Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 22.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: за бооткемпа...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор amiga ()
Публикувано08.06.10 11:28



имам опит предимно от четене, но доста четене.
и количеството понякога трябва да се намали, друг път да се увеличи, но ако се ядат полезни храни трудно ще се прекали с количеството, защото няма да изпращат сигнали за глад без да е гладен човек.
принципно хората, които преяждат го правят с вредни храни, не вярвам някой да се оплаква, че е изял много зеле или риба, или ябълки, или пък орехи....а дори да го е направил едва ли е имал някакъв проблем с това. "Преядох с орехи"

- чувала ли си такова нещо?



Тема Re: за бооткемпа...нови [re: Mиpa_M]  
Автор amiga ()
Публикувано08.06.10 11:30



Не вярвам да има човек с наднормено тегло, който се храни само с полезни храни, но прекалява с количеството и затова е така. Примерно, че изял 4, а не 2 домата. И да го направи това няма да му предизвика апетит за още 5, а напротив, ще му натежи. Но хора на по 4 кит-ката съм виждала и с желание за още. Та..... дали е по-добре салата от цяла зелка или вафла? Второто като количество е много по-малко. Уж.

Редактирано от amiga на 08.06.10 11:32.



Тема Re: за бооткемпа...нови [re: amiga]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано08.06.10 12:21



имам опит предимно от четене, но доста четене.
И аз така си помислих...
Аз се боря с килограмите откак почнах да се застоявам пред огледалото и осъзнах, че съм жена :)
Като се върна назад сигурно съм свалила тонове през живота си :)))))))))
Прочела съм и толкова тонове литература също. Те старите кучета от форума си ме знаят де ;)
Опитала съм де що има диета и спорт и масажи....
Та от опит ще ти кажа, че мога да преям с полезни храни! Да и то с риба например, особено ако е сьомга!
А това кое предизвиква апетита, моя отговор е: високо въглехидратните храни - независимо дали са от мед, сладки плодове или кит-кат.
И си има научно обяснение - нивото на инсулина...



Тема Re: Морална подкрепа...нови [re: Kagura]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано08.06.10 12:30



Но да не се отклоняваме от темата! Морална подкрепа...
Ами имаш я!
И да знаеш поела си верния път - нормално хранене и спорт! Сега за спорта, че трябва инат трябва, но не се изсилвай прекалено за да не ти писне. Това, че ходиш на групови занимания според мен е чудесно. Аз поне доникъде не стигам със самотни начинания в къщи. И само не се отказвай, че нали знаеш 5 кг за колко време се свалят и после за колко се качват :)
Неминуемо ще имаш периоди на застой (плато) в отслабването, само не си позволявай да те откажат!
И за да ти вдъхна надежда, че си новичка и не ме знаеш, с подобен режим свалих 30 кг преди години от 95 на 65, сега стискам зъби и гравитирам около постигнатото. Защото ако си мислиш, че после е песен, като "веднъж да ги сваля...)



Тема Re: за бооткемпа...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано08.06.10 16:00



Аз пък с ядки как хубаво мога да преям...
И с плодове мога. И с обезмаслено сирене. И с бебешко пюре даже мога.



Няма спор, че с чипс и кит-кат е мнооого по-лесно, но все пак и за полезните храни не бива да се отсича така смело и безотговорно.

Редактирано от Mиpa_M на 08.06.10 16:03.



Тема Re: за бооткемпа...нови [re: amiga]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано09.06.10 01:36



"аз не знам някой да е качил от полезни храни, пък камо ли от ядки" - приятно ми е да се запознаем тогава. Аз от доста време насам ям полезни храни - особено ядки с мед - половин буркан със огромно количество ядки - мазничко и сладичко, особено калорично. Много се качва от това. Сега си сипвам една шепа ядки и прибирам останалото. Мед само на чай. Една лъжица и прибирам буркана. А и фъстъци просто вече не ям, незнам дали мога да изям само една шепа, съмнявам се.



Тема Re: Морална подкрепа...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано09.06.10 01:48



"Но да не се отклоняваме от темата! Морална подкрепа...
Ами имаш я!
И да знаеш поела си верния път - нормално хранене и спорт! Сега за спорта, че трябва инат трябва, но не се изсилвай прекалено за да не ти писне. Това, че ходиш на групови занимания според мен е чудесно. Аз поне доникъде не стигам със самотни начинания в къщи. И само не се отказвай, че нали знаеш 5 кг за колко време се свалят и после за колко се качват :)
Неминуемо ще имаш периоди на застой (плато) в отслабването, само не си позволявай да те откажат!
И за да ти вдъхна надежда, че си новичка и не ме знаеш, с подобен режим свалих 30 кг преди години от 95 на 65, сега стискам зъби и гравитирам около постигнатото. Защото ако си мислиш, че после е песен, като "веднъж да ги сваля...)"

