Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 27.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 27  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано26.05.09 08:58



Табличката с нашите свалени килограми се намира







Книгата на Дюкан се казва в оригинал JE NE SAIS PAS MAIGRIR, което буквално значи НЕ ЗНАМ КАК ДА ОТСЛАБНА. Българският превод на изд. Колибри гласи КАК ДА ОТСЛАБНЕМ ЗАВИНАГИ.

Протал е диета, която не налага големи лишения, не предполага измерване на храните и пресмятане на калориите и дава пълна свобода на консумиране на някои разпространени хранителни продукти.
Протал не е просто диета, а разширен план за отслабване, който може да се приеме или отхвърли в своята цялост. Този план се дели на 4 последователни фази:

Протал І
Ударна фаза на чистите протеини, която позволява светкавично отслабване, на практика не по-бавно от онова, което се постига чрез гладуване или чрез приемане на протеини на прах, но без недостатъците на тези два метода.

Протал ІІ
Смесен период на протеини, редуващи се с протеини+зеленчуци, продължава до постигане на желаното тегло.

Протал ІІІ
Режим на запазване на постигнатото тегло, предназначен да предотврати явлението, при което след всяка бърза загуба на килограми, организмът проявява тенденция да ги възстановява с още по-голяма бързина /т.нар. йо-йо ефект/.
Период на голяма уязвимост, чиято продължителност е точно 10 дни за всеки свален килограм.

Протал ІV
Накрая и най-вече – период на окончателна стабилизация, почиваща на една съвсем проста защитна мярка, която не изисква големи усилия и е задължителна за запазване на постигнатото тегло – един ден от седмицата диета, която трябва да се спазва всеки четвъртък, до края на живота и която е достатъчно ефикасна, за да бъде приета.


УДАРЕН ЕТАП - Ч И С Т И П Р О Т Е И Н И : От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.

Постни меса
Това са : телешкото, говеждо и конско

Говеждото - всички части, които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът, филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите, които са прекалено тлъсти.
Телешко: позволени са шницелът и частите за печене: котлетите също могат да се консумират, след като се отстрани тлъстата им част.

Свинското и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни .

Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло, олио, сметана нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.
Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 % . Препоръчително е да е от шол, и да е смляна пред вас.

Дреболии/карантия/: От тази категория е разрешен черният дроб-телешки, говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици, които не са тлъсти. Колкото до говеждият език- консумирайте му само върха, който е най-постната част. Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини, които са изключително полезни през период на отслабване, но за съжаление е богат и на холестерол, поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания.

Риби: За тази категория храни няма никакви ограничения. Всички риби са позволени, все едно дали постни или тлъсти, пушени или сушени, може и консервирани в собствен сос, без олио.
Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!
Морски дарове: всички ракообразни и всички миди:
скариди,омари, раци, лангусти, лангустини, стриди, миди, рапани, охлюви.

Птиче месо:
Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн - патицата и гъската, но при изричното условие да се консумират без кожата.

Постни шунки: Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.
Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът, който е още по-тлъст.

Яйца: кокоши, пъдпъдъчи - те се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.

Обезмаслени млечни продукти - кисело мляко, извара и сирене. Тъй като в България няма достатъчно обезмаслено сирене, отдаваме предпочитанията си към обезмаслената извара и оставяме сиренето за трета фаза.

Минимум литър и половина вода дневно. Водата е много важна!
В количеството течности влиза и Кока-кола лайт или Пепси лайт, безалкохолни напитки с не повече от 0,8 калorии на чаша в зависимост от предпочитнията и нуждата от сладко, също така, чаят, кафето.



ВТОРИ ЕТАП - протеините от ударния +
ПОЗВОЛЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ:

Домати, краставици, репички, спанак, аспержи, праз, зелен фасул, зеле, гъби, керевиз, копър, всички видове салати, , тиквички, чушки.
Да се внимава с количеството въглехидрат в зеленчуците, като напр. в морковите и цвеклото, където той е повече.
Забранени са нишестените зеленчуци: картофи, ориз, царевица, грах, бакла, леща, нахут. Без да забравяме авокадото, което много хора смятат за зеленчук, а то е плод и то много мазен. Артишокът също трябва да се избягва.
Важно: През смесената фаза на диетата не трябва да се добавя никакво олио/зехтин/ в салатите. Зеленчуците не бива да превишават като количество протеините – те са добавка към тях.

ДОБАВКИТЕ

Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.
Захарта е забранена.
Оцетът, мащерката, копърът, лукът, магданозът и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимонът може да се използва изстискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.
Солта и горчицата са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с горчица без мазнини и захар и диетична сол.
Обикновеният кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.
Олиото и зехтина не са позволени.
Алкохолът е забранен.


РИТЪМ НА РЕДУВАНЕТО- Най-ефикасният и който най-добре съответства на психиката на дебелия човек е 5/5. Това означава- 5 дни на чисти протеини, 5 дни на протеини и зеленчуци.Този ритъм дава най-добри резултати.
Друго решение е ритъмът 1/1. Този ритъм е подходящ за хора с наснормено тегло не повече от 10 кг.То може да се приложи като почивка след ритъм 5/5.
- 2/7 е за хора с малко килограми за сваляне.
Вариант на 2/7 е 2/0, тоест 2 дни чисти протеини дневно и 5 дни нормално хранене,но без прекаляване.Този режим и този ритъм подхождат най-много на жени с целулит,които често са слаби в горната част на тялото и закръглени в ханша и бедрата.
Вариантът 4/3 е удобен за спазване, тъй като смесените дни се падат в края на седмицата и е препоръчителен на по-дълго режимстващи - за разнообразяване на схемата.


Трябва задължително да се приемат овесени трици. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има няколко варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко, най-вкусни са вложени в кекс или палачинка. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.

Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударната и Смесената фаза. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд, вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа, още по – добре.

ТРЕТИ ЕТАП /преходен режим/:
Продължителността на този преходен режим зависи от свалените килограми – 10 дни на свален килограм.
Ако сте свалили 20 кг, ще трябва да спазвате режима двайсет пъти по 10 дни, или 200 дни, или 6 месеца и 20 дни.
На тази база всеки лесно ще изчисли колко дни го отделят от окончателната стабилизация.
Имате право на следните храни:

- протеиновите храни от ударния период;
- зеленчуците от смесения период;
- 1 порция плодове дневно, с изключние на бананите, гроздето и черешите;
- 2 филии пълнозърнест хляб дневно;
- 40 кашкавал на ден;
- 2 порции нишестени нрани на седмица;
- агнешко бутче и печено свинско филе.

Всичко това увенчано с
- две гала вечери на седмица.
Но и задължително и неподлежащо на обсъждане с:
- 1 ден седмично ударен режим на чисти белтъчини.
Позволените плодове са : ябълки, ягоди, малини, пъпеш, диня /по един резен!/, грейпфрут, киви, праскова, круша, нектарина, манго.
Имате право на всички видове термично обработени сирена, като избягвате ферментиралите – камамбер, рокфор, козе.
Нишестените храни, които са предпочитани в низходяща градация – пълнозърнести макарони, кускус, качамак, булгур, цели житни зърна, леща, боб, грах, нахут, накрая ориз и картофи.
Новите меса са вече агнешкото, свинското и свинската шунка.
Два пъти седмично имате право на гала вечеря, когато ще можете да консумирате всякакви храни, особено тези, които най-много са ви липсвали през периода на отслабването.
Но трябва да спазвате две важни условия – никога да не си сипвате повторно от едно и също ястие и никога да не си приготвяте две последователни гала хранения. Следователно всичко може, но в единствено число – една салата, едно предястие, едно основно, един десерт, един аперитив, една чаша вино.


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация.

Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.

Как действат белтъчините?
1. Чистотата на белтъчините намалява калорийния им принос.
2. Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.
3. Чистите белтъчини намаляват апетита.
4. Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма.
5. Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.


Съветите на д-р Дюкан

Никога не спазвайте диета, препоръчваща по-малко от 60 до 80 г чисти белтъчини. Освен ако не желаете да ограбите мускулите си, а кожата ви да увехне. Белтъчините позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата. Белтъчините се усвояват трудно. За усвояването на 100 калории трапезна захар организмът ви изразходва само 7 калории. Усвояването на 100 калории масло или олио ви отнема 12 калории. А за да усвоите 100 калории чисти белтъчини, ще изразходвате цели 30 калории. Изберете сами!
Пийте много вода. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Забравете какво са ви говорили бабите ви - пийте вода, докато се храните.
Водата засища. Яжте от разрешените храни, колкото искате и толкова често, колкото ви се ще, и никога не прескачайте ядене. Мислете за това, което ядете - усещанията, предизвикани от храната, се улавят от центъра на засищането в мозъка. Яжте бавно - когато се храните бързо, намалявате количеството усещания, които стигат до мозъка ви.
Яжте студени храни и пийте студени напитки винаги, когато е възможно. За да ги усвои, организмът трябва да ги затопли и следователно да изразходва калории. Обливайте се с хладка вода. Ако останете под душа две минути, организмът ви ще изгори 100 калории само за да затопли тялото ви, а това е калорийният еквивалент на 3 км ходене пеш.
Откажете се от асансьора. Стойте прави колкото можете повече. Ходете целево - прибирайте се вкъщи пеш, ходете на пазар или на гости със собствените си крака.

По-долу давам линк към Калкулатора на Дюкан. След като изпълните всички стъпки, ще получите в резултат оптималното си тегло. Това не е теглото, при което ще изглеждате перфектно! Това просто е теглото, което ще поддържате след втора фаза най-лесно.



След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1. Метрична система (оставете metrique)
2. Сегашно тегло
3. Желано тегло
4. Максимално достигано тегло
5. Минимално достигано тегло
6. Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7. Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8. Ръст (см)
9. Възраст
10. Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11. Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12. Пол

Ако сте жена, излиза въпрос номер 13:
13. Брой бременности: 0 - 7

След това натискате бутона Calculeur и се появява цифрата на вашето оптимално тегло.
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Dorchester на 26.05.09 08:59.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Dorchester на 01.06.09 13:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от Dorchester на 01.06.09 15:55.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано26.05.09 09:02



Провет в новата тема!

Сега ще цитирам последното от старата, поста на Рада


Поздрави сладурчета!
Позачезнах по ред причини,но няма да са ви интересни...А ви четях редовно!На линия съм вече ! Аз като ви казах,че няма да ми се опрат 2-3 килца минус знаех за какво говоря....Засега, Дорче,пиши 63!!! Реших да си проверя волята,възможностите,търпението....и какво ли не...
Не,не съм се "пернала" момичета,нито минавам в крайности-просто е целенасочено.И миналото лято/когато беше моят апогей/не ми беше толкова трудно във фази 1 и 2-искрено ви казвам-разрешените храни са ми любими!
Просто карам фаза 2 с плодове през 3 дни-изпитвам нужда!За овесените трици и водата-то се знае...
Този път наистина ще спра на 62кг-мисля,че ми подхождат и приличат/ха-ха-ха/!Това в кръга на шегата,но наистина ми става все по-добре на душата и по-леко на телесата...
Новички,дано ви мотивирам така и ви подкрепям от сърце
Ветеранки и приятелки,мила Дорче,вие си знаете,но все пак-ОБИчАМ ВИ!!!
ваша Рада Хумореска


И след Лодчицата, да поздравя и аз, Браво, Раде!Успех и със задържането им след това!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (отслабнала )
Публикувано26.05.09 12:36



Да се намърдам в новата темичка.

. Браво, Раде, много ти се радвам. Успех, сигруна съм че ще се справиш. Дорче, адмирации за новата темичка и пак с молба новичката Норка я пиши 110.600. Незнам туй момиче какви ги върши ама се справя повече от добре. . Всъщност знам щото ми се отчита всеки ден. Много е стирктна. И мисля, че почна да сваля така скорострелно като увеличи водицата. Затуй на всички новички все им казваме вода вода вода. Хайде аз да поработя, че току виж ме уволни пред отпускарски. Целувки.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано26.05.09 20:44







Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано27.05.09 08:57



Благодаря за подкрепата,момичета!Помощ получих и миналото лято,получавам я и сега!Осъзнала съм обаче,че собствените желания и мотивация са най-важни!Пак ще се повторя за новичките-четох дълго инфото за Дюкан,форумите навред-особено нашия си,някак миналото лято имах повече нужда да узная,да разбера,мислех,че лятото без плодове ще загина,НО...Желанието ми да се харесвам и обичам надделя

Не само не се отчайвах от задържането на кг-понякога със седмица или 10 дни-уви! Но това сякаш ме настървяваше още повече и повече докато дойдеше главоломното сваляне на килца-за ден-два победени 1-2,че и три...
Пак ще повторя,че ми помогна и ''Подсъзнанието може всичко" на Джон Кехоу,то заглавието си казва достатъчно...
Желая на всички да преживеят моите положителни емоции предизвикани от воля,постоянство и кураж!Дюкан помага на толкова много хора-дано и вие сте сред тях!!!
ваша Рада ХУМОРЕСКА



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано27.05.09 09:32



Отдавна се каня да ви питам, по-точно тези в четвърта фаза - всички етапи са минали, храните се вече нормално (е, не като за световно), тяло-мечта... но все пак човек неусетно се отпуска. Наистина ли се запазват килограмите, достатъчен ли е протеиновия четвъртък или от време навреме прибягвате пак до протеинови дни ?
Ама честно





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: вeceлyшka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.05.09 11:15



Налага се от време на време по-дълга серия протеини. Или поредиза чисти ПЗ дни, което е по-лесно, а също е резултатно.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор go6o78 (непознат)
Публикувано27.05.09 15:01



Два основни недостъка на протеиновата





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: go6o78]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (отслабнала )
Публикувано27.05.09 16:45



Не искам да ставам груба, но или не си прочел достатъчно инфо за режима (не диетата. ТОВА НЕ Е ДИЕТА, А ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ), или си поредния на когото му е "спрял" бизнеса със "чудодейните отслабвания". Ако се разровиш малко ще видиш, че тялото е една добре смазана "машина" и глупостите които пишеш са огромни и не са подплатени научно. И като не ти харесва в крайна сметка режима не го прилагай.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Xyмopecka]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (...)
Публикувано28.05.09 15:28



Браво! и от мен, Раде!!!


Сигурно си станала мацка и 1/2!!! Права си за желанията и мотивацията. Щом много силно си пожелаеш нещо, нама начин да не се получи! Ти си го пожела и ето - вече е факт! Много се радвам, че в огледалото виждаш мечтата си!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано29.05.09 22:09



Дорче,обясни за таблицата,че не "отбирам" никак от англ.език-може да има и други като мен -знам ли?!


Иначе нещата при мен са отлични !Абе на по-малкото кг.си е по-лесничкоПолички,блузки-всичко ти "припка" и се кефиш,кефиш...Ух,стига съм се хвалила,че ще се "урочасам"сама
ДО СКОРО!
ваша Рада Хумореска



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Xyмopecka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.05.09 18:42



Миличка, за коя таблица, какъв английски?



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано01.06.09 07:25



Таблицата със свалените кг-отваря ми се нещо непонятно,вместо старата



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Xyмopecka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано01.06.09 13:40



Не знам каква съм я оплела

Мисля, че я оправих. Бихте ли ми казали, дали сега се отваря нормално?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор dessa (непознат)
Публикувано01.06.09 14:11



Ами аз не я виждам - линка отвежда до предложение на Google за изготвяне, поддържане и споделяне на електорнни документи с Google. :-(



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: dessa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано01.06.09 15:59



Брех, да му се не види



А сега?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано01.06.09 21:17



Ей тая дивотия ми се отваря и на мен. Заглавието е на Гугъл и по-долру този текст




Create and share your work online

Create, edit and upload quickly
Import your existing documents, spreadsheets and presentations, or create new ones from scratch.

