Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 25.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: днес е петъкнови [re: Noc]  
Автор Kukita ()
Публикувано18.01.09 13:53



Здрасти и от мен в неделя. Noc, мисля, че целта, която си избрал е идеална за ръста ти и желая бързо да я постигнеш. Само дето според мен вафличките "Corny" не са особено подходящи за режима, защото мисля, че съдържат фруктоза като подсладител, а при Дюкан се стараем да я избягваме дори в плодовете. Макар, че май при теб не вредят, защото имаш прекрасен резултат до момента. Въпреки това, наистина са доста скъпички, а в рецептите, които ти препоръчва lodka_v_moreto има много по-евтини и вкусни алтернативи.
И все пак няколко много бързи идеи от мен:
1) Обезмаслено кисело мляко в купичка, наръсено със степче на вкус (в никакъв случай цяло пакетче - става горчиво и гадно), и разбъркано с вилица. Това е лесна и бърза глезотия, която наподобява плодовите кисели млека на пазара, но бих казала, че е доста по-вкусно и с много по-разнообразни аромати (ягода, пъпеш - любим на сина ми, кайсия, праскова, бяло грозде (моя фаворит), малина, ....).
В моменти, когато ти се занимава, може 4 кофички кисело мляко да ги разбъркаш с цяло степче, да добавиш 2 желатина, предварително накиснати в не повече от 100-150 мл. вода и затоплени, за да се разтворят напълно, пак хубаво да разбъркаш, да разсипеш в чашки (може и пластмасови за еднократна употреба) и да оставиш в хладилника за една нощ. На другата сутрин имаш прекрасен желиран плодов крем.
2) Нужни са ти е само микровълнова фурна и 5-10 минути, за да приготвиш прекрасен сладък еквивалент на тестен кекс. В купичка за микровълнова с вилица разбиваш едно яйце, добавяш една супена лъжица обезмаслено кисело мляко, 1 щипка (или 1/4 кафена лъжичка) сода бикарбонат, пак разбъркваш, добавяш една и половина с. лъжици овесени трици и (ако имаш) половин лъжица едро смляно ленено семе. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се наръсва с канела или ванилия за аромат на сладкарница и се подслажда с течен подсладител (хуксол или суитли) на вкус - приблизително една кафена лъжичка е добре. Купичката се поставя в микровълновта за 5 минути на максмална мощност и готово. Вади се лесно след 4-5 минутки (тогава се отделя самичко от купичката) А ако се комбинира с плодово кисело мляко и кафенце следобяд, се получава перфектно угощение!
А ако си от любител-кулинар и обичаш да се занимаваш в кухнята, наистина можеш да се забравиш в рецептите. Опитай, не са трудни, а разнообразието е огромно. А и още една идея, прекрасната торта на Tan4etyy (от тук:

) , която аз лично приготвям вече на всеки семеен празник. И в този ред на мисли, къде се изгуби, мило момиче, обади се, липсваш!

Редактирано от Kukita на 18.01.09 14:51.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25нови [re: Dorchester]  
Автор klio1O1 (непознат )
Публикувано18.01.09 14:34



Здравейте,
аз също имам проблеми с очите.Започват да ми се замъгляват,в момента имам страшно много за четене,опитвам се да пиша едни нещо и за около два месеца съм прочела няколко хиляди хартиени страници и няколко стотин електронни.Да си призная мислех ,че е от напрежението и умората.Имам астигматизъм и малък диоптър късогледство ,но това не ми е пречело до сега.Мина ми през ума,че може да е от аспартама,но не се задълбочих много.Ако спра подсладителя, незнам как ще продължа напред.Вече мислех да си взема стелвия ,но сега прочетох ,че и тя не е особено полезна.
На диета съм от юни 2008,пия по 2,5 литра кола,и около 1 степче в кисело мляко.Това много ли е?





Тема Re: днес е петъкнови [re: Kukita]  
Автор Noc (минаващ)
Публикувано18.01.09 16:21



Супер, мерси за рецептите и бързия отговор. :) пробвах киселото мляко със степче и определено е толкова добро колкото "плодовото кисело мляко". Иначе в тия рецепти 1.) какво се разбира под "подсладител" и 2.) откъде мога да се сдобия със съд за микровълнова печка ? ( Сега-засега вкъщи притопляме с керамика със стъклен похлупак. )
Благодаря предварително!





