Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 26.04.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема предлагам да се трият всички постинги  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано14.07.02 03:48



които не са на кирилица.Който пише на латиница да го прави в мирка,Ай Ци Кю, или на майната си.И без тва статистически погледнато,такъв вид комплексари само пълнят клубовете с глупости. А който не може да си сложи кирилица да се научи ,за да пише в клубовете.Нормалните българи не са длъжи да четат йероглифи! Това български клубове ли са или не?

За да те уважават е необходимо себеуважение.

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор Linkin_Fan (magic hybrid™)
Публикувано14.07.02 13:32



da ti hrumva 4e mnogo ot nas pi6at ot pc-klubove kadeto nqma kirilitza>?

Just imagine...Humans,and Orcs,and Night-Elves...fighting against the Burning Legion...


Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор Kpъr ()
Публикувано14.07.02 13:38



a ,така! дори и на руски не трябва да се пише...

тука да не сме 17та республика?

"Курица не птица, Болгария не заграница..."



Тема Я да видим сега..нови [re: Linkin_Fan]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано14.07.02 14:27



какво означава че "нямаме кирилица и затова пишем на латиница..." ???
Абе човек, я питай дори малките (под10г.) дето са около теб в клуба, дали случайно Уиндоуса няма вградена кирилица вътре и как се пуска тя - точно за 2 мин си готов. А и в България почти не съм виждал клавиатура, която да няма БДС на нея.
И така - обади се когато си подготвен. Аман от псевдо разбирачи



Тема Нещо като цитатнови [re: Linkin_Fan]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано14.07.02 16:44



Позволявам си да се самоцитирам. Във форума на Гювеча бе повдигната

и на 31.05.2002 написах следното

"Съгласен съм с предложението да пишем на кирилица. В края на краищата толкова съвремен софтуер има (пример: за Windows 98 не е необходима ДОПЪЛНИТЕЛНА КИРИЛИЗАЦИЯ!!!), който да ви позволи да пишете на нея, че оправданието "Ама аз не мога..." е несериозно.
Мнението, че можете да ползвате компютър на който е забрането инсталирането на каквото и да е - ами няма да чатите и посещавате форуми от работа. Жена ви ви е пратила да бачкате и вадите парички, а не да се размотавате.
Има поне две разположения на клавиатурата, така че можете да избирате кое е по-удобно.
Латиницата е универсална. Хайде де - ако напиша "az sam kasogled i peia v hora" кой латинец ще разбере, че това е лъжата на годината? Хората правят азбуките универсални. Защо днес кодова таблица за шумерското или древноегипетското писмо няма?
Някой каза нещо за внуците си - това пък що за изцепка беше така и не разбрах.
И накрая - едно предложение за експеримент. Не, няма да се правим на Интернавти. Направете си една обява в сайт за запознанства от женско име (ако сте мъж - нека е фалшива - после ще се извините) със снимка на хубава блондинка, в която настоявате да Ви пишат на кирилица. Ако някой откаже с оправданието, че НЯМА ИНСТАЛИРАНА, му отговорете "Ми щом е така - глей си работата". Гарантирам, че в осем от десет случая след две минути (никакви 10:)) ) ще получите писмо на кирилица. Малко неграмотно наистина, но на заветната кирилица."

На места е малко остро, в контекста на тамошната дискусия, има една или две препратки към други изказвания, на в общи линии е текста е разбираем.
Мнението ми от тогава не се е променило.

Редактирано от ДъpвeнФилocoф на 14.07.02 16:51.



Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Kpъr]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано14.07.02 20:48



По една случайност обаче,на руски се пише също с кирилската азбука :)
Нека да си пишат на латиница когато текста е на английски,или пък ако е код на език за програмиране.Но става въпрос за съвсем друго,не се прави на оригинален,понял? :)
Плюс това както казах ,болшинството от такива типове са си безотговорни и повърхностни.Аз самия и сега не ги чета,нищо не губя ,само печеля :)Но се получава безсмисленно задръстване на клубовете с глупости.

