Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 25.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 25  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.12.08 11:29




НЕКА НОВАТА 2009 БЪДЕ ИЗПЪЛНЕНА С РАДОСТ И ВЕСЕЛИЕ! НЕКА ПОЖЕЛАНИЯТА НИ СЕ СБЪДВАТ! НЕКА СМЕ ЗДРАВИ И ОБГРАДЕНИ С ОБИЧ И РАЗБИРАТЕЛСТВО! НЕКА СМЕ КРАСИВИ И ДОБРИ!






Табличката с нашите свалени килограми се намира






Книгата на Дюкан се казва в оригинал JE NE SAIS PAS MAIGRIR, което буквално значи НЕ ЗНАМ КАК ДА ОТСЛАБНА. Българският превод на изд. Колибри гласи КАК ДА ОТСЛАБНЕМ ЗАВИНАГИ.

Протал е диета, която не налага големи лишения, не предполага измерване на храните и пресмятане на калориите и дава пълна свобода на консумиране на някои разпространени хранителни продукти.
Протал не е просто диета, а разширен план за отслабване, който може да се приеме или отхвърли в своята цялост. Този план се дели на 4 последователни фази:



Протал І

Ударна фаза на чистите протеини, която позволява светкавично отслабване, на практика не по-бавно от онова, което се постига чрез гладуване или чрез приемане на протеини на прах, но без недостатъците на тези два метода.



Протал ІІ

Смесен период на протеини, редуващи се с протеини+зеленчуци, продължава до постигане на желаното тегло.



Протал ІІІ

Режим на запазване на постигнатото тегло, предназначен да предотврати явлението, при което след всяка бърза загуба на килограми, организмът проявява тенденция да ги възстановява с още по-голяма бързина /т.нар. йо-йо ефект/.

Период на голяма уязвимост, чиято продължителност е точно 10 дни за всеки свален килограм.



Протал ІV

Накрая и най-вече – период на окончателна стабилизация, почиваща на една съвсем проста защитна мярка, която не изисква големи усилия и е задължителна за запазване на постигнатото тегло – един ден от седмицата диета, която трябва да се спазва всеки четвъртък, до края на живота и която е достатъчно ефикасна, за да бъде приета.





УДАРЕН ЕТАП - Ч И С Т И П Р О Т Е И Н И : От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.



Постни меса

Това са : телешкото, говеждо и конско



Говеждото - всички части, които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът, филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите, които са прекалено тлъсти.

Телешко: позволени са шницелът и частите за печене: котлетите също могат да се консумират, след като се отстрани тлъстата им част.



Свинското и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни .



Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло, олио, сметана нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.

Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 % . Препоръчително е да е от шол, и да е смляна пред вас.



Дреболии/карантия/: От тази категория е разрешен черният дроб-телешки, говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици, които не са тлъсти. Колкото до говеждият език- консумирайте му само върха, който е най-постната част. Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини, които са изключително полезни през период на отслабване, но за съжаление е богат и на холестерол, поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания.



Риби: За тази категория храни няма никакви ограничения. Всички риби са позволени, все едно дали постни или тлъсти, пушени или сушени, може и консервирани в собствен сос, без олио.

Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!

Морски дарове: всички ракообразни и всички миди:

скариди,омари, раци, лангусти, лангустини, стриди, миди, рапани, охлюви.



Птиче месо:

Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн - патицата и гъската, но при изричното условие да се консумират без кожата.



Постни шунки: Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.

Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът, който е още по-тлъст.



Яйца: кокоши, пъдпъдъчи - те се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.



Обезмаслени млечни продукти - кисело мляко, извара и сирене. Тъй като в България няма достатъчно обезмаслено сирене, отдаваме предпочитанията си към обезмаслената извара и оставяме сиренето за трета фаза.



Минимум литър и половина вода дневно. Водата е много важна!

В количеството течности влиза и Кока-кола лайт или Пепси лайт, безалкохолни напитки с не повече от 0,8 калorии на чаша в зависимост от предпочитнията и нуждата от сладко, също така, чаят, кафето.







ВТОРИ ЕТАП - протеините от ударния +

ПОЗВОЛЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ:



Домати, краставици, репички, спанак, аспержи, праз, зелен фасул, зеле, гъби, керевиз, копър, всички видове салати, , тиквички, чушки.

Да се внимава с количеството въглехидрат в зеленчуците, като напр. в морковите и цвеклото, където той е повече.

Забранени са нишестените зеленчуци: картофи, ориз, царевица, грах, бакла, леща, нахут. Без да забравяме авокадото, което много хора смятат за зеленчук, а то е плод и то много мазен. Артишокът също трябва да се избягва.

Важно: През смесената фаза на диетата не трябва да се добавя никакво олио/зехтин/ в салатите. Зеленчуците не бива да превишават като количество протеините – те са добавка към тях.



ДОБАВКИТЕ



Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.

Захарта е забранена.

Оцетът, мащерката, копърът, лукът, магданозът и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.

Лимонът може да се използва изстискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.

Солта и горчицата са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с горчица без мазнини и захар и диетична сол.

Обикновеният кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.

Олиото и зехтина не са позволени.

Алкохолът е забранен.





РИТЪМ НА РЕДУВАНЕТО- Най-ефикасният и който най-добре съответства на психиката на дебелия човек е 5/5. Това означава- 5 дни на чисти протеини, 5 дни на протеини и зеленчуци.Този ритъм дава най-добри резултати.

Друго решение е ритъмът 1/1. Този ритъм е подходящ за хора с наснормено тегло не повече от 10 кг.То може да се приложи като почивка след ритъм 5/5.

- 2/7 е за хора с малко килограми за сваляне.

Вариант на 2/7 е 2/0, тоест 2 дни чисти протеини дневно и 5 дни нормално хранене,но без прекаляване.Този режим и този ритъм подхождат най-много на жени с целулит,които често са слаби в горната част на тялото и закръглени в ханша и бедрата.

Вариантът 4/3 е удобен за спазване, тъй като смесените дни се падат в края на седмицата и е препоръчителен на по-дълго режимстващи - за разнообразяване на схемата.





Трябва задължително да се приемат овесени трици. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има няколко варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко, най-вкусни са вложени в кекс или палачинка. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.



Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударната и Смесената фаза. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд, вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа, още по – добре.



ТРЕТИ ЕТАП /преходен режим/:

Продължителността на този преходен режим зависи от свалените килограми – 10 дни на свален килограм.

Ако сте свалили 20 кг, ще трябва да спазвате режима двайсет пъти по 10 дни, или 200 дни, или 6 месеца и 20 дни.

На тази база всеки лесно ще изчисли колко дни го отделят от окончателната стабилизация.

Имате право на следните храни:



- протеиновите храни от ударния период;

- зеленчуците от смесения период;

- 1 порция плодове дневно, с изключние на бананите, гроздето и черешите;

- 2 филии пълнозърнест хляб дневно;

- 40 кашкавал на ден;

- 2 порции нишестени нрани на седмица;

- агнешко бутче и печено свинско филе.


Всичко това увенчано с

- две гала вечери на седмица.

Но и задължително и неподлежащо на обсъждане с:

- 1 ден седмично ударен режим на чисти белтъчини.

Позволените плодове са : ябълки, ягоди, малини, пъпеш, диня /по един резен!/, грейпфрут, киви, праскова, круша, нектарина, манго.

Имате право на всички видове термично обработени сирена, като избягвате ферментиралите – камамбер, рокфор, козе.

Нишестените храни, които са предпочитани в низходяща градация – пълнозърнести макарони, кускус, качамак, булгур, цели житни зърна, леща, боб, грах, нахут, накрая ориз и картофи.

Новите меса са вече агнешкото, свинското и свинската шунка.

Два пъти седмично имате право на гала вечеря, когато ще можете да консумирате всякакви храни, особено тези, които най-много са ви липсвали през периода на отслабването.

Но трябва да спазвате две важни условия – никога да не си сипвате повторно от едно и също ястие и никога да не си приготвяте две последователни гала хранения. Следователно всичко може, но в единствено число – една салата, едно предястие, едно основно, един десерт, един аперитив, една чаша вино.





ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация.



Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.



Как действат белтъчините?

1. Чистотата на белтъчините намалява калорийния им принос.

2. Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.

3. Чистите белтъчини намаляват апетита.

4. Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма.

5. Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.





Съветите на д-р Дюкан



Никога не спазвайте диета, препоръчваща по-малко от 60 до 80 г чисти белтъчини. Освен ако не желаете да ограбите мускулите си, а кожата ви да увехне. Белтъчините позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата. Белтъчините се усвояват трудно. За усвояването на 100 калории трапезна захар организмът ви изразходва само 7 калории. Усвояването на 100 калории масло или олио ви отнема 12 калории. А за да усвоите 100 калории чисти белтъчини, ще изразходвате цели 30 калории. Изберете сами!

Пийте много вода. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Забравете какво са ви говорили бабите ви - пийте вода, докато се храните.

Водата засища. Яжте от разрешените храни, колкото искате и толкова често, колкото ви се ще, и никога не прескачайте ядене. Мислете за това, което ядете - усещанията, предизвикани от храната, се улавят от центъра на засищането в мозъка. Яжте бавно - когато се храните бързо, намалявате количеството усещания, които стигат до мозъка ви.

Яжте студени храни и пийте студени напитки винаги, когато е възможно. За да ги усвои, организмът трябва да ги затопли и следователно да изразходва калории. Обливайте се с хладка вода. Ако останете под душа две минути, организмът ви ще изгори 100 калории само за да затопли тялото ви, а това е калорийният еквивалент на 3 км ходене пеш.

Откажете се от асансьора. Стойте прави колкото можете повече. Ходете целево - прибирайте се вкъщи пеш, ходете на пазар или на гости със собствените си крака.

По-долу давам линк към Калкулатора на Дюкан. След като изпълните всички стъпки, ще получите в резултат оптималното си тегло. Това не е теглото, при което ще изглеждате перфектно! Това просто е теглото, което ще поддържате след втора фаза най-лесно.



След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1. Метрична система (оставете metrique)
2. Сегашно тегло
3. Желано тегло
4. Максимално достигано тегло
5. Минимално достигано тегло
6. Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7. Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8. Ръст (см)
9. Възраст
10. Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11. Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12. Пол

Ако сте жена, излиза въпрос номер 13:
13. Брой бременности: 0 - 7

След това натискате бутона Calculeur и се появява цифрата на вашето оптимално тегло.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.12.08 11:35



Ето я темата, в която ще посрещнем Новата година.


Пожелавам си - за мен и за вас - да е пълна само с добри новини!
Ще ми бъде приятно да се появят и момичетата от трета фаза, няма ли вече нови четвъртофазнички?

Banbu4a, вече си в табличката! Няма да се сърдя ако ми се обаждаш и на всеки 200 грама
С линийката ти ще трябва да се сборим някак. Засега пробвай този линк, който ти завършва с .jpg да го сложиш в подписа си, като на местата с img сложиш image.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано30.12.08 14:08



Специални благодарности миличка за пожеланията,табличката и помощта за линииката незнам защо нещо не става, но ще пробвам отново с твоя съвет и много много здраве ,щастие,късмет и обич на всички.Весело посрещане на новата година с любимите хора!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: banbu4a]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано30.12.08 14:18



да мила стана ,а аз толкова се мъчих и не ставаше и не ставаше ,а сега е супер мерси



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (вече не е мече)
Публикувано31.12.08 11:21



Весели празници на всички дюканстващи!
Нямаше ме за малко и и гледам - нова тема! Нямам нищо за хвалба, но и на горе не съм мръднала, с една дума - застой!!!
Пожелавам на всички - стари познайници и новодприсъединили се - повече танци и по-малко нережимности по празниците! Това е моята рецепта за устояване на изкушенията - когато ми се дояде нещо, което не трябва, пийвам количка-лайт или водичка и ставам да танцувам! След това нищо не ми се яде!!!

Иначе не става - хора сме все пак и нищо човешко не ни е чуждо /даже и лакомията/!!!
Много целувки от мен и весело посрещане на Новата 2009 година! Да мирна и богата! Бъдете усмихнати, щастливи и много, много красиви в собствените си очи и в очите на тези, които ви обичат!
До писане на 05.01.2009 г.!

Редактирано от mecopuh на 31.12.08 11:27.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: mecopuh]  
Автор Nikoli (az sym za Dukan)
Публикувано31.12.08 18:31



Весели празници моми4ета!Да сме здрави ,красиви и щастливи през Новата година!Много успехи ви желая!!



http://lines.myjane.ru/rules/129582/weight/58/line.png[/imadje]



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Nikoli]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано31.12.08 21:57



Е,не мога да не се отбия тук днес/все още/...и сега...
Благодаря на БОГ,че ме срещна с всички Дюканстващи...вас...Моята ИЗПОВЕД сега ще е неподредена,хаотична и много емоционална...Моите мисли са "невчесани"по думите на един любим поет...Да,КОЛЕДА,си е велик и любим празник за всеки българин,но...НОВА ГОДИНА??!!....Всяко човешко,всяко Българско сърце/по-точно,защото децата ни работят и на този ден...в "пустата чужбина...'/ е ...за мен лично ден на радост,въодушевление,НАДЕЖДИ,благодарност към СЪДБАТА...и...ОчАКВАНЕ...Повечето от вас са майки като мен-ще ме разберат без много думи...Другите са млади супруги,дъщери,сестри...А ИМА и...тъщи...пак като мен,които след целувката на милата дъщеря очакват и искренно поздравление от Зетчето...Сега имам желание да се добера до Истинската,Същинската част на моето послание -а то е,че след толкова години на "нехаресване...'дойде ...МОЯТ ...чАС...
НЯМАМ думички,с които да ви кажа,мили ДОРчЕ,КОРСИчКА,КУКИТА, КАТЕЛУНА,ЛОДчИЦЕ, ЕЛЕГАНТНО МЕчЕ,САНИ,НИКОЛИ,РОСЕЛЛА,.../КАК МИ Е ДОБРЕ НА СЪРчИЦЕТО...КАК МИ ПОМАГАХТЕ....КАК И занапред ще ми помагате,защото само като ви чета,вече се чувствам силна и много,много ...мотивирана...Да ви закриля ГОСПОД,щЕ СЕ МОЛЯ ЗА ВАС!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Paдa]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано01.01.09 13:59



Честита нова година на всички дюканки слаборанки.Желая ви много здраве,успехи в личен и професионален план ,щастие и усмивки на лицата,много обич и подкрепа от любимите ви хора,душевен покой и нека лошите неща винаги да ви подминават!!!



Тема Happy New Year!!!нови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ()
Публикувано01.01.09 14:52




Честита новата година и от мен!
Искам в днешния слънчев зимен ден да поздравя всички тук и от цялото си сърце да ви пожелая много, много здраве и вяра в собствените сили! Благодаря на всички в клуба за чувството за съпричастност, което ми давахте през изминалата година. Да бъда част от вас, да получавам подкрепа при нужда бе стимулът, който ме крепеше в критични моменти. А възможността да давам кураж на загубилите доверие в себе си бе усещане, което е несравнимо с нищо друго! Въпреки, че никога не съм ви виждала, всички тук се превърнахте в мои близки приятели, и аз месеци наред споделям вашите емоции като свои и изливам моите тук. Пожелавам ви да сте все така мили, откровени и отворени към околните, пожелавам и на себе си да продължа да се чувствам част от това общество, което ми помогна да постигна една от големите победи в живота си - над затлъстяването. И затова ви поздравявам с , е все пак гледайте да не се докарате до !
Успех в спазването на режима, много свалени килограми и нека всичките ви дни да са такива:



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор Cлънчeвoтo зaйчe (непокорна)
Публикувано02.01.09 02:26



Честита Нова Година
Пожелавам Ви много успехи, здрави и през тази 2009 да достигнете желаните от вас килограмчета.


Аз на нова година прегреших само с малко червено вино и 2 глътки шампанско. Много съм щастлива, защото въпреки всичко днес бях с 200 грама надолу... . Към крайната цел ми остават още 7 килограма, които знам че доста бавно ще стигна, но съм се заредила с цялото търпение на земята.
Вие как я карате?

Ъ-ъ-ъ ... не разбрах ...

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано02.01.09 09:34



Скъпи дюканки и дюканци, и аз на свой ред да ви честитя новата 2009 година! Нека ви донесе само радост и положителни емоции, много победи на духа и мир и любов за всички нас! Тези, които са прегрешили като мен - сега е момента да си признават и да влизат обратно в режима. Моето признание е килограм и половина нагоре- развалих четвъртата фаза, сега съм на протеини първи ден и така , докато вляза обратно в границите на дюканското си оптимално постижение. Целувам всички и още веднъж желая щастлива и богата година!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано02.01.09 16:16



Здравейте, упорити момичета и момчета! Следпразнично се включвам доста гузна, защото преминах към 2-3 гала вечери макар да съм във 2-ра фаза и си позволявах всичко макар и в ограничено количество. Направих го съзнателно, не оправдателно. Заради близките и заради доброто настроение по празниците. Все пак, удържам фронта и дори съм свалила 500 гр. Не взимайте пример от мен, защото аз съм на финалната права и 3 кг знам, че няма да ми се опрат. В никакъв случай няма да се дам!

Жеалая още веднъж на всички много щастлива 2009 година, бъдете здрави, слаби и много красиви!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Rossella]  
Автор anika56 (непознат)
Публикувано02.01.09 17:50



Годината, която се задава
с шепи радост да раздава.
Да бъде мирна, плодовита
и за Вас да е честита!

Бъдете живи и здрави, щастливи и добротворни.
Нека всичките Ви дела бъдат увенчани с успех и
носят удовлетворение и радост.



[image][/image

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: anika56]  
Автор lafeee (нова в клуба :))
Публикувано02.01.09 21:11



Честита нова година и от мен! При мен с много мъка нямаше брутални прегрешения освен две три глътки шампанско, но ми се струва и че прекалих малко с триците, колкото и да са режимни цял кекс да изядеш си е лакомийка

Поне не беше така официално събирането, че да се обяснявам защо няма нищо в моята чиния от баниците, тортите и баклавите:)
Имам един въпрос към вас - в много рецепти четох 1 ванилия, 2 ванилии... мислех си досега, че става въпрос за ванилова есенция (от тези в малките шишенца).. това ли имате предвид или ванилия на прах (която при мен се казва ванилова ЗАХАР? и е на прах в пакетчета като бакпулвера)?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: anika56]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано02.01.09 21:13



Искам да се похваля бях стриктна по празниците (хапнах си режимна марулена салатка ,пилешка пържолка и пуешка пъстърма за мезенце,моята си кока кола),алкохол никакъв и без това не го обичам дори бира не пия не допуснах никакви изкушения и за награда свалих 1 кг.,а при вас как беше?

