Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 27.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема За пристрастените!нови  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано08.11.09 15:49



Обръщам се към всички, които са правили или правят разни диети за отслабване, или са чели достатъчно за правилните и неправилни храни при тези диети. Въпросът ми е следния:

Ако човек е пристрастен (или поне - изпитва огромно удоволствие, от което няма желание да се откаже

) от това да се кротне вечер пред един хубав филм или с интересна книга в ръка, и докато отмаря с интелектуални занимания - да си чопли някакви "семки и бонбонки" - какво от долния списък е НАЙ-ПРИЕМЛИВО за хората с наднормено тегло?

--Пържени солени ядки (фъстъци, бадеми, орехи - някое от тях с предимство?)
--Печени солени ядки (фъстъци, бадеми, орехи - някое от тях с предимство?)
--Сурови ядки (фъстъци, бадеми, орехи - някое от тях с предимство?)
--Бирен фъстък (с или без бира)
--Солени бисквитки
--Сладки бисквитки
--Сушени плодове (смокини, кайсии, фурми, стафиди)
--Пуканки
--Шоколадови бонбони или дражета
--Свежи плодове - какви и в какво количество? (Една ябълка за един филм някак не ме устройва!!)
--Солети
--Тиквени семки
--Слънчогледови семки
--Леблебия
--Друго??

Не мислете, че се шегувам. Или че САМО се шегувам. Наистина ми е интересно, ако искаш да наддаваш не по 3 кг на месец, а само по 2 - кое от горните занимавки трябва да предпочетеш? И в какво количество?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 08.11.09 18:34.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор landing ()
Публикувано08.11.09 19:03



Приемам, че се шегуваш, но все пак някой непросветен може да го прочете и да има полза, така, че:

1. Свежи плодове, обаче 3-4 часа след последното хранене, тоест- на гладно.
2. Сушени плодове.
3. Сурови ядки- бадеми, орехи- да, фастъци- не.

Останалите са калорични, киселинообразуващи и отровно солени, не ги препоръчвам дори на здрави хора с нормално тегло.





Тема Re: За пристрастените!нови [re: landing]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано08.11.09 20:14



Да ти кажа честно - не се шегувам МНОГО! Консумирам си ги нон стоп, та затова реших да се посъветвам - дано някой ми ги "класира" по вредност.

Обаче ти ме срази окончателно!! "не ги препоръчвам дори на здрави хора с нормално тегло." - НЕДЕЙ С ЛОШО!! Че бая отрасли на леката промишленост ще я закъсат!!

Ми нека и малко вредни неща да похапне човешкият род... представяш ли си какво пренаселване на земното кълбо ще настане, ако хората спрат да ядат солени ядки и пуканки! Всички ще останат безсмъртни, или най-малкото - ще живеят до 200 години!!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: За пристрастените! [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Глaдeн (непознат )
Публикувано08.11.09 21:34



По-важно е количеството, а не какво се яде. Всеки човек има различни предпочитания и те се менят. Лично аз в повечето случаи предпочитам плодовете и за тях не си поставям ограничения.



Тема Re: За пристрастените! [re: Глaдeн]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано08.11.09 22:38



Ти много наблягаш на глада, Гладен. Би ли споделил какво точно ядеш, колко гладен си един вид ? Сериозно те питам. Аз броя всекидневно калории и постигнах отслабващи резултати без особен глад.



Тема Re: За пристрастените! [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.11.09 09:33



В отговор на:

ако искаш да наддаваш не по 3 кг на месец, а само по 2 -





Ама си наистина уникална, хиля се тука самичка като идиот.

Давам глас за суровите ядки, обаче без фъстъци.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: За пристрастените! [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор landing ()
Публикувано09.11.09 09:36



Е, ся! Ако ше милеем за производителите на боклуци, да преместиш питането в друг клуб. Тука нали е за красиви и здрави онли?


Да я закъсват, аз съм им оправяла финансовото положение достатъчно години, ся да се оправят малко и без мен. Рупкай зарзавати и това е.



Тема Re: За пристрастените! [re: landing]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано09.11.09 09:43



Тука нали е за красиви и здрави онли?

Ми ние другите да мрем ли, бре?

Зарзаватите, освен като добавка на мазна манджа с много хляб, не са ми симпатични...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: За пристрастените! [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано09.11.09 12:45



Семки, шамфъстък или нещо друго, дето се бели трудно и при беленето се губи време в неядене. Освен това си слагаш купичката с нещото на метър пред теб и се пресягаш да си взимаш едно по едно. Не казвам 2-3 метра, защото ставайки, ще изпускаш от поглед нишката на "Перла"-та или там каквото е.

Не си купувайте нищо от Техномаркет!



Тема Re: За пристрастените! [re: Mиpa_M]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано09.11.09 12:50



За перлата не позна... само споменаването на турско име в тия серии ме кара да бягам в другата стая! И тия цигулки като ми завият - ми се убива ЦЕЛИЯ АПЕТИТ ЗА ЯДКИ!



Обаче това с единия метър също не ме устройва... Че аз, ако имам воля да я сложа, проклетата купичка, на 1 метър - нали ще имам воля и да не я взема изобщо??

Семките и шам-фъстъка... гриза ги с шампионска скорост. Никви шлюпки не ме затрудняват!!

Но иначе - мерси за съветите!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.