Access and edit from anywhere
All you need is a Web browser. Your documents are stored securely online.

Share changes in real time
Invite people to your documents and make changes together, at the same time.

It's free -- you don't pay a nickel Take a tour of Google Docs




Няма нищо общо с таблицата





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано01.06.09 21:18



Споко, знаем,че ще я оправиш.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано02.06.09 09:53



Да бе, ама не знам как





-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор tzu113 (непознат )
Публикувано02.06.09 10:47



Здравейте, за да видите табличката, другаря google иска да се регистрирате с e-mail, след което ще можете винаги и без проблеми да си гледате табличката и да и се наслаждавате. Поне при мен така се получи.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: tzu113]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано02.06.09 20:31



боже, това ли било?!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.06.09 09:53



Досега със сигурност не беше така - не беше нужна регистрация само за да гледаш. Амаха...

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (...)
Публикувано03.06.09 11:31



Не знам точно как се опитвте да отваряте табличката и защо не се получава при вас, ама аз като един компютърно неграмотен ползувател нямам никакви проблеми.

Клик в/у линка "ТУК" в началото на темата и - готово. Всичко е видимо и ясно!!! Забелязвам даже, че свалените ни килограми наближават един тон , което е похвално!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано03.06.09 20:58



Клик-млик, нищо не се получава!



Ама щом ще наближаваме един тон, окуражаващо си е...
Аз една седмица съм на П+З, "наказана" съм, че дано се върна в старите граници.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор corsichka (с рогата напред)
Публикувано08.06.09 10:16



Здравейте милички,
ето ме и мен.
"На западния фронт нищо ново" при мен
68-69, просто какво да ви кажа, калкулатора на Дюкан е железен. Не мога
да се върна на 65. Всъщност мога, но трябва да съм цял живот във втора.
Изглежда моя организъм е устроен така. Въпреки всичко аз съм доволна и на това, новите дрешки не са ми отесняли, а и дупето и краката ми изглеждат по-добре, моцуната също. Ееее, явно на 55 и хормоните си казват тежката дума. Според мен важното е, че съм здрава, елегантна и близките ми ме харесват така повече отколкото когато бях 65. Боже, не съм очаквала, че 3-4 килограма са от такова голямо значение.
Това е сладурчета, всъщност продължавам да се храня с протеини и зеленчуци, плодове , ядки и трици.
Поздрави на всички, целувки на Радето, неМечето и Дорчето!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: corsichka]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано10.06.09 06:49



50...УВИ...
МНОГО СА ,НО НЕ МИ ТЕЖИ!
МЛАДИТЕ МЕ СМЯТАТ СТАРА,
СТАРИТЕ ПЪК ВИЖДАТ КОЛКО АЗ СЪМ МЛАДА!
ИСКАМ ДА ВИ КАЖА ОТ СЪРЦЕ-
чУВСТВАМ СЕ КАТО ДЕТЕ!
ИМА ИСТИНА ТАКАВА-
ТЯ,ДУшАТА-НИКОГА НЕ ОСТАРЯВА...

[sme

Момичета,утре ги навършвам!Добре ми е на душата,доволна съм от живота си!Много получих от съдбата!Благодаря на Бог,че посрещам този юбилей щастлива!Заобиколена съм от ОБИч!Какво повече да иска човек??!!
Благодаря ви много,че ме подкрепяхте,заедно в" шеги и закачки"се борим с КИЛЦАТА,но не им се даваме,а това е достатъчен повод за радост!Много съм ви задължена!!!
ваша Рада Хумореска



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Xyмopecka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано11.06.09 13:20



ЧЕСТИТ ЮБИЛЕЙ НА НАШАТА ПРЕКРАСНА РАДА




Раде, бъди все така мила, весела, винаги красива, здрава и обичана!!!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано14.06.09 18:45



Благодаря Дорче,благодаря на Немечето за поздравите !
Е,след "всенародните тържества" не посмях да се кача на Кантарчо,признавам си

! ОБАчЕ...ОщЕ НА 12 И 13 юни СЕ "ТУРИХ" на кисело мляко,яйца и извара...Резултата днес е ...63!!!!!!!!!!!!!!!!Абе,няма да се дам,бе!Те/килцата мои/не знаят с кого си имат работа... Остана още 1 "плануван"кг и спирам,щото взеха да ме заглеждат по-младички мъже...Не,че ми е неприятно,де,ама зет ми и мъжът ми ги гледат "на кръв" та ме е страх от някой бой на улицата...
Сега сериозно-вие във "ваканция" ли сте вече,та ви няма тук?!
Да не похапвате неразрешени яденца скришно от нас и да ви е срам,а??!!
Не,че не ми се е случвало,но в онзи период-фаза 2-беше една хапчица,колкото да не сънувам плод или луканчица
Утре ще ви Дир-я пак,дано има с какво да ни се похвалите-особено НОВИчКИТЕ,ей!Дане излагаме нашата ДРУЖИНА !!!
ваша Рада Хумореска



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Xyмopecka]  
Автор dessa (непознат)
Публикувано16.06.09 09:23



Вярно е май, че напоследък всички мълчим ... кой знае защо...

Аз да използвам случая да споделя резултата след 3 месеца режим... Към днешна дата 94.8 кг. При старт 109 кг. сякаш не е съвсем зле, макар и да имах по-големи очаквания.
Ала сама съм си виновна защото последния месец не бях стриктна. Не само, че веднъж-дваж тотално наруших режима, ама почти целия месец не спазвах редуването протеини и протеини със зеленчуци и всеки ден похапвах зеленчуци ...
И все пак съм доволна - чувствам се по-леко и комфортно, а и все повече започвам да вярвам, че ще се преборя докрай. Ами ето че 1/3 от целта е вече постигната, малко по-бързо или малко по-бавно ще се случи и останалото.

А вие не мълчете - пишете. Като че ли като цари мълчание тука по-лесно се нарушава режима ( няма кой да ни засрамва :-( ) , а тепърва изкушения да щеш - сезона на дините, сладоледите ...

На всички ви желая слънчево и усмихнато лято!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: dessa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано16.06.09 10:09



Е, аз пък си мълча: новини нямам

, въпроси напоследък не срещам... Дано сте здрави всичките, дето сте се скрили!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Искам да попитамнови [re: Dorchester]  
Автор skalla (непознат)
Публикувано16.06.09 11:43



Дъщеря ми започна диетата на 8.06.не знам защо,но...от 8.06.има проблем с тоалетната.Не използва трици,защото е в Англия и там няма, или просто не може да намери.Дали липсата на трици и създава този проблем?Моля да ми кажете,да и изпратя ли трици или нещо по-ефикасно , хапчета .Там и киселото им мляко не е като нашето.Да спре ли диетата при това положение? Моля за съвет.



Тема Re: Искам да попитамнови [re: skalla]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано16.06.09 17:22



Здравей! Нека дъщеря ти си потърси трици, на английски са "oat bran". Действително имат роля за ходенето до WC. Би моглада подпомогне процеса и със смляно ленено семе "flax". Вредно е да се живее без редовно ходене по г. нужда!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Искам да попитамнови [re: Dorchester]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано18.06.09 11:25



Дорче,обВЯявям БОЙКОТ,те ни четат/отвреме-навреме/,имат Нет-а ИЛИ-НЕ,ОБАчЕ...
Новички и Ветеранки,
къде зачезнахте?!
защо мълчите?


Ако се справяте без нас...това е ...просто чудесно...
Не,не ми се вярва...
ще приключа с моята добронамереност и...СЪВЕТчЕТА...
СПАЗВАЙТЕ,Д-Р ДюКАН,за да имате...резултати...
ваша Рада Хумореска




Тема Re: Искам да попитамнови [re: Xyмopecka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано18.06.09 12:28



От всичко най ме е яд, че може да сме минали един тон, пък те не се хвалят.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Искам да попитамнови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ()
Публикувано20.06.09 10:27



Хммм, аз май съм между калпазанките, дето "само си четат", пък не им се пише... . Ами всъщност няма нищо ново за споделяне. Кютам си в трета фаза, особено преди месечен цикъл имам сериозни плюсове, но с 2-3 протеинови дни успявам да ги коригирам. Макар, че ми е доста трудно да си наложа чисти протеинови дни. Много по-лесно е да си карам на ПЗ+малко обезмаслено сирене през деня и от време на време да вкусвам по някой плод, ама някак си ей така, заради идеята. Сякаш апетитът ми за плодове се е изпарил, дори не се сещам за тях. Уви, апетитът ми за сладко си е незасегнат. И продължавам да си правя дюканските десерти, защото в противен случай рискувам да изпусна контрола. Друга храна, за която ми е трудно да овладявам апетита си, е хлябът. Ужким 2 пълнозърнести филийки през деня, а ако започна, отива по половин хляб. Та за мен май важи правилото: "без едно може, ама едно никога не стига". И затова гледам, де се ограничавам. Иначе казано моята трета фаза е ПЗ + по нещичко чат-пат. Не съм сигурна, че е правилно, но ... . Картофи и ориз не ми се поглеждат, спагети още по-малко. Ами то май не остана друго.
Та това от мен. Успех на старателните второфазници, и ви чакам в редиците на трета фаза за споделяне на опит.
О, и нещо в прекрасно личен план

. В албума си съм качила малко снимки на щастлива и горда мама на абитуриент. Сигурна съм, че тези, които са преживели събитието могат да разберат защо съм постоянно ухилена. А на останалите пожелавам да имат в скоро време щастието да изпитат тези емоции.
До скоро и успех на всички!

Редактирано от Kukita на 20.06.09 10:28.



Тема Re: Искам да попитамнови [re: Kukita]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (...)
Публикувано20.06.09 19:55



На щастливата мама пожелавам здраве, студент и после к'вото дойде! Без да те четкам Куки, ама изглеждаш страхотно!!!

Дай Боже, всекиму такъв изглед !
И аз в последно време съм от четящите, ама няма нищо за хвалба! Моята трета фаза е почти същата, а май и на всички третофазнички. Изтървеш ли контрола - айдееее и "...ойде коня у ряката!!!", както казваше една моя позната!!!Та тъй - успех на второфазничките и пишете, хвалете се!
Тук никой няма да ви завиди, най-много да отнесете по някое "Браво" !!!

Редактирано от Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) на 20.06.09 19:55.



Тема Re: Искам да попитамнови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.06.09 08:59



Поздравления и от мен, Куки!!! Много сте хубави!
Още в събота исках да ти пиша, обаче вкъщи нета беше в много особено настроение



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Искам да попитамнови [re: Dorchester]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано22.06.09 20:43



Е,обещах БОЙКОТ,ама нали си ме знаете,че ви чета,а и честичко пиша

....Добре,че се засрамихте и се явихте...
Днес ми е радост голяма-
спечелих йоще една дама,
със голямо сърце
и едро дупе.
Тя е от сладките колежки,
с които споделям професионални грешки!
По нейно желание я консултирах,
за Дюкан-а - агитирах!
Предложих форуми и сайт-
всичко ще е ол,райт!/не отговарям за англ .ез.,ама толкоз знам/
Тя реши да попрочете инфо като мен,
скоро ще определи и ...ДЕН!!!
Във очичките й се появиха и искри,
кат видя мои снимки ...ОТПРЕДИ...

ваша Рада Хумореска




Тема Re: Искам да попитамнови [re: Xyмopecka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано23.06.09 09:27





Страшна си, Раде! Добре дошли са новите попълнения, знаеш!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема съвсем отскоронови [re: Dorchester]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано24.06.09 19:35



приятели ме "присъединиха" към тази диета. Имам един въпрос и се надявам да можете да ми отговорите - има ли някакво КАКАО, което може да бъде употребявано по време на диетата? Някак ми се е прияло нещо шоколадено .....

Редактирано от Karinka на 24.06.09 19:36.



Тема Re: съвсем отскоронови [re: Karinka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано25.06.09 09:40



Здравей, Каринка
По последни данни: няма достатъчно обезмаслено какао в България. Ако откриеш такова, веднага свиркай!
Иначе в пристъп на глад за шоколад, можеш да прибегнеш до обикновено какао в доза до една ч.л. - но си крие риск, тъй че на твоя отговорност. Това е прието за да се избегне психологическият ефект от забраната за шоколад.


Сигурно те обърках, ама така си е.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: съвсем отскоронови [re: Dorchester]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано25.06.09 11:31



Благодаря. Не си ме объркала :-) и понеже не съм максималист за нещата, спокойно, като ми притрепери мога да пия едно какао :-))) или пък да сложа в кексчетата с овесените трици :-))



Тема Re: съвсем отскоронови [re: Dorchester]  
Автор dessa (непознат)
Публикувано25.06.09 13:19



На сладкото алтернативи - бол - кексчета с трици, кремове с мляко и извара, та даже и крем карамел с подсладител ...Еъ го, на - и на шоколада алтернатива измислихте ...

Ако успеете алтернатива на динята да ми дадете ... еххххххххххххххх..... тогава ще мога да не наруша режима ...
Че от известно време тази диня така ме влече ... не знам колко още ще мога да й устоя ...



Тема Re: съвсем отскоронови [re: dessa]  
Автор skalla (непознат)
Публикувано25.06.09 14:09



Мноооого студено кисело мляко с Frutti-диня.Днес пробвах.Невероятно е.





Тема Re: съвсем отскоронови [re: skalla]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано25.06.09 16:51



Мда, също и дъвка Орбит диня.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: съвсем отскоронови [re: Dorchester]  
Автор dessa (непознат)
Публикувано25.06.09 17:40



Ще пробвам.
Ала честно казано не мисля, че имам толкова богато въображение, че да приема дъвката и млякото за диня...



Тема още едно въпросченови [re: Karinka]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано26.06.09 10:19



Зверски ми се спи! Преди пиех по 1 до 2 кафета на ден. Сега ги увеличих на 3-4 и кола лайт от време на време ... и нищо от тия работи не помага.

Станаха два въпросите до следобяда :-) как да се включа и аз в този списък със свалените килограми? М?

Редактирано от Karinka на 26.06.09 13:02.



Тема Re: още едно въпросченови [re: Karinka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано26.06.09 15:58



Ако ти пада кръвното (и ако затова ти се спи), пийвай айрян със сол, а не кафе и кола!

В списъка се включваш като ми дадеш данни на мен.
Обаче не знам дали се отваря нормално. Аз успявам само ако си вляза с регистрацията в google.docs. По необясними за мен причини става така -явно в самия им сайт е проблема.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: съвсем отскоронови [re: dessa]  
Автор rade6ki (професионалист)
Публикувано28.06.09 00:27



Привет!Просто връщам темата.



Тема Re: още едно въпросченови [re: Dorchester]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано28.06.09 15:16



При мен списъкът се отваря нормално през регистрацията ми в gmail. Не знам дали е редно да се включа в таблицата - мисля да не с придържам съвсем точно към препоръките на Дюкан ...



Тема Една година с Дюкан!нови [re: Karinka]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано28.06.09 16:47



Здравейте новички и ветеранки!