Редактирано от banbu4a на 02.01.09 21:15.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: lafeee]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.01.09 15:01





ЦелуФФФки!
В темата прочетох все хубави работи, браво, сладури!!! Споделените чувства са взаимни, а и се радвам на всички, които са успели да бъдат разумни по празниците.
Лодчице, дано бързо се върнеш на желаните кг, с теб сме на един хал.
Вързвам се за Лафее, за да отговоря за ванилията - не е есенция, а са прахчета ванилия, които обаче не съдържат захар, само ванилин. Ако ползваш течна ванилия, да е с капки, а не цяло шишенце.

Кака ви Дорчестърова кара кънки на лед, това е първия ми спорт през последните години!
Е, засега два дни по един час, ама все е файда - факт е, че си надвих над мързела, което е просто велико!

ЦелуФФФки пак, до скоро!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано03.01.09 15:24



ЧЕСТИТА И ЩАСТЛИВА ДА Е НОВАТА ГОДИНА МИЛИ ДЮКАНКИ И ДЮКАНИНО!
Да сте живи и здрави, отслабнали и красиви!
На всички които са устояли на изкушенията-браво ,получавате една наша голяма дюканска целувка и букет цветя!/Дорче, дай тук един букет!/
А такива като мен-един ритник и един тиган по главата...защото аз тъкмо свалих и направих минус 30 кг./каква радост беше,какво щастие!!!!/и сега всичко обърках...но ще се поправя...ако ще още 6 месеца да стоя на 2-ра фаза...минавам на противните месища...


Но се радвам на всички вас, на вашите успехи и на вашата приятелска компания!
Благодаря че не сте ме е забравили!
Всеки ден като си правя кексчето спименавам Кукита че тя ме научи на тази вкусотия, и моята "водка"в морето за попътния вятър, и на Рада за ентусиазма и на Дорчето за куража...къде остана Мечо пух?Целувки на Корсичка и Платноходка-елате при нас!Не мога да ви изброя всичките ,но на всички искам да благодаря за приятелството!Успех и по-нататък!



[image][/image]

Редактирано от kateluna на 03.01.09 15:30.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: kateluna]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.01.09 17:33



В отговор на:

Дорче, дай тук един букет!




Готово! Ето го моят любим:


-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано03.01.09 18:58



Здравейте милички иЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА.
Страшно ми липсвахте по празниците,но нямам нет на вилата и днес щом се прибрах първо тук влезнах,за да ви поздравя и да ви пожелая много здраве и късмет,а успехите няма да закъснеят,защото сме упорити и вярваме в себе си. И как няма,щом успяхме дотук,нищо не може да ни се опре.
Аз не бях съвсем режимна по празниците,но все пак много внимавах и нямам особени поражения.Сега ще направя 2 протеинови дни,за всеки случай и продължавам с 3та по книжката.
Много ви благодаря,че сте тук и помагате,да сме красавиците на празниците.
Целувки от мен и специално за Рада,Корсичка и Елегантното мече с които се запознах лично и които ме заплениха с успехите си,с чар и невероятно хубаво настроение.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: caни]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.09 23:11



За новата работна седмица и даже година-успехи на всички работещи-професионални,емоционални и финансови!!!


На безработните като мен-пожелания за желана работа и добър работодател!!!
А ПЪК НА ДЮКАНСТВАЩИТЕ- от все сърце-желаното тегло....Знам за какво говоря...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Paдa]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.09 23:56



Мила ДОРчЕ,БЕЗ ТЕБ И БЕЗ ТОЗИ ФОРУМ,НЕ БИХ БИЛА ТОВА,КОЕТО СЪМ СЕГА-БЛАГОДАРЯ НА ТЕБ, НА ФОРУМА И МНОГОТО ПРИЯТЕЛКИ,С КОИТО СЕ ВИДЯХ -КОРСИчКА,САНИ, ,ЕЛЕГАНТНОТО МЕчЕ..ОТДЕЛНО ПЪК С ТЕЗИ,КОИТО СИ ПИшЕМ...
КОЛКО МИ Е МИЛО0 НА ДУшАТА,чЕ ВИ ИМА....КАК СЕ ХАРЕСВАМ С ПОЛИчКИ 3/4,КАК СИ НОСЯ ДЪНКИ,ЯКЕНЦА....ДАЙ БОЖЕ ВСЕКИМУ....ОООООООООООО,чУДЕСА!!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Paдa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.01.09 10:41





-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано05.01.09 17:02



Здравейте скъпи дюканчета,

Най-после успях и аз да се впиша.
ЧЕСТИТА на всички новата 2009 г. Желая ви страхотно много КЪСМЕТ, защото
много здрави и богати хора потънаха с Титаник поради липса на късмет.

Специални поздрави на Рада, Елегантното мече,Сани, Дори, Кателуна, Водка в морето и разбира се на всички останали, да не ми се сърдят тези, които съм пропуснала. Липсвахте ми много.
Аз имам прегрешения в размер на 2 кг. Не съм прекалявала, но с удоволствие си хапнах от всичко по малко и естествено сега съм протеинка, единия килограм вече си отиде.
Дерзайте мили момичета и момчета!!!

Бъдете щастливи, обичайте се и се харесвайте за да ви обичат и харесват другите, мислете положително, мечтайте, поискайте и ще получите!

--------------------------
в трета до 8 март





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: kopcичka]  
Автор martinav ()
Публикувано05.01.09 21:01



Здравейте момичета най накрая ми остана малко време да ви драсна и аз няколко реда . Искам да ви честитя Новта 2009 г и да ви пожелая най - вече здраве тъй като всичко останало се постига с желание, упоритост и късмет. Нека Новата година донесе нови минуси на тези който имат още какво да желаят от себе си и задържане на свалените килограми на тези които са влезнали в така мечтаната четвърта фаза. Като споменах 4-та фаза Дори моля поправи ме в таблицата от края на декември вече съм влезнала , остава само да се стегна и да поправя и аз плюса прибавен по празниците

. Успех на всички



Тема ЧНГ и от мен:))нови [re: kateluna]  
АвторПлaтнoxoдka (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 09:31



Бъдете много, много щастливи, мили момичета и момчета.

Аз съм във враждебна обстановка - тоест, нямам нет, нямам комп, много рядко успявам да се пъхна тук, само и само да ви чета.

Кате, никакви ритници и тигани по главата! И аз си похапнах добре по празниците, ама с кеф и без никакви угризения, признавам си. Все пак не сме в казарма, нали? И после пак нападнах изварата и яйцата и от трите кила отгоре почти два вече ги няма. Да, това ще ме забави, разбира се, но заради мамините пълнени чушки и разни други неща ще изтърпя няколко дена повече втора фаза:))). Да не говорим, че от половин година за пръв път нямах проблеми с ВЦ и се почувствах така прекрасно! Поне за малко.

Споменах проблема и се сетих да ви питам - помните ли какво имаше в рецептата на вече немечо:)) Пух? Бях си я копнала, но нали изгоря компът ми и я загубих. Помня трици, ленено семе и канела май, но имаше ли и нещо друго?
И, Кателунка, я ти да ме научиш пък мен на тая вкуснотия кексчето:)))). Но имай предвид, че нямам микровълнова печка и всичко на котлона или във фурната. Аз след ден-два може би пак ще успея да надникна за минути. А от края на месеца ще си имам вече и комп, и нет и ще ви вися на главите пак като преди.

Много ви гушвам и ми липсвате, да знаете.
Доскоро:).



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор lafeee (нова в клуба :))
Публикувано06.01.09 22:55



Дори, така де прахчета са, но виж как изглежда -


а другото е
та за това първото ми е въпроса, защото преведено е ванилова захар, на опаковката не пише какво съдържа, а в интернет пише захар и ванилова есенция, логично , но никъде не съм виждала само ванилин на прах? може ли някой да ми покаже на картинка какво ползвате? май ще продължа с шишенцата :)
бтв. вече съм 80 кг.. надявам се скоро да видя 7-мичка отпред



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: lafeee]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано07.01.09 10:24



Ето сега. Не намерих в нета снимка на тукашната ванилия, та скокнах до магазина, цъкнах и качих в нета






Само ванилия е - 0,2 г ; не съдържа захар.
Доколкото разбрах от една колежка, ароматизира колкото 5 капки от течната ванилия.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 10:33



Здравейте милички,

Дорче, моля те поправи в табличката на моя колега vucho 1963, който вече е 119 кг. Момчето добре се справя под "мъдрото" ми ръководство.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор lafeee (нова в клуба :))
Публикувано07.01.09 16:12



aaaa...

сега ми стана ясно, хиляди благодарности, стpахотна си!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: lafeee]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано07.01.09 22:54



Здравейте красиви Dir.Дюканки!
Браво на тези коита са се справили с натрупаните кг по празниците!Аз съм още на поправителен, но все пак искам на помоля на Дорчето за ми свали 30 кг.сланини в табличката.Малко ги наруших, но ще ги оправя,няма начин!
Платноходка-А за кексчето на Кукита аз може би го видоизмених, но става великолепно и страшно засищащо.Та така:Един белтък се разбива добре/може и цяло яйце,но аз се пазя заради холестирола/Към него се прибавят 3 с.л.овесени трици,после 3с.л.кисело мляко с 1/4 ч.л.сода бикарбонат и две големи лъжици извара.Разбърква се и се поставя в гювече върху домакинско хартия.Пече се в МВ на най-силната програма за 6.20 !!!Може да се опече и в обикновенна фурна ,но там не съм го правила и не зная колко минути да се пече,но при всички случаи трябва да е при загрята фурна.После го разрязвам на две и си го правя на два сандвича които си мажа с крема Екскуиза 0,2 и ги покривам с пуешко филенце.Ако искам да е сладко кексче слагам 1с.л.подсладител.Става разкошно пухкаво кексче!Да ви е сладко!





[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: kateluna]  
Авторлopи (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 23:22



пусно една снимка де...прияде ми се



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: лopи]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.01.09 09:50



Ето примерна снимка на сандвич за ПЗ дни





Имам си колежка Дюканка, и тя като мен в четвърта фаза. Почти ВСЕКИ ден си носи сандвич на работа - ей такъв като на снимката. Чудесна закуска!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 08.01.09 09:51.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано08.01.09 19:45



Сандвича ми изглежда много добре и сигурно ще е страхотен на вкус със сигурност ще го изпробвам като вляза в пз след 2 дни. но сега нещо съм притеснена вече 1 седмица кантара упорито не иска да помръдне, а дрешките ми стават широчки не съм хапвала нищо нережимно и не съм прекалявала с яденето незная защо е така започвам да се отчайвам не ми ли е много рано да задържам кг.,а имам да свалям още 16кг.ако някои може да ми обясни ще му бъда много благодарна ще чакам с нетърпение
лека вечер на всички и прегръдки!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: banbu4a]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.01.09 11:46



Спокойно, мила! Неведнъж е казвано, че режимът действа стъпаловидно. 7-10 дни без промяна не се нарича задържане, това е закономерно. Сега в тези дни, когато кантарът не помръдва, е времето, когато организмът ти се нагажда към новото тегло. Дай време на кожата да се прибере, на ставите да се понаместят към новия център на тежестта, такива ми ти работи. Възприемай дните на плато като необходимост.


Пък и без друго, щом си режимна, всеки момент ще помръднеш!.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: banbu4a]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано09.01.09 13:52



Banbu4a, същата работа и при мен. Аз си го обяснявам с това, че си позволих някои неща по празниците. Въпреки това, установявам, че дрехите ми стават по-широки, а дупето все по-малко

. Всичко това ме изнервя, защото ми остават някакви си 2 кг и половина, за да премина в 3-та фаза, а кантарът е замръзнал. Даже влязох днес във форума с цел да попитам дали има някой представа що така... но виждам, че Дорчето е отговорила и вече съм по-спокойна. Нямам намерение да се предавам. Кураж и на теб!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Rossella]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано09.01.09 15:48



Здравейте, милички! Всички ви чета и всички ви поздравявам и целувам.

Добре е от една страна, че празниците приключиха, малко да се посвестим. И съблазните са вече много по-малко, устоява се. От големия студ, който настъпи по българските земи апетитът се покачва неимоверно и трябва всички да внимаваме. Няма да се предаваме, не сме така лесни!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано09.01.09 19:10



Благодаря ти ,мила Дорче и на теб Росела аз като се позамислих стигнах до този извод,но реших да се допитам до вас,защото сте минали през всичко това и знаех,че ще ми дадете добър съвет и ще ме успокойте и снощи си казах само напред няма място за отчаяние продължавай така и ще има резултат и за моя радост сутринта кантара отчете -1кг.и така вече съм 72кг. и това ме насърчава още повече няма да се отчайвам толкова лесно ще им докажа аз на мойте колежки ,че дюкан наистина действа нека се пукат от яд тяхна си работа нека си мърморят,че ще умра от глад (иначе само ми душат тостерите и дай да си отчупя малко ама то мнго вкусно било,а после триците били гадни да да ама и те си купиха трици),а те стоят гладни цял ден ,защото били напълняли а аз си хапвам спокойно и после аз съм щяла да умра от глад нека си мислят,че ще отслабнат като не ядат ,а аз така им се смея на глупостите ние си знаем нали,а те като им е толкова акъла нека си ходят дебели и завистливи.Прегръдки и лека дюканска вечер утре пак ще надникна както впрочем правя всеки ден след като се върна от работа сядам на компа и ви чета така свикнах с вас,че през деня адски ми липсвате е хайде,че се поовлякох.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от banbu4a на 09.01.09 19:25.</EM></FONT></P>

Редактирано от banbu4a на 09.01.09 19:28.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано09.01.09 19:22



Привет ,Лодчице разбира се ,че няма да се предаваме ама то изкушения дал господ където и да се обърнеш и какво са те за нашата воля нищо и как така ще се дадем на студа няма такива работи ,а децата как се кефят ,че мама отслабва чак ми става едно такова е нали знаете и вие сте мами хаиде мила чао до утре!



Тема Аз май преборих празниците,нови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ()
Публикувано10.01.09 13:42



а вие? Чак днес успявам да отчета преминат протеинов ден, в който да не съм хапнала я краставичка, я зелце, я нещо друго. Не че има нещо лошо в зарзавата, ама нещо способността ми да спазвам поредица протеинови дни е доста засегната. А иначе важното е, че при мен зимната поредица от трапези нямаше някакъв отрицателен ефект - стоя си на залепени 64 кг. и много се замислям, дали това не е границата, до която мога да спадна. Ще ми се да стигна и надолу, до мечтаните 60, но близо месец няма движение и трета фаза ми се вижда все по-логично продължение на режима.
Затова се обръщам към опитните трето- и четвъртофазнички - кога всъщност спира отслабването и започва инатенето? Как преценихте за себе си целта? Знам, че калкулаторът на Дюкан е доста масов ориентир, но в него има величина, която аз не мога да преценя за себе си. Това е теглото, на което съм била най-дълго. Ами в последните 15 години аз трайно и последователно прилагам всевъзможни режими с йо-йо ефект и от това ходене малко надолу и много нагоре май нямам такова тегло. В такъв случай се връщам на тийнейджерските си граници, от преди да родя, което всъщност ми се вижда доста нереално. И тук, поне при мен идва дилемата - стигнах ли до края? Отслабнах ли достатъчно? Дали поставената цел не е нещо нереалистично (макар сланинките по ханша и корема ми да са си съвсем реални) и струва ли си да я гоня? Как беше при вас? Моля, споделете, все още не мога да реша да стартирам ли мечтаната трета фаза или да продължа с рутината на добре позната втора?



Тема Re: Аз май преборих празниците,нови [re: Kukita]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано10.01.09 14:39



Моето лично скромно мнение е да си гониш целта.


Имай предвид, че може да влезеш в трета 64 кг, а после до месец вече да си 65-66 (даже без да дебелееш, само от стомашното съдържание). СЛед гала кантарът хвърчи нагоре... и ще си много недоволна, вярвай ми, като си кажеш "можех да бъда 60 в момента". Мен лично ужасно много ме е яд, че не успях да стана 58, а вярвай ми, много е трудно да се върнеш след трета във втора.
Има отделни личности, които в трета свалят 2-3 кила още, но това са хора, които или гладуват, или просто не включват всички позволени храни.
Преди да се откажеш, опитай рибни дни, може да помогнат.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Аз май преборих празниците,нови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ()
Публикувано10.01.09 16:36



Хммм.... Май си права. Като си помисля, с какво усилие сега си наложих протеинови дни, представям си какво ще е в трета фаза. А наистина имах нужда точно от това - споделен опит на някой, който вече е преминал през този етап на режима, в който аз се намирам в момента.
Много ти благодаря, Дорче, ще последвам съвета ти. Продължавам с втора фаза - все пак знам, че в нея всяко задържане си има край, дори и да е повече от месец. А все пак през зимата няма толкова изкушения, колкото през пролетта и лятото. А до тогава все ще съм го победила тези последни 4 кг. Най-много да ознаменувам една година на режима с начало на трета фаза. Е, дори и по-нататък да е, ще го дочакам този момент!
Ха-ха, а и като гледам табличката май доста дюканстващи ме изпреварват в наближаването на този етап. Та къде съм се забързала - когато, тогава. Хем ще има повечко третофазници, които да помагат с понатрупан опит!



Тема Re: Аз май преборих празниците,нови [re: Kukita]  
Автор klio1O1 (непознат )
Публикувано10.01.09 21:37



Здравейте,
аз май започвам да се провалям!!!
Влезнах в трета фаза на Коледа,оставаха ми 3 килограма до заветната цел,а и последните два бяха нестабилни.
До днес вече съм + 4 килограма

,уж спазвам всичко ,ям от режимните неща и по една порция плод+малко сирене,нищо друго,а качвам ли качвам.
Сега мисля да се върна във втора докато не съм се освинила тотално.
Ясно е че някъде греша,но къде?
Дали е по разумно да сваля 3-4 кг. в повече,че да има къде да качвам!?
Няколко дни пих прясно мляко 1,5%,може ли от това да качвам така скоростно килограми или просто избрах неподходящ момент да вляза в трета?