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано14.07.02 23:26



в случая май ти избиваш комплекси някакви. дай едно по едно:

1. никой не те задължава да четеш йероглифи. като те нервят - прескачай ги тези постинги и толкоз. не е необходимо някой да се изявява като 'великия цензор', за да трие наред..

2. да, това са български клубове. и да, българския на латиница също си е
български. що не се пробваш да забраниш всички телекси например? ще постигнеш едно- или дву- дневна известност (по вестниците и по-точно по страниците тип 'оживление').

3. защо си мислиш, че кирилицата на виндовс е перфектна и я има навсякъде? и защо си мислиш, че всички пишещи тук използват непременно виндовс?

един пример - преди около месец ме захапва едно приятелче. да му измисля кирилица някаква. той сега е студент в австрия. и там по виндовсите няма и помен от кирилица. пращам му аз флекс тайп. инсталира го той - нещата тръгват. да обаче всичките немски умлаути и прочие букви с точки отгоре ги нямааааа и той подивя. 3 дни се тормози как да разкара тъпото нещо и да върне стария статус на компа. и сега си пише на латиница..

интернет е свобода бе. колкото по-малко ограничения - толкова по-добре..

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: Я да видим сега..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Cherniq (gangster)
Публикувано15.07.02 00:14



kolega, q idi v nqkoi computeren club, v koito tupite sobstvenici za da se pazqt ot 15 godishnite lamercheta sa napraskali 100 zashtiti na compovete i izkarai za 2 minutki kirilicata



The End!!!


Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: onzi]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано15.07.02 00:23



ми кат си рекъл,едно по едно да е:
"1. никой не те задължава да четеш йероглифи. като те нервят - прескачай ги тези постинги и толкоз. не е необходимо някой да се изявява като 'великия цензор', за да трие наред.. "
-Лично аз не ги чета изобщо,така че лично не ме бърка ,ама хич.
Да,не е необходимо някой да се изявява като 'великия цензор', за да трие наред.. ,това става със подходящ софт и автоматично такива постинги да не се приемат.Има скриптове и на PHP и на Perl,с подобни функции ,лесно могат да се настроят и за "анти-латиница".Даже може и със средствата на ОС на сървара да стане(без скриптове).

"2. да, това са български клубове. и да, българския на латиница също си е български. що не се пробваш да забраниш всички телекси например?..."
-говорим за клубовете и за неща които могат да се направят,а не за невъзможни такива.

"3. защо си мислиш, че кирилицата на виндовс е перфектна и я има навсякъде? и защо си мислиш, че всички пишещи тук използват непременно виндовс? "
Ами 99% от хората ползват ОС за която има кирилица.За някои е по лесно,за други по трудно да я сложат(както винаги нещастните линуксаджии:) ,но винаги може да се сложи .А дори и да са с друга ОС,да си направят дял за виндовс и готово.
Изобщо да си дадат малко зор,ако искат да пишат в клубовете!И приятелчето в Австрия,да си изключва и включва флекса,или да го инсталира и деинсталира от контрол панела-> Адд/Ремуве Програмс,или да си направи и дял за кирилския чешит виндовси или да не пише в клубовете.Трябва и малко рестрикции тука,не всичко се постига доброволно.Иначе свободата означава и свобода на глупостите,нали?
Плюс тва трябва подрастващите тинейджъри да се възпитават в уважение към кирилицата,както и към хората които ги четат.А сега е пълно с малки лигльовци из българското междумрежие.

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано15.07.02 09:03



няма никакво, ама хич никакво значение човек ли цензурира или скрипт. цензурата си е цензура. и колкото по-малко от нея - толкова по-добре. както и няма значение като си караш колата дали те снима автоматична камера като си превишил скоростта или те спира ченге (е в българия има де. ама по принцип). все ще те глобят.

кирилицата за линукс (вече) е перфектна. за разлика от виндовската. общо-взето, единствения свястно кирилизиран виндовс, с който съм работил, е виндовс 3.1х с флекс тайп.... оттам нататък положението с кирилицата и виндовса върви само и единствено към осиране.

