Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 10.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема За пристрастените!  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано08.11.09 15:49



Обръщам се към всички, които са правили или правят разни диети за отслабване, или са чели достатъчно за правилните и неправилни храни при тези диети. Въпросът ми е следния:

Ако човек е пристрастен (или поне - изпитва огромно удоволствие, от което няма желание да се откаже

) от това да се кротне вечер пред един хубав филм или с интересна книга в ръка, и докато отмаря с интелектуални занимания - да си чопли някакви "семки и бонбонки" - какво от долния списък е НАЙ-ПРИЕМЛИВО за хората с наднормено тегло?

--Пържени солени ядки (фъстъци, бадеми, орехи - някое от тях с предимство?)
--Печени солени ядки (фъстъци, бадеми, орехи - някое от тях с предимство?)
--Сурови ядки (фъстъци, бадеми, орехи - някое от тях с предимство?)
--Бирен фъстък (с или без бира)
--Солени бисквитки
--Сладки бисквитки
--Сушени плодове (смокини, кайсии, фурми, стафиди)
--Пуканки
--Шоколадови бонбони или дражета
--Свежи плодове - какви и в какво количество? (Една ябълка за един филм някак не ме устройва!!)
--Солети
--Тиквени семки
--Слънчогледови семки
--Леблебия
--Друго??

Не мислете, че се шегувам. Или че САМО се шегувам. Наистина ми е интересно, ако искаш да наддаваш не по 3 кг на месец, а само по 2 - кое от горните занимавки трябва да предпочетеш? И в какво количество?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 08.11.09 18:34.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор landing ()
Публикувано08.11.09 19:03



Приемам, че се шегуваш, но все пак някой непросветен може да го прочете и да има полза, така, че:

1. Свежи плодове, обаче 3-4 часа след последното хранене, тоест- на гладно.
2. Сушени плодове.
3. Сурови ядки- бадеми, орехи- да, фастъци- не.

Останалите са калорични, киселинообразуващи и отровно солени, не ги препоръчвам дори на здрави хора с нормално тегло.





Тема Re: За пристрастените!нови [re: landing]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано08.11.09 20:14



Да ти кажа честно - не се шегувам МНОГО! Консумирам си ги нон стоп, та затова реших да се посъветвам - дано някой ми ги "класира" по вредност.

Обаче ти ме срази окончателно!! "не ги препоръчвам дори на здрави хора с нормално тегло." - НЕДЕЙ С ЛОШО!! Че бая отрасли на леката промишленост ще я закъсат!!

Ми нека и малко вредни неща да похапне човешкият род... представяш ли си какво пренаселване на земното кълбо ще настане, ако хората спрат да ядат солени ядки и пуканки! Всички ще останат безсмъртни, или най-малкото - ще живеят до 200 години!!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Глaдeн (непознат )
Публикувано08.11.09 21:34



По-важно е количеството, а не какво се яде. Всеки човек има различни предпочитания и те се менят. Лично аз в повечето случаи предпочитам плодовете и за тях не си поставям ограничения.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: Глaдeн]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано08.11.09 22:38



Ти много наблягаш на глада, Гладен. Би ли споделил какво точно ядеш, колко гладен си един вид ? Сериозно те питам. Аз броя всекидневно калории и постигнах отслабващи резултати без особен глад.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.11.09 09:33



В отговор на:

ако искаш да наддаваш не по 3 кг на месец, а само по 2 -





Ама си наистина уникална, хиля се тука самичка като идиот.

Давам глас за суровите ядки, обаче без фъстъци.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор landing ()
Публикувано09.11.09 09:36



Е, ся! Ако ше милеем за производителите на боклуци, да преместиш питането в друг клуб. Тука нали е за красиви и здрави онли?


Да я закъсват, аз съм им оправяла финансовото положение достатъчно години, ся да се оправят малко и без мен. Рупкай зарзавати и това е.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: landing]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано09.11.09 09:43



Тука нали е за красиви и здрави онли?

Ми ние другите да мрем ли, бре?