Тема Re: Аз май преборих празниците,нови [re: klio1O1]  
Автор Kukita ()
Публикувано10.01.09 23:29



Не мисля, че проблемът е в прясното мляко. По-скоро втората вероятност - за начало на трета фаза по празниците, е причина за нестабилността на постигнатото. Предполагам, че няма начин да не си пробвала (ако ще и по хапчица да е) или баница с късмети, или баклавичка, или питка, фъстъче, винце, или нещо друго. А твоето тяло е било приучено от режима, че не получава такъв тип храни. И вероятно всяка нережимна хапка е била усвоявана на 100%.
Нали именно в това е смисълът на трета фаза - много бавно и внимателно да приучим организма си на масовите храни, за да не започва да трупа от всичко. Затова идеята да се върнеш във втора фаза ми звучи добре. Мисля, че трябва обаче психически да се подготвиш за сериозно и продължително задържане. А след това не мисля, че е разумно да се мъчиш да слизаш под целта си. Просто смята, че третата фаза трябва да се стартира много бавно и внимателно, с ежедневно следене на теглото, с цел бърза реакция при качване. Мисля, че задължително в началото и ще има вариации на килограмите, които обаче полека би трябвало да заглъхнат. Не че съм пробвала, и вероятно хич не е толкова лесно, както го описвам, но ми звучи логично. Абе, ще поживеем, ще видим...

. А на теб успех! Стиска палци бързо да пребориш проблема си!



Тема Re: Аз май преборих празниците,нови [re: Kukita]  
Автор klio1O1 (непознат )
Публикувано11.01.09 16:59



Знам,че постъпих глупаво като влязох в трета така неподготвена и по празниците.Но така вече ми бе омръзнало това месо.Исках да се почувствам като нормален човек.Е сега вече,не мисля така и много бързо се върнах във втора,но на ПЗ,незнам как ще остана само на П.Това бе една от причините да прибързам да вляза в трета.Сега се върнах 2 месеца назад.Аз и без това свалям бавно,мнооогоо бавно,и май до пролетта ще съм във втора.Но твърдо съм решила този път да вляза в трета когато наистина съм готова.
Kukita,и аз като теб не мога да определя кои са идеалните килограми за мен с помощта на калкулатора.Защото не съм спряла да качвам и свалям килограми от дена в който родих,до деня когато започнах диетата.Затова се спрях на 52 кг.Тези бях преди да родя,но пък приятели ми казват ,че това са килограмите ми като тинейджърка и сега си мисля дали пък тези килограми не ми малко,но за моя "висок "ръст от 1,60 би трябвало да са добре.
Като се върна назад,най дълго около 1,5 месеца бях 60 кг.,тези които достигнах без проблем веднага след като влязох в трета.Дали това не е моето тегло!?



Тема Re: Аз май преборих празниците,нови [re: klio1O1]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано11.01.09 18:51



Много трагично го описваш всичко, погледни на нещата по-спокойно и по-хладнокръвно. Мисля че с връщане във втора и малко усилие ще постигнеш желаните килограми. Като прост преглед на цифрите мисля, че 52 килограма са добро тегло за ръст 1,60 . Не са нито много малко, нито непостижими. Началото на трета фаза е доста стяскащо. Аз само дето не изядох света на първата си гала-вечеря и после все ми се ядеше и ми се ядеше

. Погледнато в дългосрочен план ми е по-лесно да спазя 1 или два протеинови дни, отколкото да се откажа от допълнително парченце от нещо, което прекрасно знам,че не трябва да консумирам, и за което даже не мога да кажа че ще го изям, защото съм гладна.
Кукита, продължавай до заветната цифра, струва ми се , че ако се предадеш или няма връщане към втора фаза, или ще е много трудно - поне за моята психика е така. Малко ти остава, не повтаряй моята грешка - аз се отказах пред лицето на последните два килограма. За което съжалявам и съм си поставила цел да ги убия след 27.02. - но дали ще се впрегна отново дори и пред себе си не съм сигурна.



Тема ех, тези празницинови [re: lodka_v_moreto]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (непознат)
Публикувано12.01.09 09:36



Здравейте сладури,
за много години на всички. Много здраве и късмет. Свършиха всички празници (най-накрая). Аз даже си позволих и малко повече почивка след голямата лудница последните два месеца, днес се завръщам с нови сили. И да ме нахокате че си позволих два дни нережимност

. Бях си при мама и си похапнах малко пита, задушени зеленчуци и картофки, но добре че се освестих навреме. Иначе Дори поправи ме на 64.900, тъй ме изненада тази сутрин г-н Кантар. Ех като гледам, че ми остават само едни 8 килца и ми става едно леко на душата. .Успешна седмица на всички, аз малко ще се разработя да видя какво съм изтървала предната седмица. Целувки.


Редактирано от дaни (eдин roлям инaт) на 12.01.09 09:37.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор pamela_d (непознат )
Публикувано12.01.09 11:42



Здравейте, търсех продукт за отслабване и наскоро попаднах на ето този

, не познавам дейтвието му, в сайта пише че е на билкова основа, ако имате допълнителна информация моля пишете.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: pamela_d]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано13.01.09 13:39



,ама много...От Бъдни вечер до 2-3 януари"успях"да кача 3-4кг...макар,че съм във фаза 3...
Оттогава до днес с повече забързани разходки и айрян/предимно/и извара съм минус 1,5кг-все пак е нещо...НО Е ЕДНА МЪКА В ДУшАТА МИ...
Все пак съм оптимист,има временце до пролетта!!!

ваша Рада



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Xyмopecka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано13.01.09 15:26



Мила Рада, недей се поддава на мъка в душата

Пробвай малко последователни ПЗ дни.
Сега добавих в табличката новия ти ник, честита регистрация!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано13.01.09 15:57



Дорче,мерси за успокоението и съвета.То при мен си се случи,защото имах Гала...дни...


Но ще се взема в ръце бързо,защото съм голямо инатче и искам ПАК ДА СЕ ХАРЕСВАМ!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Xyмopecka]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано13.01.09 18:37



Привет на всички!Разбира се хумореска най- важното е ти да се харесваш не се терзай толкова ще ги свалиш нали си знаеш през какво си минала няма да ти се опрат тия килограми я само търпение и спокойствие няма нужда да се чувстваш виновна не познавам някой който да издържи напълно на изкушенията, а при мен нищо ново тоест не съм се теглила тази седмица като мина на П ще ви докладвам иначе дрешките ми стават широки и това ме навежда на мисълта ,че има ефект чувствам се прекрасно и страшно се радвам,че открих този режим и всички вас (да се оплача вече ми е трудно да си опазвам храната на работа мойте мили колежки дето ми се присмиваха така бързичко се навъртат около мен като започна да обядвам,че трудничко си опазвам обяда я от това да си вземат я от онова и без малко да си остана гладна ама ги зарибих и те тайничко започнаха режима уж за малко ,а аз съм токова доволна от това) хайде до скоро!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: banbu4a]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано13.01.09 20:27



Браво, как си ги прелъгала тия твои колежки?! Моите ме гледат като извънземно и все още не могат да преживеят, че ям различни храни. А съм вече в четвърта фаза и общо взето , само в четвъртък правя впечатление, но винаги коментират.Мислех, че като мине някоя и друга седмица и ще се успокоят, но скоро ще стане година (27.02.), а те все се учудват.

Какво да ги правя, и аз им се чудя, защото все коментират коя дреха не им става и какви паласки са направили по празниците, ама не взимат мерки.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано13.01.09 20:59



Ами как да ти кажа мила ,бях в отпуска 1 месец (декември) и като се върнах на работа бях отслабнала с 7 кг.не са много ама си личи ,а те като ме видяха ,,ах колко си отслабнала" и започнаха да се оплакват как са се освинили с тия празници ,а аз съм била без мозък да почна диета по празниците и да стоя гладна и така им обясних за режима какво ям и че изобщо не стоя гладна,а напротив разказах им как си правя пица,кексчета,соленки такива неща и си носех храна за обяд доста ми се смяха като им казах,че ги приготвям стрици,а едната има голям проблем с ОО и така започна с триците,другата се зариби с пуешката шунка и т.н опитваха от моята режимна храна и до толкова им хареса,че сега доста трудно си опазвам обяда затова си приготвям повечко за работа да има за мен и за тях и сега като луднаха дай та дай рецепта и така постепенно без да се усетят сами започнаха да ядат моята храна която им харесва повече от другата по техни думи (едната доста ми се смя като чу какво ям и каза айде сега не може да ядеш колкото си искаш от тези храни и да отслабваш )ама като я гледам и тя друга песен ще запее скоро.Общо взето така стана мила е хайде до скоро ,а твойте колежки нека си те гледат като извънземно нали те не могат да си влизат в дрехите а ти си знаеш и щом се чувстваш добре от това по-хубаво няма!За завистта мила почивен ден няма!А за теб мойте големи адмирации за голямата ти воля и успехи!!!

Редактирано от banbu4a на 13.01.09 21:03.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (вече не е мече)
Публикувано14.01.09 15:16



Здравейте сладурки и сладурковци! Най после имам компютър и съм на линия!
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА на всички! Повече свалени килограмчета, повече усмивки пред огледалото и много, много любов!
Четох тук някъде, че на някой му завиждали - Боже, колко завист има на този свят, Боже!!! Нямате идея какво чудо се отприщи около мен тези дни - то не бяха приказки, че съм болна, то не бяха реплики от рода на: "По-хубава си беше като по-пълничка!" или "Добре ли си? Имаш много уморен и болнав вид! Прегледай се за анорексия! Имам добър лекар!" и все от този род! Само, че на мен спря да ми пука! Чувствам се добре, изглеждам добре, храня се добре - другото не се отнася за мен!!! Така че, горе главата и да не ви пука!
От утре - 15. 01. 2009 г. - 410 дни в трета фаза!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (вече не е мече)
Публикувано14.01.09 15:32



Е, това е! Започвам трета фаза!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh /вeчe нe e мeчe/ (много красива)
Публикувано14.01.09 15:37



Само името ми остана!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: mecopuh /вeчe нe e м]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано14.01.09 18:43



Браво само така мила, а сега много да внимаваш с изкушенията,че да не опапаме трудно достигнатия резултат в което съм сигурна,че няма да стане ,но все пак умната ,а на тези който ти говорят така изобщо не им обръщай внимание гледай ти да си добре

те нека си говорят и завиждат тяхна си работа,но само могат да си мечтаят да бъдат като теб поздравления и лека трета дюканска фаза



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: mecopuh /вeчe нe e м]  
Автор Kukita ()
Публикувано14.01.09 20:39




Честито, и дай боже всекиму (от дюкановци и дюканки, разбира се)! Бивше Мече Пух, желая ти успешно и безаварийно включване на всички нови храни от трета фаза и, разбира се, леко и безпроблемно преминаване към новия ти режин на хранене.
Включвай се по-честичко сега (на новичкия компютър ), за да споделяш как вървят нещата при теб. То е ясно, че някакви си там 410 дни ще ги прецапаш без да усетиш, точно както пребори 40!!! (и кусур) даже килограма. Аз обаче смятам да те гоня по петите и, и разбира се да ползвам опита ти . Та ще чакаме включванията ти!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: banbu4a]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано14.01.09 21:00




Браво на Елегантно мече и на Банбуча - образцови сте!!



Тема Re: ех, тези празницинови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор lafeee (нова в клуба :))
Публикувано15.01.09 10:06



Здравей, Дани!
понеже гледам, 4е имаме по4ти еднакви на4ални и крайни кг, погледнах в табли4ката и трябва да те поzдравя zа стахотния реzултат

Дано и аz след 4 месеца да те стигна

А друго исках да питам всин4ки моми4ета, особено теzи от по дьлго на режима. Вzпроса е пак zа прословутите подсладители. Имал ли е някой оплаквания и какви то4но?

Защото аз да ви кажа, наблюдавам се от няколко дни и едновремнно чета разни неща и мисля, че при мен аспартама е виновен за начина по които се чувствам, а именно постоянно главоболие през интервали от няколко часа, предимно през деня на работа и по-неприятното - замрежва ми се погледа (все едно като ставаш от сан) и ми се уморяват очите изключително бързо при работа с компютър и четене, а това досега никога не е било проблем.
И именно понеже един от позитивните ефекти, които виждам за мен от режима е , че се научаваш да си следиш организма, се питам от какво може да е това необичайно състояние и единственото което ми хрумва е аспартама. В интернет има мн инфо, както и за негативни ефекти и пише, че това е напълно възможно. Затова реших да направя експеримент, никакви подсладители от вчера или абсолутен минимум (а мевдудругото аз и преди не съм ползвала мн, мн рядко правя кремчета, торти и подобни), но истината е, че вчера се чувствах мн по добре.

Може причината да е настинка, някакъв синузит знам ли, защото тези минусови температури определено не ми понасят, ноже и да е от мн преумора, стрес, може и всичко заедно, но не изключвам и подсладителя.

В началото нямах проблеми, даже 2-та литра на ден ми бяха предимно от кола light, но сега ..

кажете при вас как е
имали ли сте или някои познат диабетик с подобни оплаквания? Вчера прочетох за стевията, и мисля да опитам, ако намеря да се продава. Ако не ще си я посадя :P



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Kukita]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано15.01.09 18:51



Здравейте,дюканки и дюкановци!Точно днес правя 1 месец откакто съм на режима

.Чувствам се прекрасно,храня се добре и свалям килце след килце!Щастлива съм,че не съм се изкушила от нищо до сега дано е така,а ако нещо се отчая зная,че ще ми давате страхотни съвети!!!



Тема За подсладителитенови [re: lafeee]  
Автор Kukita ()
Публикувано15.01.09 21:05



lafeee, аз съм от неизлечимите сладко- маниаци. Не мога да си наложа, да не хапна поне едно сладко нещо всеки ден (обикновено кисело мляко със степ за закуска сутрин заедно с тричав сандвич, а понякога и за десерт по обяд или вечер). Уви, не мога да овладея точно тази си пристрастеност и смятам като премина в трета фаза, чрез включване на плод да търся начин за намаляване на зависимостта ми от сладкото. Знам, че подсладителите хич не са препоръчителни, особено в големи количества, но в период, когато сме се лишили от голяма група храни, за мен те са небходимото зло, което ни помага да удържим психически на ограничениятаен на режима. А не смятам, че приемането им в даден ограничен период от време (ако ще да е дори година или две) е толкова фатален. Ако наистина оплакванията ти са причинени от аспартама (в което много се съмнявам, по-скоро мисля, че версията за студа е по-вероятна), може да опиташ да намалиш количеството кола лайт, а да задоволяваш нуждата от подслаждане с нещо друго.
Хубаво да се пробваш да откриеш стевия, след като се свикне с вкуса и, върши доста хубава работа. Аз обаче напоследък не успявам да намеря. По едно време имаше в онлайн магазините, но последния път ми отговориха, че вече е изчерпана. Ако намериш начин да се снабдиш, моля те, сподели от къде е. Спомням, си, че по едно време Мечопух беше открила някъде, ама къде беше.... Бивше МечеПух, припомни ни, моля те. Успяваш ли да се снабдиш от някъде?



Тема Re: За подсладителитенови [re: Kukita]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано16.01.09 08:46



Бивше Мече,поздравявам те и ти се радвам от сърце,че си постигнала желаното!Занапред да ти се отдава с лекота фаза 3!!!
Преди ден-два аз си посипах главата с пепел и си признах,че за 2 седмици качих 4 килца,но после минах на айрянчета,извара и тук там кисели краставички и сурови зелени чушки-е,днес с пробуждането и необходимия"ритуал"-съм минус 2!!!Имам надежда,че с упорство ще сваля и другите 2кг!Макар,че зимата е в своята власт правя интензивни разходки-3,4,5 часа навън-това ме успокоява донякъде,защото ми е ТЪЖНО на душата,че допуснах това да се случи...
Бивше Мече,кога ще се появят снимките от нашата среща?
ваша Рада



Тема днес е петъкнови [re: lafeee]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (непознат)
Публикувано16.01.09 09:16



lafeee, аз пък си мисля, че няма да ти трябват 4 месеца.

, тъй като аз съм се излагала на два пъти. Веднъж септември като бях в командировка за над 2 седмици извън страната и колкото и да си бях взела режимна храна не стигна и сега по Коледа като бях при мама го ударих 2 дни през просото. . А като ти гледам резултата за два месеца си е просто върха. Само по-старичките Дюканки, знаят за мойте 100 грама по време на ударната фаза, но понеже съм упорита като магаре се запънах и не спрях.
Относно подсладителите, аз като закъсам за сладко (а съм голям сладко манияк) веднага се мяткам на степче с мляко или кола лайт. Още повече закусвам всеки ден сладък дюкански кекс. Нямам проблеми засега. Даже, което е по-интересно с всек изминат ден имам все повече енергия. Аз по-скоро си мисля, че е от преумора или самата зима твоя проблем. Декември имах подобни моменти, но в офиса беше лудница спях по 4-5 часа и умората си каза своето. Така че дерзай. Аз съм с теб и както виждаш можеш да махнеш половин човек от теб. .
Момичета, да ви се похваля че от днес две мои познати под мой контрол влизат в нашия отбор. Казах им за нашия форум и да се спретнат да го гледат. А и мъж ми продължава. Само, че той отвреме навреме прегрешава и аз само му се карам. Е неможе да ми изяде хубавото Дюканско гюведже и да седне да пие червено вино. Та малко ме срам, че само там контрола ми убягва. . Хайде да се захващам да работя, че мен си ме чака. Много слънчев уикенд на всички.


Редактирано от дaни (eдин roлям инaт) на 16.01.09 09:16.



Тема Re: днес е петъкнови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор lafeee (нова в клуба :))
Публикувано17.01.09 23:24



Kukita, Дани, благодаря ви, момичета, за включването


Може би сте прави, говорих и с един приятел и той е на мнение, че се самонавивам. Не знам, реших за всеки случай да огранича подсладителите - в смисъл отвреме навреме степче желирано, кола лайт на заведения и когато ми се дояде сладко или да се разсъня, но без 5-6/те хапченца, които си слагах в литъра чай за работа, или без голяямата лъжица, че дали не са и две някой път, подсладител в тричавия кекс и без хапченца в кафето, след като винаги съм го пила само с мляко, т.е без това "допълнителното" и мисля, че ще се реши проблема. Тези дни съм супер например, но и на работа потръгнаха нещата, явно наистина всичко е комплексно.

