Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:23 25.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Attack of the Clowns :(нови  
АвторBoshuda (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 04:46



Да си почна първо с това, че вече и "простосмъртни" могат да пишат в клуба. Thanx ви, че имам тая възможност.
Второ, да продължа с това, че съм Star Wars freak още от ранна детска възраст и вкъщи е като магазин за SW джунджурии. Луд съм за "Войните", бре :)
ОБАЧЕ, тежка мъка ме е налегнала. Още от Епизод 1. Мисля, че Рик МакКълъм нещо му мъти водата на Лукас. Стана продуцент на Индиана - д-р Джоунс заприлича на sitcom. Стана продуцент на E1 - prequel-a замириса тежко на STAR TREK. Леле, като гледам тия трейлъри (и трите, baby;) ма каква е любов ненагледна, ама какви са тъпи новите stormtrooper-и, ма какво заглавие... Тц,тц,тц... Лошо...Хич не е "Impressive..."
Та думата ми беше за това, че "Войните" от Епизод 1 насам загниха като датска семейна история с елементи на монархизъм. Старата трилогия по ми е на душата, стария дизайн, старите актьори, старите идеи.
Не искам да обидя никого. Че ние SW феновете на crusade сме готови да тръгнем, хем да се защитим, хем и война да почнем помежду си. Зора ми беше да си кажа думата. И за да не ви крада брутално от времето, 1 предложение, ако може.
Бе дайте да направим нещо за феновете на Класическата трилогия? Е1, на пролет и Е2 иде, ама Трилогията си остава! Викам аз...
А, да не забравя - още само 2 неща. Предложение за SW оказион. Който има някакви SW "фетиши", както им вика една падауанка близка, и реши да "менка" или продава - свиркайте та да се съберем и всеки да си хареса по нещо. Преди 2 години бях почнал да си пиша за кеф нещо като първа BG SW книга/енциклопедия, ама се разкандърдисах. Та може с ваша помощ и да възродим идеята. Доста източници имам, няма само праха да им обирам из вкъщи, де.
На края - сори, ако съм ви изгубил времето. Сори и ако предлагам идеи, за които и други са писали.
Това е.
Драснете и на mistermix@radio.fm - ще ви отвърна и аз с мейл :)
P.S. Четох по-долу за заглавията...хихихи.. евала! Между другото, RETURN OF THE JEDI е "Завръщането на ДЖЕДАЯ", а не "...на ДЖЕДАИТЕ". Ама то ДП "Разпространение на филми" едно време от къде да е знаело? :)))))
May The Force Be With You... Ама много!
:) MARA JADE rulez, Shannon Baksa too ;) Hubba Hubba.



Тема И защо мрънкаш, само не можах да разбера?нови [re: Boshuda]  
Автор MeдapkoМодератор (Беорн)
Публикувано11.03.02 17:02



Какво означава това "простосмъртни"? Случайно някой да ти е вързал ръцете и да те спира да си направиш регистрация? Някой от хората тук така като гледаш да се държи като богоизбран?

Че си фен, фен си. Че познаваш SW, явно ги познаваш, ама с тоя тон...

Иначе идеи като твоите не е имало досега и са добри. Единствено не виждам смисъла да правиш енциклопедия, като можеш да ги постваш тук, пък аз след време може да направя една тема - каталог на интересните неща писани тук за SW /не, че напоследък са много /.

И така, след като те наплюх обилно, ДОБРЕ ДОШЪЛ и чакаме информация от източниците, дето ти събират прах да се появи тук. И аз имам доста неща, ама чакам да се прояви интерес, че иначе почват да се редят само мои теми и клуба започва да прилича на нищо. Имаме тук двама дето могат доста да кажат - Qui-Gon "Gin" и J"&B" - Council, ама и те са се разпуснали, като единия направо го изпуснахме заради Хари Потър.