Зарзаватите, освен като добавка на мазна манджа с много хляб, не са ми симпатични...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано09.11.09 12:45



Семки, шамфъстък или нещо друго, дето се бели трудно и при беленето се губи време в неядене. Освен това си слагаш купичката с нещото на метър пред теб и се пресягаш да си взимаш едно по едно. Не казвам 2-3 метра, защото ставайки, ще изпускаш от поглед нишката на "Перла"-та или там каквото е.

Не си купувайте нищо от Техномаркет!



Тема Re: За пристрастените!нови [re: Mиpa_M]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано09.11.09 12:50



За перлата не позна... само споменаването на турско име в тия серии ме кара да бягам в другата стая! И тия цигулки като ми завият - ми се убива ЦЕЛИЯ АПЕТИТ ЗА ЯДКИ!



Обаче това с единия метър също не ме устройва... Че аз, ако имам воля да я сложа, проклетата купичка, на 1 метър - нали ще имам воля и да не я взема изобщо??

Семките и шам-фъстъка... гриза ги с шампионска скорост. Никви шлюпки не ме затрудняват!!

Но иначе - мерси за съветите!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: За пристрастените! *DELETED*нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор eilerris (ethereal)
Публикувано09.11.09 17:52



Мнението е изтрито от eilerris

Тема Re: За пристрастените!нови [re: eilerris]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.11.09 22:04



Ти сериозно ли?!?

През каква част от живота си го правиш това, имам предвид от колко години?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор landing ()
Публикувано10.11.09 09:28



Никво мране!! Ти кефиш отвсякъде, затова си хапвай каквото ти се ще, щом ти харасва. Като ти дойде момента ще живееш здравословно, поне аз съм така, на периоди.





Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано10.11.09 10:21



Ама че съм склероза... КАК МОЖАХ да забравя в списъчето чипса и зрънчото (с всичките му трансформации и превъплащения)...
Виноват!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: За пристрастените!нови [re: landing]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано10.11.09 11:04



А ако ги печеш в къщи със съвсем малко или изобщо без сол? Не ги отричай толкова генерално.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: Karinka]  
Автор landing ()
Публикувано10.11.09 11:16



Много са калорични 100 гр тиквено семе е 600 калории, колкото едно хранене за деня, а никой не го брои за хранене. В къщи слагаш по- малко сол, ок, не е толкова вредно, но си е калорично, това е.





Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано10.11.09 12:38



еее чипсове и зрънчо забранени със закон! айде един път в месеца може да си хапнеш един. аз харесвам Чио Сомбрерос със сирене. на няколко месеца я си купя я не.

бих ти препоръчал орехи сурови или печени (с малко или никаква) сол. и докато трае филма а и останалото време - пий чай. без захар разбира се. много чайове на ден. ако може не пий кафе. мен кафето ме подстрекава да ям сладко.

а най-добре - иди на фитнес - в кварталния ни фитнес срещу всяка пътека и крос-тренажор има телевизор с кабелна и дистанционно така че докато тренираш имаш да гледаш каквото желаеш - така полезното с приятното





Тема Re: За пристрастените!нови [re: Ognen_Demon]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано10.11.09 12:54



Абсолютно сериозно искам да кажа браво на човека, който се е погрижил да въведе това. Това е фитнес мечта.

Не си купувайте нищо от Техномаркет!



Тема Re: За пристрастените!нови [re: Karinka]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано10.11.09 12:55



То не е само до сол - съдържат много мазнини. Вредни или полезни - много.

Не си купувайте нищо от Техномаркет!



Тема Re: За пристрастените!нови [re: Ognen_Demon]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано10.11.09 13:30



100 грама орехи- 694 калории. Честито





Тема Re: За пристрастените!нови [re: landing]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано10.11.09 17:21



Като ти дойде момента ще живееш здравословно

Както съм я подкарала... като ми дойде момента сигурно вече ще съм леко полегнала...по гръб



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор landing ()
Публикувано10.11.09 21:06



.....и тогава леееко- полеко ше станеш и ще зарупаш зарзавати, щот ще ти е дошло прозрение свише



След една година си с 20 кила по- лека и даваш акъл на хората по форумите колко са гадни чипсовете и прочие пред телевизора



Тема Re: За пристрастените!нови [re: landing]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 07:39



Ти да не би да вярваш във връщане от отвъдното?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор landing ()
Публикувано11.11.09 12:57



Не само, че вярвам в чудеса, но и разчитам на това, че ще се случат. И отвъдното няма нищо общо.