Исках да ви споделя - днес за първи път ходих по магазините за дрехи, досега карах някак си, нали имам и "от преди" дрехи, но сега си казах, че е време вече да си взема нещо, пък и навсякъде сезонни разпродажби...Момичета, няма такава радост, посягам по навик към L,XL според зависи нали, а то всичко виси ли, виси :) и се оказа че влизам в S и М вече, според модела, но все пак :) Купих си връхно пролетно-сенно якенце 38-ми номер!!! А предните ми бяха 44, че дали не и повече, Панталони също от 44 номер сега съм на 40, но си взех и едни намалени 38-ми ей така за стимул Не мога да се нарадвам просто, знам че 80-те ми кг са мн далеч от целта ми, но визуално при мен има по-голям ефект определено, и за пръв път с кеф обикалях магазините и се зарадвах, че мога дори да избирам, а не като преди вземаш това, което ти става :( Това е, похвалих се Желая ви много хубав уикенд и постоянство, резултатите ще дойдат, но не забравяйте да се радвате и на малките успехи по пътя, нова блузка, ботушки, който сякаш сами се закопчават нагоре, ново червилце или лак, действа невоятно вие знаете, а по време на режим още повече мотивира и вдига самочувствието! Чао, сладурани



Тема Re: днес е петъкнови [re: lafeee]  
Автор Noc (минаващ)
Публикувано18.01.09 11:06



Здравейте, честита новата 2009-та и от мен.

Засега съм на Дюкан от 17 октомври миналата година насам и съм свалил от 105 на 93 много съм доволен. Ръста ми е 186 сантима така че се надявам да успея да стигна до 86 кила. може би до 85 - считам че това ще е добро тегло, преди да мина на третия етап. Та въпроса ми е: какво мога да хапвам сладко когато ми се прияде ? Засега ям само ония вафлички Corny но така излиза бая скъпо, и си подслаждам кафето или чая със захарин итова ми е сладкото.
Как мога да си задоволявам глада за сладко без това да пречи на диетата ?



Тема Re: днес е петъкнови [re: Noc]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано18.01.09 11:12



погледни на "дюкански рецепти" в гугъла - има изобилие от рецепти с които сам/а ще се справиш и са лесни за приготвяне. аз дължа половината си успехи на дюканския крем-карамел и сладките палачинки. другите неща като че ли изискват повече усилия, не винаги вкуса се получава същия, но трябва да се опитва. има рецепти и за торти - тирамису и с бишкоти, също не са лоши.



Тема Re: днес е петъкнови [re: lafeee]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано18.01.09 11:13



Браво, стахотен резултат!!!


Това е най-хубавата част, която увенчава всички усилия. Е, и погледите на околните също не са за пренебрегване,нали?
Целувам всички и желая приятна неделя.



Тема Re: днес е петъкнови [re: lafeee]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано18.01.09 11:15



Ох,lafeee,всички сме еднакви!


Не само,че не купуваме само онова,което ни става в магазините,ами започваме да се заглеждаме по немислими отпреди моделчета....ще видиш колко е приятно по-натам като старите дрешки висят по теб като на закачалка,полите с ластик падат от теб,походката ти се променя,а личицето в огледалото ГРЕЕПрекрасно е когато се харесваш!
Аз да си се изповядам-от качените по празниците 4 кг,до днес свалих 2,5 с мн ограничения,предимно айрян и разходки,разходки/забързани/...то минах на П и ПЗ направо да си кажа...че ме е срам...
ваша Рада



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано18.01.09 13:36



Здравейте, момичета и момче! За много години и свалени кг-та! Добре дошли на новичките, успех - всичко се постига, при това с кеф, но трябва и мъничко усилие от ваша страна; на ветеранките - честити постижения, много да им се радвате!
Може отдавна да не съм писала, но духом съм с вас - не пиша, когато нямам достъп до нет.
Да ви се оплача първо - въпреки стоицизма, с който се справих с коледните и новогодишните изкушения, качих 10 кг, от 86 (с които се качих на самолета) на 96 (с които пристигнах у дома!)! Само за 1 ден, докато се прибера в Бг! От тия 10 вероятно смъкнах 1 още на следващата сутрин, защото поне 100 пъти се качвах и слизах от кантара, но не би... След няколко дена безплодни опити и неоправдани надежди единият от нас, аз или кантара де, да се вразуми, отидох и си купих нов кантар, защото реших, че тоя или е откачил, или е вампирясал, но новият показа 95! Гравитацията ли е проблем? Аз си мислех, че и в Австралия гравитацията е същата, но май не е.

В момента ЛОШИЯТ кантар ме показва 90.5, затова реших засега да си запазя линийката за вдъхновение, а като тръгна обратно и се включа оттам, да не се чудите, ако за един ден сваля 8-10 килца наведнъж.
Абсолютно режимна съм, даже би трябвало да съм благодарна на тоя инцидент, защото ме амбицира - а след повече от една година дюканстване трудно се намира свеж стимул.
Между другото, след като се прибрах, свалянето тръгна стремглаво надолу. Не знам дали е от стреса, смяната на климата или стриктния рибно-белтъчен режим (експериментирам; после по-подробно ще го опиша), но пък и не се движа в момента толкова интензивно, но мистериозните кг-та слязоха от 96 на 90.5 за по-малко от 10 дена. Дори 2 да са били вода, макар че когато пътувам не мога нито да ям, нито да пия повече от 500 мл, понеже иначе се чувствам много зле, особено при кацане, пак е размърдване! Така че, предполагам, режимът е виновен. В момента карам предимно на риба (пангасиус, таранка, сьомга), омлети от белтъци, киселото мляко във вид на степ-желе, фалшива майонеза (кисело мляко, чесън, копър, кисела краставичка за овкусяване на рибата) и с триците за закуска е общо не повече от 1 - 1.5 кофичка на ден, не повече от 5-6 пръчки рачешки рулца; в ПЗ различното е, че добавям водорасли при всеки удобен случай (но пък поне от месец ги използвам в ПЗ, че и в П в супите).
За Кукита и водораслите: извинявай за закъснелия отговор, прочетох ти въпроса преди време, но докато се натуткам да отговоря, се наложи пак да пътувам и нямаше как. Използвам водорасли нори за суши и хай-даи за салати, супи и сосове. Има ги и в БГ - не знам дали е редно да пусна линк към магазините (Дорче?). Малко особен вкус имат, по специално хай-дай, но се започва с мъничко, докато им свикне човек. Хубавото е, че при хипофункция на щитовидката получаваш допълнително йод, а и са полезни по принцип.
Насъбрала съм много шантави рецепти, тук ли да ги пускам?
За стевията - даже и във Великобритания, която е инициаторка на забраната за промишлена употреба на стевия в ЕС, стевия се намира, при това съвсем легално, на тук нали сме по-католици и от папата... Забраната се отнася именно за употребата на стевия при масово производство - промишлено, професионално сладкарско (леле че тъпо звучи, но се разбира) и др. подобни, докато за лична употреба свободно може да се поръча при т.нар. herbalists - специалисти по алтернативна медицина, които са лицензирани да практикуват билколечение. И за БГ това може да е вратичка, но не съм сигурна, че тук имаме хора с подобен професионален статут.
Това са новините около мен; отслабваща седмица на всички!






Тема Re: днес е петъкнови [re: Noc]  
Автор Kukita ()
Публикувано18.01.09 13:53



Здрасти и от мен в неделя. Noc, мисля, че целта, която си избрал е идеална за ръста ти и желая бързо да я постигнеш. Само дето според мен вафличките "Corny" не са особено подходящи за режима, защото мисля, че съдържат фруктоза като подсладител, а при Дюкан се стараем да я избягваме дори в плодовете. Макар, че май при теб не вредят, защото имаш прекрасен резултат до момента. Въпреки това, наистина са доста скъпички, а в рецептите, които ти препоръчва lodka_v_moreto има много по-евтини и вкусни алтернативи.
И все пак няколко много бързи идеи от мен:
1) Обезмаслено кисело мляко в купичка, наръсено със степче на вкус (в никакъв случай цяло пакетче - става горчиво и гадно), и разбъркано с вилица. Това е лесна и бърза глезотия, която наподобява плодовите кисели млека на пазара, но бих казала, че е доста по-вкусно и с много по-разнообразни аромати (ягода, пъпеш - любим на сина ми, кайсия, праскова, бяло грозде (моя фаворит), малина, ....).
В моменти, когато ти се занимава, може 4 кофички кисело мляко да ги разбъркаш с цяло степче, да добавиш 2 желатина, предварително накиснати в не повече от 100-150 мл. вода и затоплени, за да се разтворят напълно, пак хубаво да разбъркаш, да разсипеш в чашки (може и пластмасови за еднократна употреба) и да оставиш в хладилника за една нощ. На другата сутрин имаш прекрасен желиран плодов крем.
2) Нужни са ти е само микровълнова фурна и 5-10 минути, за да приготвиш прекрасен сладък еквивалент на тестен кекс. В купичка за микровълнова с вилица разбиваш едно яйце, добавяш една супена лъжица обезмаслено кисело мляко, 1 щипка (или 1/4 кафена лъжичка) сода бикарбонат, пак разбъркваш, добавяш една и половина с. лъжици овесени трици и (ако имаш) половин лъжица едро смляно ленено семе. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се наръсва с канела или ванилия за аромат на сладкарница и се подслажда с течен подсладител (хуксол или суитли) на вкус - приблизително една кафена лъжичка е добре. Купичката се поставя в микровълновта за 5 минути на максмална мощност и готово. Вади се лесно след 4-5 минутки (тогава се отделя самичко от купичката) А ако се комбинира с плодово кисело мляко и кафенце следобяд, се получава перфектно угощение!
А ако си от любител-кулинар и обичаш да се занимаваш в кухнята, наистина можеш да се забравиш в рецептите. Опитай, не са трудни, а разнообразието е огромно. А и още една идея, прекрасната торта на Tan4etyy (от тук:

) , която аз лично приготвям вече на всеки семеен празник. И в този ред на мисли, къде се изгуби, мило момиче, обади се, липсваш!

Редактирано от Kukita на 18.01.09 14:51.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор klio1O1 (непознат )
Публикувано18.01.09 14:34



Здравейте,
аз също имам проблеми с очите.Започват да ми се замъгляват,в момента имам страшно много за четене,опитвам се да пиша едни нещо и за около два месеца съм прочела няколко хиляди хартиени страници и няколко стотин електронни.Да си призная мислех ,че е от напрежението и умората.Имам астигматизъм и малък диоптър късогледство ,но това не ми е пречело до сега.Мина ми през ума,че може да е от аспартама,но не се задълбочих много.Ако спра подсладителя, незнам как ще продължа напред.Вече мислех да си взема стелвия ,но сега прочетох ,че и тя не е особено полезна.
На диета съм от юни 2008,пия по 2,5 литра кола,и около 1 степче в кисело мляко.Това много ли е?





Тема Re: днес е петъкнови [re: Kukita]  
Автор Noc (минаващ)
Публикувано18.01.09 16:21



Супер, мерси за рецептите и бързия отговор. :) пробвах киселото мляко със степче и определено е толкова добро колкото "плодовото кисело мляко". Иначе в тия рецепти 1.) какво се разбира под "подсладител" и 2.) откъде мога да се сдобия със съд за микровълнова печка ? ( Сега-засега вкъщи притопляме с керамика със стъклен похлупак. )
Благодаря предварително!





Тема Re: днес е петъкнови [re: Noc]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано18.01.09 16:37



Единственото изискване към подсладителя е да не е на основата на фруктозата (плодовата захар) и нейните производни - затова, включително при подбора на различни степчета, преглеждай внимателно съдържанието, да няма *оза в продукта. Освен това за кексчетата и всичко, което се подлага на термична обработка, подсладителят трябва да е термоустойчив. Би трябвало да е посочено на опаковката, продавачките често не са в час, за съжаление. Подсладителите са на рафтовете с диетични храни, продукти за диабетици или подобни.

Аз лично използвам Стевия, полезна е, само дето трудно се намира.

За готвене в микровълнова фурна използвам йена или пирекс; керамика също, стига да няма метални елементи по нея. Нали знаеш, че не бива да се използва алуминиево фолио в МВто? Аз карам и в МВ, и в нормалната фурна с готварска хартия или пликове за печене (и в двата случая се правят дупчици с игла или клечка за зъби, за да не избухне пликът). Ако положинката ти не е режимна, може да се използват и пликовете от пуканки (хартиените).
Успех :)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: klio1O1]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано18.01.09 16:49



Едва ли приемаш толкова големи количества аспартам, но за да го елиминираш като причина, смени го поне за известно време.
Относно стевията, никъде няма инфо, че не е полезна; в обосновката за забраната за включването и в продукти за масова консумация е недостатъчните проучвания за влиянието й върху (качеството на) сперматогенезата - цитирам по памет. Т.е. не че има индикации, а че няма наблюдения.
За очите, освен очевидната преумора, може да оказва влияние времето (при мен студът се отразява много кофти, хем неприятно, хем проблем, когато шофирам през зимата), компа (ако прекарваш много време, и отдавна, пред монитора, вземи си овлажняващи капки за очи (само не ги използваи непосредствено преди излизане по това време). Един курс с омеги съшо не е лоша идея, и за очите, и за косата/кожата и пр, и за имунитета.

И една бабешка рецепта да допълня - прави се много силна запарка от черен чай, без захар; когато изстине, топиш 2 памучета и ги слагаш на очите. Прави се винаги с прясно заварен чай.

Редактирано от fractalz на 18.01.09 16:51.



Тема Re: днес е петъкнови [re: Noc]  
Автор Kukita ()
Публикувано18.01.09 17:22



Аз лично от Метро си купих комплект пластмасови съдове за микровълнова на смешна цена (под 10 лв. бяха преди около година и в него има 4 вида по 6 купички). А иначе такива копмплекти съм виждала и в китайските магазини по 1 лв.
Моят подсладител е Хуксол (термоустойчив е), ползвала съм и Суитли. И двата са течните варианти - защото мразя да мачкам таблетки. А докато имаше Стевия, също редовно използвах, но за съжаление напоследък се провалям в намирането и.
И в тази връзка - ако някой в клуба (не само Дюканската тема) има скорошна информация къде се намира Стевия, моля да сподели! А за да не минава за реклама, може и на лични! Благодаря!!!

Редактирано от Kukita на 18.01.09 18:05.



Тема Re: днес е петъкнови [re: Kukita]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано18.01.09 18:28



Освен да почнем сами да си отглеждаме стевията:



Още през лятото започнаха да я изтеглят от търговската мрежа, едва ли ще намерим нещо в БГ. И аз моля, ако някой попадне на фирма, която продава, да пусне инфо - на лични или в общата тема, както предпочитате.



Тема Re: Вибриращ коланнови [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано19.01.09 10:22



Здравейте и от мен и за Много Години!Здраве , много усмивки и мнооого свалени кг пожелавам.И аз по празниците направих прегрешения и сега се боря пак с тези последни кг.Сетих се че тук някой(но не си спомням кой ) писа че позва вибриращ колан...пищете моля ви има ли ефект от тази работа и не ли с някакви вредни последици за нервната система...





Тема Re: Вибриращ коланнови [re: bobi786]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано19.01.09 10:54



Здрасти, сладури.
Накратичко:
линкове с магазини за полезни добавки - стевия, водорасли и т.н. - са добре дошли. Не се толерира директната реклама и продажба ТУК. (Както наскоро се появи тема "продавам .... за толкоз пари, тел. за връзка... ", че хем и забранен продукт



Господин NOC, нанесох данните ти в таблицата без да питам. Мога да ги махна или да допълня възраст???

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Вибриращ коланнови [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано19.01.09 11:10



Извинетеее..моля тогава някой ако има инфирмация да ми пи6е на лични или на e-mail bobi786@abv.bg....благодаря предварително





Тема Информация за "СТЕВИЯ"-та!нови [re: Dorchester]  
Автор mechopuh(вeчe нe e мeчe) (харесвам се)
Публикувано19.01.09 12:07



Аз я купувам директно от производителя /защото ми е близо/. За останалите: "Цветелина" ООД, гр. София /последна спирка на автобус 305/, КК "Пейфил". Телефон за връзка: 02/97 94 999. Доколкото знам, без да съм аболютно сигурна, изпращат и по пощата при поръчки извън София.



Тема гони ме глад за сладконови [re: mechopuh(вeчe нe e м]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (непознат)
Публикувано19.01.09 16:26



Момичета, здравейте и от мен. Как сте в този хубав понеделник? Аз да се оплача неситов глад за сладко ме гони. Засега удържам на мляко със степ и кола лайт, но ме е обхванала едн неистова истерия за нещо шоколадово. След малко тръгвам от работа и отивам да си забъркам един крем карамел. Не мога да обясня какво се случва тези дни с мен. Винаги съм била така режимна и неикушавана. Ама от два дни ще умра. хайде много целувки от мен и доскоро.



Редактирано от дaни (eдин roлям инaт) на 19.01.09 16:26.



Тема Re: гони ме глад за сладконови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано19.01.09 16:46



Здравейте и от мен! Дани мила,нищо чудно и аз бях така миналата седмица сладките неща не са ми слабост по-скоро солените,но както и да е та се поразрових в нета и открих чудна шоколадова торта на mamce за което и благодаря направих си я набързо и се хапнах сладко с удоволствие 5-6 дни помолих мамчето за помощ ,че много ми дойде,ако искаш виж в гуглето торта+дюкан излизат все готини рецепти айде дано съм ти от полза чао до скоро!



Тема Re: гони ме глад за сладконови [re: banbu4a]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано19.01.09 17:53



Само да вметна, че рецептите с какао не са съвсем режимни!
Добре е да се замества с нескафе.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Вибриращ коланнови [re: Dorchester]  
Автор Noc (минаващ)
Публикувано19.01.09 18:52



26 години





Тема Re: гони ме глад за сладконови [re: Dorchester]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано19.01.09 21:33



Много се извинявам сега да се поправя тортата я направих с нес кафе ,но така копнах рецептата и в бързината забравих да го заменя съвсем несъзнателно е дано още Дани да не я е направила,а сега да ви се похваля тази вечер моето мъжле ме заведе на разходка и ми направи един полезен за мен подарък( ел.кантар и кафемелачка да си меля триците)защото бил очарован от резултата с режима ,че даже и той се замислял дали да не пробва и ако това не е изненада незнам какво сега да видим как ще се разбираме с кантара надявам се да е в моя полза!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: klio1O1]  
Автор lafeee (нова в клуба :))
Публикувано19.01.09 22:07



klio1O1,
Радвам се, че някой споделя за проблем, въпреки че самият проблем сам по себе си хич не е за радост де.. но да ти кажа, ако вече не си го направила просто намали аспартама и/или се опитай да го замениш с захарин ако ти се намира или натриев цикламат има пак смеска със захарин, за да му наутрализирал металния вкус, така пише, и най/важното наблюдавай се, кое как ти понася. Със сигурност има мн примери за диабетици, които цял живот си ги ползват подсладителите и нямат оплаквания, но ВСЕКИ ОРГАНИЗЪМ Е РАЗЛИЧЕН. Споменаха се мн неща като възможни причини, виж просто кое е при теб решението. Това важи и за всичко де :)



Тема Re: Do Dorchesterнови [re: banbu4a]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано20.01.09 10:01



Дорче поправиме мила откога го чакам това килограмче като за начало добре се разбираме с новото кантарче днес сутринта отчете -1 кг. дано и занапред да е така .Весел и приятен ден ви желая!