Утре навършвам една година с Дюкан!
Вече съм жена щастлива!
Станах и към другите по-мила!
Колко хубаво е да се харесваш-
без проблеми и причини да намесваш!
Със депресии да се извиняваш,
дето... "тъй се угояваш"!
Някакъв Катарзис изживях,
може би и ...поумнях......??!!
Може би от идващата старост
на човек му се вижда все по-малко...РАДОСТ...
Да,живея радостно-щастлива!
И като момиче-дива...
Колко нужно е било на моята душа
...да не бъде...сам-Сама...

ваша Рада ХУМОРЕСКА



Тема Re: Една година с Дюкан!нови [re: Xyмopecka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано29.06.09 09:25



Ех, Раде!
Чудесна си!

ЧЕСТИТА ДЮКАНСКА ГОДИНА!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Една година с Дюкан!нови [re: Dorchester]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано03.07.09 21:22



Е,Дорче,новички и ветеранки,вече не мога да трая да сме последни в "списъка",но и има с какво да се хваля...62!!!!!!!!!!!!!!
Да,от 3 дни...........Засега това ми харесва/а моят мъж пък ми казва,че не иска да ..прегръща...кокали и...жили.../Боже,на това ли ...приличам...или е в неговите очички в сравнение с..преди.../


Аз обещавам...
даже ще и ....устоявам...
Себе си да се харесвам...
В погледа му щом И НЕ съзра възхита
има карта-бита !!!
НИКОЯ ЖЕНА -КРАСИВА-,
ПОВЕчЕ НЕ БИ БИЛА...ПО-МИЛА...
ЗНАЕМ ДВАМАТА,чЕ СЪМ СИ ХУМОРЕСКА....
ХАЙ,чЕ НИ ...ХОРМОНЪТ...ТРЕСКА....



Тема Re: Една година с Дюкан!нови [re: Xyмopecka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.07.09 21:49



Яяяяяяяя, вижте я нея, 62 кила в трета фаза!

Раде, има ли нужда да ти казвам, че си страхотна!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Една година с Дюкан!нови [re: Dorchester]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано04.07.09 21:15



Дорче,и всички,има ли нужда пак да повтарям,че съм
ЩАСТЛИВААААААААААААААААА





Тема Re: съвсем отскоронови [re: rade6ki]  
Автор kote67 (непознат )
Публикувано06.07.09 16:31



ЧЕСТИТО ВИ НОВО ПОПЪЛНЕНИЕ!
От днес съм във вашите стройни редици!
Излишните ми кг станаха вече 10 и се взех в ръце. Не че са много, но просто не се харесвам. А това е много, много важно!
Та да си дойда на думата: ако ям повече от 3 с.л. овесени трици на ден, колко фатално ще е? Аз си ги правя на "хляб", но като гледам количеството ми се струва, че няма да ми стига

. Аз съм типичен представител на кръвна група А и обичам хляб. И второто питане: мога ли в ударната фаза да вкюча и 1-2 ч.л. ленено семе /разбираемо защо /
Убедена съм, че ще имам още въпросчета и разчитам на вашата информация и ПОДКРЕПА!



Тема Re: съвсем отскоронови [re: kote67]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано07.07.09 09:21



Здравей! Добре дошла и извинявай, че закъсняхме с отговора!



Не яж повече от 3 с.л. трици, приеми го като лекаство - не трябва да се предозира, не трябва и по-малко да е. Причината е, че триците увличат разни полезни вещества от организма. Тъй и тъй сме намалили витамините и микроелементите, не е нужно допълнително да си ги "изхвърляш". За точна справка, кои вещества губим, виж книжката, че вече съм забравила

А сега, дай малко по-подробно за теб! От колко стартираш, каква схема спазваш? Знаеш ли за съвременната промяна в препоръчваната схема? Дюкан напоследък разказва във френските форуми, че казва на момичетата да спазват 1:1, един протеинов и един ПЗ и после пак П и т.н, и действало пак така ефикасно като среден месечен резултат - но без да озверяваш за зеленчуци и без да води до запек!!!

За всички въпроси - питай без да се притесняваш!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: съвсем отскоронови [re: Dorchester]  
Автор kote67 (непознат )
Публикувано07.07.09 17:02



Ударния режим мисля да е 3, ако мога и 4 дни.
Аз съм на 42 год., 165 см и 69,99999 кг


Най-добре се чувствам 60-62 кг. Проблема при мен е, че трупам основно на корем и гуша и определено не се харесвам в момента.
Благодаря за информацията за втория етап. Ще се възползвам от 1/1 и мисля, че ще ми пасне.
Въпроси е сигурно, че ще имам. Благодаря, ще се възползвам от поканата!
Приятна вечер на всички!



Тема Re: съвсем отскоронови [re: Dorchester]  
Автор dalidas (непознат )
Публикувано07.07.09 22:21



Здравейте! Аз съм нова в клуба и от 9 дена започнах диетата на Дюкан. Никак не съм обнадеждена и съм на път да се откажа. Защо след като ядох само кисело мляко Култура, овесени трици и пилешки пържоли и пих вода отслабнах със зор 2 кила? Това никога не ми се е случвало. При диетата на Лидия Ковачева за такъв период отслабвам минимум 5 кила. Уви. Някъде има грешка. Е, не ходя до тоалетна, тоест ходих само веднъж. Позволих си да остана повече време в първа фаза за да мога да смъкна тези 5 кила за които си мислех и после да продължа по-плавно. Аз знам, че не може изведнъж. Но такова закучване никога не е било. Помогнете! На 50 години, 164, 92 кила, сега 90. Уви.



Тема Re: съвсем отскоронови [re: dalidas]  
Автор tzu113 (непознат )
Публикувано08.07.09 09:49



Здравей Далидас
Не се отказвай, при мен беше същото, в първа фаза свалих само 3 кг, но след това всичко си дойде на мястото и с търпение и стриктното спазване на диетата свалих 20 кг до момента. Няма ме в табличката защото си мислех че може да се проваля, но в момента съм много уверена че ще сваля и останалите 5кг. Започнах диетата на 19.01.09г. на 85 кг. В монета съм 65 и се чуствам прекрасно. Ако сега се откажеш и после решиш пак да пробваш не е същото да знаеш.
Благодаря и на всички от форума, много ми помагаха, въпреки че не съм писала редовно, всеки ден чета всичко ново.



Тема Re: съвсем отскоронови [re: tzu113]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.07.09 11:00



Така е, момичета, наистина не всеки тръгва стремглаво!


Причината често се крие, че в организма в началото на ударния период не е имало задържана много вода. Тя е първото, което изкарват навън протеиновите дни. Тези 2 или 3 килограма са истинска изхвърлена мас - нелошо постижение за 5 или дори 10 дни.
За да ускорите процесите, увеличете приема на вода и повечко рибка!
Успех на всички нови момичета!

А на теб Tzu113, бързо отърваване и от последните 5!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: съвсем отскоронови [re: Dorchester]  
Автор tzu113 (непознат )
Публикувано08.07.09 11:33



Благодаря!
Не държа да е бързо, само да се свалят



Мисля, че вече е време и аз да допринеса за свалените килограми в табличката и да ме запишеш и мен.
На 29 години съм, 167 см, започнах на 19.01.2009г. от 85кг., целта ми е 60, в момента съм 65 и още съм във втора фаза.



Тема help!нови [re: tzu113]  
Автор dessa (непознат)
Публикувано08.07.09 13:07



Момичета, моля помогнете ми!
От 2 седмици разтурих режима. Ям какво ли не и не мога да се спра. От 2 дни съвсем вече не мога да се контролирам.
Вече качих 1 кг.
Моля ви, кажете ми как да си помогна - нещо за подтискане на апетита, по възмажност на билкова основа?!
Знам, че воля му е майката, но за първи път до такава степен не мога да се владея.
Ще съм ви благодарна за всеки съвет - медикамент, билки, чайове, психологически трикове - каквото и да е...



Тема Re: help!нови [re: dessa]  
Автор ognen_kon (160)
Публикувано08.07.09 13:28



Преди да посегна към храна си задавам въпроса:Стомаха ли ми е гладен или мозъка?Винаги ям, само когато изпитвам стомашен глад.





Тема Re: help!нови [re: dessa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.07.09 14:00



dessa, опита ли да се храниш 5-6 пъти на ден с режимни неща, преди да си огладняла?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: съвсем отскоронови [re: tzu113]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.07.09 14:09



Готово!!!

Благодарим за приноса!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: съвсем отскоронови [re: Dorchester]  
Автор dalidas (непознат )
Публикувано08.07.09 17:08



Благодаря Ви. Знам, че е необходимо търпение, постоянство и стриктно спазване на правилата. Изкушението при мен дойде от един ВЕГА тест, който си направих и където се оказа, че доста храни не ги разграждам. Възможно ли е това да дава отражение на невъзможността на смъкна по-драстично в първа фаза килограми? Ям пилешко на поразия, но то не се разгражда от моето организъмче. Сета се питам като мина във втора фаза и разграждам само зеле и моркови това ли да ям или да си позволя краставици и домати пък каквото и да става. И понеже от плодовете разграждам кайсии се питам да си позволя ли една, две. Голямо нарушение ли е това?
Важното е, че не ми се яде и че имам мотивация. Дано я задържа.
Благодаря още веднъж и се надявам да чуя също няколко думи за този ВЕГА тест. Дайте съвети за ходене до тоалетна!



Тема Re: help!нови [re: Dorchester]  
Автор dessa (непознат)
Публикувано08.07.09 18:34



Опитах, ала като хапна малко се засищам . След 30 мин. вече съм полудяла (ама като наркоман - чак затрепервам) за нещо сладко, мазно, хлебно.
И не е от глад като че ли. Иначе като се натъпча ( макар че сегашното натъпчване става с далеч по-малко храна от някогашното) ми е тежко, гадно, идва ми до "преливника", ама за минути поглъщам много храна.

Не знам как да се справя.



Тема Re: help!нови [re: ognen_kon]  
Автор dessa (непознат)
Публикувано08.07.09 18:36



Ами задавам си го. Ама и без да си го задавам си знам - в повечето случай не е гладен стомаха, а мозъка.
Лошото е, че аз на стомаха мога да му се "опъна" и да не му дам храна, ама на мозъка - не успявам.
Както знаем - най-трудна е битката със себе си.:-(



Тема Re: help!нови [re: dessa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.07.09 10:04



Ами, ето ти истината - минавай в трета фаза.
Иначе ще качиш малко по малко всичките кила.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: съвсем отскоронови [re: dalidas]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.07.09 10:09



Еххххх, Вега тест.

Знаеш ли, има хиляда начина да отслабнеш. Избираш си дали с Дюкан, дали с Вега и си караш напред. Значи, ако си решила Дюкан - теглиш чертата на Вега теста, забравяш кайсиите и припомням, моркови се консумират ограничено.

Я кажи за това пилешко - в какъв вид го купуваш, как го приготвяш. Да няма там нещо издънка.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: съвсем отскоронови [re: Dorchester]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано09.07.09 10:16



Тоя вега тест е направен за хора, които имат излишни пари и недостиг на мозък.

Относно Дюкан - не смятам, че диетата му е сред най-балансираните, но определено върши работа.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: съвсем отскоронови [re: Dorchester]  
Автор corsichka (с рогата напред)
Публикувано09.07.09 16:48



Здравейте мили момичета,
Дорче, Хумореска - крайно време е да напишеш книга!!!
Немечето и Сани, която изчезна незнайно защо
И аз зачезнах, но имам толкова много работа, че не мога да се докопам до форума.
Добре дошли на новите и успешно задържане на ветеранките.
Раде, ти си нашата гордост! Голям инат се извъди да продължаваш да сваляш и през трета! Аз нали ви споделих, че моето организъмче страшно ми се съпротивлява и си върнах 5 кг. /точно според калкулатора на Дюки -70/. Година и четири месеца съм на режима, но сега го карам по лежерно, всъщност действително съм свалила 12 кг.
На протеини, зеленчуци и плодове съм. И трици разбира се.
Успех на всички и целувки!





Тема Re: съвсем отскоронови [re: corsichka]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано10.07.09 03:44



Появи се Корсичката дружка,
вече взех я аз на мушка


Де са Немечето,Сани ?!
И към тях имам закани !
Боже ,и Кукита взе да липсва!
А на нас със Дорчето ни писва!
ще ви спретна среща наяве-
някой скришничко да не.. яде??!
Само стройни да не сте мадами-
ще ви подредя със епиграми...
Ново попълнение се тук надява-
Хумореската кураж да дава!!!
Хей,помагайте и вие,ветеранки,
наште форумки да са засмянки!
Хай,че смяната ми свърши-
Музата и тя...привърши...


ваша Рада Хумореска
чакам ви още днеска...



Тема Re: съвсем отскоронови [re: Dorchester]  
Автор tzu113 (непознат )
Публикувано10.07.09 08:42



Здравейте, имам един проблем - излезна ми кокоши трън на крака, доктора каза че се е получил в резултат на слаба имунна система и ми препоръча да пия бирена мая за укрепване на организма.
Дали ми е разрешена по режима да я пия. Доколкото видях на опаковката съдържа въглехидрати 185 милигр. и мазнини 26 милигр. в една таблетка, а аз трябва да пия по три на ден. Дали ще ми наруши режима.



Тема Re: съвсем отскоронови [re: tzu113]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано10.07.09 09:09



По-добре пий по 6. 3 пъти по 2. Бирената мая е полезна, не пречи на диетата.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: съвсем отскоронови [re: Изyмeн]  
Автор tzu113 (непознат )
Публикувано10.07.09 09:18



Благодаря ти!





Тема Re: help!нови [re: dessa]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано10.07.09 10:48



Намери някаква работа на ръцете и мозъка! Например опитай да си пребоядисаш нещо - така ще си имаш занимание, а ръцете ще са ти мръсни през повечето време и няма да има как да ядеш непрекъснато.
За да не мислиш, че съм голословна - точно това правя в момента! В хладилника има варени яйца, пилещи пържолки и някакви филета и съм в ремонт. Просто няма шанс да ядеш нещо друго :-) Успех!



Тема Re: съвсем отскоронови [re: tzu113]  
Автор dalidas (непознат )
Публикувано10.07.09 15:03



Благодаря на всички. Прави сте, не може да се измислят и съчетават диети. Явно трябва да съм по-стриктна. Ще опитам отново. Пилешкото е филе, замразено. Първите 5 дена беше печено в тава, но осолено с готов микс за пиле, а вторите 5 дена печено на скара, почти безсолно само мариновано с лимонов сок. Аз не съм добра готвачка така, че не ме бива много. Мъжът ми ги пече, ако той е сгафил, но явно ще се заемам по-сериозно. Да видим. Аз съм с много стегната и набита фигура. Не ми личат прекалено килограмите, но това не значи, че не съм 90. Добрите резултати на дюканките са стимул за мен. Още веднъж благодаря.



Тема Re: съвсем отскоронови [re: dalidas]  
Автор kote67 (непознат )
Публикувано10.07.09 16:08



Да се отчета /действа ми стимулиращо/!
За ударните 4 дена: 1,5 - 2 кг

Изглежда ми добре. Знам, че е почти само вода, но...
Приятен уикенд! Много усмивки и само положителни емоции!



