Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 15.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За сценката с подреисинг-а и защо е толкова популянови  
Автор V-Пpинцeca нa Mpaka (НейноВисочество)
Публикувано04.06.01 23:46



И не е само заради анимацията :)
За тези които не гледат автомобилни състезания ще им направя едно сравнение на въпросното състезание с КАРТ сериите /Американската Формула1/ което е най-популярното състезание на този континент и най-бързото състезание на земята :)

1. Теренът /или пистата по която се състезаваха на Татуин/ е дефакто истинско гигантско копие на Супер-овал от КАРТ + трибуните, старт-финалната права и боксовете :)
2. Подредбата на шейните за старта е същата /единственото нещо което не е като в КАРТ-а е, че нямаше летящ старт а стартираха от място/
3. После нещата е развиват като в типично КАРТ състезание само че малко по синтезирано – кофти старт за едни, повреда за други, спречкване и подбутване на конкурентите на пистата, хвърчащи части от шейните /болидите/, смъртни случаи, смяна на лидерите по време на цялото състезание и изненадваща победа на някой които не си очаквал :)
4. След финала пак като в КАРТ целият отбор наред с журналистите се скупчват около шейната /болида/ и поздравяват и взимат интервю на място от победителя :)
5. В годината на филма новакът Хуан Монтоя, който е за първи сезон в КАРТ сериите става Световен шампион :)
6. И напълно разбирам Лукас като казва, че е можел да направи цял филм за това състезание :) все пак там имаше само 3 обиколки а в истинско състезание те са около средно 70

Такаааааааа и какво излиза, че това си е живата действителност поукрасена от анимацията :) а въпросното състезание има милиони почитатели, които е съвсем нормално да харесат тази сценка и да им е любима а даже и тези които не гледат състезанията могат да усетят тръпката :))))))))))

А иначе това точно си е едно от “Лирическите отклонения” във филма като цяло нямащо нищо общо с основната му линия :)

For I have found true life
In the death of the light


Тема Re: За сценката с подреисинг-а и защо е толкова популянови [re: V-Пpинцeca нa Mpaka]  
Автор hendy_gretel (jedi-master)
Публикувано04.06.01 23:50



хахаха,интересно сравнение!!!

анакин скайуокър vs монтоя

съгласна съм с теб.
и макар че не съм голяма привърженичка на тази сцена,според мен без нея би се загубила част от чара на ЕР1,който лично на мен ми допадна.

WORDS OF ROWER
CALLING TO US ALL
HOLDING US TOGHETER WHILE OTHER KINGDOMS FALL.....


Тема Re: За сценката с подреисинг-а и защо е толкова популянови [re: hendy_gretel]  
Автор V-Пpинцeca нa Mpaka (НейноВисочество)
Публикувано05.06.01 00:03



Хехе ама
Анакийн = Хуан Монтоя
а Себулба = например наааааааа...... Жил ДеФеран :)))))))))))

ей на па сме извън темата - веми сестегни само ме разлигавяш :РРРРРРР

For I have found true life
In the death of the light


Тема Re: За сценката с подреисинг-а и защо е толкова популянови [re: V-Пpинцeca нa Mpaka]  
Автор ss (непознат)
Публикувано05.06.01 22:16



Това състезание според мен е лепнато, за да може да се направи компютърна игра по него. Така де още парички за чичко Луакс



Тема въх, къде се набутах....нови [re: V-Пpинцeca нa Mpaka]  
Автор Vladi (необразован)
Публикувано05.06.01 23:00



Принцесо, тряя да земеш малко по-подробно да ми разкажеш за тия Картинги или там квито са... интересно ми се вижда... :-))))))))

The Grass was Greener...


Тема Re: въх, къде се набутах....нови [re: Vladi]  
Автор hendy_gretel (jedi-master)
Публикувано05.06.01 23:20



ти пък кво правиш тук???

WORDS OF POWER
CALLING TO US ALL
HOLDING US TOGHETER WHILE OTHER KINGDOMS FALL.....


Тема Като каза "лирично отклонение" и се сетих...нови [re: V-Пpинцeca нa Mpaka]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано06.06.01 00:18



...защо в SW високите скорости винаги са били и винаги ще бъдат "с предимство"

Мойто обяснение е кратко и то е ,че Лукас е абсолютен авто-маняк и бързите коли и високите скорости са му нещо като хоби. Все пак не забравяй ,какви ги е вършил като по-млад ,за Фиата-Ритмо и за всеизвестната му катастрофа ,от която до ден днешен бере ядове. Дори според някои това е основната причина да отстъпи режисурата на еп.5 и 6 навремето ,поради белодробни проблеми в следствие от същия инцидент.

J_Council


Тема Re: въх, къде се набутах....нови [re: Vladi]  
Автор V-Пpинцeca нa Mpaka (НейноВисочество)
Публикувано06.06.01 00:56



Лигооооооооооооо безподобна :Р

For I have found true life
In the death of the light


Тема Re: Като каза "лирично отклонение" и се сетих...нови [re: J_Council]  
Автор V-Пpинцeca нa Mpaka (НейноВисочество)
Публикувано06.06.01 01:01



ами прав си :)

накой за да направи тази сценка трябва да е маняк на темата - личи си ......
казвам ти го като друг "маняк"

For I have found true life
In the death of the light


Тема Re: въх, къде се набутах.... [re: hendy_gretel]  
Автор Vladi (необразован)
Публикувано06.06.01 02:29



ми гледам за некви състезания става дума, за некви картове, та рекох да попитам принцесата за ко стаа дума :-)
Тя пък нящу не ще да каже, ти ше ми обясниш ли? ;-))))

The Grass was Greener...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.