Редактирано от banbu4a на 20.01.09 11:14.



Тема Re: Горда съмнови [re: banbu4a]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (непознат)
Публикувано20.01.09 12:58



Момичета,
благодаря за рецептите, но нищо не правих вчера. Поне бях полурежимна

. Във фаза П си позволих половин краставица и силното ми желание за сладко е просто щото съм настинала. Невероятно за мен снощи след вълчия глад за сладко през деня. вечерта нищо не ми се вкусваше , само бях жадна (явно температуреста), но не можах да устоя на таз краставица. И точно като я наръфах и мислех да се обвиня и да се поругая се сетих, че като почивка от 5/5 може да си позволим 1/1, но от днес си продължавам с протеините. Върна ми се апетита. . Както обича да се шегува един колега : "Ех, че готина диета, когато и да те погледна ти все ядеш". . Много усмихнат ден на всички и благодаря.


Редактирано от дaни (eдин roлям инaт) на 20.01.09 12:58.



Тема Re: днес е петъкнови [re: Kukita]  
Автор Шeмeтнa (Cryin')
Публикувано20.01.09 14:13



Стевия съм купувала от тук и все още я има, проверих преди малко в магазина.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: lafeee]  
Автор klio1O1 (непознат )
Публикувано20.01.09 21:21



Здравей lafeee,
за сега намалих колата на 1 литър и спрях всички други подсладени храни.Чувствам се доста по-добре,но спрях и околоочния крем,защото си мисля че може и от него да имам тези проблеми.
Момичета,при вас има ли проблеми с кожата.На мен ми е в повече тази на корема и на дупето.Не виси,но си личи има в излишък.На лицето ми се появиха мимически бръчици ,и се замислям за крем с Q10.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: klio1O1]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано20.01.09 22:47



Привет мили дружки
Специални поздрави на Мечо Пух за удивителния резултат и влизането и в мечтаната за всички второфазнички трета фаза!Ние вече трябва да я наричаме Пухчоме защото тя сега е красива Пухла!Браво!И сега да казваш как я караш в третата, че и ние да се готвим поне от сега психически...
КукитаПривети и на теб!От теб зная тази рецепта за кексчето и си я правиих 7 месеца...сега за по-добра перисталтика от два дена вземам на гладно тези три с.л.овесени трици с прясно мляко /леко кипнали с подсладител/така ми казаха, че веднага след това ще посещавам 00-те.И сега си мисля за де не се отказвам от любимото си кексче, какво ще кажете да вземам сутрин с млякото 2с.л.трици, а след обяд да си правя кексчето с 1с.л. ов.трици -дали ще стане с толкова малко?
За бръчиците и аз се тревожих много, че годините при мен са много но реших че по-добре малко бръчки, отколкото да ми се тресат отново сланините...Като имах хубаво гладко лице, а слонска фигура не се ли криех от срам...И хората преди да видят "гладкото" ми лице гледаха първо изумено прасешката ми фигура.А за завистниците и т.н."доброжелатели "имам готов отговор:"По-добре слаба ,здрава и подмладена, отколкото красива дебела,болна едва движеща се"Това е!И за мен това си е истината!Така че, да продължаваме напред!
Иначе аз вече поправих поразиите от Нова година и сега вече съм с надежда да продължа да смъквам тези 7 заветни килограма...пожелайте ми успех!





[image][/image]<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kateluna на 20.01.09 23:05.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kateluna на 20.01.09 23:06.</EM></FONT></P>

Редактирано от kateluna на 20.01.09 23:07.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор Илиaнa29 ()
Публикувано22.01.09 00:22



Здравейте, момичета.
От три дни съм на Дюкан, като днес си взех овесени трици и хапнах 3 с.л. от тях, не бях прочела , че Дюкан в ударната фаза препоръчва от тях само 1с.л, както и ядох кисело мляко със стевия.
Малко след това се почувствах замаяна и зле. Страх ме е от хипоглекимия. Затова хапнах лъжица мед и половин филийка хляб, пих и доста вода.
Въпросът ми е диетата на Дюкан, която определено е ниско въглехидратна, а триците снижават още повече кръвната захар и ако към всичко това добавиме стевия(която също снижава кръвната захар) не можем ли да получим ситуация която да е опасна за хора. Диабетът(аз нямам диагностициран такъв)има едни преддиабетни състояния.

Накратко - страдали ли сте от хипоглекимия и как се оправяте. Много ясно, че с хляб и мед - диетата няма да стане. Но как да се преодолее тази ситуация?



Тема Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Илиaнa29]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (непознат)
Публикувано22.01.09 09:43



Здравейте,
сладурковци. Първо да се похваля. Дорче, моля те смъкни още един килограм от телесата ми. Вече съм 63.900.

. И добави една моя приятелка, която от понеделник 19.01.2009 влезе в нашите стройни редички. Казва се Мария на 40 г., ръст 155 см., старт тегло 69 кг., цел. 55. Под мойто строго ръководство днес и е 4-ти ден от Ударната. Не се е теглила, казах и в събота сутрин, нека мине първа фаза. А по повод на въпроса за хипоглекимията, при мен първите 5 дни бяха страшни. Нямах енергия, бях отпаднала, но го преодолях, въпреки че не бях открила още кекса с овесени трици и киселото мляко със степ. Моето мнение е, че когато човек очаква да му стане зле, то се случва и едва ли не се самонавива. Ако режима ти допада дерзай. Ако ще те мотивирам за 8 месеца (грубо) съм изхвърлила 31 килограма от себе си, като нито за миг не съм била гладна и не съм се лишила от режимна храна. Ям поне по 4 пъти дневно, имам много енергия. По принцип зимата съм постоянно болна, но да чукна на дърво таз зима само две настинки за по 3-4 дни съм карала. . С малко повече воля мисля, че ще успееш. Аз се захващам да работя, че ще вземат да ме уволнят. . Много усмихнат ден.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор Илиaнa29 ()
Публикувано22.01.09 10:27



При това положения явно трябва да почвам отначало - тоест от днес да броя 5 дни.
Все пак кантара отчете 600гр. надолу днес и това ми дава сили да продължа. Почвам отново - 5 дни протеини броя от днес.

Иначе не мога да кажа, че чак режимът ми допада, но искам да съм слабичка като вейка:)))

Сега ще си правя Дюкановата палачинка с овесени трици. Много обичам хляб - това ще бъде най-големият ми проблем.Но диета с хляб за отслабване няма, мамицата му.

Редактирано от Илиaнa29 на 22.01.09 10:31.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Илиaнa29]  
Автор Kukita ()
Публикувано22.01.09 13:15



Мисля, че не бива да продължаваш с протеинов етап. Рискуваш да натрупаш дълъг период без витамини и минерали от зеленчуците, а това не е препоръчително. Прегрешила си в ударната фаза, вярно, ама минало-заминало, по-важно според мен е да продължиш с правилно редуване на протеиново-зеленчукови и чисто протеинови дни. А състоянието, което описваш е напълно нормално за организъм, който рязко бива лишен от повечето от любимите си въглехидрати. Постепенно обаче, с течение на времето, нещата се нормализират и регулират. Лично аз имах подобни сериозни оплаквания в началото, дори на няколко пъти бях на косъм от припадък. Жестоко главоболие, слабост, световъртеж..., това са нормални симптоми за началото на всяка диета, и Дюкан не е изключение. Но отминават и после наистина ще се чувстваш добре. Аз лично преборих неразположенията с прием на мултивитамини и в тази връзка препоръчвам Центрум с лутеин, на мен ми помогнаха много.
И най-после и аз пак да имам движение. Обявявам официално свалени до тук 27 и настоящо тегло - 63 кг.


Редактирано от Kukita на 22.01.09 13:30.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Kukita]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (непознат)
Публикувано22.01.09 14:06



Съгласна съм с Kukita, не е нужно да почваш отново да броиш протеиновите дни. А пък както пише в зелената книжка втора ударна фаза няма.

. Довърши си дните по план и след това стриктно следвай редуването П/ПЗ.
Аз също препоръчвам Центрум. Поръчвам си го от Щатите онлайн и една опаковка от 300 хапчета е около 45 лева. . Благодарение на тях и на режима цяла зима не съм се тръшвала.
Kukita, поздравления за резултата , тъй като гледам и аз ти сме с почти еднакви килограми старт и желано, та може би заедно ще влезем в трета. Хайде лек ден на всички.



Тема Водорасли и др. глезотийкинови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано22.01.09 15:32



Онлайн магазин:


От изброените използвам хай-дай (морско зеле), бамбук, бялата и черната гъба - през ПЗ;

Пресованите гъби на плочка са много удобни за походни условия или екстрени ситуации (гости и пр).

В София:

На тоя магазин съм му се заканила при следващото идване в София! Цените май са по-ниски от нашите в Русе, а и в сравнение със Старлайт. Има листа за суши; хай-дай; Пикантна подправка по Съчуански за задушаване на риба - въпрос на вкус, но с нея низкобюджетната копърка става супер; нережимно, но за околните - оризовите кори, супер са! за рулца, диетична лазаня и пр, само дето за нас не са подходящи

В Русе: магазин "Здраве", срещу казармата, до Альоша; има част от нещата, които изброих

Ако искате, да давам рецепти; малко ще се затрудня със снимковия материал, но ще опитам.

Забравих да кажа най-важното: ОТНОВО СЪМ 88, ГАДНИЯТ НОВ КАНТАР ГО ПРИЗНА!!!!!!!!!! УРА УРА УРА!!!

Редактирано от fractalz на 22.01.09 15:36.



Тема Дехидратиран яйчен белтък на прахнови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано22.01.09 16:37



Да питам първо тук (и при бг мамите ще го пусна) - някой използвал ли е яйчен белтък на прах? Не ства дума за протеина за шейкове; това чудо, като се разбие с вода се използва за готвене - омлети, целувки, а бе каквото се прави с нормални белтъци. От 10-на дена готвя с него вместо да използвам цели яйца и съм доволна уж. Ако някой също го ползва - откъде се снабдявате?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор Илиaнa29 ()
Публикувано22.01.09 17:38



Благодаря ви, мили момичета.
Днес съм по-добре. Направих си сутринта онази Дюканова палачинка и съм много доволна. Аз съм както виждате новачка и ще имам нужда от помощта ви. Вчера ми беше много зле. Но днес се държа бодро на краката си.
Моля ви , кажете ми как да си поръчам и аз центрум с лутеин?

И тази извара така ми засяда на гърлото?!Въобщеее...Как сте изкарали толкова месеци на тази диета, не знам - аз съм 4-ти ден и вече хиляда проблема имам

Редактирано от Илиaнa29 на 22.01.09 21:38.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Илиaнa29]  
Автор Kukita ()
Публикувано22.01.09 22:00



Аз лично си купувам Центрума от аптеката

. Има го, но не знам какво е сравнението в цените с онлайн доставените.
А по отношение на храните - просто се опитваш да разнообразиш менюто си чрез комбинация на разрешените храни в различни обичани от теб рецепти. И това е



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Kukita]  
Автор Noc (минаващ)
Публикувано22.01.09 22:12



Аз не съм чак такъв голям фен на стриктното спазване на диетата. Вчера я наруших яко с макдоналдс и храна в ресторант - така става винаги, когато съм в компания. Номера е че когато вече си на диета по-лесно можеш да си позволиш тия неща, защото организма си го настроил да ги отработва. Въпроса е да не прекаляваш за повече от ден. :)

Как мога да си сложа лентичка в подписа :) ?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Noc]  
Автор Илиaнa29 ()
Публикувано22.01.09 23:45



Tи си мъж ,както виждам, а мъжете имате съвсем друг метаболизъм.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Kukita]  
Автор Илиaнa29 ()
Публикувано22.01.09 23:47



Явно още разнообразяването не ми се отдава.
Все цикля на шунка с извара, кисело мляко, печена риба и палачинката.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Илиaнa29]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (непознат)
Публикувано23.01.09 09:24



Центрум онлайн си поръчвам от ebay.com. Аз лично ползвам тези: 325T-new-formula-Centrum. Пишеш го в търсачката и ще ти излязат доста резултати. А относно разнообразяването напиши в google.com Дюкан рецепти и ще излязат доста идейки как хем да е различно хем да е вкусно.



Тема Re: Информация за "СТЕВИЯ"-та!нови [re: mechopuh(вeчe нe e м]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано23.01.09 16:59



Днес се обадих във фирмата; дистрибутори са, стевията е парагвайска, опакована във Франция и качеството й е по-добро от кримската (инфото е от господина, с който говорихме). Може да се купи на място, но в провинцията не изпращат.





Тема Доволна съмнови [re: fractalz]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (непознат)
Публикувано26.01.09 10:08



Здравейте, дами. Дорче, искам да те помоля да поправиш Мария в таблицата. Девойката от събота е във втора фаза. Завърши ударната с разлика от -4.5 кг.

. И вече е горд носител на само 64.5 кг. . И като видя, че режима работи си промени и изискванията към крайната цел на 52 кг. . А аз съм доволна тъй като от 8 месеца я убеждавам, че е най-вкусния начин да отслабнеш и най-страхотния хранителен режим, а тя все в стил Тома неверни. Как изкарахте уикенда? Аз да ви се оплача, след седмица имам рожден ден и съм в някаква дупка. Нямам настроение за нищо. . Единственото хубаво май е че ми минаха мислите за разни нережимности. Хайде аз започвам да се трудя. Много слънчев ден.



Тема Re: Do Dorchesterнови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано26.01.09 10:51



Дорче,привет ,мила къде се изгуби стига с тази работа малко почивчица си дай при мен нещата вървят добре тази седмица бях на ПЗ и кантара сутринта ми отчете 69.5 кг. е най- накрая я хванах тази 6 ,ако имаш време поправи ме да даваме стимул на новичките.А ти как я караш?Хаиде до скоро!!!



Тема Re: Do Dorchesterнови [re: banbu4a]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано26.01.09 14:44



Голям гърч е при мен. Старая се да не пропускам промените за табличката, но нямам много време за писане.
Спортувам в почивните дни.

Представете си.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Do Dorchesterнови [re: Dorchester]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано26.01.09 15:28



Браво само така!Щом ти доставя удоволствие продължавай ,а и спорта е здраве!Хайде до скоро и приятно спортуване!



Тема Re: Do Dorchesterнови [re: Dorchester]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (непознат)
Публикувано26.01.09 16:51



Благодаря Дорче.

. Браво за спорта. С какво се захвана?
Да се похваля и че най-сетне си оправих линийката. Тя Дорчето помни първо исках 60, после реших 59.300, сега съм на окончателни 57 кг. като крайна цел. Ама само се подмотавах с промяната на линийката.Вече е факт. Да ви кажа какво си забърках днес (може да я има рецептата и да съм я изплагиатствала, за което моля автора да ми прости): 3 лъжици супени извара, половин кофичка мляко, 100 грама пуешко пушено филе, около 1/4 малка глава ситно нарязан кромид (че съм на П), настъргах две яйца и добавих черен и червен пипер. Обърках здраво и не видях кога опразних купата. И сега отивам да си направя едно крем карамелче, че ме тресе Сатурн ли е, Марс ли е незнам, ама си искам по-скоро рождения ден, че ми омръзна туй лошо настроение. Целувки на всички.



Тема Re: Do Dorchesterнови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.01.09 08:26



В отговор на:

С какво се захвана?




Ей ме на, със снимкчица



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Do Dorchesterнови [re: Dorchester]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (непознат)
Публикувано27.01.09 09:25



Суперрррррррррр.

. Аз като бивш скиор съм фен на всички зимни спортове. Хайде като стигна и аз трета фаза ще се включа, само че на софийската пързалка.



Тема Re: Do Dorchesterнови [re: Dorchester]  
Автор corsichka (непознат )
Публикувано27.01.09 12:34



Здравейте милички,

отдавна не съм се вясвала. Аз съм си се така в трета и удържам успешно положението. Чета ви редовно, но все нямах време да се регистрирам и да драсна някой ред.
Колегата ми vucho ми даде зор да докладвам, че вече е 117 кг. Дорче, когато имаш време поправи го.

Хайде доскоро, съжалявам, че нямам какво толкова да споделя.

------------------------------------------
в трета до 8 март





Тема Re: Do Dorchesterнови [re: corsichka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.01.09 12:54



Е, честита регитрация!
Предай на колегата, че го поздравяваме всички. Поздрави и за теб! Ти пиши, нищо, че нямаш нищо ново; то старото също е важно!!!

Та да запитам, нашите други мъже защо не се обаждат. А?



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Do Dorchesterнови [re: Dorchester]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано27.01.09 17:55



Дани,голямо инатче,напомняш ми една дружка от далечната 1996-97год....Моля те -пиши по това време да си била в дебелариума в Лъки,Смолянско??!!Или греша нещо?!





Тема Re: Do Dorchesterнови [re: Xyмopecka]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано27.01.09 18:00



Дани,извинявай,твоите сегашни 27 годинки не се връзват,но нещо в постовете ти ми е страшно познато като емоция и стил,та затова и приликата ме обърка...





Тема Инфо: сух яйчен белтъкнови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано27.01.09 21:07



За да не става объркване, това НЕ е протеин за пиене, за който Дюкан се е изказал в книгата (за плюсовете и минусите на протеиновите напитки можете да хвърлите поглед тук

). Моят е дехидратиран белтък, който с прибавянето на водичка се използва като най-обикновен яйчен белтък, не само за дюканстващи - аз лично за белтъчните омлети, но може и за целувки и всякакви други сладкарски рецепти и пр.
Преди няколко дена открих сайта на русенската фирма и днес отидох на място. Най-малката опаковка (засега) е 3 кг, които, по груби сметки за мен и домочадието (още двама не особено активни потребители) би стигнала за 2 - 2.5 - 3 месеца. Съхранението не е проблем, стига само да стои на сухо място. Технологът обеща, че в скоро време ще пуснат и по-малки опаковки (даже и по 1 кг да са, пак си заслужава). Най-забавното е, че в офиса на фирмата се запознах с две момичета, които се заинтересуваха от диетата, показах им тази тема, албумчетата и те се ентусиазираха. Според мен те изобщо нямат нужда от отслабване, стройни и красиви са като манекенки, но те си знаят - ако дойдат, ще ги подкрепяме, нали?
Така че, момичета, ако някой има желание и се интересува да опита, поне един сигурен канал имаме. Аз лично съм във възторг, чудесен продукт, намалих драстично яйцата (целите де); използвам го и за дюкански мус (познайте дали стига до мен...) с желатин, степ или стевия; супа белтъчни топчета; продължавам да експериментирам.
Сайтът на фирмата е тук:
Цената е 20 лв (24 с ДДС) за килограм прах, който е еквивалентен на 500 течни белтъка.
Не съм дистрибутор или рекламен агент!