Тема Re: съвсем отскоронови [re: dalidas]  
Автор Kukita ()
Публикувано12.07.09 19:33



Здрасти на всички дюканци от мен! Вече съм в дълга лятна отпуска, дори за мъничко минах през Арапя (встрани от темата, залива както винаги е прекрасен, но в момента района е засипан от рояци скакалци). И като се върнах, веднага се зарових в новостите на клуба. Успех на dalidas, добре дошла и на tzu113.
И в тази връзка, ми се ще и аз да ви окуража. Dalidas, аз в ударния за 7 дни свалих точно 1 кг. Чувствах се ужасно, но сега съм щастлива, че не се огънах, а се заинатих. Впоследствие ми се поизясни, че май водата в ударния ми е била недостатъчно, защото впоследствие във втора фаза увеличих количеството (до 3,5-4 л. в протеиновите дни и поне 2,5-3 л. в смесените) и тогава килограмите тръгнаха надолу. Вярно, че бях дежурна по тоалетна (по 3-4 пъти на нощ съм ставала, за дните да не говорим), но мисля, че това реши проблемът при мен. А що се отнася до зеленчуците, мисля, че трябва да ядеш от всички разрешени, но без преяждане и естествено, без да забравяш за протеините в смесените дни. Предполагам, че при теб втората фаза ще продължи поне няколко месеца, и затова не мисля, че е разумно да се лишаваш от минералите и витамините в зарзавата и да се ограничаваш до зеле и моркови.
А бирената мая е чудесен източник на витамини, но лично при мен играеше ужасно върху апетита. Т.е. ставаше неудържим, и то най-вече към сладкото. Така, че внимателно докато я вземаш tzu113. Аз миналата година имах проблем с косопад по време на втора фаза (мисля, че също беше поради занижен имунитет), но го овладях с добавяне на смляно ленено семе към триците, като и досега продължавам да си го вземам.
Ами засега толкова от мен. Сега имам повечко свободно време, така, че скоро сигурно пак ще се явя.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано13.07.09 07:13



здр пак. Аз за 2 месеца свалих 27 кила и спрях, както викат хората около мене - вече ти е грозно. Да не говориме, че хич не съм я карал по дюкан. Просто спрях хляба, първата седмица бях само на месо и после месо и зеленчуци. Сега горе долу се придържам към това да ям повече месо и да не ям хляб. Иначе ям по един БОСС на ден и от време на време по кръчмите каквото ми се яде, независимо пържено ли е, печено ли е и т.н. Сега съм 87 кила, бях 85 най-малко, а започнах от 111. Не знам как ще я карам на там ама за сега е добре.



Тема Как спите?нови [re: Dorchester]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано16.07.09 11:09



През първите две седмици от диетата умирах за сън. Сега .... изобщо не ми се спи. Стоя будна до 2 през нощта и сутрин се събуждам в 7 .... Има ли подобен ефект при вас?
И между другото само да разкажа как вървят нещата при мен: За 5 седмици съм свалила 4,5 кг. Първата не знам колко бяха, защото така и не се премерих като почнах и броя, че със свалила само 1 кг. Но си направих някакъв смесен режим между втори и трети етап. Рядко, но си позволявам някоя от неразрешените храни, като просто гледам да не е от най-калоричните и да бъде в много малко количество. Например .... един малък сладолед, или порция сирене или порция плодове. А през останалото време си ям храните от първия етап в повечето случаи с гарнитура зеленчуци. И ефекта е по кило на седмица. Което мен ме устройва и се чувствам много добре. Интересното е, че винаги много съм обичала сладки и тестени храни, но сега не ми се дояждат ....
Та основния ми въпрос беше - има ли някаква промяна при вас с продължителността на съня?



Тема Re: Как спите?нови [re: Karinka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано16.07.09 13:04



Здрасти,
закачам се за последното мнение, няма да отговарям на никого.

МОЛЯ ТАЗИ ТЕМА ДА Е ТЕМА ЗА ДЮКАН. АКО ПРАВИТЕ НЯКАКЪВ ИЗМИСЛЕН РЕЖИМ, ОТВОРЕТЕ СИ ДРУГА ТЕМА.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Как спите?нови [re: Dorchester]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано16.07.09 13:50



Не виждам проблем, при положение, че основата е на неговата диета. Не би трябвало в днешно време мислещи хора да правят буквално всичко. Все пак всеки един от нас има различен режим на живот и различен метаболизъм.



Тема Re: Как спите?нови [re: Dorchester]  
Автор corsichka (с рогата напред)
Публикувано17.07.09 10:02



Здравейте сладурки,
настроението ми е супер, първо защото ми хареса това, което Дорчето сподели за най-новите тенденции по Дюки, а именно 1/1. От една седмица съм така и свалих 2 кг. от върнатите 5. Просто този режим е уникален. Второ - излизам отпуск и ще се включа пак август. Надявам се да рапортувам и за другите 3 кг аут.
Целувки на всички и по-специално на Дорчето, Хумореска, неМечето и Сани!





Тема Re: Как спите?нови [re: corsichka]  
Автор skalla (непознат)
Публикувано17.07.09 10:36



Сериозно ли?Чула съм,че при Дюкан,явяващия се на "поправителен"почти няма шанс да свали килограми.



Тема Re: Как спите?нови [re: skalla]  
Автор corsichka (с рогата напред)
Публикувано17.07.09 11:06



Изглежда не е съвсем така! Ето при мен действа


И всъщност не съм на поправителен, защото не съм спирала да се храня по този начин, просто включих плодове и ядки, а нещо по-така само в изключителни случаи-празници и то в малки количества.



Тема Re:ябълков пектиннови [re: corsichka]  
Автор lva_33 (непознат )
Публикувано18.07.09 19:37



Искам да попитам ябълковия пектин може ле да се съчетава с диетата на Дюкан?Благодаря Ви





Тема Re:ябълков пектиннови [re: lva_33]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (...)
Публикувано19.07.09 12:24



Да, стига да е 100 % пектин, без добавки. Аз го добавям в триците - 3 с.л. трици, 1 с.л. едро смляно ленено семе, 1 к.л. канела, 1 ванилия, 1 ч.л. пектин, подсладител на вкус и 2/3 кофичка кисело мляко 0,1 % /не ползвам само мляко "Култура", защото има добавени растителни мазнини. Всички други стават./. Това ми е закуската от началото на диетата до днес - вече 1г. 4 м. От време на време си правя кексчета от трици, но само за разнообразие. Тогава пектина и лененото семе ги размесвам с малко мляко и си ги хапвам отделно.



Тема Случва ли Ви се?нови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор kote67 (непознат )
Публикувано20.07.09 17:38



Вчера бях като ламята Спаска

. Нямах друга мисъл в главата освен : ХРАНААААА. За разлика от днес - не ми се яде. До сега съм изпила едно кисело мляко и то на сила, което не е добре, знам.
Да се отчета: за 2 седмици - минус 3-4 кг.
Спорна работна седмица!

Редактирано от kote67 на 20.07.09 17:39.



Тема Re: Как спите?нови [re: Dorchester]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано29.07.09 12:40



Доре, честити 2 години с Дюкан





Тема Re: Как спите?нови [re: Wildberry]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано29.07.09 12:52



Мерси, мерси



Ами какво, да взема да почерпя Салатка без ракийка, месо без мазнотийка



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Как спите?нови [re: Dorchester]  
Автор Noc (член)
Публикувано08.08.09 07:22



На Дюкан съм от миналия октомври, спрях през май след като свалих от 103 на 90 кг. От май насам съм в някакво странно положение, уж съм на 4-та фаза но все напълнявам - 92, 93... сега предните седем дни бях на почивка при един приятел и си правех сам палачинки с овесени трици, кисело мляко, яйце и мед, и само това ми беше храната. Връщам се вкъщи - 95.7 кг ??? Отдавам го на това, че през тези десет дни реших окончателно да се откажа от кафето, но чак пък дотам да ми повлияе...

Хелп!



Тема Re: Как спите?нови [re: Noc]  
Автор Xyмopecka (новак)
Публикувано14.08.09 04:24



Е,не мога да трая нашата темичка да е последна и това си е !
Сърдя ви се на всички,то се знае...Отдавна си мисля,че сте се вталили дотам,че нямате нужда вече от помощ...Или пък пак сте започнали"през просото", срам ви е и затова се...таите, а??!! То септември иде, край на отпуските и извиненията, ще спретнем пак една срещичка да видим "кой колко ял и как пак надебелял..."
Майтап бе,дружки ! Аз лично карам фаза 3,но според това,което хапвам си е нещо средно между фаза 2 и 3-това обичам, и не ми тежи...Задържам успешно постигнатите 62 кг, Кантарчо го"уважавам" всяка сутрин,рядко показва 63,ама нали знаете,че и това се случва след определени причини...Та това е от мен засега...

вАшА Рада Хумореска
дето стихчета тук плеска
чака безнадеждно да ви прочете
и не смее нережимно да ...ЯДЕ...





Тема Re: Как спите?нови [re: Xyмopecka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано14.08.09 09:13



Какво да ти кажа Раде, освен



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Как спите?нови [re: Dorchester]  
Автор tzu113 (непознат )
Публикувано18.08.09 09:45



Здравейте на всички,
явно повечето са в отпуск и на почивка и затова никой не пише.
Аз за съжаление приключих с почивката и реших да драсна няколко реда.
Първо ако може да се отбележи в табличката, че съм свалила още 3 кг и в момента съм 62. За моя радост ми остават само 2.
Докато бях на морето се опивах да спазвам режима. Нарушенията ми основно бяха на мазна основа

- таратор, пилешко с мазнинка др. такива. А и един натурален шоколад за 10 дни. Въпреки всичко за 10-те дни свалих един кг. Много се гордея със себе си че не се поддадох на изкушенията като палачинките и сладоледа.
Иска ми се да споделя и снимки, но незнам как става. Ще съм благодарна ако някой обясни.



Тема Re: Как спите?нови [re: tzu113]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано18.08.09 10:08



Ей сега ще те отбележа в табличката, поздравления.

А за снимките - използвай например www.snimka.bg (за тук ти трябва регистрация) или prikachi.com. Във втория сайт може без регистрация, може и със. Ако искаш да си запазиш снимките за повторно разглеждане, трябва да си с регистрация. Ако просто искаш да ги покажеш на някого веднъж (на нас например), може без да се регваш. Има и други сайтове, но тези са на български, всичко е обяснено и лесно ще се оправиш.
По-нататък използваш тук в отговора си тага URL и по средата му слагаш линка към снимката.

Ако искаш помощ, пиши на ЛС.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема 3 fazaнови [re: Dorchester]  
Автор blue eye (непознат )
Публикувано19.08.09 21:19



Аз достигнах желаното тегло и влязох в 3 фаза. Тези вечери много зле ми се отразяват. След вечеря теглото ми е + 2 кг. Не прияждам, съвсем нормална вечеря, но теглото е нагоре. Как си стабилизирате теглото след 2 фаза?
Не може все на 2 фаза да съм с цел да не напълнявам...



Тема Re: 3 fazaнови [re: blue eye]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано20.08.09 09:10



Ами ти пък какво търсиш върху кантара след вечеря?



Спокойно, прави си стриктна трета фаза, не прави гали "като за световно" и протеиновият четвъртък да ти е максимално изчистен - смятай си за стабилно теглото в петък сутрин, след ВЦ.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: 3 fazaнови [re: Dorchester]  
Автор kote67 (непознат )
Публикувано21.08.09 15:18



Реших, че вече всички сте отслабнали..... и само аз съм останала на фронта
Седма седмица съм на втора фаза. За сега резултата е -6-7 кг. Много съм доволна от постигнатото, за никъде не бързам. Остават ми още 1-2 кг. Бях "заспала" на 65 кг поне 10-15 дена, не знам защо /може би защото много дълго време съм била точно тези кг??!!/. Но направих 3 последователни протеинови дни и кантарчето мръдна, за моя радост, че по едно време се бях поотчаяла мааалко.
Откровенно да си призная започнах режима с лек скептицизъм, но сега съм доволна от резултата в огледалото. Вече влизам в "слабите" си дрехи, за да погаля самочувствието си

.
Чувствам се в отлична кондиция. Режимът не е тежък, спазва се лесно.
Не бързам, защото искам да си дам достатъчно време за превъзпитание на хранителните си навици. Не е трудно човек да отслабне, по-трудното и по-важното е да задържиш постигнатото, нали така?
За сега от мен това. Желая ви изпълнени с приятни емоции почивни дни!!!

Редактирано от kote67 на 21.08.09 15:18.



Тема Re: 3 fazaнови [re: kote67]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано21.08.09 17:57



Браво за резултата!

Наистина изчезнаха хората - кой ги знае колко са (не)сериозни?!?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: 3 fazaнови [re: Dorchester]  
Автор eлa пeй ми (шапкостегачка)
Публикувано31.08.09 07:54



Здравейте! След като ви четох, четох, четох от първата до последната тема, дойде време да ви се представя официално и да ви кажа, че се присъединявам към вас, зная че ще ме искате, вече ви познавам добре. Аз съм на 38 години и се смаях че след като цял живот пробвам диети, някои успешни, някои не толкова, тази съм я изтървала, а точно тя е моята. Пробвала съм всичко, ама всичко, и плодово-чаено гладуване и воден глад дори,не е проблем, свалям си и си качвам като пич. Предвид това, че в 8 клас бях 80 кила, цял живот съм на диета или обмислям да почна диета, или се измъчвам, че съм развалила диетата. стигала съм висини до 130 кила, слабите периоди са ми по 90. Специалист съм по замаскиране, мога да напиша книга как да излезеш що годе добре на снимки и каква прическа крие най добре бузите. Смятах че ще си умра дебела,защото всички клишета по книгите като намалени порции, физическа активност, салати и плодове, трябва да се изпълняват нонстоп във времето, а не 20 дни или нам колко си дни, а аз нито обичам да съм физически активна, нито имам време, а работя наблизо до вкъщи и пеша не ходя даже повече от 30 мин. Сега като ви четох се обнадеждих, защото аз всъщност не обичам плодове,мога да живея и без зеленчуци и мисля че ще се справя. Очаквам много зацикляне, моето тяло никога не знае какво точно ще му сервирам, дали ще е само вода за 10 дни, или здраво плющене за месец, метаболизмът ми е извън строя отдавна, но съм се въоръжила с търпение, този път няма да бързам. Много е хубаво, че ви открих, вие сте страхотни, такъв позитивизъм ме обзема като ви чета,че ще се радвам да отслабвам във вашата компания. Въпроси едва ли ще имам, защото купих книгата, изчетох всичко тук от кора до кора и съм подкована теоретично, но ще ми е приятно да ви съобщавам докъде съм стигнала. За протокола: ръст 168, начално тегло 110 кг , цел според калкулатора 83,старт на 26 август, в момента съм -4, днес ми е 6 ден П, смятам да са 7. Това е от мен, приятен ден на всички и много усмивки!





Тема Re: 3 fazaнови [re: eлa пeй ми]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано31.08.09 10:06



Здравей, добре дошла наистина!



Искаш ли тези данни да влязат в таблицата. И изобщо виждаш ли я при отваряне на линка от 1-ва стр.?

Успех.
Да пиеш много вода, ей!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: 3 fazaнови [re: Dorchester]  
Автор eлa пeй ми (шапкостегачка)
Публикувано31.08.09 11:03



Здравей, знаех си че ще ме посрещнеш!