P.S. Забравих да кажа в първата част на постинга, че клуба беше "затворен" заради спам, а не от съображения за елитарност. Спамърът изчезна и клуба е пак "достъпен" и за нерегистрирани.

Нека СиВата (маса) бъде с теб!

Редактирано от Meдapko на 11.03.02 17:06.



Тема 'ми заради Лукас мрънкам...нови [re: Meдapko]  
АвторBoshuda (Нерегистриран)
Публикувано12.03.02 00:17



Е, да де - за затворения за "нерегистрирани потребители на ДИР.БГ" клуб говорех. И правилно, те спамърите са кофти работа. Спомням си май нещо, аз отдавна се навъртам тук... А тонът ми беше минорен, наистина. Боли ме бе, Медарко, за "Войните"...
Не ми беше зор "да мрънкам", ами направо да изрева, че STAR WARS стават нещо STAR TREK, приятелю, и си е мое мнение. Не го налагам, просто тема за размисъл...
Мерси и за "Сивата маса" :))) Нещо към "Тъмната сила" повече ме влече, ама хайде да не изпадаме в афилиационни подробности, хихихи... ;)
Явно не всичко, което написах е било достатъчно ясно, за това вече ще съм по-избистрен откъм акъли, обещавам.
Та за "информационните източници". Ами скоро попаднах на един сървър, в който бая SW неща можем да натрупаме. Дават 1 GB на акаунт, ама се вижда само от татковината. Не е free.techno. Ако искаш, ще ти пиша на e-mail, че да не правим излишна реклама...
Хари Потър ни отмъкнал фен?!?!? Срамота, направо :( Ама, ха...
Е, засега толкова. Ако правите скоро Jedi Council в някоя cantina, мигом ще дотърча, че и да се запознаем, при това с удоволствие от моя страна. Сериозно.
Драсни mail на mistermix@radio.fm, та да помислим около ОНЗИ 1 GB, че и повече. А, забравих да кажа че е free и не искат "кредити" :)
А колкото до ДИР-а, да ти кажа не мисля да се рег-вам. Не от "съображения за сигурност", ами поради това, че май само за постингите не ни искат пари, ама я по-тихо, че да не чуе дявола...:)))
MAY THE FORCE BE WITH US!
И последно! Ако още не сте ходили -> http://www.jedi-mind-trick.com/ - мега бейбита от всяка страна на Силата има там. Само в случай, че не сте ходили, де. Иначе - сори ако предлагам вече нещо познато...
Пишете! :)



Тема Re: 'ми заради Лукас мрънкам...нови [re: Boshuda]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.03.02 04:35



абсолютно съм съгласен за повечето неща с теб.
Е1 въобще не струва, а и как да е иначе при положение, че няма кое да го направи струващ. Като погледнеш реално е много по-зле от Е4-Е6. Сюжетът е много по-зле, музиката е доста по-зле, самите персонажи са такива (не говоря за артистите) - ами то без Соло и Вейдър (не Анакин) това въобще кво общо има с трите стари серии. И т.н. Единствено има повече съвременни ефекти - нещо съвсем обяснимо. Обаче те далея не могат да компенсират всичко останало. Сега се надявам на Е2. Дано и там да не са си оставили ръцете. Ама като излезе ще видим, че аз на трейлъри много вяра нямам.
А ти що не се регнеш, докато е без пари Че може и да чуе дяволът
Между другото JEDI има ли множествено число?
И не се оправдавай толкова, де :))) По-смело!