Тема До Xyмopeckaнови [re: Xyмopecka]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (непознат)
Публикувано28.01.09 09:35



Не мила, не съм. А и скоро няма да казвам 27, а 28.

. Ама има още малко време. По повода понеже вече изглеждам много прилично дори с наличните 64 килца съм се оборудвала с една къса поличка и едни ботушки до коляното. А бре ще смая тълпата. Още повече че част от хората не са ме виждали от месец и малко, а знаете че при нас за седмица си вече съвсем различен ко остава за месец.
Хумореска, аз по повода да питам какво стана със снимките от срещата? И няма ли да замислим нова такава. Аз я пропуснах тази и ми е много много тъжничко от факта. Хайде момичета, лек и успешен ден.



Тема Re: Инфо: сух яйчен белтъкнови [re: fractalz]  
Автор dr.xaus (interesen)
Публикувано28.01.09 12:14



мога ли да ям солети когато спазвам тази диета



Тема Re:солетинови [re: dr.xaus]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (отслабнала )
Публикувано28.01.09 12:46



Не не може, нито солети, нито каквото и да е нережимно. Моля те прочети пак първото мнение от темата. В него Дори е описала много точно и ясно кое може и кое не. Съжалявам, но ги забравяш.

.



Тема Re:КЛА 1000нови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано28.01.09 13:13



Привет на всички!Една моя позната спазва диетата от 2 месеца и е свалила само 4 кг. помоли ме да попитам дали ще е удачно да взема и КЛА 1000 и да си спазва режима честно да си кажа аз съм против ,но ако някой е ползвал и може да ме посъветва ще съм благодарна иначе при мен всичко е ок!



Тема Re:КЛА 1000нови [re: banbu4a]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано28.01.09 14:52



По-добре кажи на твоята позната да се запише тук и да даде няколко дневни менюта - може там да е грешката. Може да има и физиологични проблеми разбира се - там вече имат думата лекарите и най-вече ендокринолог. А пъл за какво й е да се трови с химии - не разбирам. Мда, най-добре е да видим дали спазва нещата като трябва.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re:солетинови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано28.01.09 14:54



Мисля, отдавна писах, че резюмето на режима е съставено от колежката Wildberry, аз само го доукрасих.


А пък Дани, да ти кажа, на такива въпроси хич и не отговаряй - не е възможно да са зададени на сериозно.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: До Xyмopeckaнови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор corsichka (непознат )
Публикувано28.01.09 15:10



Здравей инатче,

снимчиците от срещата са у Мечопух и чакаме да се напухи та да ги изпрати.
Немечето изглежда е заето и не е сколасало да се занимае с тази работа, защото отдавна не е влизало и във форума. Ти скоро на 28 ще станеш, та ти си скандално млада, а кокво да кажа аз, че соро ще гръмна 55 и моите дечица са по-голями от теб.
Хумореске, да се надяваме, че скоро ще си видим снимките. Можеби ще трябва да се обадя на силно вталеното меченце...
Следваща среща аз предлагам да си направим напролет, защото сега времето е ужасно, а пък и по тънички дрешки да облечем.

Хайде целувки и много минусчета на всички!!!
--------------------------------
дюканка-ветеранка



Тема Re: До Xyмopeckaнови [re: corsichka]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано28.01.09 15:47



Здравейте и от мен!


Много съм доволна от себе си защото днес най-после заковах минус 31 кг.Дорчесъкровище наше, поправи ме в табличката!Гледам и другите нови и стари ветеранки имат своите минусови резултати!Най- после окончателно са разделих с качените през празниците гадни килограми!Но това ще ми бъде обеца на ухото и вече...обещавам никакви прегрешения...Дано да вляза по Великден в трета че от козунака не мога да се откажа и ще ям поне на галата...Корсичкаи ти не си била отдавна при нас.Аз нали знаеш че съм ти какичка, така че не се "гърми"!Но всяка възраст си има своите прелести,мили дами-дюканки!Успех и по-нататък!



[image][/image]

Тема Re:КЛА 1000нови [re: Dorchester]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано28.01.09 15:58



Благодаря ти за съвета,Дорче. Точно това ще й кажа да направи казва,че е напълно режимна ама знам ли я. Явно нещо греши и аз така и казах,но мисля,че като сподели тук ще й помогнем сигурна съм(ако проблема не е здравословем разбира се).А при теб как върви спортуването?До скоро!



Тема Re:КЛА 1000нови [re: banbu4a]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано28.01.09 20:52



Привет на всички, чета ви и ви се радвам!

При мен новини няма, но липсата на новини е добра новина. Целувам дюканки и дюканци и желая успехи!



Тема Re:солетинови [re: Dorchester]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (отслабнала )
Публикувано29.01.09 09:46



Извинения към Wildberry. Надявам се не се сърди. Дорче, браво за украсата. Знам, че може би се заяждаше потребителя, но понеже около мен само давам наставления какво може какво не (знаете за мъж ми - полурежимния и за новото ни попълнение Мария), та инерциално отговорих. А за срещичка напролет ще е суперррр. Хайде, чакаме Не Мечо Пух да качи снимките. Поздрави на всички.



Тема Много съм доволна днеснови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (отслабнала )
Публикувано30.01.09 10:20



Дори, аз да се похваля, пък ти като можеш да ме поправиш. Сутринта на кантара излезе 62.700. Е момичета, три пъти се качих, за да не би да бъркам, ама не. Кеф, не мога да ви опиша и като знам че ми остават само някакви си 5-6 кила (след 32 аут) съм на седмото небе. Пък и вчера напрваих един шопинг и се сдобих с нови ботуши. Та днес радостта ми е неземна.

. Целувам Ви всички.



Тема Re: Много съм доволна днеснови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано31.01.09 09:21



Браво на теб,Дани! Ето, като се спазва режима,резултатите са налице. Само търпение му е майката и голям инат, ама ти пишеш че си го имаш.





Тема Re: Много съм доволна днеснови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано31.01.09 10:57



Браво,Дани давай все така остава ти още малко и съм сигурна,че ще успееш!Ето такива като теб ми дават стимул да продължавам напред и знам,че ще постигна желаното тегло.И аз не се отказвам мила с моето голямо инатче(все пак съм телец).За сега резултата ми харесва от 15.12.2008 до днес -10 кг.Остават ми още 12 кг. но съм нахъсана повече от всякога,защото знам,че като спазвам стриктно ще има резултат.До скоро мила и успех!



Тема Дюканнови [re: banbu4a]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано01.02.09 17:50



От 19 януари 2009г съм на този режим. Свалих 5 кг вече, остават още 5 до целта...обаче... Момичета на моменти ми е лошо, отпаднала съм, вече не ми се яде месо, плодовете адски ми липсват, имам запек. Пия зелен чай но ефект няма кой знае какъв- на три дни веднъж ходя. Как преодолявате подобни кризи и имате ли такива? Като ви чета понасяте диетата даже с удоволствие а при мен не е така. Иначе съм стриктна вода пия достатъчно всичко правя по книгата, отклонения нямам.



Тема Re: Дюканнови [re: _belladonna_]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано01.02.09 19:03



Здравей, мила.

Много отговори на въпросите си ще намериш тук:



Използвай търсачката в този сайт.

Тъй като въпросите и за прилошаването, и за запека са много често срещани, мненията също са много. Така че, да, има такива кризи.
Ти си още в началото, свикни да разнообразяваш менюто си, прави различни манджички и десерти и се надявам, че ще устискаш. Скоро би трябвало всичко да се нормализира при теб.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Дюканнови [re: Dorchester]  
Автор Globi (пробвам)
Публикувано01.02.09 23:38



Здравей и аз имам едно въпросче, защо така ме боли главата, четох че може да се дължи на не достатъчно пиене на вода, обаче при мен не е така. Пия си повече от 2 л на ден. Да се похваля и днес издържах и ми мина и втория ден.



Тема Re: Дюканнови [re: Globi]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано01.02.09 23:57



Globi, нормално е, и може да продължи няколко дни. Добре е, че спазваш водния режим, защото неразположението, вкл. виене на свят, сухост в устата и пр. може да са признаци на дехидратация (това го пиша за другите момичета с оплаквания). Стискам ти палци!

Честито на всички за намаленията!





Тема Тофу и другинови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано02.02.09 00:01



Дори, надявам се, че мига да го пусна и тук - ако може и другите дюканки да си кажат мнението или да споделят инфо, на което са попаднали:

Някой пита за тофуто. Забранено е само през първа фаза; във втора е разрешено. НО! най-добре е да си го приготвяте сами! Виждала съм опаковка на тофу, произведено в БГ, на която пишеше - добавени растителни мазнини! Абсолютно недопустимо за тофу, но факт. Аз не съм му голям фен, но домашното тофу не е лош заместител на сиренето, а и на нишестето за супите, например. Източник: интервю на Дюкан, 2006 (

)
Докато търсех инфо за тофуто, попаднах и на извадка от чат с Дюкан, в която става дума за соевите заместители на месото и други соеви продукти. Не са разрешени в първа фаза; във втора фаза:
тофу - разрешено и в П, и в ПЗ
соево мляко - не повече от 1 чаша на ден във 2 фаза
соев йогурт - до 2 на ден във 2 фаза (*моя забележка - имайте предвид, че стандартната опаковка е 150 гр)
макарони, спагети и пр. със соя - забранени, тъй като съдържат 50% оризово брашно
соеви шницели - забранени през първа фаза; във втора фаза - може в ПЗ дните
соева сметана (*кво'й туй... ) макс. 2 суп.л. на ден във втора фаза

Лични наблюдения - към нашето тофу имам подозрения и, мисля, не без основания - ако държите на него, правете си го сами, а и по-хубаво става; соевите шницели и у нас, и в Англия, и в Германия (където съм ги опитвала) са еднакви, така че, сп. мен, може да се рискува, ако прецените.



Тема Re: Много съм доволна днеснови [re: banbu4a]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (отслабнала )
Публикувано02.02.09 09:31



Благодаря Ви момичета за хубавите думи. Факт е, ако си спазваш режима стриктно, няма как да не успееш. Често се улавям как вървя по улиците и се оглеждам при всеки възможен случай. Харесвам се, дори и така както съм вече, но това не означава че ще вляза в трета.

. Имам си цел и ще я постигна. Все по-често се сблъсквам и с хорската злоба. Коментари от сорта:"О слаботелесен.", "Да не влезеш в червената книга на изчезващите видове", "Спри се то нищо не е останало от теб." Дразнят ме, защото усещам злобата, но и ми става приятно, че е резултата е виден и за околните и вече предизвиквам завист. Аз обаче започвам да работя. До скоро и успех. .



Тема Re: Много съм доволна днеснови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор corsichka (непознат )
Публикувано04.02.09 11:33



Хей, здравейте!

ето ме и мен, на източния фронт нищо ново. Само ме е яд, че сестра ми си дойде от шведско и ми донесе супер бельо, което се оказа, че ми е голямо.
По принцип тя знае че съм отслабнала, но като ме видя на летището и ахна.
Много ме хареса и каза, че не си спомня някога да съм била толкова слаба. Това страшно ме изкефи. Само вие можете да ме разберете.
Дорче, моля поправи колегата на 115 кг.

Е, милички желая ви успехи!

Специални поздрави на Дорчето, Хумореска, неМечето, Сани, Кателуна, Лодка в морето, Дани и изобщо на всички!!!

------------------------------
дюканка - ветеранка


PS. Момичета, в трета, яжте елда /гречка/ вместо ориз, страшно е полезна, и се приготвя по същия начин.
Справки в Гугала



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор heili1 (непознат )
Публикувано04.02.09 23:38



здравейте, не знам нищо за тази диета , но като прочетох ми стана ясно всичко само не разбрах този ударен период колко време е ? да вметна, че резултатите ви са уникални а снимките са супер идея -ако не вярваш на очите си на какво .



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: heili1]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (отслабнала )
Публикувано05.02.09 09:58



Здравейте сладури,
аз да кажа че одъртях с още 1 годинка, та по повода Дорче, оправи ме в табличката. И на Мария и смъкни още 0.500 грама. Вече е 64 кг. И почна да мрънка, а бре тез хора няма ли да осъзнаят, че не може да си трупал години и да стане за дни. Но няма да се отказва. Свикна вече, научих я да си готви от наште вкусотии и и каза, че нищо не и липсва. Нахокайте ме здраво, наруших правилата. Като първо омухах половин буркан лютеница.

И не ми стигна това ами и един бонбон сложих в добавка. Ми туй от мен. Залавям се с многото задачки за деня. Целувки на всички.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.02.09 10:56



Дани, слънчице, честит ти рожден ден!!! Само усмивки!
Бъди ни здравичка и слабичка!!!
Поздравления предай и на Мария - случи се така, че беше свидетел на промяната в табличката, тъй като тъкмо беше се позиционирала като "viewing" на клетката със своето тегло!

За първи път ми се случва такова съвпадение.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: heili1]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.02.09 10:59



Здравей, heili1.

Ударният режим се прави в зависимост от броя килограми, които имаш да сваляш.
Теоретично може да е 2-7 дни, ама най-добре си е 5. Повече от 7 - на риск.
Ако се захванеш с Дюкан, сподели с нас стартовото и желаното тегло, ще преценим с общи усилия колко дни са най-добре за теб.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор heili1 (непозната)
Публикувано05.02.09 19:13



Дорче, аз малко без да искам съм направила 2 етап от тази диета един месец не ядох храни като хляб,грах,вси4ко тестено и т.н. както е описано тук и понеже нямам много полезни храни в хладилника си използвах въображение

така за 2 седмици свалих 6 кг и спрях да свалям и се отказах после приятелка ми каза за диетата на Дюкан и сега след това което направих съм 62кг но не знам дали ще има ефект въпреки това ве4е 2 ден ям само месо колкото и да го мразя искам да сваля около 10 кг висока съм 168см. така 4е съм на 2 ден ако има спасение за 2 етап



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: heili1]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.02.09 21:39



Не знам дали правилно си разбрала, но втори етап се състои в редуването на брой дни на смесено хранене (протеини + зеленчуци) с брой дни чисти протеини. Най-удачно 5 на 5 дни, до постигане на желаното тегло. Дните на чисти протеини са именно двигателя на свалянето.

Ако ти е толкова трудно да ядеш месо, остави го само за обяд и вечеря, като го обогатвай със сосове или го прави на супа.

А най-вече, включи риба!!!

Изварата е чудесен елемент в дюканското меню. Пускай Гугъла за дюкански рецепти, има безброй много. Разнообразявай, че иначе ще ти писне и ще ревеш, че ти се повдига от месо. А вариантите за протеиновите дни са всъщност дъщо доста разнообразни.

Приемаме, че в ПЗ и баба знае да разнообрази със салата, но и там има измислени манджи, които са по-добрия вариант за перисталтиката и доброто настроение. Само мерак трябва.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (отслабнала )
Публикувано06.02.09 10:42



Благодаря ти, Дорче.

. Мерси и за поздравите от недоволната Мария. Мислела тя, че повече щяла да отслабне, че по-бързо. Дрън дрън. Резултата и е перфектен според мен. А днес да ме намалиш мен с 300 грама. Не е много, но е нещо. Вече съм 62.400. Остават само 5.400 грама до целта. Много слънчев и усмихнат ден Ви желая.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано06.02.09 10:57



Дани, ЧРД на патерица и честити намаления! Много добре се справяш, а и тия последните килограми най-трудно си отиват.

Дорче, оздравяваш ли?

Хели, добре дошла!

Аз днес имам месечинка - 15 месеца с режима!







Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: fractalz]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано06.02.09 11:56



Момичета помагайте съвсем се отчаях, на път съм да се откажа. Проблема ми със запека съвсем се задълбочи. Вчера си слагах свещичка и пак голям зор. Незнам...да намаля протеиновите дни ли?.... Почнах и да качвам... Дайте съвет отчаяна съм. Колебая се дали да не мина в трета фаза, но имам още 7 кг за сваляне. бяха 5, но както казах почнах да качвам





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: _belladonna_]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано06.02.09 12:04



belladonna, напиши, моля те, какви мерки си взела досега (освен свещичката де), за да не се повтаряме със съвети. Освен това - пиеш ли достатъчно вода? Какво оличество течности пиеш непосредствено при и около приема на триците? Самите трици имат разхлабващ ефект, но само когато водата е достатъчно.

Редактирано от fractalz на 06.02.09 12:05.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: fractalz]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано06.02.09 13:04



От вчера- светичката , от която имаше ефект но незадоволителен според мен. Изпражненията бяха твърди и оскъдни.- Също така пак от вчера пия едни билкови хапченца със сена, по съвет от аптекарката- Лакс S, за сега не са дали резултат, но в аптеката ми казаха че те са по щадящи и действието ще дойде до 1-2 дни. По принцип нямам проблем с перисталтиката извън диетата и жената каза, че трябва да помогнат. Всяка вечер китайски зелен чай с бамбук и др. билки с разхлабващо действие- резултат никакъв.
Трици ям всяка сутрин, но...не съм знаела че трябва с повече вода. Обикновено си слагам три супени лъжици в половин часа кисело мляко. Преди това пия кафе около половин ч.ч., това ми е течността сутрин с триците. Иначе пия литър и половина за деня, насила но я пия. Незнам...вече се ядосвам на себе си, като ви чета какви зашеметяващи резултати постигате и колко сте жизнени, а аз съм като парцал. В момента цялата съм като подута.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: _belladonna_]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано06.02.09 13:57



Като за начало, не се паникьосвай (да бе, знам, че ми е лесно да го кажа). Прочети и това:


В зеления чай с бамбука има и сена, не е добре да свикваш с него, както и с таблетките - развива се привикване, от един момент нататък няма да ти действат, а и сената при *продължителна* употреба води до изтъняване на лигавицата на червата. Не зная дали ползваш парафиновото масло за салати в ПЗ, но и то има разхлабващ ефект. Аз рядко съм имала проблем със запека, най-вече около МЦ ми се случва, и тогава наблягам на повечко вода сутрин и на супите (нещо като течен Дюкан; само трябва със солта да не се прекалява, че става едно задържане и подуване, кошмар). Опитай, може и при теб да подейства.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: fractalz]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.02.09 15:47



Триците сутрин в топло мляко, после поне една чаша вода!

