Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 18.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За здравословните храни...нови [re: amiga]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано09.06.10 13:50



Не вярвам да има човек с наднормено тегло, който се храни само с полезни храни, но прекалява с количеството и затова е така. Примерно, че изял 4, а не 2 домата. И да го направи това няма да му предизвика апетит за още 5, а напротив, ще му натежи. Но хора на по 4 кит-ката съм виждала и с желание за още. Та..... дали е по-добре салата от цяла зелка или вафла? Второто като количество е много по-малко. Уж.

Здравословно не значи нискокалорично... Ако ядеш само домати и краставици спокойно можеш да прекаляваш. Но според мен значението на здравословни храни не се измерва с калоричността.
Зехтин 884
Орехи 654
Сусам 573
Сирене, краве 300
Мед пчелен - 329

За месото и океанските риби не пиша, макар според мен това трябва да е основната част от менюто ни.



Тема Re: за количеството...нови [re: Kagura]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано09.06.10 14:30



В отговор на:

Напомнете ми моля ви, че килограми наптрупвани цял живот няма как да се свалят за три седмици



Напомняме ти



Тема ми то...нови [re: amiga]  
Автор Kagura (отслабваме...)
Публикувано09.06.10 21:02



Мен това всъщност ми беше идеята: аз междудругото някак си да си спортувам и паралелно да си карам както си я знам с яденето. При условие, че поддържам от години *около* едни и същи килограми нали, смятам че хранителният ми режим - нормалният - е ок.
Добре де, ама с умерен спорт и нормално ядене за два месеца не забелязах нещо да се промени особено, поне при мен. И в един момент по време на разговор с една приятелка (преди около две-три седмици нейде) и изтърсих репликата, че много хора на днешно време са с нагласата, че могат да получат нещо в замяна на нищо. И се осъзнах, че аджеба, аз май съм също като тях...
И оттогаз: беж лисо да бягаме на пътечка

(малко преувеличено нали, щото ко се тръсна да бягам с мойте кила и познай на какво ще ми станат колената). Да ама явно лиса не особено тренирана и нейде по трасето земам да дишам като стар тютюнджия след третата кутия арда - пъ съм непушач - и въобще, не е лесно да си тиква, както викаше едно време майка ми

... със хъс и спортна злоба и раздвоение на личността...



Тема Re: за количеството...нови [re: Wildberry]  
Автор Kagura (отслабваме...)
Публикувано09.06.10 21:10



В отговор на:

В отговор на:

Напомнете ми моля ви, че килограми наптрупвани цял живот няма как да се свалят за три седмици




Напомняме ти




Анджък де...
Ама на моменти направо правя конкуренция на двегодичната ми пременица: "Искъм пъъъъък" и с тръшкане и въргаляне по пода *и то не за гимнастика* Но уви, не ще да стане на мойта все още *важното е да не се губи надеждата, нали

... със хъс и спортна злоба и раздвоение на личността...



Тема Безподобна, благодарянови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Kagura (отслабваме...)
Публикувано09.06.10 21:25



Сподели моля ти се ти какво ядеш?
Аз в понеделник реших щото да опитам наистина да намаля още малко храната, обаче нещо явно не нацелих мярката колко малко е малко и амен амен да се калбична по време на "бооткемпа" - наложи се да спра по средата на тренинга. А не се чувствах гладна иначе, не бях и жадна - само по време на тренировката бях изпила над литър вода.
Другият ми проблем е, че обикновено на ден сменям поне по две работни места, понякога се налага и на трето да отида - излизам рано, прибирам се късно и много много време за пауза да седна да ям нещо между задачите не ми остава. Да не говорим, че много малко неща стават за ядене да речем в градския транспорт *където имам повече време накуп за хапване* - аз не че се имам за най възпитаните, но като знам на мен колко ми е неприятно някой като седне с някой пържен полуфабрикат или миризлив дюнер/пица/китайско - и друго, че от тия дето ги има, то нищо диетично поне на мен не ми хрумва



А 5 килограма - ги качвам точно за две седмици с празнично пиене и плюскане: мен за туй ме е яд - преди коледа за бях разболяла солидно и рац фац се смъкнах на 72 *щото една седмица нямах сили да дишам, камо ли да ям* На 25ти пих последния антибиотик и...до 11ти вече бях 78
Думи нямам.

... със хъс и спортна злоба и раздвоение на личността...



Тема Re: Kaguraнови [re: Kagura]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано09.06.10 22:02



Ох това с качването е много лесно, само да си дам свободен ден и само гледайте...
Основно за мен режима който ми действа и не ме държи гладна е НВД (нисковъглехидратна диета). Сиреч месо, яйца, риба, ограничени сирене, кашкавал, кисело мляко и зеленчуци - краставици, маруля, зелен боб, зеле, пипер, лапад.
Месото както ти дойде - с гарнитура или задушено със зеленчуци, на супа застроена с яйца и мляко, малко тиквички и пипер за сгъстяване...
На мен този режим ми действа, мога да контролирам апетита и да се спра със сладкишите и баниците :)
Доста време ми трябваше да си наложа да си нося храна в кутия, ако се храня на заведение обикновено, пилешко филе със салата, или дробчета с гъби, иби омлет със салата...