да, свободата означава и свобода на глупостите. като тези, с които си почнал темата. това е скромното ми мнение. не съм съгласен, че са необходими рестрикции, както и не съм съгласен, че по този начин ще накараш тийнейджърите да заобичат бясно кирилицата. не е това начинът. по-добре измисли начин да ги накараш да четат книги. тогава може и да заобичат кирилицата. и проблемът да отпадне от дневния ред

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано15.07.02 09:56



da be, mnogo si hitar...

sha zema da si napravya 5 kopia na windows - 1 za rabota, 1 za ICQ, 1 za chat, 1 za igri i 1 za clubs.dir.bg...

ti chuvash li se izobshto kakvi gi govorish???

tva che na tebe ne ti haresva neshto ne znachi che tryabva da zavartish sveta spored sobstvenite si razbirania...

Just a genius




Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано15.07.02 12:13



>-Лично аз не ги чета изобщо,така че лично не ме бърка ,ама хич.
Като не ги четеш кво си се спекъл толкова?

По-смислено е да накараш журналистите да започнат да пишат грамотно по медиите. Но няма да успееш. Много са отворени горките. Това им е професионално изкривяване.



Тема Хайде де бенови [re: Blake]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано15.07.02 13:54



съмнявам се в Спектър нет да нямате нормални уиндоуси. Най-малкото, че познавам, част от персонала на въпросната фирма. Просто те мързи и не можеш на пишеш на БДС.. е това ти е проблема. Фонетиката я приемам да се ползва само в чужбина.. щото нищо не ти пречи ако си за повече - сам да си надпишеш клавиатурата.. Поне маркерчета такива там се намират читави..



Тема Re: Хайде де бенови [re: Чepнorлaв]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано15.07.02 14:37



aide sega, ot kuf zor da pisha na BDS, sled kato imam fonetichna cyr klaviatura???

problema e che trebe neprekasnato da prevkluchvam ot latinica na cyr, shtot ne se seshtam za browser deto adresite gi pishesh na kirilica i rabotyat...

plus tva za da pisha na cyr vaobshte ne mi e neobhodimo na klaviaturata da ima napisani bukvi na cyr - vse pak pisha na QWERTY cyr veche 16 godini :))) taka che vaprosa s markera otpada ot dnevnia red...

Just a genius




Тема Re: Я да видим сега..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Linkin_Fan (magic hybrid™)
Публикувано15.07.02 16:22



q otidi v nqkoi pc-club dai alt+shift i da vidim kakvo 6te stane>?vav nqkoi naistina ima bds oba4e s bds sux>...kato slojat v nqkoi svesten klub phonetic togava 6te pi6a na kirilitza no na tiq gadni 4erveni bukvi nqma da se ma4a>...

Just imagine...Humans,and Orcs,and Night-Elves...fighting against the Burning Legion...


Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: onzi]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано16.07.02 13:39



"кирилицата за линукс (вече) е перфектна"
-може и да е перфекта,но болшинството от линукс юзерите не могат да си я сложат :) Достатъчно е да погледнеш че в клуб Линукс,болшинството хора пишат на латиница,и постоянно се чуват вопли там "как да си сложа кирилица ".Просто едни разбират повече ,други по малко.Както и ти не разбираш достатъчно виндовса ,щом правиш такива изцепки :) Истината е че виндовса е много по перфектен и функционален от допотопните юникс подобни ОС, за тези които го владеят.Но човек се учи постоянно де,имаш шанс да се оправиш :)

"както и няма значение като си караш колата дали те снима автоматична камера като си превишил скоростта или те спира ченге (е в българия има де. ама по принцип). все ще те глобят"
-значи проблема не се ичерпва с глобата,много е повърхностно това.Въпроса е в това че статистиката показва 90% от тежките катастрофи са причинени от превишена скорост.Близо 500 човешки жертви годишно,все млади здрави и трудоспособни. Следователно трябва да има ограничение на скороста!
По същия начин ако погледнеш по глобално във всяко нещо трябва да има ограничаване на свободи . Между другото в англоезичните форуми изобщо не дават да се пише на чужд език,а не само на чужда азбука.

