Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 19.04.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано16.07.02 15:17



Е и? Какво като са на латиница? Не ги чети!

+ Хвърли един поглед

- просто скриптче за преобразуване на латиница в кирилица. Не е кой знае какво, но в повечето случаи върши работа.



Тема Щото си тъпо парче, затова..нови [re: Linkin_Fan]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано16.07.02 15:25



"... ще се мъча..."

Олеле горкия.. да те оплачем, а? Нямало да пише на БДС. Ами пиши директно на английски като ти е по-лесно бе..

аман от псевдо българи, пфу



Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано16.07.02 15:33



хммммз

забелязвам как се мъчиш да изкараш кривото право, ама не успяваш особено. айде за разнообразие да ти проследя тезата отзад напред.

нямам нищо против тук да се пише само на български. в клуба на исп-тата леос с бой през пръстите научи един досаден грък да пише на български (е верно развален български). КОЕТО НЯМА НИЩО ОБЩО С КИРИЛИЦАТА И ЛАТИНИЦАТА. И ЕДНОТО, И ДРУГОТО Е ВСЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК

причините, поради които се налагат глобите, не ме интересуват. това, което се опитах да ти кажа (и което ти се правиш, че не си разбрал) е, че няма значение дали цензорът е човек или машина (или сървер, или скрипт..)

ти трябва да си последния жив експерт по операционните системи за ibm pc compatible computers щом толкова бързо свари да ме разкриеш от какво разбирам и от какво - не за твое сведение - с виндовс се боря от 1991-1992 (тогава беше излезнал 3.0 и 3.1), а с линукс професионално се занимавам от 5 години. в момента отговарям за доброто здраве на 9-10 линукса и 11-12 виндовса. от написаното от теб съдя, че едва ли си виждал юникс-подобна ос на живо.

пък колкото до цялостното впечатление от постинга ти - те хората са си го казали - като свършат аргументите, почват обидите. или нескопосните опити за такива.

ай със здраве

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема ае стига си го фалил тоя бдс денови [re: Чepнorлaв]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано16.07.02 15:57



няма дори една основателна причина да се пише на бдс



Тема Има причина да се ползва БДС.нови [re: Xypodilec]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано16.07.02 16:20



Много е проста и идва от самото съкращение: Български Държавен Стандарт. Тук не става дума за "Стандарт на хората, които за пръв път са денали пред клавиатура на Правец 82 или работят на машини, които не са предназначени за работа в България".

Аз също за пръв път съм седнал пред компютър не само, когато нямаше каквато и да било кирилица на клавиатурата, а и когато клавиатурата не беше още периферия. Само дето аз съм се учил да пиша на пишеща машина и затова си следвам стандарта.

Знаеш много добре откъде пиша, знаеш много добре също, че от МС Офис 2000 насам с офис пакета идва и една допълнителна малка програмка, благодарение на която се инсталира каквато си искаш клавиатурна подредба (от гръцки, през изкривените френски и немски до най-лудите - японски и арабски) за точно 4 минути (преди малко ги засекох).

Това, че на повечето хора, които работят отдавна на компютри или на лапетата, дето са се учили по интернет клубове (което беше и нашия случай на времето - помниш колко хора имаха тогава компютри вкъщи) не им се ще да се научат на логичната подредба на гласните вляво и съгласните в дясно не прави БДС по-лоша.

Сори приятелю, но никак не си прав тук.



Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано16.07.02 17:20



Защо отивате в други посоки?
1 Коя клавиатура е по-велика? Бе той човека тъкмо ще се навие да пише на кирилица, сега ние ще го удряме през пръстите, та да се отчае и мине на омразната ни латиница. Какво ми пука на мен, че някой ползва фонетична клавиатура? На компютрите, които аз ползвам съм сложил само БДС, който иска да ме бие - моля нека опита!
2 Ама коя ОС е по-велика? Абе народе ... За азбука ли е дискусията или за ОС?
3 Ама нямало начин да инсталираме. Има начин. Има достатъчно умни хора, които се грижат за доброто здраве на мрежата ви - питайте ги, ще ви кажат. Всичко тука опира до добро желание.
4 Неудобно е защото адресите се пишат на латиница. Ами я сметнете колко буквички съм написал до тука и колко има в "clubs.dir.bg"! И не съм умрял защото съм щракнал две копчета три пъти.
5 Цензурата е лошо нещо. Нарушава правата. Знаете ли какво ме боли най-много? Че не мога да вървя по средата на улицата. Щото мръсното гадно ченге ще ми друсне глоба. Ма аз права нямам ли бе

Но решението на въпроса е в хората. В ЖЕЛАНИЕТО им. Аз лично си пиша на кирилица по клубове, сайтове, чатове, пощи понякога и ICQ-та, пък да ме чете който си иска.

Редактирано от ДъpвeнФилocoф на 16.07.02 17:22.



Тема Няма ли, няма викаш, а??нови [re: Xypodilec]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано16.07.02 21:10



Случайно да знаеш (ако си погледнал), че разположението на гласните - съгласните е много по-добро от това на латиницата по клавиатурата?? В ляво гласни - в дясно съгласни?? И това е много по-добре, по-удобно и т.н. за писане.
Случайно да знаеш, че нашите машинописки постигат 10-20% по-добри ризултати пишейки на БДС от западните си такива, пишещи на тъпата латиница?? Чувал ли си такива работи... Чувал си грънци. Само понеже повечето деца научават от малки къде са латинските символи на клавиатурата и после им по-лесничко да превключат на фонетична, която пък е толкова сбъркана...
Нямало причини - баси и тъпото парче си
Може и да ти развалям медения месец, ама като говориш глупости - сам си си виновен!



Тема xexe мамини сладки сте и дваматанови [re: Чepнorлaв]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано16.07.02 23:07



жалко, че темата, в която зачекнахме този въпрос беше изтрита. тъкмо се бях наканил да обясня някои неща. бдс подредбата била стандарт. стандарт е, но е съобразена със съвсем други изисквания, при които бързописа е тясно свързан с някои специфични особености на пишещата машина. така че не ми излагайте аргументи, за които не ви е ясно какво аргументират.

p.s. пишете си на бдс! не ми пречите изопшто!



Тема Re: zashtoooooooooooнови [re: Иcтopиka]  
Авторpile (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 02:08



Zashto be istorika si pozvoliavash da mi triesh temata che pitam kak da si svalia vid kirilica a tova che te drazni da 4etesh na latineca si e tvoj problem 70% ot xorata tuk pishat taka .Iasno li e! Imam chustvboto che veche ot bezdejstvie se chudite kak da se zaiajdate s xorata.Nameri si neshto po polezno i kato ne mojesh da pomognesh na xorata ne prechi i ne trij temite.koj ti dava tova pravo?????



Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.07.02 09:41



don't read, shtoto ne ti otarva nali...
prosto ideata ti ne stava pich, ne se obijdai...
ti ako iskash si instalirai i 20 windowsa na mashinata, na mene 1 mi stiga

Just a genius





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.