Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 01.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Иска ми се да отворя една голяма тема...нови  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано05.06.01 15:07



Една тема ми направи скоро впечатление. В един от добрите SW сайтове посветени на една от страните които ме интересуват най-много в SW – техниката, видях сравнение на космическите кораби /capital ships/ и изстребителите /fighters/ на Галактическата Империя и на Бунтовническия Съюз. Според предимствата и недостатъците бяха обсъдени и тактиките на водене на битка от едните или от другите.

Така например, изстребителите на Съюза имат две невероятно големи преимущества наличие на щитове /shields/ и на хипер-двигатели /hyperdrives/. От двете по-скоро второто е решаващо за тактиката и стратегията на битките, дотолкова, колкото го виждаме във филмите.

/Всъщност досега в нашия клуб виждам тенденция да се коментира предимно случилото се във филма като може би по-малко внимание се отделя на “Разширената вселена” /Expanded Universe/. Това обаче според мен ще се промени, когато повече хора в България прочетат книги от света на SW, който се намира извън филмите или просто се преглеждат повече такива сайтове./

Фактът, че Бунтовниците разполагат с хипердрайв в изстребителите си им дава възможност да не зависят от голям транспортен кораб, за да атакуват обект в отдалечена звездна система. Шансовете за оцеляване на изстребител и неговия пилот при наличие на хипердвигател, значително се повишават, въпреки необходимите една-две минути за изчислението на междузвездния скок. От друга страна такъв тип изстребители са много по-скъпи и бавно се произвеждат. Империята ненапразно има само няколко такива модели. Това са: TIE Advanced /версията след битката за Хот, защото преди нея е екипиран само с щитове/, TIE Advanced x1, /някои модели на/ TIE Interceptor /имат само щитове/, TIE Defender, TIE Phantom, Assault Gunboat, Missile Gunboat.

По този начин Имперските сили са принудени да имат навсякъде и поне един разрушител или конвой от кръстосвачи плюс разрушители.

Последното нещо, което ми се иска да спомена по темата е, че явно в Империята има един вид “разделение на труда” – н.в. Император Палпатайн се е посветил на разработка и промени по големите кораби /capital ships/, а н.с. Лорд Вейдър е този, който основно се занимава с разработка и подобрения в изстребителите. Това последното го казвам с една малка забележка: все пак самият Дарт Вейдър е измислил и конструирал Executor – неговият команден кораб, флагман на всички бойни операции, на които писъства той лично. В този кораб дизайнерите на Лукас са вложили максимална символика – той е оформен като връх на стрела…

Та така. Иска ми се ако нямате нищо против да си поговорим, кой според вас има по-голямо тактическо преимущество. Много моля не ми говорете за битката при Ендор, защото там беше цялата бунтовническа флота, а Дарт Сидиъс разчиташе повече на Звездата на смъртта, отколкото на целия си флот. Така че това няма да е обективно.

Бих се радвал да чуя вашите мнения!

This cold war just got hot!

Редактирано от Meдapko на 05.06.01 15:30.



Тема Re: Иска ми се да отворя една голяма тема...нови [re: Meдapko]  
Автор Nameless (уморен)
Публикувано05.06.01 15:21



С "разширената вселена" не съм запознат и грам , но ако съдя по филма бунтовническите кораби не струват и пет пари с/у разрушителите...Направо "спичаха" като ги видеха.Е имаше тук, там някой чалъм(като таран в командната зала или "заешката" стратегия на "Вечния сокол" ) ама за пряк двубой......

dai saitowete shtoto w starwars.com ima 5 koraba na krust:)

Редактирано от Nameless на 05.06.01 15:33.



Тема ние момчетата и нашите играчкинови [re: Meдapko]  
АвторDarth_Sidious (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 15:32



много, ама моного, ще те разочаровам като не споделя мнение по тази тема; както може би си забелязал от моите post-ове аз по-скоро се интересувам от the art of filmmaking на което Е IV,V и VI за такъв прекрасен пример и от естетиката на нещата от колкото от тяхната същност за това и нямам мнение по тази ултра-техническа тема която си започнал; аз не разбирам от техника така или иначе; даже и от нашите си превозни средства, на 21 век де, се интересувам до толкова до колкото техния дизайн ме впечатлява; а почне ли да се говори за двигатели, конски сили и т.н. изключвам;



Тема Не става дума за бой между...нови [re: Nameless]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано05.06.01 15:33



...изстребители и разрушители, а за военна тактика въобще. Естествено, че Х-wing-овете са no match за разрушителите и затова трябва да си водят "батковци" като корабите от Мон Каламари...

Та според теб, кой има стратегическо преимущество и как?

This cold war just got hot!


Тема Аз ги давам през два дена тия сайтове!:) Ето пак:нови [re: Nameless]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано05.06.01 15:37




и

Много добре организирани сайтове, със снимки и спецификации на корабите и другите транспортни средства. Говори се и за тактиките.

This cold war just got hot!

Тема ХАХАХАХАХАХАХА! Никога не съм говорил за това,...нови [re: Darth_Sidious]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано05.06.01 15:41



...а по-скоро в идеен план. Както виждаш не говоря за цифровите спецификации, въпреки, че и с тях разполагам.

Какво чувство имаш, бе човек? След като прочете фактите, които излагам и по това, което си видял или чул във филмите. Въпреки, че ще видиш колко прекрасни неща ще откриеш във филмите като се запознаеш с Разширената вселена, защото от филмите има препратки, които само човек прочел нещо извън тях може да разбере.

This cold war just got hot!


Тема Re: Не става дума за бой между...нови [re: Meдapko]  
Автор Nameless (уморен)
Публикувано05.06.01 15:43



Опит за цитат от Е6(разговора се води на флагмана на "нашите"-
-...срещу разрушителите няма да издържим дълго...
-...при всички случаи по-дълго, отколкото с/у "Звездата на смърта"...

не държа на абсолютна дословност..



Тема Прав си, но я си представи следната ситуация...нови [re: Nameless]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано05.06.01 15:51



...Звездни докове /корабостроителница/ атакувани от изстребители и кръстосвачи на Съюза се изправят срещу изстребители и зваздни разрушители на Империята. На много места в материалите от Разширената вселена имперски офицери говорят със страхопочитание за кръстосвачите от Мон Каламари...

Не ме разбирайте погрешно, не мисля, че бунтовниците са "върха на сладоледа". Просто се опитвам да мисля логично. В интерес на истината въоръжението на един Звезден разрушител клас Виктъри е почти същото като на нормален кръстосвач от Мон Каламари. Виж като се преминава по-нагоре в класовете на най-тежките кораби Империята определено взима връх...

This cold war just got hot!


Тема Re: Аз ги давам през два дена тия сайтове!:) Ето пак:нови [re: Meдapko]  
Автор Nameless (уморен)
Публикувано05.06.01 15:52




Ми извинявай за нахалството , ама ако можеш да попреведеш нещо ...на БЪЛГАРСКИ и да го пуснеш тук щото английския ми е ....

ако имаш излишно време и желание де..

Редактирано от Nameless на 05.06.01 15:53.



Тема Тогава ползвай само...нови [re: Nameless]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано05.06.01 15:56



...Galactic Empire Databank. Там са повече спецификации, които са същите и на български.

По-натам искам да се свържем по-сериозно с тия хора, които са направили ония сайтове и да им направим огледални варианти на български. Аз се наемам с превода.

This cold war just got hot!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.