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Xypodilec]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано16.07.02 13:52



ами все пак реших да погледна кво се обсъжда в клуб "Нови правила за домейни .BG" и кво да видя: 70-80 % от постингите са на латиница

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Linkin_Fan]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано16.07.02 13:53



gsyhdytjhguytshgrtsjyldkkfbhuysgjkksjf'klkiopnmjayhdhgarwanfsj

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Blake]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано16.07.02 13:55



ай донт рийд блади фъкинг бул шитс лайк дат,донт ю ъндерстанд???

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема ехееее :))))нови [re: Иcтopиka]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано16.07.02 15:11



>...но болшинството от линукс юзерите не могат да си я сложат :)...
то па сякаш windows юзърите знаят как да си сложат кирилица :)) над 200 души са ме питали как аджаба да си сложат кирилица в windows-a и на повечето от тях се е налагало да обяснявам по няколко пъти, шот не знаят къде да цъкат.

>...Между другото в англоезичните форуми изобщо не дават да се пише на чужд език,а не само на чужда азбука....
дрън-дрън



Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано16.07.02 15:17



Е и? Какво като са на латиница? Не ги чети!

+ Хвърли един поглед

- просто скриптче за преобразуване на латиница в кирилица. Не е кой знае какво, но в повечето случаи върши работа.



Тема Щото си тъпо парче, затова..нови [re: Linkin_Fan]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано16.07.02 15:25



"... ще се мъча..."

Олеле горкия.. да те оплачем, а? Нямало да пише на БДС. Ами пиши директно на английски като ти е по-лесно бе..

аман от псевдо българи, пфу



Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано16.07.02 15:33



хммммз

забелязвам как се мъчиш да изкараш кривото право, ама не успяваш особено. айде за разнообразие да ти проследя тезата отзад напред.

нямам нищо против тук да се пише само на български. в клуба на исп-тата леос с бой през пръстите научи един досаден грък да пише на български (е верно развален български). КОЕТО НЯМА НИЩО ОБЩО С КИРИЛИЦАТА И ЛАТИНИЦАТА. И ЕДНОТО, И ДРУГОТО Е ВСЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК

причините, поради които се налагат глобите, не ме интересуват. това, което се опитах да ти кажа (и което ти се правиш, че не си разбрал) е, че няма значение дали цензорът е човек или машина (или сървер, или скрипт..)

ти трябва да си последния жив експерт по операционните системи за ibm pc compatible computers щом толкова бързо свари да ме разкриеш от какво разбирам и от какво - не за твое сведение - с виндовс се боря от 1991-1992 (тогава беше излезнал 3.0 и 3.1), а с линукс професионално се занимавам от 5 години. в момента отговарям за доброто здраве на 9-10 линукса и 11-12 виндовса. от написаното от теб съдя, че едва ли си виждал юникс-подобна ос на живо.

пък колкото до цялостното впечатление от постинга ти - те хората са си го казали - като свършат аргументите, почват обидите. или нескопосните опити за такива.

ай със здраве

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема ае стига си го фалил тоя бдс денови [re: Чepнorлaв]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано16.07.02 15:57



няма дори една основателна причина да се пише на бдс



Тема Има причина да се ползва БДС.нови [re: Xypodilec]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано16.07.02 16:20



Много е проста и идва от самото съкращение: Български Държавен Стандарт. Тук не става дума за "Стандарт на хората, които за пръв път са денали пред клавиатура на Правец 82 или работят на машини, които не са предназначени за работа в България".

Аз също за пръв път съм седнал пред компютър не само, когато нямаше каквато и да било кирилица на клавиатурата, а и когато клавиатурата не беше още периферия. Само дето аз съм се учил да пиша на пишеща машина и затова си следвам стандарта.

Знаеш много добре откъде пиша, знаеш много добре също, че от МС Офис 2000 насам с офис пакета идва и една допълнителна малка програмка, благодарение на която се инсталира каквато си искаш клавиатурна подредба (от гръцки, през изкривените френски и немски до най-лудите - японски и арабски) за точно 4 минути (преди малко ги засекох).

Това, че на повечето хора, които работят отдавна на компютри или на лапетата, дето са се учили по интернет клубове (което беше и нашия случай на времето - помниш колко хора имаха тогава компютри вкъщи) не им се ще да се научат на логичната подредба на гласните вляво и съгласните в дясно не прави БДС по-лоша.