Мятай ме в таблицата, виждам я, но трябваше да се регистрирам, та нали точно снимките ви бяха един мощен стимул, освен това че сте толкова.....страхотни!! На създателя на диетата отреждам 10% заслуги, другите 90% от мотивацията си дължа на всички вас, много се радвам, че ви открих и ви благодаря,че сте такива! А за водата,може и да ми е множко дори, пия по 4 литра някъде. Чао, очаквайте още преки включвания от мястото на събитието



Тема Re: 3 fazaнови [re: eлa пeй ми]  
Автор tzu113 (непознат )
Публикувано31.08.09 14:33



Пожелавам ти успех!
И понеже каза за снимките реших и аз да споделя малко от своите.
Албума го направих набързо и ще го допълня.
Ако може Дорче да го сложиш в табличката ще съм признателна.





Тема Re: 3 fazaнови [re: tzu113]  
Автор eлa пeй ми (шапкостегачка)
Публикувано31.08.09 15:31



Благодаря, страхотни снимки, изобщо всички снимки, които видях тук, говорят сами за себе си, радвам ви се много от сърце. Днес на обяд получих лек стрес, след като си излапках вакуумираното пилешко филе на скара се загледах в етикета(груба грешка, че беше след, няма да я повторя). Та какво видях-състав: пилешко филе, глюкозен сироп, декстроза и в добавка поне 10 Е-та

. Махам го завинаги!! Умувам и умувам и не мога да се начудя, какво прави тая декстроза и глюкоза в пилешкото?Надявам се след като има сирене без мляко, колбаси без месо, най-накрая да измислят и цигари без тютюн най-накрая.



Тема Re: 3 fazaнови [re: eлa пeй ми]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано02.09.09 10:12



Привет!
Извинявам се за закъснението... Малко съм болна, но вече се оправям!
Ей сега отивам да правя табличката и да добавя чудесния албум на Цу




ПП Да, за вакуумираните работи - винаги подхождаме с едно на ум. Консумират се ако няма какво друго. Но най-добре си е да си носи човек домашно приготвена храна.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 02.09.09 10:26.



Тема Re: 3 fazaнови [re: tzu113]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано02.09.09 10:23



Хайде, готово! Наистина страхотен албум. И преди си била симпатяга, а сега си просто казано красавица.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: 3 fazaнови [re: Dorchester]  
Автор tzu113 (непознат )
Публикувано02.09.09 12:08



Благодаря, засрамих се.
Без този форум и без вашата подкрепа нямаше да има такъв резултат.
Надявам се по този начин да покажа че режима действа.
Малко се притеснявам от трета фаза, но смятам че ще се справя.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор rosssemary (непознат )
Публикувано04.09.09 21:59



Здравейте,
Чета ви отдавна и чрез вас се мотивирах да започна Дюкан. Всъщност изкарах три дни на протеини с резултат - 1кг. Днес преминах на П/З; за закуска си направих палачинка с 3 л.овесени трици+ 1л. житни трици, 1 яйце - поръсена с шарена сол. Бих искала да включа извара в диетата, но не знам кой точно продукт е еквивалента на изварата - аз живея в ам.щати. Може ли някой да ми помогне с идея какво да търся, което е най-близко до нашенската извара?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: rosssemary]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.09.09 09:42



Привет, добре дошла при нас!

Ето какво намерих за живеещите в САЩ



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема ... не съм влизала май от февруари...нови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано05.09.09 15:36



но ви чета, милички! Добре дошли на новите попълнения, честити успехи - и не се отчайвайте, ако зациклите (застоите) за дълго време на едно място. Влизането във форма е постоянно усилие.
Много перипетии ми се случиха откакто писах за последно тук. Пак смених кантарите, и за това вече пиша "+/-" по отн. на кг-тата.
Добавих новите снимки в албума. Имам още мноооооооооого работа, особено от кръста надолу.



Между другото, блузата на предпоследната снимка е същата, с която бях и на първата.
В резюме:
Преди



Сега


Редактирано от fractalz на 05.09.09 15:44.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор rosssemary (непознат )
Публикувано05.09.09 16:40



Благодаря много за информацията!
Всъщност пробвала съм и трите изброени продукта, може би само рикота-та се доближава до вкуса на извара(но не по технология на добиване). Поне разбрах, че няма друго подобие на извара, което да съм пропуснала


Моите рамери са 164см/71кг. Бих искала да се оттърва от 5-6-7 кг, или дори 4-5, които вече 4 години ми пречат и не мога да сваля. Първия килограм беше много мотивиращ за мен, дори и да е включвал главно вода.
Моят проблем е пристрастяването ми към хляба. Палачинката от трици идеално ми засища нуждата от хляб, затова смятам че този режим е добър за мен.
Пожелавам успех на всички в този процес!
Още веднъж благодарности на модераторката за бързата информация и за прекрасната й работа в клуба :)
Аз ще "докладвам" резултати :)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: rosssemary]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано05.09.09 16:47



Американски опит нямам, но известно време имах проблеми с намирането на подходящи режимни продукти в Англия. И понеже имам "направи-си-сам" манталитет... Ако намериш кисело мляко, което става за заквасване, просто купуваш прясно мляко с ниска масленост и си произвеждаш киселото с нужния %. Подобно и с изварата (cottage cheese). Лесно, забавно, приятно, но и по-скъпо - не много, все пак.
Хич нямам вяра на техните лайт и пр. продукти - за всеки случай винаги чети дребния шрифт на опаковките. Е, то и за Бг важи.
Успех!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: fractalz]  
Автор rosssemary (непознат )
Публикувано05.09.09 17:47



Здравей!
Аз не харесвам вкуса на котидж чийз, а нискомасленото пък изобщо няма и вкус :)
Права си, че е най-добре да си го направиш сам, но пък аз направо не ставам за подобни дейности - опитах да квася кисело мляко, провалих се, после се опитах поне извара да добия като му сложа малко лимонож сок, е, изкарах 1-2 лъжички нещо като извара, но омазах всичко и ми отне много време.
Моят мъж има големи проблеми с теглото, той е около 260 паунда (незнам колко кг.точно е това).Опитвам се чрез моя старт и резултати с Дюкан да го мотивирам да започне тази диета. Той още е подозрителен(Дюкан не е популярен тук). Та исках да кажа, че гледам да е по-лесно за мен, ако ще го включвам и него скоро :)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: rosssemary]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано05.09.09 19:17



Мъжете на диета са си тема даже не за отделна тема, а за отделен клуб, мен ако питаш. Зависи колко е висок, как изглежда и пр., но... 117 и кусур кг са си

, с всички произтичащи последствия. И аз имам подобен проблем с приятеля ми. По принцип, мъжете са по-позитивно настроени към собствения си имидж, независимо от кг-тата, докато ние, като че ли, започваме диета/и, когато едва ли не мразим себе си: "защото не мога да се гледам такава". А и общественото мнение, особено в Бг, не прощава на дебеланките (пък били те и 174/48), докато към мъжете с наднормено тегло отношението е доста по-лежерно. Ама и това е друга тема.
В нашия случай проблемните кг-та внезапно се оказаха още по-проблемни, защото се оказаха голяма пречка след една (неочаквана) травма и последвалата рехабилитация; мога томове да напиша за начините, по които един мъж може да рационализира - сп. мен. - ирационалното си желание да не прави нищо по въпроса и да изглежда ОК не само в собствените си очи, но и в очите на околните. Съвети приемам всякакви, защото аз... нямам...
Изв. за лиричното отклонение.
По темата с изварата и пр.: киселото ти мляко не е станало, защото най-вероятно в закваската не е имало поне малко живи бактерии. Това с лимонената киселина е ОК, но е по-скоро индийски панир (), което хич не е лошо решение, позволява много варианти, с най-различни подправки, добавки и пр.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: fractalz]  
Автор rosssemary (непознат )
Публикувано06.09.09 03:26



Мисля, че просто природата на мъжете е различна; те са повече индивидуалисти, за тях са по-важни други качества като сила, мъжественост, професионална реализация, ум... отколкото няколко килограма повече...но мога да кажа, че има и много мъже, на които им пука как изглеждат и полагат сериозни грижи. В повечето случаи докато са млади.

Мотивацията е нещо лично, което единствено ти можеш да приемеш. На някои им трябва повече време, но желанието да промениш хранителните си навици например не е по-лесно от това да осъзнаеш вредата от пушенето и да спреш с цигарите. За всичко се изисква някакво усилие, действие което предполага и издънки, но ако си силно мотивиран ти не спираш, ами ставаш и продължаваш.
Моят мъж е дебел и не висок. Приел е, че е такава натурата му и че само с адски глад е свалял кила през различни периоди в живота си. Това е нагласа, която няма как да се промени лесно. 6 месеца от годината е дебел, после започва някоя безумна ниско маслена,ниско въглехидратна диета с интензивни физически упражнения на уреди и пътека, загубва 40-45 паунда за 2 месеца, горд е със себе си следвашите 3-4 месеца, след което отново "се уморява" от нискокалоричната храна, която освен това не е и вкусна и пак се започва цикълът с качването на кила...горе-долу сега сме посредата на втория период, до Коледа ще е качил още 10 паунда(4 и нещо кг.) и от януари ще започне диета.
За това аз реших да сваля моите излишни килограми с Дюкан пред него, да ме вижда какво хапвам и дай Боже да ги сваля...та това ако може да го мотивира и него. С говорене и убеждение не става, решенията си ги взимаме сами.



Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: fractalz]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.09.09 13:55



Привет, радвам се да те "видя" отново. +/- не знам, но очевидно имаш намаления и отразявам в таблицата 83.
Поздравелния



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано08.09.09 13:03



здравейте, дюнки и дюканци!
Аз не съм влизала отдавна, още от юни, реужима на Дюкан мина на заден план за сметка на други проблеми.
Целувки!





Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.09.09 16:42



Целувки и за теб, Лодчице! Ти, дето беше една от най-активните тук да даваш отговори и да помагаш, знаеш ли как те мислих къде се затри!?!
Недй да се губиш така, де!!!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: rosssemary]  
Автор rosssemary (непознат )
Публикувано09.09.09 04:01



-1,5 кг. за 8 дни. Бавно, но надолу





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: rosssemary]  
Автор eлa пeй ми ()
Публикувано09.09.09 09:18



Здрасти и от мен. След първите свалени 4 кг в ударния съм в застой, но това се очакваше. Все пак за 2 седмици са си 4 свалени и задържани кг. Спазвам всичко стриктно, трудно ми е да се удържам само с тричавите неща, но се старая. Настроила съм се за бавно сваляне, дори да са 2 на месец, за да няма разочарования, това е от мен засега, успех на всички!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: eлa пeй ми]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.09.09 09:34



Харесвате ми и ти и rossemary с много добра позитивна настройка. Само така!!!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: eлa пeй ми]  
Автор Cecenceto (питанка)
Публикувано09.09.09 12:49



Аз съм tzu113, но нещо не ми приема прякора

Поздравления и от мен.



Имам един въпрос към тези които са преминали вече в трета фаза или по нагоре.
Двете филийки хляб могат да се ядат всеки ден, така ли?
И зеленчуци и свинско всеки ден ли могат да се ядат?
Знам че в четвъртък е разрешено само протеини, така че той не влиза във "всеки ден"
Честно да си кажа малко ме плаши трета фаза. Още не съм влязла, но се подготвям психически :)). Досега всичко си беше ок. Знам какво може да се яде и какво - не.
За протокола вече съм 61 кг. Остава ми само килограмче .

Редактирано от Cecenceto на 09.09.09 12:52.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Cecenceto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.09.09 15:18



Охо, Цу, браво, браво, страхотем момент идва.

Напоследък Дюкан сам препоръчва постепенно въвеждане на храните в трета фаза, да знаеш. Но зеленчуците са всеки ден без проблем, хляба също. За свинското имам съмнения, ама ти едва ли се каниш да ядеш свинско наистина всеки ден.


Иначе има какво да те плаши в трета, че е доста сериозна работата там. Просто не спирай да следиш кантара и своевременно да отбелязваш кое от нововъведенията причинява покачвания в кантара и умната със съответните храни. Аз имам една лична препоръка, в нишестените не се нахвърляй на картофи и ориз, по-добре грах, царевица, паста (ама не българска ) Хайде, имаш още малко и после ще разправяш как върви.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор Xyмopecka (новак)
Публикувано12.09.09 21:39



Нали знаете,че ви чета и даже честичко пиша.Бях разззззззззззсърдена от НЕУчАСТИЕТО на всички,които тук получиха помощ,подкрепа,разбиране...получиха нужния стимул,намериха другари по съдба,постигнаха мечтаното...даже имахме скромна откъм бройки,но съдържателна откъм емоции...среща на...Дюкан ЖЕНИ
Като идва този сезон и датите...септември,октомври....
Момичета,много ми се спеше/вероятно,свалено и кръвно...налягане/ лекувах с айрян...със сол... НЕ СЕ ПРЕДАДОХ....Желанието от отражението в....огледалото...беше по-силно от...една..праскова...Пак ще цитирам ВЕчЕ НЕМЕчЕТО...и догодина ще има дини,кайсии,т.е. плодовце,но ако ги ядем сега и догодина ще сме си...ДЕБЕЛ-КИ...С една дума-послушах Дюкан,спазвах го, беше ме страх ,ама много страх от фаза 3
Да си дойдем на думата-Дорче,нашият модератор,спътник в трудността и изпиталият на гърба си ДИЕТКАТА -пак ме,т.е. ни...даваше кураж и помощ....
Е,ВЕчЕ СЪМ ...62...ТРАЙНООО! ОТ 2-3 МЕСЕЦА ДАЖЕ,ЖЕЛАНИТЕ ПРЕДИ 70,СТАНАХА....62....Успехи на сериозните,временните наразположения,са само....временни....Повярвайте,така е...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: rosssemary]  
Автор rosssemary (непознат )
Публикувано13.09.09 02:42



Още един килограм по-малко! Невероятно!
Макар вчера да се изложих с две малки баклавички, просто не издържах и за малко да се откажа от всичко...наложих си да си тръгна от партито и така устоях. Но и това не е работа, цяла нощ ги сънувах проклетите баклавички. От днес съм на П пак.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор kote67 (непознат )
Публикувано14.09.09 16:32



Привет на всички!
Първата седмица на септември бяхме на почивка в Родопите. Още първия ден си казах: аз в отпуск и Дюкан в отпуск! Ами така де! Веднъж в годината почивам за седмица.... То не бяха пататници, паниран смилянски боб, морудници и т.н., и т.н. Резултатът: + 2 кг.


Важното е, че не се измъчвах от чувство на вина, защото то /чувството/ убива бавно, но сигурно, убедена съм от личен опит.
И така в понеделник /07.09./ ЗДРАВЕЙ, ДЮКАН! Направих 3 последователни протеинови дни и за седмица пак съм - 7 -8 кг. Та с една дума, отложих за две седмици началото на трета фаза.
Като споменах трета фаза, да попитам: в нея свалят ли се кг или само се задържат? Една моя приятелка, която от година и половина е на този хранителен режим, каза, че е свалила в трета фаза още 2 кг.
Желая ви успешна работна седмица!



Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано23.09.09 16:17



Никакво затриване повече, ама имах нужда от малко промяна.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: rosssemary]  
Автор rosssemary (непознат )
Публикувано24.09.09 01:59



Като цяло резултата до сега е -4 кг. Не е кой знае колко, а и аз на няколко пъти се провалях и почвах наново. Продължавам обаче





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: rosssemary]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано24.09.09 09:18



Добър ти е резултата.