Фрактал, честита ти година и четвърт, доста време, а? Пожелавам ти бързичко достигане на целта, късмет!



А аз, не стига, че не оздравявам, ами си заразих и мъжа.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: fractalz]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано06.02.09 17:06



Благодаря за съветите и подкрепата. Нямам друг избор за сега ще си пия хапчетата. За период от наколко месеца надявам се че няма да привикна. Просто без тях съм много зле. Днес следобяд имах посещение в тоалетната, надявам се да отмине проблема. Главоболие ме мъчи и мисля че има връзка със запека. Тъй че като се нормализират чревните ми проблеми се надявам и общото ми неразположение да отмине и да докарам нещата до край.

Ще продължавам да следя темата, че много ви се радвам и ме вдъхновявате. Успех.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор chery38 (непознат )
Публикувано07.02.09 19:08



Здравейте! Нова съм в клуба и искам да се присъединя към вас "дюканките".
Момичета, страшно ме амбицирахте и от 4.02 започнах диетата. Целта ми е от 72 кг да стана 60 поне.

. Сега съм в първата фаза и я понасям добре, но имам един въпрос - 3-4 скилидки чесън (към някой сос,например) - много ли са ? Изобщо, има ли определен грамаж(на ден) за чесъна, лука..и др.от този род, с които протеиновите дни се понасят по-лесно !
Благодаря.



Тема Re: belladonaнови [re: _belladonna_]  
Автор heili1 (непозната)
Публикувано07.02.09 19:11



здр белла пробва ли с чай нали е разрешено да се пие има билки които разхлабват- дано ти помогнат





Тема Re: belladonaнови [re: heili1]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано08.02.09 15:36



Да пробвах с разхлабителни чайове, Зелен чай с бамбук и Инхуа, никакъв резултат и от двата. Хапчетата със сена вчера подействаха, след няколко посещения в тоалетната отново съм 55 кг, така че остават още 5 до целта, Продължавам с вас. Благодаря за подкрепата успех.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: chery38]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано08.02.09 17:34



Chery, добре дошла. Относно чесъна - прочете ли за добавките на 1 стр.?
Оцетът, мащерката, копърът, лукът, магданозът и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.

Ако си разгледала рецептите в книгата, там също се препоръчва чесън в доста от тях.
Между другото, аз откакто съм на Дюкан, се пристрастих към чесъна! Не зная дали има връзка с режима, или е просто съвпадение.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: fractalz]  
Автор chery38 (непознат )
Публикувано09.02.09 09:56



fractalz, благодаря...да, попрочетох тук-там за добавките, но ми се струваше, че прекалявам с лука и чесъна при приготвянето на храната ..вече ще си ги похапвам спокойно.
Издържах първата фаза и резултат наистина има - 3кг ! Супер ! Много съм доволна. Продължавам нататък .





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: chery38]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано09.02.09 13:27



Честито намаление!

Сега си във втора, така ли? По принцип, лукът по време на протеиновите дни го възприемаме като подправка - т.е. с него - като количество - не бива да се прекалява. Не бих могла да посоча точно количество, измерено в, примерно, супени лъжитси и пр., но аз, ако все пак го използвам в протеиновите дни, слагам няколко тъъъъъъъънички резенчета колкото за вкус и мирис върху пилешката пържола или рибата. Трябва да препрочета книгата май, нямам спомен какво пишеше там по въпроса.
Приятна отслабваща седмица на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: _belladonna_]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано09.02.09 15:45



Уффф, скоро май и магия за 00 ще се научим да правим! Аз закъсах тия дни не толкова с 0те, колкото с водата - установих, че пак съм почнала да пия малко и, естествено, задържам. Та... 2 сутрини подред приготвям триците, кафето (чашата е поне 250-300 мл, от червеничките на нескафе) и половин литър вода. И почвам - глътка кафе, лъжица трици, 5 глътки вода. Подейства след около половин час.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: fractalz]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано09.02.09 17:19



Незнам...не ми действат тези трици и това е. Днес станах 2 часа по-рано, пих кафе, трици с обезмаслено мляко и чаша вода 250гр и пак нищо. Утре ще опитам да увелича водата. Довечера ще взема хапче. Надявам се да не привикна за месец два. Не искам да пия хапчета през ден два. Една колежка е много доволна от чая Инхуа, а на мен изобщо не ми влияе. Явно съм по трудна в това отношение и всичко е индивидуално. За сега освен хапчета със Сена друго ефикасно средство не съм намерила.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: _belladonna_]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано10.02.09 10:11



Дорчеееееееееее,влизай в таблицата веднагически-
65!!!!!!!!!
Новогодишните качени 4 килца си отидоха и с П и ПЗ 5/5 и с Бързохода 12-18 км на ден си отиде трайно/надявам се/ още едно КИЛО!!!
То дънките вече се въртят,бе!След малко паля мотора щастливо щото ме чака път!Довечера пак ще пиша!
ваша Рада



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Xyмopecka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано10.02.09 12:11



Браво, Раде, супер си.

Момичета и момчета, искам да ви кажа, че напоследък съм ви лекичко длъжник - не следя и не реагирам адекватно. Болести, бач, няма време. Пишете ми на лични за промените!!!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Xyмopecka]  
Автор corsichka (непознат )
Публикувано10.02.09 12:41



Здравейте всички,

Дорче, привет!
Раде, завиждам ти, че имаш време да ходиш, вярно че причината че имаш толкова свободно време не е за завиждане, но както виждам духа ти не пада.
Поздравявам те с успеха! Аз свалих едно от трупнатите 2 кила и трябва да се стегна малко, защото ми се върти една еретична мисъл да сваля още 2-3 кг.
Човешкато око е ненаситно.
Новичките, в никакъв случай не се отказвайте, не унивайте, колкото повече време минава, толкова по-добре ще се чуствате и ще се научите да разнообразявате храната си. Ще се научите да контролирате теглото си във всеки един момент и никога да не допускате да се върнете в старото "дебело" положение. Дюканският режим ще се превърне в начин на живот и начин на мислене.
Успех на всички!

дюканка-ветеранка
в трета до 8 март
/нищо чудно да се върна малко във втора, та да стигна 62-63, та да стана като фиданка/





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: corsichka]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано10.02.09 16:52



Корсичка,писах ти и на лични,да не би да пропуснеш тази моя радост!


Вярно,духа ми не пада ,защото сега имам само тази/но мн важна за мен/РАДОСТ!!!
Току-виж,че като се изманекеня съвсем работодателите ще ме канят сами на престижна и добре платена РАБОТА!Ама тогава пък ще мога да си купувам пиле и риба,та ще си спомня пак вкуса им...
НеМече,ще търся подкрепление от Сани,Дорче и разбира се Корсичка за саморазправа-знаеш защо-да не разберат другите!!!Карай си успешно фаза 3,но мисли и за нашите стимули!
ваша Рада



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.02.09 22:18



Момичета, степчетата, дето ги пиете, напълно безвредни ли са? Имам предвид - и за диетници, на които въглехидратите им са забранени, и за здравето въобще? Не са ли прекалено химични и боядисанки?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: yниKaлнa]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано11.02.09 09:19



Познавам хора които пият степ вместо безалкохолно и са си здрави. Аз също го ползвам в малки количества за подслаждане на млякото. Няма да ти навреди. От 19.01.09 съм на диета и още първото степче не съм свършила. Слагам малко за вкус и цвят.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: _belladonna_]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано11.02.09 16:19



Избирайте тези с по-светъл цвят - например лимон, по-малко портокал или други оранжеви. Поне откъм оцветителите да си спестите вредността. А има газирани напитки с подсладители, които са безцветни, така че това е моя съвет.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Milley]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.02.09 20:28



А чувала ли си да има и НЕгазирани напитки с подсладители? И дали можем да бъдем съвсем сигурни, че са САМО с подсладители?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема до Дорчесърнови [re: Dorchester]  
Автор picol (непознат )
Публикувано11.02.09 21:34



здравей!
обръщам се към теб, защото звучиш много оптимистично, и явно си я изучила тази система. аз от два месеца се мъча с нея, и нищо! впечатлена съм колко хора са доволни в тоя форум, и от всичките загубени кила по постовете... защо тогава с мен не работи изобщо? купих си книгата, прочетох я от кора до кора, и спазвам всичко супер стриктно! от два месеца съм свалила половин кило! направих 2 пъти цяла протеинова седмица, без зеленчици, без нищо! а не е като да няма какво да се сваля - поне 10-тина килограма, но вече и на 6-7 ще съм доволна...
моля те, помагай! има ли и други такива?



Тема Re: до Дорчесърнови [re: picol]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.02.09 22:56



Направо ме слиса.... Извини ме, че ти пиша, макар, че си се обърнала конкретно към друг. Издържала си 2 месеца почти без резултати? Мисля, че трябва да те наградят с някакъв медал... Най-доброжелателна съм и направо ти свалям шапка на волята. Аз лично започвам Дюкан 3 пъти и всичките пъти я захвърлям още на шестия ден - с дежурните смъкнати 2 кг, които и от невечеряне си ги смъквам за 3 дни... На мнение съм, че не всички организми реагират на всички режими. Може би трябва да се насочиш към друг режим? Нисковъглехидратен, или Аткинс, или разделно хранене, или друго? Или да отидеш на диетолог?

Ударно може да опиташ оризовата диета - майка ми сваля с нея 3 кг за 3 дни. 12 лъжици ориз сваряваш сутрин, без олио и сол, запичаш ги леееееко, за да се засуши и ги изяждаш през деня, ама НИЩО ДРУГО. Само вода. Кафе и чай- може, но без захар и не много. Така - 3 дни. (издържат се) Четвърти ден - 6 яйца. Пети - 6 кремвирша. Шести ден - едно печено пиле. Майка ми и сестра ми не стигат и до яйцата. 3 дни - 3 кг. Аз също имах тези резултати - два пъти. На третия - никакъв ефект! (Но не едно след друго, а през половин месец поне).

Пиша ти това, защото ми се струва, че трябва да получиш някаква утеха за мъките си, все пак...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: до Дорчесърнови [re: picol]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано12.02.09 09:38



Здравей, мила.

Струва ми се, че напълно погрешно си разбрала смисъла на режима. Ако за два месеца имаш само 2 периода на чисти протеини, това не е правилно.

Режимът се изпълнява, като се редуват дни на протеини и дни на смесено хранене. Ето примерен вариант:

5 дни (ударна фаза) на чисти П
следващите 5 протеини + зеленчуци
следващите 5 дни чисти П
следващите 5 протеини + зеленчуци
следващите 5 дни чисти П
....

и така да постигане на желаното тегло. Минусите в теглото се отчитат при повечето хора в края на 5-те дни на чисти протеини. По време на смесените дни обикновено има малко покачване.


Основни грешки, които хората допускат:

1. Приемат пилешките кренвирши и телешкия салам за месо - а те не са.
2. Приемат сиренето Маджаров лайт и Хелиос свежо за нискомаслени - а те не са.
3. Приемат в смесените дни повече зеленчуци, отколкото месо - а не бива.
4. Някои изобщо не ядат риба - а тя е най-доброто хранене за П дни.
5. Превишават допустимата доза от 1 кг млечни за деня. Превишават допустимата доза от 250 мл прясно мляко за деня.
6. Не пият достатъчно вода
7.... има още хиляда сигурно...

Дотук всичко ли е ясно и наистина ли спазваш супер стриктно?



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: до Дорчесърнови [re: picol]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано13.02.09 07:43



Ако не си загубила мотивация, пиши какво си яла като меню през последните 2-3 дни, може би там се крие грешката. И понякога хормоните играят лоша шега, задържаме течности, аз специално почти 10 дни преди МЦ задържам и не мърдам нито грам, независимо от режима, сега съм в четвърта фаза и продължава така. Протеиновите четвъртъци са почти без ефект преди МЦ. Освен това не трябва да се спортува, още през трета фаза, като включих аеробиката и апетитът нарастна рязко, имах чувството че цялата съм подпухнала.Аз и преди Дюканския режим не съм отслабвала от спорт .Така,че има и други причини,ще се установи. Не се стряскай, пиши.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: yниKaлнa]  
Автор mechopuh(вeчe нe e мeчe) (съм мно'о готин)
Публикувано13.02.09 10:30



Здравейте Дюканки-ветеранки и новозапочващи такива!
Не съм се вясвала с писане наскоро, но имам здравословен проблем в семейството и нямам никакво време за това!

Не съм ви забравила, когато мога ви чета, но не ми стига време за друго /жалко, но денонощието е САМО 24 часа!/. След около 2 седмици ще мога да се отчитам по-честичко и пак ще съм на линия! На новодошлите - четете книгата непрекъснато, прочетете началото на темата много внимателно и не се отчайвайте - Дюкан работи при всички, но не всички си признават прегрешенията и отклоненията от режима. А точно стриктното му спазване води до положителни резултати! Доричка, лимитът ми за свободно веме изтече и нямам възможност да пиша на лични - смъкни още 1,2 кг. от теглото ми. Вече съм 80.2 кг.! Продължавам да свалям по малко, дори и при стриктно спазване на третата фаза. За сега това ме устройва, но ще видим до кога!
Целувки на всички от мен и горе главите - "...не мога..." и "...не става..." е само за оправдание!

Редактирано от mechopuh(вeчe нe e мeчe) на 13.02.09 10:33.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: mechopuh(вeчe нe e м]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано14.02.09 13:55



Хей Дюканчета,чЕСТИТ ПРАЗНИК СВЕТИ ВАЛЕНТИН!!!


Желая на всички ви от все сърце да обичате и да бъдете обичани от тези,които желаете!!!
ваша Рада



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Xyмopecka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано14.02.09 15:27



Хей, Раде, да ти се връща!!!



Честито на всички, също и Трифон Зарезан, кво

На трета и четвърта фаза наздраве!!!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано14.02.09 17:52



След целувки,милувки,цветя и подарък,, и режимни вкусотии на масата от моя благоверен ида тук да се похваля...


Точно в 17:00 се звъни на вратата-помислих,че е за неплатена сметка...шпионката закрита...въпреки страха отключвам и...ПОПАДАМ на букет от рози,по-г0голям от ръста ми,броят на розите към 50....направо същисана ....чудя се дали го заслужавам... бъркам в средата-че нещо се надига-мъъъъничко сърчице от злато... подава ми торбичка с ежедневните покупки-а вътре-пуешко пушено,ролца от раци,пилешки гърди и 2- млекца...Е,ЗА ТЕЗИ ДУМИ ДЕТО чУХ СИ СТРУВА ДА ЖИВЕЯ-''ОБИчАМ ТЕ КАКВАТО И ДА СИ'
Възприемам се като слаба-дебела,добра-лоша,домакиня-и не съвсем,луда-нормална....Мисля,че го заслужих след 20,и после след 25 килца свалени-
Отивам на масата,че ме чака ТОЙ...Добре,че си облякох предварително една секси рокличка с копченца отпред
...ваша Рада



Тема Re: до Дорчесърнови [re: Dorchester]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано15.02.09 20:47



И аз си мисля че спазвам всичко точно...Сега прочетох поста ти, в който пишеш че сирене Хелиос не е режимно. Пише че е нискомаслено едно такова със син етикет. Ям го всеки ден с мисълта, че съм в норма. А нали Дюкан казва че сирене може...обезмаслено де. На това пише че е точно такова, защо мислиш че не е режимно. Даже за утре си нарязах за работа....поне да ми харесваше, ато ми прилича на гума, не че съм яла гума де





Тема Re: до Дорчесърнови [re: _belladonna_]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано16.02.09 09:11



Няма в Бг сирене с 0,...% масленост, а във Франция има и то се търси задиетата. ако си го намериш, яж. Ако искаш, яж си и Хелиоса, но си имай едно на ум, че е мазно. Това е - всеки сам си решава.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: до Дорчесърнови [re: _belladonna_]  
Автор corsichka (с рогата напред)
Публикувано16.02.09 10:17



Здравейте,
ето че се появи и неМечето, и аз така си мислех, че има причини да не се появява. Дано свършат бързо проблемите й и всичко е наред.
Хумореске, споделям твоята радост за празника и за прекрасния подарък. Аз също получих цветя, но без пуешка шунка.
На Дорчето целувки! На останалите успехи!
Споделям моя опит относно сиренето - през цялата втора фаза не съм вкусвала сирене, та било то и обезмаслено, сега само го опитвам. Яжте извара, вярно не е много вкусна но овкусявайте с разрешени храни и подправки, а аз я прибавям към тричавия солен кекс.
4 суп.лъж. овесени финни трици
2 суп.лъж. пшеничени трици
2 яйца
3-4 суп.лъж.с връх извара
1/2 бакпулвер, сол на вкус /може и шарена/
кисело мляко, колкото поеме до получаване на смес като за кекс
пече се в предварително загрята фурна в тефлонова тавичка или в/у хартия за печене.
Консумира се или самостоятелно, или като филийка с шунка
Това количество е за 4-5 пъти хранене. Съхранява се в хладилника в
найлоново пликче.
Аз си го правя в неделя и си ям от него цяла седмица.

Успех на всички!
------------------------------------
дюканка-ветеранка






Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано16.02.09 11:54



Здравейте:)).
След почти два месеца пак съм тук и съм много, ама много щастлива, че най-сетне пак ще ви чета.
Аз нали покрай Коледа се поотпуснах... та по едно време си мислех, че край, няма да сваля повече:(((... ама свалям вече пак.

Дорчестър, промени данните ми в табличката, моля те, вече съм 85:)).
Е, става по-бавно... но съм решила, до юли колкото отслабна, толкова. Една година във втора фаза ми е одстатъчна, тогава ще продължа с трета и ще видим какво ще се случи.