Тема Re: За пристрастените!нови [re: landing]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 13:00



И отвъдното няма нищо общо.
----------------------------------------------

Нямало нищо общо ли? Аз лично лежането по гръб го написах в пряка връзка... не споменах букетчето, но разчитах да се сетиш!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор landing ()
Публикувано11.11.09 17:17



Стига де, за мране ли ми говориш? Животоспасяващи мерки ли трябва да взимаш? Сериозно ли ми казваш това?





Тема Re: За пристрастените!нови [re: landing]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 19:48



Ми аз си го казах още одеве... както съм тръгнала с ядките напред... То не прощава, да знаеш. И понякога е много късно... за всичко.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано12.11.09 01:20



Ако с всички тия пристрастености нямаш проблем с кг-тата, отоци, високо кръвно налягане, холестерол и прочие прелести, продължавай в същия дух.
Поне опитай ядките да ги купуваш сурови и да си ги приготвяш сама. А за пържения въздух, т.е. слънчо-зрънчо и пр. - не знам...



Тема Re: За пристрастените!нови [re: fractalz]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано12.11.09 15:02



Хубаво де, а КОЙ тогава ги яде всичките тези неща? Огромна индустрия, денонощни реклами, огромни търговски печалби и милиони хора по света, които ги употребяват в значителни количества, предимно деца! ВСИЧКИ ли имат проблем с кг-тата, отоци, високо кръвно налягане, холестерол и прочие прелести?? И ако са толкова вредни, защо поне няма предупреждение като за цигарите?



Тема Re: За пристрастените!нови [re: Гaби9]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано14.11.09 15:44



ъъъ, ти къде живееш, не четеш ли новини? Давам ти кратки насоки по въпроса:

Две трети от жителите на САЩ са с наднормено тегло или страдат от затлъстяване, а през последните 25 години броят на американците с тези заболявания се е удвоил.

За съжалени през последните 10 години България упорито се нарежда сред европейските нации с относително висок процент хора с наднормено тегло и затлъстяване /47%/. В някои области цифрата надвишава убийствените 73%. (...) Най-трагичното е, че 10-15 % от учениците между 7 и 14 години имат наднормено тегло.

По данни на Националния център по опазване на общественото здраве от 2004 г., около 64 процента от мъжете у нас на възраст между 30 и 60 години са със свръхтегло и затлъстяване.

През 2005 година 36% от населението на Европа е с наднормено тегло или затлъстяване в различна степен.

Това са извадки от няколко различни статии от различни източници. Относно това, че ги употребяват предимно деца - да, така е, обаче първо децата хабят много повече енергия от възрастните, второ - метаболизмът им е много по-ускорен и работи в пъти по-добре отколкото на възрастен човек. Мога да ти дам пример от ученическите ми години (приблизително дневно меню по спомени) - сутрин (6:30) - закуска 4-5 филии с масло и разни неща отгоре, голямото междучасие (10:30) - 3 (три) кифли със сирене или еквивалентно количество тестени закуски, обяд - ядене + половин бял хляб поне, вечеря - като обяда. По това време вече бях "навлязъл" в света на компютрите и прекарвах сутринта на училище (седейки) и цял следобяд седейки в клуба с компютрите (да, имаше и едно време таскива клубове, поне в Бургас имаше 2-3). Т.е. тотално заседнал живот. Бях като върлина, висок и слаб, без грам мазнинка в мене. Еле сега ако изям толкова тестени работи, за 1 година ще кача поне 100 кг.
А защо няма предупреждфения като на цигарите - това е една добра идея всъщност...



Тема Re: За пристрастените!нови [re: Blake]  
Автор ognen_kon ()
Публикувано14.11.09 22:33



Производителите на цигари поставят този надпис не защото са загрижени за нашето здраве, а като застраховка срещу съдебни дела, които пушачи, заболели от рак на белия дроб все по-често завеждат. Посланието не е "За Бога не пушете!", а "Отговорността е ваша - предупредени сте!". След време може би и производителите на разни „хранителни боклуци”,ще напишат подобни неща,но посланието пак ще е същото...Прави ми впечатление,че вече се появяват реклами на хранителни продукти които деликааааатно предупреждават хората склонни към пълнеене,но това не значи,че за слабите са полезни.Нали?