Обаче, ако не бяха баклавичките, дали нямаше да е повече? След началото килограмите падат вече по-бавно. Ако продължаваш да правиш "провали", няма да ти върви никак леко, да знаеш.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор rosssemary (непознат )
Публикувано27.09.09 02:33



Май е така, то и сега не ми е леко, винаги лесно съм се изкушавала.
Между другото, съпругът ми започна и той Дякан, 113 кг, за седмица свали на 109. При него върви ужасно леко, като на майтап. Топи се човека, а аз стоя отстрани и завиждам...не с лошо сърце де





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: rosssemary]  
Автор eлa пeй ми ()
Публикувано27.09.09 11:22



Здравейте! При мен нещата също стават бавно. Нямам залитания никакви, стриктна съм, но след първите 4 кг, съм свалила още едва 2, като вторият е плаващ. Но за месец са си 5-6 кг общо. Продължавам, успех на всички!

Дорче, махни ми 2 кг от таблицата





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: eлa пeй ми]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (...)
Публикувано27.09.09 13:23



Здравейте бивши, настоящи и бъдещи Дюканци!
Не съм писала от доста време, но това не значи, че не следя какво става в клуба! Следя си ви аз доста изкъсо и се намес(т)вам, когато е необходимо!


Та с риск да се повторя от преди време, ще се изкажа по темата за скоростта на отслабване.
Скъпа, eлa пeй ми, а и всички новодюканстващи, казвала съм го и пак ще го река - не е възможно, килограмите, които сме трупали с месеци /години/ да изчезнат само с добри пожелания за една седмица! Е, не става - пробвах, но не се получи! Както и да го мислим, както и да ни се иска си трябва време, инат и постоянство. НЕ прегрешавайте често, защото всяко прегрешение се наказава! Всички сме прегрешавали, но това неминуемо се отразява в показанията на кантара за повече от седмица след това!
eлa пeй ми, 5-6 кг. за 1 месец не са никак малко. Не се отказвай, опитай се да спазваш колкото се може по-стриктно режима, ПИЙ ПОВЕЧЕ ВОДА, намали солта до минимум и избягвай готовите и консервираните храни - или са много солени, или са пълни с какви ли не "Е"-та. Няма начин да няма резултат!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор eлa пeй ми ()
Публикувано27.09.09 16:54



Благодаря ти за подкрепата. Аз спазвам всичко наистина, пия 4 литра вода поне, на работа си нося от вкъщи храна, приготвена от мен лично, просто малко бавно става. дефакто първите 4 кг ги свалих за 5 дни ударен режим. А през останалото време за 27 дни съм свалила кг и половина. Надявам се да се отпушат нещата и поне по 1 кг на седмица да успея да свалям. Но дори и да не стане така, продължавам, защото за пръв път в моя огромен опит с какви ли не диети свалям без да съм гладна. Успех на всички!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: eлa пeй ми]  
Автор tzu113 (непознат )
Публикувано05.10.09 10:35



Здравейте на всички,
май всички свалят килограми по план, но защо никой не иска да споделя.
Аз от един месец съм все между 60 - 61 кг, явно това ми е минимума :), и все още се кумя кога да я почна тази трета фаза.
Обнових си малко снимките :) Не знам как е било при другите, но аз най-накрая осъзнах че съм отслабнала, а и имам чуството че още слабея, въпреки че кантара не мърда :)
Успех на всички и похвалете се де, даже и да е с едно килограмче :)





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: tzu113]  
Автор kote67 (непознат )
Публикувано07.10.09 16:18



Привет на всички!
TZU113, взе ми думите от устата! Мислех, че само при мен е така, но сега съм спокойна - не съм само аз!!! Моят "танц" е между 62 и 63 кг. Щеше ми се да сваля до 59,999 кг, ноооо нещо явно зациклих.
Сега се чудя какво да предприема: дали да продължавам, знаейки, че последните кг се свалят най-бавно, или да премина в трета фаза. Резултът в огледалото ми харесва. Е, разбира се, има още какво да се желае, но да не бъдем максималисти!
Ще се радвам, ако някой "ветеран" даде съвет!
Приятен и успешен ден!



Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано18.10.09 19:55



Привет на всички!Много ми е неудобно не съм писала от почти 5 месеца ,но така се стекоха нещата около мен ,а и без комп и нет няма как да стане нали?Сега по същество.Така да си кажа честно изложих се с диетата качих си обратно кг. и сега от 15.10 отново съм на Дюки,но този път съм решила да няма отказване и отклоняване каквото ще да става.Отказах и цигарите и сега ще спазвам стриктно режима само незнам дали ще ми действа .Първия ден нямах възможност да се претегля,но за 3 дни мисля ,че има разлика по дрешките съдя дано да действа и сега ,че така ме е яд на себе си дето се провалих първия път.Сега вече съм тук и ще пиша редовно може по малко,но редовно.Хайде успехи и до утре!Дано успея да махна и линийката.



Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: banbucha]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано19.10.09 21:15



Ехо къде се изпокрихте май не само аз съм се отцепила от колектива.Няма ли новини Дорче,Хумореска.Лодчеце,Немеченце и Кукита къде сте бе мили да не сте станали по малки от компа с тоя дюкан бе (шегичка) обаче давайте все така служите ни за пример.При мен днес е без гафове да но и утре е така .Хайде драснете 2-3 реда !



Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: banbucha]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (...)
Публикувано20.10.09 21:52



Хей ме на, тук съм!
Ама само чета и гледам да съм на течение на събитията, обаче нямам време, а и нямам за какво да пиша! При мен нищо ново - държа се на килограми, Дюканствм в трета, танцувам, плувам и чакам да дойде края на февруари! Това е при мен. Да пишат новичките, за да видим те как я карат, колко се смаляват и прочие

!
Целувки на всички от мен!



Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано20.10.09 22:02



Браво как се радвам ,че някой се появи ами какво да ти кажа освен,че се радвам за теб,давай все така февруари наближава още малко мила давай си кураж,а аз искам да те питам как е в трета,че стигнах до нея първия път и от страх ,че няма да се справя провалих всичко.Незнам защо ,но изпитвам голям страх от трета.Аз за 5 дни съм - 5 кг. много съм радостна опасявах се,че може да няма ефект , но засега си бачка дано е все така!Целувки и до утре ще чакам някой да се мерне тука най- накрая какво е това къде се изпокриха всички?



Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: banbucha]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (...)
Публикувано21.10.09 11:40



Какво да ти кажа за трета фаза? Тегаво е! А си изпуснал контрола, а всичко, което си постигнал през втората отива по дяволите

! Самоконтрол; подробен оглед с повишено внимание на всичко, кето слагаш в устата си; повече движение (някакъв спорт, бързо ходене или танци) два - три пъти седмично и голяма снимка от дебелия период залепена на вратата на хладилника! Поне при мен има страхотен ефект - освен дето стряска мен, стряска и домашните любимци и взеха да не се задържат много, много в кухнята, което си има и полжителна страна: от известно време пазарувам по-рядко!
Так че дерзай - няма начин да не стане! С риск да се повторя ще река - всичко, което ни е забранено като храна сега, ще го има и след края на диетата. Само, че тогава ще сме по-слаби и вече ще знаем как да устояваме на изкушенията!
Целувки за всички!



Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор eлa пeй ми ()
Публикувано21.10.09 19:21



Здравейте на всички! И аз не влизах много, много, но защото беше много самотно тук. Имах чувството че само аз съм останала дебела

. За протокола, на 26 ще станат 2 месеца откакто съм на режима, от последното ми докладване съм свалила още 2,5-3 кг или общо 9 от началото. Спазвам всичко стриктно и свалям, може и да е бавно, но е сигурно, аз бърза работа нямам . Правила съм бързи диети и това е най- лесното нещо, както казал Марк Твен за отказването на цигарите. Файда от бързо отслабване няма, поне за мен. Ще се радвам да имам компания в свалянето, здравей Банбуча . Лека вечер от мен!



Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: eлa пeй ми]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано21.10.09 20:38



Здравейте на всички !Ето,че тук настъпи малко раздвижване така е по-добре.Сега да благодаря на Немечету за чудесния съвет със снимката много оригинална идея поздравления и аз ще я пробвам само да стигна до трета фаза та както казваш с повече контрол ще стане.Здравей ,Ела пей ми браво за 2 месеца 9 кг е напълно нормално никак не е малко така не се получава стрес за организма нека да е по-бавно ,но да е сигурно.Аз първия път за 2 месеца свалих 14 кг.и разликата както се сещаш беше направо очевадна може би затова доста колежки се зарибиха по диетата.При мен проблема е точно в бързото сваляне може би за това не полагам достатъчно усилия за задържане на кг.много ми е кофти после като се погледна ,но сама съм си виновна за това.Ами това е за днес .Чао до утре!





Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: banbucha]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.10.09 08:45



Привет, милички.
Искам само да ви кажа, че хвърлям по едно оченце съвсем набързо. Напоследък имам време само да следя "отдалеч", понеже помагам на опрерирана ми мама.
Късмет на всички!!!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: Dorchester]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано22.10.09 19:15



Здравей,мила!Не се и съмнявам ,че ще ни оставиш без надзор знам ,че винаги хвърляш по едно око. Желая много здраве и бързо възстановяване на мама,а ти когато имаш възможност драсни 2-3 реда,че ми домъчня много.Да кажеш как е при теб режима.При мен днес нищо интересно т.е. всичко режимно .Е хайде до утре!





Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: banbucha]  
Автор Xyмopecka (новак)
Публикувано23.10.09 14:44



Ами аз писах,писах,търсех ви,пък като замлъкнахте въпреки хумористичните ми подкани и аз ви зарязах обидена и огорчена... На всичкото отгоре ви се хвалих,че желаните 70 от 90 станаха 65...После се заинатих и въпреки Третата фаза слязох до.........62!!!
Е,завиждайте,другарчета-държа фронта!!!Задължително 2 чисто протеинови на седмица-понеделник и четвъртък.Ако 2 дни Кантарчо покаже 63 оки,отново ден или два П!/ДО ДОСТИГАНЕ ТРАЙНО 62,чЕ ТОВА МНОГО МИ СЕ ХАРЕСВА/

Поздравчета мили
стига сте се крили!
Дорче,стягай нашите редици
с много нови хубавици!
Форумчето винаги си е упора-
няма тук да споря,
който има нужда от подкрепа-
да ни търси в Първа,Втора...Трета!!!

ваша Рада Хумореска
появи се днеска




Тема Re: ... не съм влизала май от февруари...нови [re: Xyмopecka]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано23.10.09 18:27



Браво,мила страшна си само така да удържаш фронта,права си да ни се сърдиш няма да се оправдаваме като ученички,а ще се опитаме да те смекчим като сваляме кг.точно като теб,като ни видиш резултатите като на манекенки друга песен ще запееш нали няма да си ни сърдита.Аз днес съм много учудена от моето кантарче за 1 ден показа - 1,3кг.а аз от 3 дни съм на ПЗ и си мисля,че това е шега на кантара утре ще разбера .Този резултат го очаквах примерно за 5 дни ПЗ.Ако върви така скоро и аз ще постигна целта си 57кг въпреки .че калкулатора на дюкан ми показва 67кг.дано и аз като теб го излъжа.

Редактирано от banbucha на 23.10.09 18:40.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор Po3a (непознат )
Публикувано24.10.09 11:30



Повечето от написаното не е вярно, всъщност отговаря за съвсем друг тип хора с друга кръвна структура. Бих препоръчала да се яде само кисело мляко, може и с хляб, но то обезателно да престои поне 24 часа в хладилника. Киселото мляко има свойството да лекува също много заболявания.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Po3a]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано24.10.09 14:36



Привет на всички!За моя радост кантарчето ми вчера не се е пошегувало с мен и днес сутринта ми показа толкова Ура.А при вас как е?
Роза какво означава това,,Повечето от написаното не е вярно, всъщност отговаря за съвсем друг тип хора с друга кръвна структура. Бих препоръчала да се яде само кисело мляко, може и с хляб, но то обезателно да престои поне 24 часа в хладилника. Киселото мляко има свойството да лекува също много заболявания."
Надявам се да си се объркала и да не говориш за режима Дюкан особено,ако не си го пробвала как действа.И откъде знаеш какъв тип хора сме и с каква структура да не говориш за някакви извънземни.И кой ти иска препоръките с този хляб и кисело мляко който изобщо не се отнасят до режима.Големите му лечебни свойства на киселото мляко особено на това дето го продават по магазините .Не искам да обиждам никого ,но страшно се издразвам на хора който говорят така за режима без да са го пробвали и ми се правят на големите доктори това полезно онова не е,айде бегай всеки сам си решава.



Тема Re: Честит Имен ден!нови [re: banbucha]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано26.10.09 12:31



Честит имен ден на всички именници днес!Пожелавам Ви да си носите името с много здраве и радост,много воля и успехи.Весело изкарване на събитието днес.

И се покажете малко де къде се изпокрихте всички.Да защитиме режима ,че се появяват някакви завистници и си дават необразованите съвети с кисели млека.При мен всичко е наред сега ще съм 5 дни на П и после ще видя резултата ,а да ви се оплача вече от 1 седмица не мога да спя започвам да се изнервям вече ,а при вас как е?Хайде доскоро и ще чакам хей



Тема Re: Честит Имен ден!нови [re: banbucha]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.10.09 13:00



Раде, Банбуча, напишете ми колко точно килограма да ви нанеса в табличката, че се обърках тотално.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Do Dorchesterнови [re: Dorchester]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано27.10.09 19:04



Привет мила!Как е мамчето надявам се добре.За мен пиши начални 79 кг.

и сегашни 74кг. започнах на 15.10.2009 г.сега съм на втори епат както се сещаш ами това е друго не се сещам ,ако има нещо питай вече съм тук редовно на линия .До скоро!



Тема Re: Do Dorchesterнови [re: banbucha]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано28.10.09 07:08



Мила поправими и годинките на 34

и ръста ми е 167 незнам защо съм го объркала чак сега видях.До скоро!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор asenova_61 (непознат )
Публикувано29.10.09 14:34



Здравейте .Ако ме помните-завърнах се.Изкарах едно хубаво лято в планината и се завръщам малко нарушителка

.Ама всички ми казват колко съм слабичка и взех ,че повярвах,пък сега ме е яд.Качила съм няколко килограма,макар ,че още съм под калкулатора.Ще ги боря полека засега не мисля да се връщам във втора.Ще опитам с 2 П дни седмично,ако не се получи пак ще му мисля.Яд ме е защото толкова време бях стриктна и сега когато е най-лесно се направих на глупачка.Ама знам как и ще се справя.Сега ви изпращам много целувки и се радвам,че пак съм с вас. Ще се отчитам редовно и като знам ,че сте тук ще успея. САНИ



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: asenova_61]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано29.10.09 18:10



Здравейте

.Сани мила не се обвинявай всички сме сгрешили вярно не трябваше да става ама....Ще се справим щом още си под калкулатора тогава всичко е ок.Може да е по-трудничко ,но щом всички сме заедно и си даваме кураж ще успеем аз съм сигурна в това.Ще се жалваме ще се хвалиме и така неусетно ще стопим кг. Ами това за сега утре пак!Чао!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: asenova_61]  
Автор korsichka (напред с рогата)
Публикувано30.10.09 11:30



Здравете сладурки!