Тема Re: за количеството...нови [re: Kagura]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано09.06.10 22:20



Мда, важно е.
Ама е важно и да се разбере що не мърда кантара.
Още ли не е мръднал?
И още ли изпиваш по половин л. прясно мляко





Тема Моя проблем с нвднови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Kagura (отслабваме...)
Публикувано09.06.10 23:15



е, че като цяло, май съм по склонна към вегетарианстно - от месата ям пилешко и телешко - и то чисто месо, не дреболии, карантии и прочие чудесии. Не ям пържено и то така и рибата отпада, щото честно казано варена риба не е първа прелест. Виж пушена - сьомга или паламуд - ама от паламуда така може да се надуеш, ау... а и бая солени, де. Яйца тоже ме не радват.
И то кво остана за нвд? Ядки, сирене, мляко. И протеинови шейкове


Иначе ям сите зеленчуци, без спанак - гадост безподобна - и сие (зелените треволяци дето се камуфлажират за зеленчуци - лапади, коприви).
Единствено съм бладогарна, че мога да изкарам с месеци без да се сетя за сладко, сладкиши, баници, тестени, шоколадени и всичко от този род - с бяло брашно, бяла захар и "празни калории". Изключение - черен шоколад: някъде четох че убива чувството за глад, засилва имунната система и дейтства антидепресивно
Поне, за мой късмет, моя е и крилатата реплика, към двегодишния ми - навремето - брат, предпочел ориза пред пилето "мише, кака, ти си глупак - само китайците ядат ориз". То това общо взето сумира моето отношение към основния въглехидратен източник на наше време Но какъв шок изживях малко след великден, като бях на гости на едната ми баба: за обяд ме гости оризена супа, вместо хляб имаше баница със спанак и за десерт - мляко с ориз. Ужас
Оф, и аз съм мислила за кутии - даже си купих - ама в чантата ми просто няма място - като помъкна литър и половина шише за вода, един термин планер, резервните очила, дамските дреболии и шала... и познай

... със хъс и спортна злоба и раздвоение на личността...



Тема За кантара:нови [re: Wildberry]  
Автор Kagura (отслабваме...)
Публикувано09.06.10 23:33



Както писах, аз умерени тренировки - два до три пъти седмично по около час - ги правя от началото на април.
Паралелно си ядях нормално: което за мен ще рече кафе с мляко за закуска, евентуално кисело мляко с овесени ядки, ако между ставането и обяда има повече от три часа; обяд - каквото има в стола или салата с филийка пълнозърнест хляб вкъщи, за следобедна закуска - ядки или геврек или кисело мляко/айрян - за вечеря супа с хляб, салата с пушена риба или със сирене/кашкавал, манджа някаква ако съм сготвила - то моя манджен репертоар не че не се ограничава до супи, писюр кюфтета и райкин боб де, ма хайде карай. И към това ми ти ядене се включват плодове и бира - най добрия приятел на човека, доказателството че Бог съществува и ни обича


Като видях че ефектът от туй йе гола вода, кал по гърба и рибка в задния джоб... спрях всички свободни въглехидрати - картофи *ако ги е имало като гарнитура в стола*, хляб, гевреци, овесени ядки - всичко. Разкарах плодовете, и бирата тоже разкарах. Останаха протеинови шейкове за закуска, месо/сирене/кашкавал с зеленчуци или салати за обяд и вечеря; ядки, месо *салам пилешки гърди* и протеинови ригели за междинни закуски... И яко спорт.
И така за две седмици - от днес за утре дори - свалих 2 кг. Обаче режима в момента ми идва нагорно, особено спорта.
А иначе прясното мляко е на не повече от два дена в седмицата - по изключение - когато пия повече кафе през деня

... със хъс и спортна злоба и раздвоение на личността...



Тема Re: Моя проблем с нвднови [re: Kagura]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано10.06.10 10:03



Не мога да дам съвет за вегетарианци, аз обичам месо и ми е непонятно вегетарианството. Една хубава пържола с гъби и кашкавал и малко винце и водичка в тавата и отгоре с фолио, това е за мен и не мога да я сравня с чиния леща например. Затова не се наемам да давам съвети.
Минала съм и през плодолечението - по голям ужас моят организъм не е изживявал и никога няма да му го причиня - за 20 дни косата ми започна да капе, вървях като надрусана, мозъкът ми копнееше за храна и не можех да го накарам да заработи...
Просто всеки организъм е индивидуален, така че ти като не ядеш месо може пък това да е за теб.
Аз също не ям пържено, но открих фолиото :) Така че рибата на фурна с фолио, с лимон черен пипер, домат и някаква зелена подправка, може и в тези прозрачните торбички за печене. Освен друго и не чистиш фурната :) Освен това има скара и тефлон. А за сьомгата на тиган с малко песто отгоре няма какво да говоря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.