Тема Re: За пристрастените!нови [re: ognen_kon]  
Автор landing ()
Публикувано15.11.09 14:14



Жалко е, че не се осъзнава, че боклучавите храни са уморили много повече хора от жертвите на алкохола, цигарите и наркотиците, взети заедно. Не се проумява, че никой производител няма файда да предупреждава за това, освен ако не му забодат вилица във врата. Госпожата дето не знаела за вредата, сигурно е паднала с парашут от луната, аре че взех да се ядосвам.





Тема Re: За пристрастените!нови [re: landing]  
Автор ognen_kon ()
Публикувано15.11.09 17:09



И другата крайност не е нормална.Все повече хора стават орторексици,което направо ме плаши.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: ognen_kon]  
Автор landing ()
Публикувано15.11.09 20:31



И в здравната каса също ги плаши, щом от догодина ще има клинична пътека за орторексия, а затлъстяването не ги, явно.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: landing]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано16.11.09 16:26



Госпожата дето не знаела за вредата, сигурно е паднала с парашут от луната

Не е нужно да си паднал отнякъде. Някак не е нормално 24 часа да те убеждават, че трябва да ядеш нещо и колко е разкошно и вкусно то, а да се окаже, че, видите ли, Е ПО-ВРЕДНО И ОТ ЦИГАРИТЕ! Ами тогава защо не осъдим министерствата на здравеопазването в световен мащаб, че допускат да се рекламират и разпространяват толкова пагубни храни??? Все едно някой да вземе да ми рекламира дрога по ТВ!!



Тема Re: За пристрастените!нови [re: Гaби9]  
Автор landing ()
Публикувано16.11.09 16:43



Успех в съденето, мързи ме да ти пиша защо не можеш да осъдиш никое министерство. Все едно да осъдиш МВР, дето са те изнасилили.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: landing]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано16.11.09 20:06



МОЖЕШ да осъдиш МВР, че не те е предпазило от някой, който те е заплашил с отравяне!

Разбира се - това с осъждането е метафорично казано, вероятно. По-важното е, че ИЛИ тези храни не са ЧАК ТОЛКОВА вредни, ИЛИ, ако са, някой наистина трябва да вземе някакви мерки, различни от ядно писане по клубове.

Честно казано - аз наистина не вярвам, че положението е чак толкова трагично. Ако човек има прилична обмяна на вещесктвата и не е обездвижен- сигурно няма да умре от пуканки и фъстъци.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор amiga ()
Публикувано16.11.09 23:22



Боужей, да погледна тук и какви простотии




Първо пуканки човек не може да изяде повече от 50-100 грама и при това нищо друго няма да му се яде + че се случва колко често.... аз лично веднъж в годината 5 дена подред ям пуканки като съм при баба ми, щото там има хубави. И другите 300 дни не се и сещам. И кво ще ми кажете, че тва е вредно?!

Или пък някой да ми обяснява, че ПЛОДОВЕТЕ били вредни.... зависи разбира се, как е човек с кръвната захар, но ако няма проблеми....
Суровите ядки всеки знае, че са ПОЛЕЗНИ. Няма абсолютно нищо вредно в тях, даже за хормоните са полезни, вкл. слънчогледови и тиквени семки, за орехи да не говорим, бадеми.... сурови фъстъци виж не съм пробвала Но от 40-50 грама фъстъци ми става тежко, предполагам и на теб - та като изядеш 50 грама от 600 ккал, това са само 300 ккал, при това друго няма да ядеш, а на ден човек има нужда от около 2000, ако е на строга диета поне 1200. Виж орехите няма никаква нужда да ги печеш, те сурови са си по-вкусни. И пак - не е физически възможно да прекалиш с количеството. Освен ако не зяпаш като хипнотизирана ТВ-то, де... при което идва единствения ми съвет - яж когато се чувстваш добре, а не когато ти е кофти, по-бавничко и нормално количество.
Солетки като ходих на училище в голямото междучасие редовно си взимахме и да ти кажа 400 ккал са.... т.е. едно хранене за деня. Е, нямат разни витаминки и сие полезности, ама пък и не са нещо мазно, пържено, ами по-скоро са като геврег.
Остави настрана, че има диети, които ядки включват като съществена част от менюто. Има и такива, които залагат на плодове. Ако са съчетани, що пък тва да не е балансирано хранене. Това е шегичка леко, де, но..... като ти се яде яж.... просто не го прави всеки ден и в някакви количества.