Благодаря ти за подкрепата! Значи доста за мен, аз определено се притеснявам от това че може и да задържам, а не искам. Затова и не се тегля. Че ако кантара не мърда устремено надолу, ми писва и махам с ръка. Аз също искам да отслбна бързо, но знам че не може. Аз не мога да се подложа на нещо което ще ме отслабне бързо.

Понякога когато се обезкуража си казвам ако днес не направя правилното и доброто нещо за мен, тогава никога няма да мога да докосна коремните си мускули. Никога. Но ако днес направя правилното нещо, аз ще ги пипна някой ден. Защото го заслужавам. Защото това си е моето тяло и аз искам да се грижа за него и да му се радвам. Не да живея като плужек! Не искам така! И така само днес и с надежда за някой ден, когато дойде! Иначе ако аз не направя каквото трябва този ден никога няма да дойде.



Тема Re: Морална подкрепа...нови [re: jennifer_]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано09.06.10 11:02



Тез 30 килограма ми отнеха мнооооооого време!
В началото по-бързо, след това по килограм на месец. Трикове за преминаване на застоя - стриктно намаляване на въглехидрати (не пълно изключване) за няколки дни си позволявах освен месо, риба яйца, дробчета, само гарнитурка от зелени зеленчуци (краставици, маруля, зеле) или пък задушени - спанак, зелен боб, тиквички. Така размърдвах метаболизма, или пък сменях спорта.



Тема за количеството...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Kagura (отслабваме...)
Публикувано09.06.10 11:23



Тъкаа...
Сега, с уточнението, че говорим за варени бадеми - а не фъстъци или макадамия - кашуто между другото, сурово, са едни от най малко калоричните ядки:нямат и 600 кал на 100 грама...та говорим за прословутите бадеми


Вчера бях при една приятелка, която има кухненска везна. Моя шепа от въпросните бадеми - 14 бройки - се оказа малко над 13 грама. Понеже аз през деня ям около две шепи - го слагаме 25, до 30 грама. Което според зависи варира между 150 и 200 калории на ден. Аз го намирам за приемливо, още повече че в случая не говорим за печени или осолени ядки, а за попарени и безсолни такива. Отделно, не знам вие как ядете ядки, но аз се принуждавам да ги дъвча минимум по 20 пъти - докато станат на абсолютна каша - преди да ги преглътна

Оттам насетне Безподобна, съгласна съм с теб, че се сваля, когато калориите приети са по малко от калориите изразходвани. В моя случай, така или иначе - с уговорката, че говорим за грубо сметнато нали *но много мразя бройкането на всяка калорийка - приемам по малко калории отколкото е минимума, който ми е необходим за да функционирам в покой *24 калории на кг телесно кило на час по 0.9 индекс = 1620* Това е формулата, която поне аз знам за покриване на жизнените функции при жените - не говорим за леки, средни и прочие активности и натоварвания - плюс че аз определено имам повече от лека активност и натоварване

Съгласна съм и с амига: "здравословните" неща - при все че те също имат калории - са за предпочитане, ако ще се преяжда. Едно, че не е едно и също дали наистна ще преядеш със зелева салата или с киткатс и сие, друго, че не знам вие как ядете ядките, но на мен поне въпросните 15-20 грама - които, повтарям, установих че са 15 грама вчера - тотално ми убиват глада за поне час и половина два - колкото да издържа от сутринта до обяда.
На кого от вас някое от тия сладки блокчета, дето също са по 20-30 грама, но които дори имат повече калори от едни ядки - му спира глада? И колко от вас могат да се спрат на едно такова нещо? И кое наистина намирате за по полезно - ядки, не пържени или печени или блъскани със сол - или пълен с рафинирана захар, наситени мазнини, консерванти и какви ли още не други боклуци киткат, вафла или каквато е да е друга простотия от сорта

... със хъс и спортна злоба и раздвоение на личността...



Тема Re: за количеството...нови [re: Kagura]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано09.06.10 13:40



Дамммм, никога не съм отричала полезността на ядките, особено суровите. Браво щом можеш да се ограничиш с 15 грама, аз лично взема ли пакетчето и край до дъно!

Изобщо както казах аз съм ЗА натуралното хранене, естествени храни с възможно по-малко обработа и консерванти и Е-та, и затова и против протеина на прах. За мен това са здравословните храни. Предпочитам, като ям протеин да виждам от какво е - от пиле, от белтък, от праси :))))))) По същия начин и маргарина и растителните "сметани". Напълно съм съгласна, че и месото не е читаво - антибиотици и какво ли не, но предпочитам по-малкото зло, защото и полуфабрикатите се правят от същото месо, но добавят и тооооолкова други неща, от сорта на боя, стабилизатор, овкусител, сол и т.н.
Не съм казала, че количеството е важно, то е до толкова само съизмеримо с калоричността. Няма как да сравним зеле с ядки, или краставици с шоколад :)
За хляба (и този с трици) имам особено мнение относно полезността...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.