането си показва нещо невиждано до момента-кораби,звездни битки,светлинни мечове и т.н. и т.н... динамика колкото искаш.Имам предвид класическата трилогия.
С днешните технологии тези неща можеха да бъдат в N-та степен повече в Е1 и Е2 ,обаче не са и наполовина в Е1, за Е2 още по-малко.От тази позиция Е2 за мен е най-слабата част на "Войните" - търся магията на първите серии, а не я намирам.Без да се мисля за "филмов критик" или нещо подобно.
А защо някой от вас примат Е2 за най-добрата част?



Тема Re: Атаката на клонингите е най-добротонови [re: Фeн]  
Автор Roger Sanchez (електронен бог)
Публикувано04.11.02 16:43



Именно днешните технологии направиха възможно всеки човек с достатъчно добре развита фантазия в домашни условия да си направи сам и космическите кораби и мечовете и битките. Естествено, че не е същото като това което правят хората с няколко милиони долара в повече. Но мисълта ми беше че в новите серии са показани други черти на вселената Star Wars - например отношенията между героите, историята на цивилизациите там, философията на различните народи ако щеш. Не че искам да кажа нещо лошо за оригиналната трилогия - напротив - ама не може във всеки филм за Стар Уорс един ескадрон Tie-Fighter-и да преследва друг ескадрон X-Wing-ове или Императорът да гони Люк и бунтовниците, а Дарт Вейдър да му помага.

Освен това не знам как може да казваш че в Епизод 1 & 2 няма добри ефекти. Мен лично само началната сцена със Сенаторския Кораб бавно навлизащ в атмосферата на Coruscant ме остави "леко замислен". :-)
Ами кадрите от самата столица? А войнaтa на клонингите, започнала на Geonosis?

Само може да съжаляваме, че в България си нямаме IMAX кина, кудето всичко това ще се вижда няколко пъти по-добре. :)

Аз лично намирам Епизод 2 за по-добър от Епизод 1 ... и то не защото съм го гледал последно. Може би именно заради отношенията между героите и по- специално между Анакин и Амидала. Някои може да кажат че на тези неща не им е мястото в Стар Уорс филмите, ама аз съм точно на противоположното мнение.
Друга причина да ми харесва толкова много този филм - разкрива се голяма част от историята на Старата Република. Всъщност не знам дали знаеш, обаче името Coruscant го няма никъде в оригиналните филми. Измислено е доста по-късно от Тимъти Зан в неговите книги. Дори и кадри от планетата няма никъде в оригиналната трилогия - няколко секундни сцени се появяват чак в преработената версия преди няколко години.
А и нека все пак да имаме впредвид, че всеки филм (дори и научнофантастичните) до някаква степен отразява времето на Земята през което е правен и неговите културни и технически постижения. Само се замисли каква огромна разлика има между края на 70те и края на 90те и ще разбереш защо новите филми са по-различни от старите (но в никакъв случай по-лоши).

Абе малко дълго стана ама доста свободно време имам точно сега.

You can't change me.


Тема Re: Атаката на клонингите е най-добротонови [re: Фeн]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано04.11.02 18:22



Normalno e da nastruxnem!
Za men magiqta e sushtata... Gledax E2 na premierata, koqto chakax tolkova meseci sus strax da na se razocharovam i kato izlqzox ot kinoto bqx omagiosana po sushtia nachin po koito predi mnogo godini se chuvstvax sled E4...

Normalno e ako si porasnal tvarde barzo i tvarde mnogo, filma da ne ti xaresa dostatuchno....az sum zapazila detskiat si dux do dostatachna stepen za da razbiram Lucas i sega...
Priemam otricatelni mneniq kato vupros na vkus, no ako iskash da ne se nastroivat protiv teb...NE TAKA GRUBO PLS!

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Атаката на клонингите е най-добротонови [re: Roger Sanchez]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано04.11.02 18:25



Iskam da ti stisna ruka!.... Nai setne da procheta neshto suvpadashto s moite razbirania za SW

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.