Ако питаш кои са най-полезни, това са плодовете и орехите. Слънчогледовите и тиквените семки, особено сурови са полезни, ако имаш нередовен цикъл.

Бисквитки и бонбонки....по-рядко от другото, освен ако не се движиш след това, за да можеш да изразходиш енергията, иначе ще си като муха без глава. Но принципно човек ако не яде сладко известно време, то спира да му се яде. Както и другото е вярво - колкото повече, толкова повече.

Ако ядеш разумно и го броиш за едно хранене, а другите ти хранения са здравословни, не мисля, че изобщо ще качваш. Пържените ядки според мен са най-вредни от това, което си написала, но леблебия аз не знам какво е....

В този смисъл здравното министерство как да ограничи производството, като така пък от другата страна ще го съдят - на производителите. И второ - в умерени количества никоя храна не е вредна. Проблемът е по-скоро в стила на живот и в случаите, когато с храна се компенсират и свръхкомпенсират емоции и други "дупки" в живота. А в днешно време това е често срещано и затова така..... храната сама по себе си не е враг. Както и алкохола - той би могъл да бъде и лекарство, въпросът е, че от един момент натам става вреден. И ако човек е склонен - какво му е пък лошото на орторексията?! За мен това е измислено заболяване, в смисъл свръх-контрол окей, но не е вреден за здравето, както другите хранителни разстройства, тъй че какъв е смисълът да се лекува..... Виж анорексията, булимията и хиперфагията са сериозни проблеми на днешното общество и много хора страдат от тях. Тогава тия храни, които водят към привикване и имат висок гликемичен индекс е добре да се избягват, щото завъртат кръга.
Както и да е, много изписах. Надявам се да не съм подразнила някого, а по-скоро да съм била полезна. Но в реалността има доста по-вредни неща от тия, които си писала, че не знам защо така реагираха всички - например банички, кифли некви....кексове - и мазни, и тестени, и сладки и без нищо полезно.....хахахха ми понички, бухтички, мекички, козуначета...... Ей тва е истински вредното и калорично според мен, не полезните ядки, па макар и с малко повечко калорийки. А и тия работи могат да имат и над 1000 ккал, особено пържен кекс (признавам сега си го измислих - нали няма такова нещо? трябва да го патентовам.......и да избия цялото население на земята, докато ставам неприлично богата Това пак беше шегувка.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: amiga]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано16.11.09 23:32



принципно човек ако не яде сладко известно време, то спира да му се яде.

ЕЙ ТОВА ти проваля целия пост. Колкото по-малко сладко ям - толкова повече ми се яде. Особено шоколад!!

Понякога чак освирепявам - имам чувството, че ако не хапна един шоколад ЕЙ СЕГА, НА СЕКУНДАТА - ще припадна!

И за да не припадам - винаги си имам резерви...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор amiga ()
Публикувано17.11.09 00:47



Значи имаш нужда от бърза енергия по някаква причина.... може би като имаш ниско кръвно? :)

Добре, де, сладко не е лошо от време на време да ядеш, обаче внимавай, защото колкото повече и по-често го ядеш единият вариант е да ти омръзне. Другият обаче е да почнеш да имаш нужда от все по-големи количества. Затова е хубаво човек да се прочиства от време на време вкусово рецепторите - примерно от сол, захар и т.н. И като изкара известно време без тях вече плодовете на вкус са по-сладки, а доматките без сол по-вкусни. И т.н. И после като хапнеш шоколад ще ти е по-вкусен, защото няма да си се пренаситила на вкуса. Т.е. дори реално да нямаш нужда да го ограничаваш, пак си трябва.... за да ти е по-вкусно и да не залитнеш в крайност.




Това обаче не е мойта роля, да давам съвети. Според мен кой каквото иска да си яде, само да има щастлив живот. Ако човек е щастлив и живее, а не просто да вегетира, няма да има проблеми с храната.