След като и Сани се появи ме хвана срам, защото не съм писала месеци наред, въпреки че ви чета.
Специални поздрави на ветеранките и мои приятелки по съдба неМечето, Сани и неповторимата Рада. Дорчето получава целувки и подкрепата ми за грижите й за нейното майче.
Милички и аз като някои от вас съм много разочарована от себе си, че си върнах слава богу не всички, а само 5 кг. Ту ги намалявам, после пак възстановявам, но не съм се хванала сериозно за да ги ликвидирам всичките.
Чух, че има нова книга от Дюкан и ще я търся, защото ставало въпрос за гликемичния индекс, което мен ме касае заради диабета. До колкото разбрах за всяка храна ще има информация.
Милички, обещавам че ще се появявам по-често.
Успех на всички новички, напреднали и на ветеранките!

Това е истинският и здравословен режим на хранене, не се съмнявайте нито за миг в това!!!

Редактирано от korsichka на 30.10.09 15:58.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: korsichka]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано31.10.09 13:23



Привет на всички.Как сте надявам се добре.Днес кантарчето ми отчете -1кг.бавно ,но славно и сигурно си отиват кг. За 16 дни - 6 кг.много се радвам,защото си мислих ,че втория път няма да е така интензивно свалянето на кг., но слава богу режима си действа без проблем

.А при вас как върви ?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: banbucha]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано03.11.09 20:04



Ехо, къде сте се изгубихте всички ?Как върви при вас ?При мен за сега всичко е наред.Скоро ще пиша за резултати ,че сега съм в пз и умишлено не се тегля.До скоро.





Тема Нова съм!!!!нови [re: banbucha]  
Автор Kapadokia (непознат )
Публикувано03.11.09 21:22



Здравейте!!!! Ако е възможно и аз да се вклуча към вас- вече съм убедена, че тук ми е мястото

. Такаааааа... 32г.
28 юли-171см, 101кг.
28 октомври- 171 см, 89кг.
2 месеца бях без нито едно изкушение, но октомври малко поспрях с диетата- десетина рожденници около мен- аз, майка ми, детето, приятели- просто невъзможно да си на диета, но не съм се нахвърляла върху храната- просто поопитвах от всичко, но наистина по малко. Сега от 28.10 пак започвам с белтъчините. Така че ако ме вклучите в табличката ще съм благодарна!!! Необходим ми е вече и малко отборен хъс- трудночки е самичък и всеки да ти казва и така си си добре
решила съм лятото да го посрешна 70 кг. и имам нужда от вас и подкрепата ви!!!! Започнах на шега, зашото от 8 г, съм на какви ли не диети и бях скептично настроена и към тази, но се реших- това е за последно- все едно да си докажа сама на себе си, че за мен диети няма и трябва да се примиря най- сетне с килограмите. Сами може да си представите дали не съм пощуряла от радост- 12кг!!!!!! Повече от 4-5 откакто съм качила не съм отслабвала. Та така- ако ме приемете, с радост ще се включа в групичката ви,а и имам много въпроси!



Тема Re: Нова съм!!!!нови [re: Kapadokia]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано04.11.09 11:37



Привет от нас! В табличката си!

Пожелавам ти успех и повече упорство и 70 кг не ти мърдат даже до Великден

(това на майтап, не съм пророк)

Питай каквото ти душа сака!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: banbucha]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано04.11.09 11:38



Целувки!

Аз например съм си тук, обаче следя и не пиша, че все нямам време.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Нова съм!!!!нови [re: Kapadokia]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (...)
Публикувано04.11.09 11:41



Добре дошла Kapadokia!


Приета си в "стройните" ни Дюкански редици! Радвм се, че си тук! Това с радостта от по-малкото килограми всички сме го изпитали. Друго си е обаче да има с кого да го споделиш и този някой да е като теб! Всички сме прегрешавали чат-пат - прекален светец и Богу не е драг (както се казва), но гледай да не ти става навик. Задвай си въпросите - това е мястото. Винаги ще се намери някой да ти отговори.



Тема и аз съм нованови [re: Dorchester]  
Автор radoslava85 (непознат )
Публикувано04.11.09 15:45



здравейте на всички и аз искам да се вклюуча към вас казвам се Радослава на 24г. 147см. от 02.11.09 почнах диетата на 62кг. днес вече съм 1.5кг по малко целта ми е 48 кг. искам да ви питам някой имал ли е проблем с бъбреците защото мен направо ще ме скъсат, но може би при мен това е че аз не пия вода а сега се насилвам и пия минимум 1.5л на ден и може би почнаха да функционират.



Тема Re: Нова съм!!!!нови [re: Dorchester]  
Автор Kapadokia ()
Публикувано04.11.09 22:58



Мерси за гостоприемството!!!!
Щом предлагате, веднага ще ви атакувам с въпроси


Притеснява ме, чв най- удобното за работа ядене ми се явява кислеото мляко- о, 1% естествено. На ден имам поне 2 млека, но никога повече от 3. Не е много добре май- все си мисля, че прекалявам. вие по колко го хапвате? Все се чудя и за парафиновото олио- дали да се престраша. това е съшото, което го продават в аптеките, нали?
и най- голямата ми болка е шоколада. Пробвах се веднъж- забърках какао, мляко и подлсадител, но отиде направо в боклука. изобщо не ставапше за ядене. Ако имате някоя рецепта- поне от малко да прилича на шоколада, ще съм благодарна. засга това си ми май основните питанки.
И благодаря, че ме има в табличката. Иглежда ми много добре и доста ме ентусиазира. предполагам, че към коледа ще мога да се похваля с още 5-6 кг. надолу.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: radoslava85]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано05.11.09 19:10



Здравейте и добре дошли на новичките!Много се радвам,че отборът ни се увеличава

.Радост нали знаеш мила ,че бъбреците пречистват организма от токсините затова не ги натоварвай така ,ако пиеш поне 2 литра вода на ден няма да имаш никакъв проблем с тях това е моят съвет.Аз например пия по 3-3,5 литра на ден още от първия ден и съм си ок и до днес ,а има и нещо друго което съм забелязала,че когато пия повече вода по-бързичко свалям кг.,ако искаш и ти пробвай няма какво да губиш!.Хайде успехи на всички и да докладваме заедно за свалените кг.


Редактирано от banbucha на 05.11.09 19:16.



Тема Re: Нова съм!!!!нови [re: Kapadokia]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.11.09 08:19



Здрасти пак.

Има лимит на млечните до 1 кг. С три млека го надвишаваш. Носи си варено яйце, тричави бисквити, разни неща приготвени вкъщи и така.
Парафиново олио ползвай без страх, но само като подправка, т.е. не го загрявай. При топлинна обработка става токсично.
Забрави какаото, пробвай нещо с канела - за нея знам, че убива глаад за шоколад. Аз съм от тоя модел, дето не обича шоколад, затова не съм пробвала - но така казат. Сладкиш с трици и канела или мляко с канела.

Успех.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: и аз съм нованови [re: radoslava85]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.11.09 08:23



Здравей, мило момиче!

Добре дошла, успех и всичко най-добро ти желая. ОБАЧЕ!!!
Този проблем с бъбреците не ми харесва хич. Моля те, консултирай се с Джипито си или със специалист, и даже 2 л пробвай да пиеш! Без да включваш кафета и коли в това число!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: и аз съм нованови [re: Dorchester]  
Автор radoslava85 (непознат )
Публикувано06.11.09 14:40



здравейте на всички радвам се че така добре ме приехте. а проблема с бъбреците мина.но все пак ще отида при личната. искам да ви питам днес съм 5 ден и съм свалила 2 кила това добре ли е или не. и другото имам хапчета л-каринтин да пия ли и от тях какво ще кажете.? всеки ден си правя дутрин по 100 коремни преси и вечер бягам ама малко. и някои ако иска да ми пише някоя рецепта че от това пиле вече ми втръсна. мерси предварително





Тема Re: и аз съм нованови [re: radoslava85]  
Автор skalla (непознат)
Публикувано06.11.09 15:25



L-карнитина, ако не спортуваш сериозно /час,час и половина активни трениривки/няма смисъл да го пиеш въобще.



Тема Re: Нова съм!!!!нови [re: Dorchester]  
Автор Kapadokia ()
Публикувано06.11.09 15:34



Мерси, това за килограма млечни изделия не го знаех, но си вземам бележка. И определено в тези 2-2,5 л. си включвах и колата, и кафето. Да не забравя да си взема значи една тубичка вода днес като се прибирам. Мерси за консултацията и приятна събота и неделя

!



Тема Re: и аз съм нованови [re: radoslava85]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (...)
Публикувано07.11.09 10:57



За рецепти виж на: www.dukanskirecepti.wordpress.com. Там има мноооого и най-всякакви, а най-важното - изпробвани! Успех на всички новодошли!





Тема Re: и аз съм нованови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано07.11.09 14:13



Добре дошли на новичките и много късмет на всички!

Да дам отчет и аз: въртя се между 80 и 82, мерките са осезаемо паднали (не мога да си го обясня, дрехите, с които се снимах на 83 в момента се свличат при ходене, а кг-тата са почти същите, а де...). Не се оплаквам, здравето, визията и самочувствието са по-важни от някаква си цифра; кантарът от доста време насам ми е само за ориентация, за да не бъркам посоката, и, да ви кажа, така ми е доста по-спокойно на душата.

От днес отказвам и цигарите, но не и никотина засега - горд притежател на електронна цигара съм! Подарих си я за втората дюканска годишнина вчера! Ще докладвам за резултата, дано да няма качване на килограми, но и да има, пушенето е невъзможно - не мога да си намеря работа, навсякъде искат непушачи! Става дума за Англия, но, както гледам, и в България са взели да дискриминират пушачите. Изв. за отклонението от темата, ама не можах да се сдържа да не споделя.

Много усмиви през почивните дни ви пожелавам, момичета - с тях се отслабва и по-лесно, и по-бързо!





Тема !!!!!нови [re: Dorchester]  
Автор Kapadokia ()
Публикувано07.11.09 19:58



С днешна дата- вече съм 87 кг. А какви са тези тричави бисквити?



Тема Re: !!!!!нови [re: Kapadokia]  
Автор Xyмopecka (новак)
Публикувано07.11.09 22:26



Привет на всички и поздрави от сърце!

Дорче,навярно съм те пообъркала за табличката,защото желаните от мен 70 кг бяха когато започнах от 90,та си мечтаех за "скромните" 20 килца свалени! Ама то вече е ИСТОРИЯ...Страхувах се от фаза 3 най-много и с твоя помощ и на дружките Дюканки се престраших...След време обаче,точно във фаза 3 пак започнах да си свалям,защото през лятото си карах основно на риба,извара,кисело мляко и зеленчуци/не само зелени...Степът с кисело мляко и кола-лайт ми бяха десертите,плодове без понеделник и четвъртък-те си останаха за мен ПРОТЕИНОВИЯТ ЗАКОН!Даже на гала-вечерите не си представяйте някоя вакханалия на трапезата ми-според възможностите и желанията на съпругът понякога пак има я пиле,я риба...
Та няма кой знае какво за промяна,ама да уточня:вече съм на 50г,тежа 62 от стартово тегло 90!Виж,с напредването на възрастта може да съм намалила 1 см височинка,ама не смея да се премеря,че току-виж се окаже ВЕРНО...
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕщА,МОМИчЕТА[smeq
За известно време ще зачезна-влизам в болница,не съм на смъртно легло,малко превантивно се явява лечението,но се налага
Обичам си ви и в събота-неделя пак ще да съм с вас
никак няма да съм пас...
И там ще спазвам си режима
и сълзи никви нема и да има...

ваша Рада Хумореска





Тема Re: !!!!!нови [re: Xyмopecka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.11.09 15:02



Закачам се за последния, пък ще пиша няколко работи.

Раде, стискаме палци за тая болница, всичко да ти е наред!

Фракталз, написах ти 80 в табличката- Ок ли е? Дано откажеш цигарите съвсем, викам аз!

Радослава, радвам се, че бъбреците не те болят, но не ги пренебрегрвай, ослушвай се и наистин се прегледай!

Кападокиа, виж във wordpress, в линка, който даде Не-мечето!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: fractalz]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано09.11.09 20:17



Здравейте всички! При мен кантара не помръдва вече 5 ден ,но съм спокойна защото усещам промяна по дрешките.Та имам едно въпросче поразгледах форумите и искам да знам дали във втора фаза мога да си вземам триците всеки ден или да ги вземам когато вляза в трета фаза.Аз си вземам триците всеки божи ден даже още от първия ден на дюкан чувствам се добре ,но ме озадачи следния отговор:,,трици не се приемат нито в първа нито във втора фаза докато се свалят кг. ,а се приемат чак в трета когато започне задържането на свалените кг. "та затова реших да ви попитам.Ще се радвам ,ако ми отговорите.До скоро!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: banbucha]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.11.09 22:06



Да, виж, фактологията е объркана вече. Дюкан издаде 4 книги, част от нещата даже си противоречат. Заложи на изпитаната практика - триците от ден номер едно, та до края... на живота.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор tzu113 (непознат )
Публикувано10.11.09 10:07



Здравейте на всички. Поздравявам ви от все сърце за всеки свален килограм :))
Дорче можеш ли да ми преправиш графичките в таблицата.
Така станах 59 кг. и от 26.10.09г. съм в трета фаза. Доста ме беше страх от нея, но видях че няма от какво. Всеки ден ям филийки и ябълка, триците също не ги забравям. След първата гала три дни имах тежест в стомаха, но кантара не помръдна. А ядох китайско, просто защото ми е любимо. И ето от три седмици не съм качила нито грам.
Успех на всички :)))



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: tzu113]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано10.11.09 15:57



Искрено се радвам за теб! Готова си в табличката.

Хора, погледнете в албума на Tzu, истинска метаморфоза!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор banbucha (nova)
Публикувано10.11.09 18:46



Привет милички.Дорче благодаря за бързия отговор аз така и смятам да правя от първия ден до края,а и такива вкусни нещица стават с тия трички хлапетата само се облизват около мен ,че и колежките се заребиха по хлебчетата с трици,а на мен са ми любими и адски са ми удобни за работа.Поздрави на всички и се пазете,че с този свински грип шега не бива.До скоро.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор tzu113 (непознат )
Публикувано11.11.09 10:11



Благодаря :))
Е чак пък такава метаморфоза :))
Ако все пак помогнат някой да се реши да започне диетата ще съм много радостна.



Тема Re: !!!!!нови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано12.11.09 14:33



Благодаря, Дорче! Там съм си - на 80 до 82, май на моя кантар няма 7-ца!



Старт:
Днес:




Раде, стискам палци! Пиши!

На всички момичета успех и да пиете вода ей!



Тема Re: !!!!!нови [re: fractalz]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано13.11.09 09:55



Пу-пу да не ти е уроки

Как ти се радвам! Хайде да видиш 7-цата скоро, от сърце ти го пожелавам!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: !!!!!нови [re: Dorchester]  
Автор eлa пeй ми ()
Публикувано13.11.09 14:47



Здравейте, да се похваля и аз. След дълъг- дълъг застой, но без режимни нарушения, съм -3 кг и съм вече двуцифрена!!!! Общата статистика е за 2 месеца и половина- 12 кг. Май това са ми темповете, по 4 кг на месец, което е суууупер. Много съм щастлива, обичам ви! Без темите ви изобщо нямаше да се справя, щях да се деморализирам от застоите и да се откажа както винаги, а сега напротив, нахъсвам се, защото зная, че в крайна сметка процеса си върви, дори да не се показва на кантара в момента и застоя е нещо нормално. Успех на всички отслабващи!





