Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 25.05.24 
Професионални
   >> DJ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема някой да ми обяснинови  
Автормixe (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 23:38



какво е "treble" и "mid"? bass-a е яснен.брат ми остави един мксер и си замина,а нищо е чаткам.



Тема Re: някой да ми обяснинови [re: мixe]  
Авторgagalove (Нерегистриран)
Публикувано08.03.03 00:17



e kato experimentirash s tiah nishto li ne useshtash da se promenia ?
mid e middle - za srednite , a treble e v muzikata sol kliuch - toest visokite
bass e bassoviat fa kliuch za bassite
emi tva e
uspeh



Тема Re: някой да ми обяснинови [re: gagalove]  
Автормиkce (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 14:46



усещам, само че не ми е ясно кога и как е хубаво да се използват и в какви комбинации. например в парчета,с които се бъзиках на Орбитал на някои места много пасва да се намалят басите и да се увеличи требъла ...

Имам и друг въпрос задължително ли е когато миксираш да улавяш бийта и как става тоя номер ако от Орбитал минеш на Тупак например?



Тема Re: някой да ми обяснинови [re: миkce]  
АвторNO_DJ (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 16:49



Ами пич за първият ти въпрос - не го разглеждай като комбинация а го усети.
А за втория ти въпрос не не е задължително или поне не за Лъчо от Мухито.
Значи по миналата седмица хвърлих един поглед и се втрещих тоя агент отказваше да ползва "пийч" контрола, а само пускаше парчетата на първо време.
А сега сериозно не е 100% задължително да "улавяш бийта" например ако
пускаш Хип Хоп много често или се пуска от 1-во време или се върти назад едната плоча и се пуска другата, но в общия случай е задължително.
А как става самият номер ли ? Ами обикновенно от дясно на плеара (грамофона) имаш една "чекия" наречена пийч контрол, когато е постредата парчето ти е 1:1 (ако си с грамофони средните точки на маховика при стробоскопичната лампа не мърдат),като го дигнеш нагоре забавяш, като го свалиш надолу забързваш.

П.С Ако се опиташ да смесиш Орбитал и Тупак щте те намерия вържа убия препарирам и яхна.



Тема въпроса ми е теоритиченнови [re: NO_DJ]  
Автормиkce (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 20:13



преди да си ме намерил аз собственоръчно ще си счупя ръцете обещавам ти.

мен тва ми е големия проблем - от години се занимавам с музика, но сега имам възможност да го правя на частни купони - братлето ми остави миксера и усилвателя, смятам да си взема и двойното ЦД и тренирам.

Купоните където ще пускам ще има и молби, та като дойде някой пръч и ми поиска ДМКС и аз примерно съм пуснал BT или някоя разбивка на deep dish - ебах го как да направя микса?! трябва или да съсипя парчето или да се кръстя лъчо.



Тема Re: въпроса ми е теоритиченнови [re: миkce]  
Авторgagalove (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 20:35



ami s mnogo smesvane i nai-veche perfektno poznavane na muzikata s koiato razpolagash za da mojesh vuv vseki edin moment da smesish parcheto koeto vurvi s nai-udachnoto v daden moment...obshto vzeto podbora na muzikata e nad 90% ot rabotata na DJ-te



Тема Re: въпроса ми е теоритичен [re: миkce]  
АвторNO_DJ (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 11:46



Ами чесно казано това с пускане по купони си е късане не нерви.
Просто ще трябва да се занимаваш с голямо количество пияни
идиоти дето даже са си взели и СD-та с любимите неща незасимо
дали се вързват или не. А И ще ти е много трудно на купон да
си пускаш каквото си искаш.



Тема Re: въпроса ми е теоритиченнови [re: NO_DJ]  
Авторm. (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 21:17



верно е това. за това и питах как стават тия номера.

Ако си говорим сериозно обаче - ди джеят затва му плащат - да забавлява купонджиите. верно има ди джеи като Farina, Tenaglia, Garnier които правят музика и са еби му майката. нямам обаче ни пари, ни техника, ни талант като тях.



Тема Re: въпроса ми е теоритиченнови [re: m.]  
Авторgagalove (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 22:18



az ne bih kazal che za da si dobur dj ti triabva neshto drugo osven pari
naistina talant i poznania po elementarna teoria na muzikata biha pomognali no mojesh da si dobur dj i bez tova ...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.