Редактирано от amiga на 17.11.09 00:48.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: amiga]  
Автор landing ()
Публикувано17.11.09 06:18



Няма как да подразниш никого, защото общо взето си писала разумни и вярни неща. Но съвети относно хранене точно тук не би могла да дадеш по една единствена причина- убедена съм на 100%, че никога не си имала проблеми с теглото. Това блести от поста ти. Ако хората можеха да заменят едно хранене с 50 гр пуканки от бабините, нямаше да са в клуб диети. Не, пуканките, чипсовете, снаксовете, шоколада са нещата, които се ядат МЕЖДУ баниците, тутманиците, пиците, които не бяха тема на темата, бтв. Ти не познаваш психиката на човек, който има проблеми с храненето. Съветите ти могат да се прочетат във всяко дамско списание, въпросът е на колко човека са помогнали на практика? Уникалната попита нещо, което се четеше между редовете, ти не я разбра. Хубав ден!





Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано17.11.09 09:48



принципно човек ако не яде сладко известно време, то спира да му се яде.

Това е абсолютно вярно - по едно време се бях докарал дотам, че не можех да изям 3-4 квадратчета шоколад, без да ми стане смъртоносно тежко. Отделно, че въобще не ми идваше наум да ям сладко. Сега имам малко демотивиращи фактори в къщи, и си хапвам сладки работи от време на време. Обаче, ако удържиш да не ядеш нищо захарно за месец-два (ама без изключения!!!) , ще видиш, че работи.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: landing]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано17.11.09 09:53



Дам, абсолютно вярно твърдение. Погледнато от една страна, 300 ккал (50 грама ядки) не са нищо на фона на дневната дажба от 2000. Обаче, ако дневната дажба си я докарал само от ядене на 2500, и си позволиш 100 грама ядки (600), фафличка (300), пакетче чипс (400) и една бира (200) примерно, това са ти още едни 1500 ккал, т.е. вместо 2000 по норма си направил 4000 ккал. А това за мен например не е никакъв проблем да се случи - аз поне не познавам хора, които се наяждат от 50 грама ядки

.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор ognen_kon ()
Публикувано17.11.09 09:56



Други пък,колкото повече сладко ядат,толкова повече им се яде /то си има и научно обяснение за това/.





Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано06.02.10 17:24



Хей здравей!

Много мерси за темата! И аз съм си доста пристрастена и колкото и да отслабвах - бавно и със спорт, не можех да ги задържа, точно заради тази пристрастеност. Дори и да съм била на режим и да съм сваляла килограми, все се случваше нещо и започвах да ям и да преяждам зверски. Това нещо нямаше спиране, направо бях като обсебена, хем не искам да ям, хем не мога да спра да ям... а не е да съм гладувала и после да имам вълчи апетит. Напротив бях сита и въпреки това, не можех да спра да ям.

Стигала съм до такива преяждания, че ме болеше корем и ми се повръщаше и съм плакала, депресирана. След 4 сладоледа не можех да легна да спя до 4 сутринта.Най-лошото беше, че отричах, че не мога да си контролирам храната. Това е защото понякога бях на диета, или спотрувах, с което си пооправях теглото. Обикновенно бях в някоя фаза - тази на преяждане и на безразборно хранене и тази на диети и някакъв режим. Но никога посредата, никаква умереност. По едно време си мислих, че на чипса му има нещо - не можех да изям един малък пакет. Но ако изям един, ще ям още мнооооого. Или всичко, или нищо. И така си живеех и годините минаваха - трупах, свалях, но не спрях да преяждам.

Почнах да ми мисля, че имам някакъв вид пристрастеност, защото понякога храната ядеше мен, а не аз нея. И много мразех, като ми се случваше това, против волята ми, чувствах се безсилна.

Не мислех изобщо, че има изход от тази ситуация, но сега Слава Богу съм добре. Попаднах на една програма - тази на Анонимните Алкохолици и просто все едно се родих. Но вместо алкохол, аз бях зависима от храна. Търсех сигурността на храната, когато нещата не вървяха, хем я мразех, хем не можех без нея. Понякога даже ме беше страх от храната - от това какво може да ми причини.