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема За рег-ването, мн. число и 42 ;)нови [re: Nickname]  
АвторBoshuda (Нерегистриран)
Публикувано13.03.02 05:16



Thanx за мнението Nickname :)
Май както върви работата скоро ще се регна. За множественото число на Jedi :) Според Magic of the Myth (сладка книжка, която се каня да сканирам от - до, че е страшна!") в заглавието на Епизод 6 се визира бат' Люк и Неговото "завръщане". Ако сте хвърляли 1 око на синопсисите и различните версии на сценариите на Класическата сага (препоръчвам http://www.starwarz.com/starkiller/scripts/index.html ) За Revenge и Return работата е ясна...
А има и още нещо. Малко преди Лукас да почне работа върху синопсиса (предварителния сюжет вкратце на филм, лит. произведение и т.н.) той доста се е шматкал из Япония. Фен е човека на тая страна и това си е. Та по една japanese TV случайно попаднал на една от техните "сапунки", посветени на славното самурайско минало, един вид. В нея се разказвало за отвлечена принцеса и освобождаването й от млад самурай, подпомаган от своя стар и мъдър учител. Звучи similar, huh ;) А, да не забравя да кажа, че на японски тоя тип "сапунки" ги наричали Jidai Geki. Преписвам го както си е написано в книгата. Бе дай да не хващаме темата "асоциации в SW, че отидоха 100 GB :)
То да вярваш на трейлъри е все едно да прочетеш предговора на някое книжле. Е, почти :) Ще видим на 16 май! Силно ми се ще да бъркам, ама пусто като и преди Е1 ми се беше свила същата топка в стомаха...
И накрая пак да попитам - Шанън Бакса Е ли е мега бейби, или ДА? :)

Boshuda (Bobby)
"My other ship is a Stardestroyer" - надпис на калника на моя TIE-Fighter ;)





Тема Чшшшш....алоооооо....!!!нови [re: Meдapko]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано13.03.02 21:57



Като как да го разбирам това "J"&B" - Council ????????????


Хм...

Your feeble skills are no match for the power of the dark side.


Тема Чшшшшшш... да?нови [re: J_Council]  
АвторBoshuda (Нерегистриран)
Публикувано13.03.02 22:16



Под Jedi Council имах предвид събиране в подходяща кръчма някой път на цялото SW войнство, което пише тук. Знам, че сте го правили и преди, та ако скоро планирате пак нещо подобно с радост ще се присъединя. Не мисля да се натрапвам, така че очаквам покана :)
Сега ясен ли съм, J_Council? ;)



Тема Като например намек за...нови [re: J_Council]  
Автор MeдapkoМодератор (Беорн)
Публикувано14.03.02 00:20



...каквопие модератора и как може да бъде подкупен...

Нека СиВата (маса) бъде с теб!



Тема Объркване стананови [re: Boshuda]  
Автор MeдapkoМодератор (Беорн)
Публикувано14.03.02 00:21



Той говореше на мен. Виж моя постинг.

Колкото до срещите. Клуба се събира всяка седмица. Не вярвам да имат нещо против да се видят и с теб. аз за съжаление вече не мога да идвам.

Нека СиВата (маса) бъде с теб!



Тема Re: Attack of the Clowns :(нови [re: Boshuda]  
Автор ALlENCHO (Зеленичък)
Публикувано14.03.02 00:48



Да...
Кой ли в този клуб не е фен на Star Wars трилогията
Тя завладя детското ми съзнание още от мига, в който видях "трейлър" на "Империята отвръща на удара" в един кинопреглед.Още от тогава си падах по SF-литературата и когато видях на екрана ОГРОМНИЯ имперски разрушител и епичните звездни битки почуствах...нещо.Някаква тръпка.Улових магията може би :)
Но тогава бях дете и фантазията ми работеше на тройни обороти.
Когато гледах Episode I не почуствах нищо.Мисля си че е така не защото филма не е хубав, а защото съм порастнал
Сега в почти всеки холивудски филм или клип има много повече и по добри специални ефекти отколкото в Star Wars трилогията.Това също е от значение защото сега нищо освен името не отличава "Episode I" от "The matrix" да речем... Искам да кажа че нас вече трудно могат да но впечатлят някакви специални ефекти, още повече, че на "Episode I" и сценария явно му куцаше.

Марс ще бъде рай !
Р.Бредбъри



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.