Сори приятелю, но никак не си прав тук.



Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано16.07.02 17:20



Защо отивате в други посоки?
1 Коя клавиатура е по-велика? Бе той човека тъкмо ще се навие да пише на кирилица, сега ние ще го удряме през пръстите, та да се отчае и мине на омразната ни латиница. Какво ми пука на мен, че някой ползва фонетична клавиатура? На компютрите, които аз ползвам съм сложил само БДС, който иска да ме бие - моля нека опита!
2 Ама коя ОС е по-велика? Абе народе ... За азбука ли е дискусията или за ОС?
3 Ама нямало начин да инсталираме. Има начин. Има достатъчно умни хора, които се грижат за доброто здраве на мрежата ви - питайте ги, ще ви кажат. Всичко тука опира до добро желание.
4 Неудобно е защото адресите се пишат на латиница. Ами я сметнете колко буквички съм написал до тука и колко има в "clubs.dir.bg"! И не съм умрял защото съм щракнал две копчета три пъти.
5 Цензурата е лошо нещо. Нарушава правата. Знаете ли какво ме боли най-много? Че не мога да вървя по средата на улицата. Щото мръсното гадно ченге ще ми друсне глоба. Ма аз права нямам ли бе

Но решението на въпроса е в хората. В ЖЕЛАНИЕТО им. Аз лично си пиша на кирилица по клубове, сайтове, чатове, пощи понякога и ICQ-та, пък да ме чете който си иска.

Редактирано от ДъpвeнФилocoф на 16.07.02 17:22.



Тема Няма ли, няма викаш, а??нови [re: Xypodilec]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано16.07.02 21:10



Случайно да знаеш (ако си погледнал), че разположението на гласните - съгласните е много по-добро от това на латиницата по клавиатурата?? В ляво гласни - в дясно съгласни?? И това е много по-добре, по-удобно и т.н. за писане.
Случайно да знаеш, че нашите машинописки постигат 10-20% по-добри ризултати пишейки на БДС от западните си такива, пишещи на тъпата латиница?? Чувал ли си такива работи... Чувал си грънци. Само понеже повечето деца научават от малки къде са латинските символи на клавиатурата и после им по-лесничко да превключат на фонетична, която пък е толкова сбъркана...
Нямало причини - баси и тъпото парче си
Може и да ти развалям медения месец, ама като говориш глупости - сам си си виновен!



Тема xexe мамини сладки сте и дваматанови [re: Чepнorлaв]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано16.07.02 23:07



жалко, че темата, в която зачекнахме този въпрос беше изтрита. тъкмо се бях наканил да обясня някои неща. бдс подредбата била стандарт. стандарт е, но е съобразена със съвсем други изисквания, при които бързописа е тясно свързан с някои специфични особености на пишещата машина. така че не ми излагайте аргументи, за които не ви е ясно какво аргументират.

p.s. пишете си на бдс! не ми пречите изопшто!



Тема Re: zashtoooooooooooнови [re: Иcтopиka]  
Авторpile (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 02:08



Zashto be istorika si pozvoliavash da mi triesh temata che pitam kak da si svalia vid kirilica a tova che te drazni da 4etesh na latineca si e tvoj problem 70% ot xorata tuk pishat taka .Iasno li e! Imam chustvboto che veche ot bezdejstvie se chudite kak da se zaiajdate s xorata.Nameri si neshto po polezno i kato ne mojesh da pomognesh na xorata ne prechi i ne trij temite.koj ti dava tova pravo?????



Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.07.02 09:41



don't read, shtoto ne ti otarva nali...
prosto ideata ti ne stava pich, ne se obijdai...
ti ako iskash si instalirai i 20 windowsa na mashinata, na mene 1 mi stiga

Just a genius




Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор Linkin_Fan (dir.bgedon)
Публикувано30.07.02 14:31



ок же4е т6е пи6а с кирилитза кефите6 ли се така>?

This production has been brought to you courtesy of
Mixed Media.Akira.Mr.Hahn.Hybrid Theory



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.