Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 21.05.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Разни мисли - Second Hand !  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано09.02.02 21:38



Понеже видях ,че има тема по долу за това ,дали бихте гледали еп.2 на малък екран ,било то на DivX или на пиратска касета ,та реших да се сетя нещо...


Та значи има едно нещо в киното(и не само там) ,дето му викат ракурс. И тва нещо ако е долен ракурс ,значи ,че е било заснето отдолу. Та целта на тва нещо е да се подчертае величието на онова ,дето го снимаш - нещо като да поставиш зрителя "под" героя или нещото на екрана. Тва нещо съществува отдавна - още от античността - царските тронове ,не случайно са били на минимум една степен(стъпало) над останалата част от тронната зала. Респективно горния ракурс има за цел обратното - типично за експресионизма - нещо като "подценяване". И в тази връзка си мисля ,защо повечето хора подценяват факта ,че usually гледаш отдолу-нагоре ,когато си на кино... естествено ,очевидно пропускам да кажа за гледането от балкона ,щото за мене това е най-гадния вариант. Не ,че искам да кажа ,че зорлем се поставям "под" филма - просто нещо като несъзнателно уважение - има един такъв много неповторим патос :). Един-два пъти съм бил на балкона и винаги съм имал чувството ,че екрана е по-малък или пък ,че насила са ме натикали в киното ,а най-изразителното е ,че се чувствам все едно съм си в нас пред телевизора - никаква тръпка ,минимум емоции, даже и се прозявам без да искам(нищо лично:)
Дали аз съм психопатясал или има нещо гнило в ... ябълките на пазара... :)

P.S. Партера ,третият ред ,по средата - е тва е истината



Тема То си е специфично при всеки, но...нови [re: J_Council]  
Автор БeopнМодератор (Медарко)
Публикувано10.02.02 15:59



...сега като го спомена се сещам за нещо.

Аз по принцип гледам кино винаги от балкона. По едно гадно стечение на обстоятелствата успях да си купя билети за първото ми гледане на Империята отвръща на удара едва в последния момент. Младежите не знаят, но навремето най-хубавото кино в България беше Саердика и на опашките имаше такива батални сцени, че аз лично съм виждал два случая, вкоито се е намесвал /тогава/ милиционер. Та такааааа. И значи за Е5 имаше билети само на втория или на третия ред. Докато проследя как се движи Хлядолетния сокол през астероидния облак и докато видя кой по кого стреля и трябваше да обходя с поглед цеблия екран, неудобното е, че както можете да се досетите трябваше да си вътря и врата. После ме боляха ушите /тогава киното нямаше сегашното озвучаване, а само отпред зад екрана и отзад/, врата, но пък Е5 ми остана любимият SW епизод.

Нсе пак съм длъжен да уточня, че и Хон Гил Дон го гледах оттам и този филм по никакъв начин не може да се нарече мой любим. Вярно запомних го, но с това колко безумно глупави могат да бъдат филмите в който разни с дръпнати очички прехвръкват през 200-300 метра само с едно приклякване /вж. Тигър и Дракон/.

This cold war just got hot!



Тема Ами естествено...нови [re: Бeopн]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано10.02.02 17:33



...че ще те боли врата :)

Искаш да кажеш ,че на времето беше най-ГОЛЕМИЯ киносалон ,щото не се сещам за нито един хубав ,за голям може би ,но за хубав.............ц!

Сердика е най-несъобразеното кино ,в което съм бил - първите редове са токова близко до екрана ,че ми е чудно как не си хванал шипове:) Предвид ,че такъв голям(широк) екран никак не е зле ,но тряа да се дръпнат редовете поне 5 метра назад... поне!
В тази връзка се сещам за НДК и премиерата на Special Edition ,където звука на Тай Файтърите идваше 3-4сек. след самите тях - какво неуважение :( ,особено на еп.4 , а ужким звука бил със супер качество ?!?!? Да си го бях записал на уокмен по-добре - щях сам да си го напасна с по-голям успех :):):)

P.S. Аз също бях на премиерата на еп.5 в Сердика( на средните редове:) и то с дядо ми ... горкият човечец - цяла седмица след това му даваха заето ушите и очите :):):)



Тема Re: Ами естествено...нови [re: J_Council]  
Автор hendy_gretel (jedi-master)
Публикувано10.02.02 22:23



аве и аз :))))

но незнам дали за същото нещо говорим, аз на премиерата на преработените версии и то точно на ЕР5 бях на първи ред в Сердика
и наистина ме боля врата после
и съм сигурна че ако не го бях гледала преди това нямаше нищо да разбера :)))


Tomorrow will take us away...far from home..no one will ever know our names...

Тема Re: То си е специфично при всеки, но...нови [re: Бeopн]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.02.02 08:50



Мале, младежите значи... Така, ъм?!? /me маха с ръка пред очите ти : Ти си тон-тон, ти си тон-тон

Иначе съм съгласен, аз винаги предпочитам да седна на балкона, първи или втори ред, щото обикновенно пред мен има по сто говеда високи като жирафи и ме нервят... А за партера - да, съгласен, получавам вратобол, да не говорим, че като трябва да четеш всичко и направо... неам думи :)

Аз също съм гледал Хон Гил Дон.. :) И много ме кефеше... ама бях на 10 някъде :)

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Ами естествено...нови [re: J_Council]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.02.02 08:52



Да не се окаже, че сте седяли един до друг? Или че млекарко (опсс...) медарко е бил дядо ти?!

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Ами естествено...нови [re: hendy_gretel]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.02.02 08:54



Я кажи тогава сега какво разбра?!?

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Ами естествено...нови [re: hendy_gretel]  
Автор Qui-Gon Jinn (jedi warrior)
Публикувано12.02.02 01:39



Арррргх... На първия ред, т'ва си е направо грубо!
Аз си спомням когато глдеах Епизод 1 за сефта, пак беше в Сердика. Незнайно защо бях убеден в себе си, че ще има билети за свестни места 1 час преди прожекцията. Да не споменавам факта, че висях на една опашка векове наред. И накрая- 5-ти ред, на последните седалки от левия край. Не стига, че мадамата с която бях си беше довела малката сестричка, която седеше от едната ми страна и не виждаше нищо. Постоянно ме разпитваше: "Какво става?" и тем подобни пък и наистина си изкривих и врат и всекакви кокали, и очите ми станаха на понички. Но поне на дуела се получи някаква интерактивност защото се местех заедно с движението на екрана.
Иначе за мене, най-яките места са в Сердика, на 20-ти ред, в средата. Това е първият ред, който е по-висок и каквито и прътове да седнат отпред все е тая.

"Знам какво ми е - промърмори си той, сядайки край вратата. - Пуши ми се!"



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.