Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 21.06.24 
Градове
   >> Димитровград
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ново име на града ?  
АвторKpъcтниk (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 18:52



В сръбският Димитровград решиха да си върнат старото име на града-Цариброд. Не е ли време и ние да го направим ,защото това комунистическо име носи само негативи на града ? Аз предлагам да го кръстим Тракия , а вие имате ли мнение по въпроса и съответно за ново име на града ?



Тема Re: Ново име на града ?нови [re: Kpъcтниk]  
Автор Tyлия (загадъчна)
Публикувано07.07.08 14:36



Аз имам нещо против.Ще се обоснова и то доста добре:
1)Градът е построен с доброволния труд на хиляди млади хора.
2)Градът ни е най-новия,построен след Втората световна война-от едни градини и ниви е сътворено нещо ново и е символ на възраждането на България от тежката военна катастрофа.
3)Може да е грешка на тогавашното управление,но тук се изгражда първия Азотно-торов завод-грандиозно начинание и не са малко хората,които са работили там.
4)Градът ни е уникален с архитектурата си-центъра е с хубава алея,а блоковете след едно сериозно саниране и реставриране би станал привлекателен туристически атракцион.
5)Парковете ни са красиви и атрактивни-парк Пеньо Пенев ще стане великолепен когато всичко се ремонтира,а езерцата се напълнят с вода.
6)Освен с Георги Димитров не може ли да свържеш името и с един от най-тачените български светци-СВ.Димитър Солунски?
7)Тракия е цялата низина-глупаво е на една обширна територия да се кръщава и град.
8)Защо се срамуваш от историята на града си?Аз не се чувствам унижена а се гордея,че за 60 години градът ни расте,а съм сигурна,че скоро тук ще има подем и ще стане привлекателен район.
9)Къде по света си чул да се сменят имена на градове понеже били център на някой диктатор,на терор,престъпления срещу народите?Само тук се правим на интересни и не уважаваме миналото си.За да се разбере,че сме скъсали с един строй и сме на друга вълна трябва да заличаваме всичко ли?Не съм съгласна-ИСТОРИЯТА НА ГРАДА НИ ЩЕ СИ ОСТАНЕ ТАКАВА И НИЩО НЕ МОЖЕ ДА Я ПРОМЕНИ-ние сме хората,които се променяме,но миналото-НЕ.

БИВША Дива и щастлива-стига сте ме взимали на бъзик!


Тема Re: Ново име на града ?нови [re: Tyлия]  
Авторшмaтapok (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 16:32



всеки случай старото име на Дупница по-ми *аресваше. Ако трябва да се смени името на Димитровград, няма съм съгласен примерно с името Предница





Тема Re: Ново име на града ?нови [re: шмaтapok]  
Авторшмaтapok (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 16:39



или казано още-Путница





Тема Re: Ново име на града ?нови [re: шмaтapok]  
Автор Tyлия (загадъчна)
Публикувано09.07.08 12:14



Шматарок,пак тръгваш да се бъзикаш,а?



БИВША Дива и щастлива-стига сте ме взимали на бъзик!

Тема Re: Ново име на града ?нови [re: Tyлия]  
Авторшмaтapok (Нерегистриран)
Публикувано09.07.08 21:25



Тулия, малко хумор никога не е излишен





Тема Re: Ново име на града ?нови [re: Tyлия]  
АвторKpъcтниk (Нерегистриран)
Публикувано10.07.08 19:36



Доводите са ти глупави или по география не си влизала в час . За Сталинград и Ленинград не си ли чувала ,знаеш ли ,че и Варна се е наричала Сталин , а Шумен- Коларовград





Тема Re: Ново име на града ?нови [re: шмaтapok]  
Автор Tyлия (загадъчна)
Публикувано12.07.08 14:26



Тук не мога да споря-хуморът ще умре последен!

БИВША Дива и щастлива-стига сте ме взимали на бъзик!


Тема Re: Ново име на града ?нови [re: Kpъcтниk]  
Автор Tyлия (загадъчна)
Публикувано12.07.08 14:35



В Ленинград съм била и чудесно зная за тях.И двата града са имали стари наименования и сега са с тях.По твоята логика градът ни трябва да се казва-Раковси-Марийно-Черноконево,а не Тракия.
А и със смяната на името не мислиш ли,че ще се наложи да се сменят всички лични карти,паспорти,шофьорски книжки,актове за раждане и т.н?Теб май те сърбят ръцете за харчене на излишни пари.Ти ако ги имаш с пачки реви за ново име-аз нямам пари за даване за нови документи-само моята заплата няма да стигне за смяна на личните карти.Валмар да не си е сменил името макар там да е бил най-зверския концлагер?

БИВША Дива и щастлива-стига сте ме взимали на бъзик!


Тема Re: Ново име на града ?нови [re: Tyлия]  
Автор mygla (свиркай си....)
Публикувано15.07.08 16:07



Туристически атракцион?


Дива и Щастлива си станала от тая нова дрога

Цената и местоположението са определящи....


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.