Добре дошли на новичките дюканки, давайте, очаква ви едно прекрасно и лекичко лято:).
И ви прегръщам, много сте хубави и стройни вече всичките:)))))
А дали успях да си променя линийката, сега ще си покаже.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано16.02.09 12:07



Ехей, "баш ми е драго" да те видя! А и да намаля нечие тегло с цели 5 килца наведнъж, също ми е драго!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор corsichka (с рогата напред)
Публикувано16.02.09 13:09



Дорче, моля, хайде пак влез в табличката и корегирай постижението на колегата "ВУЙЧО" на 113.
Благодаря за което!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: corsichka]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (отслабнала )
Публикувано16.02.09 15:24



Здравейте, и от мен. Аз зачезнах ама някакъв грип ме беше тръшнал. Аз не мога да се хваля, но Дорче да оправиш Мария на 63. Вече почна и да и личи и това я мотивира много. Интересен е факта, че с мойте 62.4 изглеждам доста по-слаба от нея и почвам да се чудя не ми ли тежи много кокаляка. Ама ще мъча поне още малко. Пък ако не на 60-61 ще се метна в трета фаза.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано17.02.09 15:02



Привет на всички!Не съм Ви забравила.При мен е малко кофти много лудо бачкане прибирам се в 24 00 часа работата ми е малко специфична и Ви чета ,а нямам грам време да пиша.Сега се прибирам за 1 час и гледам да драсна няколко реда.Аз малко се издъних стигнах 67.5 и после хапнах това онова и пак 69кг ,но сега ще бъда 2 седмици на ударен режим да оправя нещата ,че така ме е яд на себе си 2 месеца стриктно и накрая...и продължавам твърдо напред няма отказване.Ето сега като споделих ми е малко по-леко ,но не по-малко съвестно,че сгафих.
Лек и отслабващ ден на всички!А между другото вече 4 колежки са дюканки и така се кефя.

Редактирано от banbu4a на 17.02.09 15:14.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: banbu4a]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано17.02.09 15:03



Чакай бе, слънчице, какви 2 седмици ударен?


Просто почвай 5 дни чисти П и това е то. Вече ударен няма, организмът ти няма да се стресне хич.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано17.02.09 15:18



Ами мила как се радвам да те чета представа си нямаш мислех си да бъда 2 седмици на чисти протейни само,но щом казваш така ще си продължавам да ги редувам 5 п и 5 пз.Тенкс за съвета мила при първа възможност пак съм с вас!





Тема Re: до Дорчесърнови [re: Dorchester]  
Автор picol (непознат )
Публикувано18.02.09 12:49



благодаря на всички за отзивите. прочетох си пак книгата, за да проверя къде бъркам, и за съжаление пак не ми е съвсем ясно. от нещата, които Дорчестър (благодаря ти!) посочва като грешки, единственото което греша е количеството обезмаслено прясно мляко - пия поне литър на ден! не съм яла изобщо сирена, кашкавали и т.н., да не говорим за кренвирши. общо взето я карам на риба на пара, пуешка шунка, трици, кисело и прясно мляко, горчица и пиле. не мога да понасям извара,така че и тя отпадна след първите опити да я преглътна някак си. май ще пробвам с нещо друго, защото вече не издържам кантара ми да ми се подиграва на усилията. може би и той не е съвсем точен, но след като си нося същите дрехи след 2 месеца диета, нещо не е наред





Тема Re: до Дорчесърнови [re: picol]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (отслабнала )
Публикувано19.02.09 11:58



е именно де, прочети си пак поста и сама ще разбереш, що няма ефект. Дюкан казва не повече от 250 мл. прясно мляко. Прощавай, но ти пишеш:"единственото което греша е количеството обезмаслено прясно мляко - пия поне литър на ден!". Аз литъра го пия за седмица, малко в кафето. А и в книжката ясно пише, че ако има голям застой първо се изключват млечните, като най-последно от млечните се спира кислето мляко. Ако и аз думкам по литър мляко на ден и аз нямаше да сваля 32 кг. за 9 месеца. Моя съвет е намали млякото и ще видиш, че действа. Наистина ако си стриктен режима работи. Пример, всички от форума. Успех.



Тема Re: до Дорчесърнови [re: picol]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано23.02.09 10:33



Да добавя Дани, пробвай всички безалкохолни без захар - кола лайт, аз пия на Агрита напитките без захар, морските дарове обичаш ли ги? В началото се бях пристрастила към миди и калмари, сега ми поомръзнаха вече, но рибата и морските дарове дават много добър ефект. И ако не си почнала, започвай да си готвиш и да си носиш по нещичко на работа, за да не прегладняваш, за мен това също беше проблем. Аз отслабвах по-бавно, смених дрехите след 5-6 месец от режима, това не е повод да се отчайваш.Хормонални проблеми също си казват думата, а при мен вероятно и възрастта( над 40).



Тема Re: до Дорчесърнови [re: lodka_v_moreto]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано23.02.09 10:54



За себе си да добавя, че изкарах един тежък грип, куп проблеми в служебно отношение, но успях да удържа режима със зъби и нокти. От вчера 22.02. съм отново във втора фаза на режим 5/5 за да се преборя с последните два килограма, които от липса на воля бях отложила. Сега съм се мотивирала , психически съм подкована, пък и мъжът заминава на ски за 1 седмица, така че поне първите дни няма проблеми.
Най-накрая намерих време да погледна снимките, срам не срам, ама не ги бях гледала, с изключение на тези на Дори. Та да кажа и аз, това е най-мотивиращото нещо, което съм виждала, от както съм на Дюкан- Боби789,Дори, Фракталз, Кармен, Кукита,МартинаВ,Николи и Рицарят, моите най-искрени поздравления и възхищението ми от вашите постижения!!





Тема Re: до Дорчесърнови [re: lodka_v_moreto]  
Автор Noc (минаващ)
Публикувано23.02.09 12:35



( sori za latinicata, na rabota sym... ) A kakvo kazva6e Dukan za kafeto ? 6toto az piq dosta kafe, po 4-5 4a6i na den, oba4e 4isto - bez zahar smetana i pr., i obiknoveno sled qdene s edna duvka orbit za vkus. ;)
I kak moga da si sloja kartinka s kilogrami v podpisa kato pove4eto tuk ?





Тема Re: до Дорчесърнови [re: lodka_v_moreto]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано23.02.09 13:13



Как приготвяш калмарите? Аз само пържени съм яла, не знам друг начин за приготвянето им. В Метро има едни замразени миди в пакет обаче имат някаква кисела марината и са ужасни на вкус от нея. Искам натурални миди, но не мога да намеря. От морските неща само риба на скара и ролца от раци ям





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор jaddis (непознат )
Публикувано24.02.09 09:10



Здравейте момичета, имам молба към вас-все се каня да почна , но все отлагам. Явно нямам мотивация. А ако не почна скоро ще почна да се търкалям

/1.54/съм. Та молбата ми е следната: има ли сред вас някой който да се изяви в ролята на инструктор и това да му е приятно а не по задължение и също така има ли някой който е в начална фаза и да има поне 50кг. за сваляне за да се "крепиме". А сега малко въпроси: витамините Центрум постоянно ли трябва да се вземат? Или има почивки. Тези степчета с аспартам ли са?/нали последната версия е ,че е вреден/. А и друго, преди време споделих с моя приятелка,че мисля да отслабвам с протеинова диета и тя ми каза,че мога да се сдобия с раково заболяване. Може би и това ме възпираше до сега да почна. А вашето мнение? А сега да споделя нещо за тези с запека. По случайност попаднах в групата на йога в момента когато се показваше техниката за изпразване на червата. След това се чуствах великолепно. И попитах инструкторката колко често мога да ги правя упражненията и тя ми отговори, че първите 2 -3 упражнения могат да се правят всеки ден без пиенето на вода и има ефект. Затова горещо ви ги препоръчвам отколкото да се тровите с хапове.По нагоре имаше линк за тези упражнения.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: jaddis]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано24.02.09 10:11



Здравей



Едва ли някой ще се захване със задачата да ти бъде личен инструктор по дюканстване. Освен това няма човек, който да знае всичко, нали така.
Имаенно за това сме група -за подкрепа, за различни гледни точки и за повече и по-разнообразни идеи! И когато зададеш въпрос, все ще се намери кой да ти отговори.

Така че, ако започнеш с режима - заповядай при нас, ние сме си тук.

Центрум - както и другите комбинирани витамини - са скрити лимонки. Най-просто казано, не се знае колко витамин всъщност остава в тялото ти. Как да е, аз пих моите витамини на почивки - равен брой със и без.

Аспартама погллъщаме като по-малкото зло. Временно е.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор jaddis (непознат )
Публикувано24.02.09 11:17



Благодаря за инфото. Аз не казвам чак личен ама да помага. И вярно е че като закъсам мога тук да попитам. Доколкото разбрах първото нещо е ,че трябва да се прочете книгата.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: jaddis]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано24.02.09 14:49



ОПределено е добре. Много е мотивираща и обяснява процесите, през които се преминава.

Да знаеш как и защо ще отслабнеш без да се разболееш, например.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор jaddis (непознат )
Публикувано24.02.09 17:37



Благодаря



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: jaddis]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано25.02.09 13:57



Здравейте мили Дюканчета-познати и новички!!!


Аз позачезнах напоследък защото се явявах на интервюта за работа,лекувах грип,от 65кг качвах до 67 и пак обратно/мн чоглаво ми беше/,обаче не съм пропускала ден да ви чета-нали знаете колко си ви обичам??!!
Сега нямам мн време,но искам да напиша нещо специално за jaddis
Мила,ето как стана при мен-почти 2 месеца проучвах форуми,сайтове и всичко,всичко,което даваше инфо за Негово Величество Дюкан...Прочетох книгата 2 пъти,разговарях с три познати дами,при които имаше забележителен успех,не мислех,че ще издържа без любимите ми плодове/започнах на 29.06.2008/,започнах почти на шега-да опитам и това чУДО-а каква шега си направи с мен Дюкан??!!Миличка аз бях точно 90 килца,на ръст158смПопаднах тук на тези мили момичета,които ми даваха кураж,съветваха и поощряваха.В процеса на отслабване неминуемо възникват все някакви въпроси-търсех инфо,но не нарушавах режима,защото имах мн силна МОТИВАЦИЯ-ИСКАХ да приличам на човек,да не извръщам глава от витрини и огледала,да нося дрехи,които харесвам,а не, в които успея да вляза,да имам самочувствие....Не казвам,че трябва да чакаш 2 месеца като мен докато се "навиеш"-още на ударния етап ще видиш някакъв положителен резултат и дори по-бавно да става при теб точно/има и такива тук сред нас/с постоянство ще успееш!!!
При 20 пожелани за сваляне кг аз свалих 25!!!Почувствах те близка,защото знам на тази височинка как се чувстваме ние...На височките им е някак по-добре/или аз така си мисля/Жалко,че НеМечето още не е качила снимки от нашата среща през м.ноември в София-осмелих се да се снимам дори!!!Така,че...прочети книгата бързо и...ДЕЙСТВАЙ!!!Както пише Дорчето/да е жива и здрава за помощта,която оказва всекиму!/все някой ще пише и ще те подкрепи!Успех!!!
Целувки на всички!
ваша Рада



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: jaddis]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано26.02.09 11:11



Скъпа, това за раковото заболяване е пример за тотално невежество. сред нас има хора с медицинско образование, пък и всеки медик ще ти каже, че все още не са открити причините за появата на рака, набедени са някои вируси, но не е доказано. Този който открие причината за появата на раковите образования ще получи нобелова премия. Също така искам да добавя, че няма нито един хранителен режим или диета, които да водят до рак. Нито един. Дори и за цигарите не е напълно сигурно, т.к. например 15 -20% от болните от рак на белия дроб никога не са пушили. Та какво остава за пилешкото месо и рибата.



Тема Re: до Дорчесърнови [re: _belladonna_]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано26.02.09 11:14



морските дарове купувам замразени и без да размразявам приготвям по следния начин-
1 пакет около 250 гр морски дарове
1 ч.л.доматено пюре
1 супена лъжица кисело мляко
девесил
копър
сол,бял или черен пипер
запичам в йенска съдинка на фурната, като разбърквам, и ако е необходимо добавям вода, но често след размразяването има достатъчно. Консумирам с лимонов сок- 1с.л.



Тема Re: до Дорчесърнови [re: lodka_v_moreto]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано26.02.09 20:25



Тази вечер направих твоята рецепта, благодаря ти! Аз да си призная ,не си падам много по рибните неща макар, че съм от морето

Но сега гледам да ги включвам в менюто, за разнообразие и асортимент. Прекалих малко с печенето май, станаха малко жилави, другия път ще намаля времето за приготвяне. Да се похваля за месец и десетина дни съм 6 кг минус. Свикнах с режима, който в началото ми се струваше необичаен за мен. Фен съм на сладкото по принцип, а сега почерпките на работа, по един или друг повод не ме съблазняват изобщо. Вчера имах едно така да се каже неприятно преживяване. Колежка ми каза, че не ми личи че съм отслабнала и ми стана някак криво, защото аз се чувствам отслабнала. Може би не трябва да обръщам внимание на такива забележки. Успех на всички и благодаря за подкрепата



Тема Re: до Дорчесърнови [re: _belladonna_]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано26.02.09 22:14



о, щом така говорят, значи отслабването ти е вече видимо. това е традиционната за режима на Дюкан завист, всички сме се сблъсквали с нея. На това място трябва просто да се поздравиш с успеха си и да продължаваш бодро напред! Твоето постижение е много сериозно и е добро начало.
Целувки на всики дюканки и дюканци и пожелания за много минусчета!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано27.02.09 13:44



ГОЛЯМА РАДОСТ!!!
Милички,мн съм щастливааааа!Назначена съм на работа по специалността,която обичам,държавна работа,според мен-добре платена,на 2км от дома ми/ах,как ще бързоходствам!/
Е,преди месец-два не смеех и да мечтая за подобно щастие-удовлетворена съм!...И не мога да не ви се похваля!Почвам ревизия на гардероба!До скоро!!!
ваша Рада



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор klio1O1 (непознат )
Публикувано28.02.09 10:27



Здравейте,да се похваля и аз вече съм в трета!
51,8кг.дано да успея да ги задържа.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано28.02.09 10:58



Пак здравейте от мен, докопах се до компютъра, ура.



Дорче, ама за мен не бяха наведнъж, а цели два месеца, че и повече даже, качвах и свалях. Обаче най-после излязох от тоя омагьосан кръг и няма и да си помисля вече за разни извънрежимни хапвания. Даже днес съм с още едно кило надолу, моля те, промени кг ми в табличката.
Просто не знам дали ще доживея на кантара да се появи число, започващо с цифрата 7. Е, най-вероятно ще доживея, ако удържа да не посягам... хайде да не изреждам към какво. Все пак от юли нататък, като мина в трета, ще мога да си хапвам и плодове, и всякакви други нережимни (засега) вкуснотии.

Имам едно колебание и ми се ще да го споделя с вас. Когато започнах диетата, калкулаторът на Дюкан ми показа оптимално тегло 83 кг. Аз обаче се изсилих и си определих като цел 75, щото ми се струват тъкмо за ръста ми. Да, де, за ръста добре, обаче аз съм на 50 и доста дълго бях дебела, метаболизмът ми вече е забавен и може би калкулаторът е прав и е добре да не прекалявам? Ако се съобразя с него, още едно кило и трябва да вляза в третия етап. На мен обаче още не ми се ще, особено след като открих начин да се справям със запечения си корем. И ми се иска да постоя до юли във втора фаза, докато навърша 1 година - колкото сваля дотогава, толкова - и после вече в трета. Обаче дали е разумно, вие какво мислите? Дорче? Смятате ли, че мога да си позволя 1 година във втора? То не че това едно кило няма да го свалям сигурно поне две седмици, де, напоследък все по-бавно свалям, та имам време да реша. Обаче не преди да чуя вие какво мислите.

Това засега от мен. Радвам ви се и няма да се уморя да повтарям, че ми давате сила и кураж не за една Платноходка, а за три направо.
Желая ви само радост и успехи и весело изкарване на почивните дни.
И доскоро.



Тема Re: Do Dorchesterнови [re: klio1O1]  
Автор banbu4a (nova)
Публикувано28.02.09 12:14



Привет на всички.Най-накрая се добрах до компа.Дорче,мила моят съпруг ме помоли да ходя с него на фитнес ,а аз све още съм във втора фаза и имам да свалям 10 кг още.Мисля да ги сваля и тогава да ходя на фитнес.Ти какво ще ме посъветваш мила.Как да постъпя,ако отида сега дали няма да ми попречи на режима ?Мисля,че някъде в книгата се споменаваше без активен спорт,ако не ме лъже паметта?А да не забравя и още 3 колежки вече са дюканки не е ли страхотно.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано28.02.09 13:17



Привет на всички дюканки и дюканци!

Поздравявам Хумореска и и желая само хубави емоции на новата работа и да не изоставя режима! Клио 101 и Платноходка - честити ви нови килограмчета!!
Платноходке, не му обръщай чак такова внимание на калкулатора, той показва само ориентировъчни цифри, на мен ми даваше оптимално 69, аз слязох до 64 и ако имах повече воля, щях да стигна до 62. Бях в 3-та и 4-та фаза, сега съм отново във ІІ фаза, за да стигна от 64 до 62 кг, вече правя 1 година по режима на Дюкан и според мен е най-важно как се чувстваш психически, дали имаш сили и воля да продължиш. Възрастта ти е чудесна, аз съм почти на 47 и режимът ми понася и ме прави много щастлива. Ако и с теб е така, няма проблеми.
Целувки и пожелания за хубави празници на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано28.02.09 17:00



@Платноходка: Първо, честито ново килце! Второ, ако се погледнеш в огледалото на 82,9 килограма и се харесаш - значи това е моментът за трета. Ако ти се струва, че не си удовлетворена от резултата, проължавай нататък. Имай предвид, че след това ще трябва да си много, ама много стриктна в трета фаза, за да задържип килата под калкулатора! А Годиан в трета е едно вече честано явление.

@Banbu4a: Ех, тоя фитнес... не знам какво да те посъветвам. Имам спомени за хора, които при включването на спорт през втора фаза забавят свалянето... Ама да ли това не е някакво съвпадение, още не съм сигурна. Спортът е много хубаво нещо, пък и скомпания - още повече! Защо не вземеш да пробваш и да видиш какво ще стане?

@ Кlio101: Браво на теб!!! Как тихомълком ги пребори! Честита трета, успех в задържането.

@Рада: Поздравления, какво друго да ти каже човек на теб! Заслужаваш си ги!

@lodka_v_moreto: Ти не искаш ли да се видим по варненски?


Продължаваме в новата тема!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.