Не съм гладувала или преяждала от месец и половина и се чуствам толкова невероятно, лека и свободна, няма я тази обсебеност. За първи път в живота ми, храната не ме контролира и не съм и роб. Душата ми направо се роди, живея свободен живот просто за днес и се удивявам на това, как ям малки порции, без дори и да се опитвам да си контролирам яденето. Как ръката ми спира да посяга към бисквитите, как просто спирам да ям, когато съм сита. Незнам по колко ям, защото не го меря. Вярвам, че тялото ми знае кога е сито и кога е гладно и го следвам. Ям каквото корема ми иска и когато го иска и само се очаровам как не ми се ядат нещата които не съдържат полезни за мен неща. А главата и мислите ми са под надзор, защото те създават голяма бъркотия, като например да търсят храна, вместо любов. Да мисля, че съм гладна, когато не съм. Ах колко поразии съм направила на милото ми тяло с този начин на мислене - преяждане, гладуване, преяждане, гладуване. Та аз друг начин не знаех. Но има и друг начин и друг живот, който аз вече живея.

Ами храните да - хрупкави, сладки, солени, мазни - ей от тези най-много преяждах. Но, именно самия акт на преяждане, не беше само това какво и колко ям, а е вид поведение. Аз не преяждах от нищо. Преяждах от всякакъв вид емоции, търсех в храната утеха и любов, бягство от проблеми. От всякакъв вид емоции съм яла. И винаги се опитвах да си контролирам яденето, защото знаех че ми има нещо и не можех да разбера какво.



А пък килограмите, те сами си падат, като съм спряла да преяждам. Отслабнала съм, но не знам колко. Предполагам, че това е защото не съм обсебена от килограмите ми. Не виждам как кантара ще ми помогне да направя каквото и да било. Той е част от моята зависимост. Когато отслабвам, тогава гладувам и евентуално преяждам. Когато напълнявам, тогава се самосъжалявам и пак преяждам.

Сега съм добре и мога само да пожелая на всеки да изпита свободата и радостта която чуствам аз.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: jennifer_]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано06.02.10 23:37



"Попаднах на една програма - тази на Анонимните Алкохолици и просто все едно се родих."

Разкажи... Тази организация приема и хора със зависимост от храна - преяждане?

http://prikachi.com/users/refab/95A.jpg


Тема Re: За пристрастените!нови [re: _maycal]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано07.02.10 02:39



Да, тази програма се прилага в стотици страни в света и се бори с всякакви зависимости - дрога, алкохол. цигари, храна, хазарт, секс, работа, какво ли още не. Има много прилики между тези зависимости, в начина по който се изразяват и начина на мислене и живот на хората, които имат някакъв вид пристрастеност.

Програмата на Аномините Алкохолици е писана през 30те години на миналия век и от тогава е разработена за други конкретни зависимости. Помогнала е на милиони хора по света в борбата със зависимостите. Също така е възможно да човек да има повече от една зависимости. Понякога му казваме дрога на обстоятелствата. Ако аз нямам храна която да запълни дупката в мен, аз мога да си хвана някой мъж да свърши това, или да се претрупам с работа, която да не ми позволи да посрещна страховете и реалността. Но когато в книгата на анонимните алкохолици заменим алкохол с храна и пиянство с преяждане, се получава абсолютно описание на зависимостта и най-вече решението.

Затова е възможно всеки да я прави тази програма и да работи и прилага 12те стъпки в ежедневието си. Предполагам, че се питаш какви са стъпките, как работи, не съм сигурна до каква степен мога да давам линкове тук към други организации, но има форуми в които обсъждаме зависимостите и бавно вървим напред и нагоре. :)

В момента в България, има Анонимни Наркозависими и Анонимни Алкохолици. Няма отделни сбирки за зависимите от храната за сега, но в горните две групи има хора които за зависими и от храна и се справят успешно просто за днес. Аз не живея на територията на България, но съм видяла облекчение просто за днес от тази омразна зависимост и ужасната черна дупка, която идва след зверско преяждане.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: jennifer_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано07.02.10 11:09



Да, наистина - зависимостите си приличат. Не случайно спиращите цигарите стават слонове. Примерно де, някои не стават. Ако я има някъде тази програма написана на български би ли я постнала тук? Ако нещо те притеснява можеш да ми я пратиш на бележка. Аз също ще я потърся.