Тема Re: !!!!!нови [re: eлa пeй ми]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано13.11.09 15:48



Поздравявам те, кой знае какъв кеф е да минеш такава психологическа бариера.
Стискам палци да запазиш добрите темпове!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема ресторант по Дюкан???нови [re: Dorchester]  
Автор Kapadokia ()
Публикувано14.11.09 22:05



Здравейте!!! Само искам да ви попитам дали сте ходили в ресторанта в мол централ плаза в Чайка- става дума за Варна. попаднаха ми някакви брошурки, че там менюто е по дюкан. някой да е ходил? и какви са впечатленията му?



Тема Re: ресторант по Дюкан???нови [re: Kapadokia]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.11.09 18:21



Хм, не съм ходила. И да знаеш, чакам новини - ако наистина има дюканско меню, ще нападаме!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: ресторант по Дюкан???нови [re: Dorchester]  
Автор Kapadokia ()
Публикувано15.11.09 19:04



ами видях брошурките, вчера минах с колата покрай мола и наистина имаше на входа някакъв ресторант. ако имат и овесено хлебче......
тази седмица ще го проверя





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор yOrdann (непознат )
Публикувано20.11.09 15:54



Ненормалници с ненормалниците Ви, искате да се самоубиете ли?

Ето ги и основните минуси:

* Според общоприетите норми за здравословно хранене белтъчините трябва да съставляват максимум 15% от калорийната стойност на храната. При Дюкан този процент достига до 90! Това е крайно нездравословно, защото повишава нивата на хомоцистеин в кръвта, което е рисково за развитието на атеросклероза и сърдечни заболявания.

* Нарушаването на съотношението на хранителни вещества (белтъци, въглехидрати и мазнини) води до разстройване на метаболизма, твърдят специалисти. Това води до стрес за организма, което може да има сериозни последствия. Белтъчините не трябва да са основен източник на енергия – това е противоестествено. Черният дроб и бъбреците се натоварват сериозно от наднормените количества токсични съединения, произхождащи от обмяната на белтъци.

* Данни от редица проучвания сочат, че белтъчната диета руши естественото Рh на организма и извлича калций от костите, което може да доведе до задълбочаване на остеопорозата при жени в менопауза.

* Един от най-сериозните проблеми може би са смущенията в храносмилането и запека, които съпътстват първите два режима на диетата. Газовете и киселините също могат да съпътстват диетата.

* Цената... е висока. Подбирането на постни меса, обезмаслени млека и изобщо високопротеинните продукти ще оскъпи вашия бюджет и ще се наложи да давате по 10-15лв за храна на ден. Липсата на хляб, картофи и ориз допълнително оскъпява нещата, като диетата се превръща финансово непосилна за всеки.

* Както при всяка диета се наблюдава известен йо-йо ефект. Правилото е следното има ли лишения – има и йо-йо ефект. Тук в сравнение с останалите е по-малък.

* Социално отчуждаване. Факт е, че храната сближава хората. Избягването на храненето с близките хора и споделянето на обща храна с тях неминуемо ще ви откъсне от тях. Освен това ще ви се наложи да избягвате социални събития, по време на които се сервира „неподходяща храна”, която ще ви изкуши да си хапнете нещо апетитно.

* Физическо и психическо изтощение – то е незибежно, особено в ударния режим. След него най-вероятно ще се посъвземете. Но не е изключено и проблемът да се задълбочи. Това ще ви доведе на ръба на депресията, която е сериозно здравословно състояние.

* Ако сте домакиня ще имате двойно повече работа да приготвяте храна за себе си и семейството. По възможност помолете половинката ви да помага.

В крайна сметка: Нашият екип смята, че диетата на Дюкан е с една идея по-добра от останалите, но е диета и крие рискове, които могат да се окажат подводни камъни за постигане на здравословно съществуване.

=============

Извадка от списание "здравбъди.ком"

А относно как ще почувствате дали имате проблеми с черния дроб от така прочутата дюканова диета, сигурно вие си казвате "мен това не ме засяга, защото не чувствам нищо лошо откъм черния дроб". Ами то това му е коварното на тоя дроб - докато не се скапе тотално, изобщо не разбираш, че имаш проблеми с него. По научному казано, симптоматиката на чернодробната дисфункция е изключително дискретна, поради което въпросната дисфункция често остава недиагностицирана докато не се стигне до крайна степен на чернодробна недостатъчност.

Хора.. я пак си помислите дали да продължите тази диета, на която е хубавото само и единсвено цифрите на кантара, а какви проблеми ще ви докара не е истина!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: yOrdann]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано20.11.09 17:10



Най-любезно НЕ ти благодаря за включването.

Би ли изтрил сам думите "ненормалници", с които обиждаш, или аз да хващам по-голямата метла?!?

След това направи сам сметка за процента протеини в едно примерно дюканско меню и след това преразгледай в светлината на новото число изводите си. Копирането на инфо от хора, които не са запознати добре с материята, не ти прави чест.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Въпросинови [re: Dorchester]  
Автор xoxox (непознат)
Публикувано27.11.09 16:16



Здравейте, новичка съм . в момента не знам колко тежа, но искам да сваля грубо около 5 килограма макс 6. после ад направя задържане от няколко месеца до половин година и после пак да сваля някъе 3-4. Според вас как да процедирам за подобен ефект (с Дюкан)? Причината да искам да постъпя по този начин е, че най перфектните ми килограми са 58, сега съм 66, а според Дюкан трябва да съм 62. Така, че искам първо да стана 62, да свикне тялото ми с тези килограми и да си ги задържа, да съм стабилна на тях. След това да атакувам до 57-58. Висока съм 174 .

За колко време мога да смъкна 5 кг? Ако съм много много стриктна.



Тема Re: Въпросинови [re: xoxox]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.11.09 23:53



Никой не може да ти отговори на този въпрос (освен някой професионален ясновидец, де)

Сега сериозно, за всеки индивид е различно.

Идеята ти да стабилизираш първо килограмите от калкулатора ми се струва интересна и може би е добра, не знам. Обаче искам да те предупредя, че след трета да влезеш във втора фаза е много трудно. От една страна психиката по-трудно се "навива" на период на лишения, от друга страна резултатите при повторно спазване на втора фаза идват по-бавно (в 90% от случаите).

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Въпросинови [re: Dorchester]  
Автор peti32 (непознат )
Публикувано30.11.09 14:06



От скоро и аз съм във вашите редиците . Още не смея да се похваля с резултати, но се възхищавам на всички вас.
Прочетох книгата и ми възникнаха въпроси. Ще помоля, ако е удобно да ми ги разясните.
1.Ако се превиши количеството на триците дали е пробмем?
2. Дали мога да консумирам обезмаслени сирена и кашкавали в 1 и 2 фаза? За изварата и млеката ми е ясно.
3.Вместо вода мога ли да пия 1-2литра сок от степче и какво е мах. количество на кока-кола лайт за ден?
4.Количеството на храната за един ден колко трябва да бъде?

Може би сте отговаряли на тези въпроси много пъти, но ще съм благодарна , ако получа отговор!


Р.С.:Все пак да се похваля- за 5 дни в 1 фаза съм -3 кг. и -4 см. в обиколката на корема/там е най-големият ми проблем/



Тема Re: Въпросинови [re: peti32]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано01.12.09 08:33



В отговор на:

1.Ако се превиши количеството на триците дали е пробмем?



Да, защото увличат и ред ценни за организма вещества. Т.е., можеш да си докараш някоя болест при прекаляване.
В отговор на:

2. Дали мога да консумирам обезмаслени сирена и кашкавали в 1 и 2 фаза?



Ако си в БГ, търси обезмасленото крема сирене Exquisa Fitline. Други сирена и кашкавали под 1% масленост мисля, че няма. Ако бъркам, поправете ме.
В отговор на:

3.Вместо вода мога ли да пия 1-2литра сок от степче



Най-добре за бъбреците е чистата вода, за предпочитане изворна (ако питаш мен). Изкуствените подсладители както в степчето, така и в колата, действат на инсулина подобно на захар и ти отварят глад за сладко вместо да го потушат. Това са последните ми наблюдения.
В отговор на:

4.Количеството на храната за един ден колко трябва да бъде?



Много.

Ха сега, добре дошла и честити ти първи резултати. Много добро начало. УСПЕХ!!!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Въпросинови [re: Dorchester]  
Автор peti32 (непознат )
Публикувано01.12.09 09:25



Добре заварила!
Благодаря за изчерпателният отговор.
Едно от сирената които имам е това за което казваш , че може , а другото е на "Маджаров"- 1,5%. Кашкавала е на "Култура" пише ,че е от обезмаслено мляко , но няма %.
Така че за сега "Маждаров " и "Култура" ги забравям.


Искам още малко време да мине , за да не се издъня ,и ще ти кажа данните си за таблицата.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор ДaниM (непознат)
Публикувано01.12.09 14:06



Момичета, имам въпрос към тези от вас, които отдавна са в четвърта фаза.
Как задържате резултатите - става ли при вас само с триците и един белтъчен ден?

При мен резултатите са плачевни. Започнах Дюкан преди повече от две години. За 9 месеца стриктно спазване на първа+втора фаза свалих 16 кг - бавно, но бях доволна. Имах нужда да сваля още 4-5 /според дюканския калкулатор 1/, но започнаха здравословни проблеми и реших, че ми стига толкова. За 180 /вместо 160/ дни в трета фаза си върнах 2 кг, добре, и това счетох за нормално. Но в четвърта фаза за 11 месеца дотук съм качила бавно и неусетно 18 кг. Тоест сега съм с 4 повече, отколкото преди режима. Стриктно спазвам и триците и белтъчния ден, тестено и сладко не ям изобщо, освен мнооого рядко някой плод, мазнините ограничавам, количествата храна също не са големи.

Кажете как е при вас, аз ли съм единственият карък или за да се запазят резултатите всъщност до живот трябва да се спазва някаква форма на трета фаза?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: ДaниM]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано01.12.09 14:27



Лично аз качвам килограми, когато няколко дни подред ям от всичко.
Но нещата, които ти описваш, звучат направо страшно. При такова ограничаване, особено без тестено и сладко, казваш... Нямам мнение, честно ти казвам. Пробвала ли си два протеинови един след друг, дават ли резултат?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Dorchester]  
Автор ДaниM (непознат)
Публикувано02.12.09 14:28



След като се качва при няколко дни нормално хранене, значи наистина четвъртата фаза е мит и задържането става само с доживотна диета. Кошмар.

Пробвала съм два протеинови един след друг, да. Даваха резултат в третата фаза. Но направих здравословни проблеми - холестеролът ми литна, започнаха хипогликемични кризи и не можех да си позволя доживотна трета фаза, а явно тя е решението. Сега пробвах няколко пъти пак по няколко протеинови дни един след друг - всеки следващ път резултатът е все по малък. Според лекарката ми толкова продължителен режим ми е разбъркал метаболизма. Все пак не съм първа младост - на 39 съм. Но за мен лично явно продължаването на дюкански опити не може да ми реши проблема, здравето е по важно.

Благодаря ти за мнението. Исках да разбера дали само аз съм прецаканата поради лош късмет или има и други, които не могат да се върнат към нормалното хранене, без това да им върне килограмите. Май не съм само аз, в което, разбира се, няма нищо хубаво.
Успех!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: ДaниM]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано02.12.09 18:53



Изводите ти са в правилна насока. Аз не знам точно как да го формулирам, но "нормалното" френско хранене не е като българското "нормално" хранене... И това обещание за четвърта фаза, което ни дава Дюкан, трябва да се базира на навика, че вече не ядеш всичко.

Наближава новата тема, в която аз ще променя увода. Освен описанието на диетата, ще има и някои предупреждения.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: ДaниM]  
Автор Xyмopecka (новак)
Публикувано03.12.09 16:24



Дорче,да те благослови Господ за търпението,което имаш...Ветеранките тук знаят за какво иде реч...Визирам разбира се по-по горни...въпросчета....и на НЕ ПРОчЕЛИ КНИЖКАТА...
Аз пък имах "щастието" в болницата да се запозная с дама/според мен/над 133 кила,правила ударна фаза "стриктно" за 7 дни и ....качила 5 ...кила...Е,немам думи!
Момичета , не всичко на всеки действа добре-сигурна съм! Преди Дюкан за 4 месеца изтезания-разделно хранене ,но само един -единствен вид храна през 4-5 часа успях да сваля 13 килца,но бях в депресия,чаках да минат необходимите минутки,за да хапна я хляб,я зеленчук...
Не,че не вярвам на някои хора...Но и тук правилото има изключения,дори големи...На един помага едно,на друг -друго! Трета фаза я карам с 2 дни задължително на протеини/ДОРИ В БОЛНИЦАТА МИ НОСЕХА ПОДХОДЯщА ХРАНА!!!/ А ако пък не ви понася Дюкан-няма лошо...Не зная французинът да е заявил,че това е ПАНАЦЕЯТА в диетуването...Опитвайте друго-все ще намерите подходящото за вас-ДАНО!!!

ваша Рада Хумореска-
ей ме пак и днеска !
Сани,Корсичка и НЕМЕчЕ
време му е вече-
да заформим срещичка наяве-
пак ще се изфукам ...даже
с фигурка като Снежанка-
изпълнителна...Дюканка !!!







Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Xyмopecka]  
Автор ДaниM (непознат)
Публикувано03.12.09 18:51



Знаеш ли, заяждането ти не е особено коректно. Вероятно Дорчестър е прекалено търпелива да твоя вкус, но съм и благодарна, че ми отговори.

Бъди сигурна, че за 27 месеца на този режим съм научила книгата наизуст.
И че съм спазвала повече от стриктно всичките 3 фази. Едва в четвъртата, когато видях, че обещаното запазване никакво го няма, започнах да ограничавам все нови и нови неща, но без резултат.

Бих се радвала да прочета твоите резултати - от колко време си в четвърта фаза? И какво е "подходяща храна" за четвърта фаза? Уточнявам, че допреди половин година живеех именно във Франция и за мен "нормална храна" значи точно френската кухня.


Дорче, благодаря ти пак за отговора. Няма да се намесвам повече в темата, явно в нея се допускат само радостни възгласи и всяко отклонение от това се тълкува като отклонение от верния курс на партията.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: ДaниM]  
Автор peti32 (непознат )
Публикувано04.12.09 12:36



Дани , не става дума за теб, а най-вероятно за мен. Аз СЪМ ЧЕЛА книгата и въпреки всичко имах въпроси. Мисля , клуба е точно с цел - някой да пита , друг да се похвали, трети да сподели и т.н....
Благодарна съм на Дорчето за бързият и изчерпатилен отговор. Продължавам с пълна сила 2 фаза.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: peti32]  
Автор Xyмopecka (новак)
Публикувано04.12.09 18:09



Поради липса на време не мога да ви отговоря мили ми,дами! До неделя!Предишният ми пост дава моите обяснения,ама емоцията ви пречи да четете между редовете! Дорче,търпение мила,мен ако ме поставят "ПРЕД РАЗСТРЕЛ" и ме питат-ЗА ИЛИ ПРОТИВ...ДюКАН....отговорът е ясен!

МЕТАБОЛИЗЪМ,БЕ !



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 27нови [re: Xyмopecka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.12.09 12:13



Никого няма да разстрелваме



Всички сте чудесни, не бива да допускаме "разкол в редиците"

Ето и новата тема

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.