Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 23.05.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Титлите и сагата в SW.нови  
Автор koaлчe (фотогенично)
Публикувано21.11.01 07:14



Едно нещо не разбрах!
Леа е принцеса и сестра-близначка на Люк. Защо никой никога не спомена "принц Люк" или пък "принцеса Скайуокър"? Cлед като Вейдър им е баща, защо той не е "крал Вейдър"? Bероятно титлите на дечурлигата идват от принцеса, а по-късно (може би) кралица Амидала?
Запитвали ли сте се изобщо за произхода и титлите на родителите на Амидала и Анакин? Майката на последния не ми приличаше много-много на разведена, или в по-лошия вариант овдовяла кралица!
Според мен тази информация трябва да бъде упомената някъде, а не примерно в ЕП 0 да ми пробутат версията, че бащата на Вейдър бил някакъв прокуден крал (или пък да пази Господ, дори самият Адмирал), прекарал остатъка oт живота си в изгнание (поради... примерно продажба на лазерен меч-ментЕ ), който всъщност осиновил прапрапрапрапрапрапра-внука на Йода и племенничката на Оби Уан, за да ги укрие от дългите пръсти на Тъмната Сила...; а после, за да им замаже дирите ги праща "уж" в колеж за джедаи при заварения си син от втория си брак (за когото, повярвайте ми, никога нищо нямаше и да узнаете, ако не бях аз); които пък правнук и племенница от своя страна се залюбили тайно и като резултат на любовта им бил заченат Анакин..., но тъй като по онова време кръвоcмешението между джедаите се наказлвало с лазерно харакири, те, в името на един бъдещ живот - плода на тяхната любов, имплантират ембриона в матката на нам вече познатата като майка на Анакин жена...; и на всичко отгоре той, Вейдър "старши", де факто дядото на Анакин, си приписва ролята на негов законен баща, за да се изкара по-млад?...
Е, не съм съгласнo!

С уважение:




Тема Re: Титлите и сагата в SW.нови [re: koaлчe]  
Автор ALlENCHO (Зеленичък)
Публикувано21.11.01 07:22



От твоята история може цял сапунен сериал да се направи!
Представи си заглавието:
"Звезден прах или сага за забранената джедайска любов".

Всъщност титлата май идва от хората които в последствие са осиновили Люк и Леа.Но не съм сигурен.
Пък и нали майка им е кралица Амидала.

Марс ще бъде рай !
Р.Бредбъри

Редактирано от ALlENCHO на 21.11.01 07:58.



Тема Сега ме обърка тотално!нови [re: ALlENCHO]  
Автор koaлчe (фотогенично)
Публикувано21.11.01 08:12



1. Люк и Леа не бяха ли осиновени от 2 различни семейства?
2. по случайна случайност и двамата са попаднали в синьокръвни родители?
3. може би са осиновени от един и същ чифт родители, но не знаят, че са брат и сестра?
или пък 4. са от различни биологични родители и благодарение на осиновяването се сродяват?

С уважение:




Тема Re: Сега ме обърка тотално!нови [re: koaлчe]  
Автор ALlENCHO (Зеленичък)
Публикувано21.11.01 08:50



А де?!
И аз това се питам

Марс ще бъде рай !
Р.Бредбъри


Тема Re: Сега ме обърка тотално!нови [re: koaлчe]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано21.11.01 15:20



И аз това питам?! Що никой не ме нарече принц Люк? А?! А все сестра ми да обира лаврите... Гадни сестри...

И все пак, след разждането на двамата близнаци те са разделени. Раждането става след като Анакин става Вейдър (знаете как става това!) и се прави за да не разбере той, че има две деца. Лея отива при кралската фамилия на Алдераан и я кръщават Лея Органа, като тя получава фиктивно само титлата принцеса. А Люк (демек аз) отива да живее на Татуин при чичо си (не знам Анакин да е имал брат, но...) да живее.
Анакин пък се е оженил за Амидала и би трябвало да получи титлата Крал, само че чак във втори епизод. А след това той не може да бъде Крал, защото всички знаят че Император е по високо в йерархията от Крал пък и е подчинен - слуга, и затова го наричат Лордът на Сит... друго незнам... или поне не се сещам

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Сега ме обърка тотално!нови [re: KlD]  
Автор DarthMaul (unknown)
Публикувано21.11.01 18:24



ама не си прав за сифските лордове
Те са друго нещо!!!



Тема Re: Сега ме обърка тотално!нови [re: DarthMaul]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано22.11.01 11:34



Убоснови се де... аз на тъмни не вярвам..............................

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Сега ме обърка тотално!нови [re: KlD]  
Автор пopaзявaщaтa pъka (Спящия Бик)
Публикувано22.11.01 11:47



абееееее не е вярно!

амидала е кралица само в ЕР1 после става сенатор!
Лея си е Скайуокър, ама цялото й има в последствие става Лея Органа Соло ((Скайуокър, последния да затвори вратата)) а за Люк си е ясно...
другата подробност- на Набу титлите не са наследствени
Амидала е "избрана" от народа си заради своята мъдрост, като по всяка вероятност родителите й са били благордници, но не се знае.с нейното семейство ще се запознаем пак в ЕР2
чичо Оуен е брат на Оби Уан Кеноби
а Анакин става джедай, което значи че се отказва от благороднически титли.а го наричат Лорд Сит защото не го наричат Лорд Сит а Господярьо Сит и го наричат Господарьо за да си нямат проблеми.

ако още някой твърди че пиша постинги без всякъкъв смисъл да знае че не ми пука :Р


и нека Зората огрее твоя път

Тема Re: Сега ме обърка тотално!нови [re: пopaзявaщaтa pъka]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано22.11.01 15:04



ногу ясну че са без умисъл. А и всичку е ногу объркану... Те щоту съ шубета му викът господару, а аз не - саму бащъ ми... ама немъ знъчение, ш'се разбирем и ниъ...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Сега ме обърка тотално!нови [re: KlD]  
Автор DarthMaul (unknown)
Публикувано22.11.01 15:24



не съм по обосноваването ама ето ти оскъдно инфо квото помня че не ми се рови сега за повече
сифите са примитивно кръвожадно племе с нечувана жестокост изчезнало преди хиляди години техния път е войната и унищожението Червения цвят е символ на тяхната ярост и жажда за кръв Извършвали са много кръвожадни ритуали но не е известно дали тия ритуали са свързани със тъмната страна на Силата Лордовете са обединили многобройните воюващи помежду си племена А тъмните джедаи - лордове на сиф идват по-късно Първия лорд тялото му се пази в саркофаг като великия вожд на революцията Владимир Илич Ленин Имало е съвет на сифските лордовете те са били много абе като джедайския съвет и се е намирал на планетата Ziost. А на Korriban им е била гробницата. Ама е имало предателство и война между тях ама няма нищо да кажа за тва щото е много писане. A Darth Bane (за който не се знае съдбата му и даже негова снимка няма) след разгрома на сифите въвежда принципа лордовете да са двама - учител и ученик И пръв той въвежда титлата Darth пред имената на лордовете. След смъртта му ученика ми става мастър и си взима друг ученик и така сифите потънали в неизвестност за две хиляди години... докато дошли Междузвездните войни
абе потърси в нета има разни на моменти противоречиви версии много отдавна е било

Редактирано от DarthMaul на 22.11.01 15:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.