Тема Re: За пристрастените!нови [re: *Paл*]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано07.02.10 16:10



Ще се радвам да постна тук, каквото съм намерила из нета. Аз днес имам много добър ден, някои неща ми станаха ясни и искам само да ги споделя.

Например това, че опитите ми да отслабна до сега се базират абсолютно на намерението ми за контрол. Затова, аз не можех да отслабна повече от два-три килограма. Не защото нямах воля, а защото с няколкото свалени килограма, аз се чуствах под контрол, аз имах самочуствие, едва ли не ставах Бог на всичко и на всички. И затова бързо се връщах към стария начин на живот и на преяждане. Просто си взимах порцията "контрол" и от там нататък не ми пукаше.

След това, нещо се случваше в живота ми и аз загубвах контрол. Точно в този момент това да отслабна изведнъж ставаше много важно. Така си вземах поредната доза контрол докато се оправят нещата. Тогава и спорта ставаше много важен за мен, направо си бях пристрастена.

И всичко това обяснява защо аз трябваше да сваля 2 кг за две седмици, не за 2 месеца, всичко заради проклетия контрол, който ми е необходим точно тогава, когато го искам.

Днес мога да спортувам без да се напрягам до дупка, защото аз не завися от резултата. Когато аз се отказах да контролирам нещата, които не мога да променя със собствените си действия, тогава намерих облекчение от напразните си опити да контролирам хората. Затова понеже аз отчасти предадох този контрол на по Висша Сила, сега няма нужда да изпозвам храната, за да се чуствам добре в кожата си. Вече се научавам да обичам себе си такава каквато съм, без да имам нуждата от одобрението на хората, от определен успех, който да ме определя, от свалени килограми. Просто не искам повече да наранявам себе си с поведението си. Започвам да се отнасям с любов към тялото си и към себе си.

Това което търсех, а именно любов и подкрепа не го намерих в храната, в отслабването, в хората, в работата. Там никъде го нямаше и аз си стоях с празно сърце. Но започвам да го намирам в себе си и това ме радва. Радва ме също това, че само за днес на мен няма да ми се яде повече от това което ми е необходимо. Няма го вече това сядане пред телевизора и желанието за ядене. Няма го този импулс който ме кара да ям без да съм гладна. И това за мен е едно от най-прекрасните неща. Няма нужда да си контролирам храната, защото аз съм безсилна пред това, просто не съм успяла до сега, значи не става. Но в предаването на този контрол, аз намирам облекчение от всички тези импулси, които ме караха да ям без да имам нужда. Мога само на всеки да пожелая да изпита това нещо за себе си.

Програмата, тя не е вид диета и режим на хранене. Не се прави за седмици, а за месеци и години. Тя е вид начин на живот, всеки един ден от живота. Само за днес, аз знам за себе си, че ако ще и света да се обърне надолу с главата, аз няма да се натъпча с храна заради това. Защото ми е писнало да наранявам себе си, защото вече не искам да ме боли. Защото вече не трябва да правя това, имам нов начин на живот, в който знам нови неща и сега мога да посрещна всичко което се изпречи на пътя ми.

Ето и няколко линка, в които има повече инфо:

Анонимни Алкохолици -



Зависими от храната -

Анонимни Наркозависими -

из английските сайтове:

- Англия

- САЩ

Надявам се това да помогне. Ако има още, питай

А ако някой иска да сподели нещо лично, може да ми прати бележка.

Редактирано от Wildberry на 08.02.10 13:26.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: jennifer_]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано08.02.10 13:27



Позволих си да активирам линковете, които си дала.

И си признавам без бой, че това не е за мен.
Не и в този етап от живота ми.



Тема Re: За пристрастените!нови [re: landing]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано09.02.10 11:40



А пък някои работи не са чак толкова разумни и верни. Например това за ядките:
"И пак - не е физически възможно да прекалиш с количеството."



Тема Re: За пристрастените!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор vacesa (непознат )
Публикувано16.08.10 16:22




малко полезна информация
http://www.aktivnipotrebiteli.bg/?p=453




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.