Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 15.05.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Нещо интересно става  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано02.07.01 18:30



Добре запознати с филмовото изкуство SW фенове са направили две версии на Е1 като са променили страшно много неща. В момента доста сайтове, които са свързани със SW говорят за това.

Какви са промените:
1. Половината от сцените на Джар Джар са изрязани.
2. Там, където той участва, вече говори със съвсем нов, още "по-извънземен", диалект и много по-смислено. На места дори проявява джедайски качества.
3. Изрязани са някои от сцените с други гънганци.
4. Немоидианците /Търговската федерация/ вече говорят някакъв извънземен език и са субтитрирани. Не са толкова сервилни спрямо Дарт Сидиъс, имат въобще по-решителни действия и като цяло намалено екранно време.
6. Някои от детските "изцепки" на Анакин като "Юпииии" и др. са изрязани и той вече изглежда малко по-зрял.

И още няколко промени, които не си заслужава да се описват.

Та какво мислите? Аз съм малко резервиран. Това е като да седнеш да пренарисуваш "Салът на Медуза", защото ти се струва, че били малко хората и трябвало да има някой с отрязана ръка или да пренапишеш "Хобитът", защото трябва Билбо да е малко по-зъл и по-оправен. От друга страна тази версия може би ще задоволи хора, които са разочаровани от Е1 и искат да има повече от духа на Класическата трилогия...

This cold war just got hot!

Редактирано от Meдapko на 12.07.01 15:28.



Тема Re: Нещо интересно ставанови [re: Meдapko]  
Автор hendy gretel (jedi-master)
Публикувано02.07.01 18:43



наистина интересно.....преобразен ЕР1 не звучи лошо и може да се хареса повече на някои хора.

аз лично харесвам оригинала,нямам нищо против джар джар и наистина ще се загуби част от оригиналното звучене,дори и тази версия да е по-близо до класическата трилогия.

и в какъв вид е втората версия?((върху филма ли са коригирали или е само писмен))

MAY THE FORCE BE WITH YOU


Тема Монтаж. Висококачествен монтаж.нови [re: hendy gretel]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано02.07.01 18:58



За съжаление е правен с източник материал от видеокасета, но докато не излезе DVD-то през есента, това си остава единствения възможен легален източник. Не че това, което са направили е особено легално...

This cold war just got hot!


Тема Re: Монтаж. Висококачествен монтаж.нови [re: Meдapko]  
Автор hendy gretel (jedi-master)
Публикувано02.07.01 23:19



и как някой добронамерен джедай може да се сдобие с него?

MAY THE FORCE BE WITH YOU


Тема Re: Монтаж. Висококачествен монтаж.нови [re: hendy gretel]  
Автор Qui-Gon Jinn (jedi warrior)
Публикувано03.07.01 01:35



Несъмнено и на мен ми е любопитно да видя за какво става въпрос. Естествено оригинала си ми харесва достатъчно много, ако не беше така нямаше да изтормозя всичките си приятели и познати да ме придружават на 17-те ми посещения в киносалоните докато все още го въртяха :-) Е, не че повечето не са фенове

There is no death, there is the Force!


Тема Не се намира в България. Другаде също не е много..нови [re: Qui-Gon Jinn]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано03.07.01 10:34



...лесно да си го набавиш. Само, за да знаете какво да търсите: казва се "The Phantom edit".

This cold war just got hot!


Тема Re: Монтаж. Висококачествен монтаж.нови [re: Qui-Gon Jinn]  
Автор hendy gretel (jedi-master)
Публикувано03.07.01 12:39



хехе,толкова ли не можеш сам да ходиш на кино????изтормозил си хората!

аз първия път го гледах два дни след европейската премиера в австрия,после из софийските кина и първата седмица когато го пуснаха на видео си го купих :)) ((същото се отнася и за другите три епизода-трябваше да са коледен подарък но не се сдържах и се сдобих с тях още началото на ноември))

MAY THE FORCE BE WITH YOU


Тема Re: Не се намира в България. Другаде също не е много..нови [re: Meдapko]  
Автор hendy gretel (jedi-master)
Публикувано03.07.01 12:40



мерси за инфото.


MAY THE FORCE BE WITH YOU


Тема Re: Монтаж. Висококачествен монтаж.нови [re: hendy gretel]  
Автор Qui-Gon Jinn (jedi warrior)
Публикувано03.07.01 13:45



Как сам бе? :-) Нали трябва да зарибявам, пък и всички много се изкефиха с едно-две изключения

There is no death, there is the Force!


Тема Re: Монтаж. Висококачествен монтаж.нови [re: Qui-Gon Jinn]  
Автор Lanfear (...)
Публикувано03.07.01 15:47



хахахахаха,за това не се бях сетила :)))))))

и аз имам честа да съм зарибила част от мойте познати

moonlightshadow



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.