Тема Re: днес е петъкнови [re: Noc]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано18.01.09 16:37



Единственото изискване към подсладителя е да не е на основата на фруктозата (плодовата захар) и нейните производни - затова, включително при подбора на различни степчета, преглеждай внимателно съдържанието, да няма *оза в продукта. Освен това за кексчетата и всичко, което се подлага на термична обработка, подсладителят трябва да е термоустойчив. Би трябвало да е посочено на опаковката, продавачките често не са в час, за съжаление. Подсладителите са на рафтовете с диетични храни, продукти за диабетици или подобни.

Аз лично използвам Стевия, полезна е, само дето трудно се намира.

За готвене в микровълнова фурна използвам йена или пирекс; керамика също, стига да няма метални елементи по нея. Нали знаеш, че не бива да се използва алуминиево фолио в МВто? Аз карам и в МВ, и в нормалната фурна с готварска хартия или пликове за печене (и в двата случая се правят дупчици с игла или клечка за зъби, за да не избухне пликът). Ако положинката ти не е режимна, може да се използват и пликовете от пуканки (хартиените).
Успех :)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 25 [re: klio1O1]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано18.01.09 16:49



Едва ли приемаш толкова големи количества аспартам, но за да го елиминираш като причина, смени го поне за известно време.
Относно стевията, никъде няма инфо, че не е полезна; в обосновката за забраната за включването и в продукти за масова консумация е недостатъчните проучвания за влиянието й върху (качеството на) сперматогенезата - цитирам по памет. Т.е. не че има индикации, а че няма наблюдения.
За очите, освен очевидната преумора, може да оказва влияние времето (при мен студът се отразява много кофти, хем неприятно, хем проблем, когато шофирам през зимата), компа (ако прекарваш много време, и отдавна, пред монитора, вземи си овлажняващи капки за очи (само не ги използваи непосредствено преди излизане по това време). Един курс с омеги съшо не е лоша идея, и за очите, и за косата/кожата и пр, и за имунитета.

И една бабешка рецепта да допълня - прави се много силна запарка от черен чай, без захар; когато изстине, топиш 2 памучета и ги слагаш на очите. Прави се винаги с прясно заварен чай.

Редактирано от fractalz на 18.01.09 16:51.



Тема Re: днес е петък [re: Noc]  
Автор Kukita ()
Публикувано18.01.09 17:22



Аз лично от Метро си купих комплект пластмасови съдове за микровълнова на смешна цена (под 10 лв. бяха преди около година и в него има 4 вида по 6 купички). А иначе такива копмплекти съм виждала и в китайските магазини по 1 лв.
Моят подсладител е Хуксол (термоустойчив е), ползвала съм и Суитли. И двата са течните варианти - защото мразя да мачкам таблетки. А докато имаше Стевия, също редовно използвах, но за съжаление напоследък се провалям в намирането и.
И в тази връзка - ако някой в клуба (не само Дюканската тема) има скорошна информация къде се намира Стевия, моля да сподели! А за да не минава за реклама, може и на лични! Благодаря!!!

Редактирано от Kukita на 18.01.09 18:05.



Тема Re: днес е петък [re: Kukita]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано18.01.09 18:28



Освен да почнем сами да си отглеждаме стевията:



Още през лятото започнаха да я изтеглят от търговската мрежа, едва ли ще намерим нещо в БГ. И аз моля, ако някой попадне на фирма, която продава, да пусне инфо - на лични или в общата тема, както предпочитате.



Тема Re: Вибриращ колан [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано19.01.09 10:22



Здравейте и от мен и за Много Години!Здраве , много усмивки и мнооого свалени кг пожелавам.И аз по празниците направих прегрешения и сега се боря пак с тези последни кг.Сетих се че тук някой(но не си спомням кой ) писа че позва вибриращ колан...пищете моля ви има ли ефект от тази работа и не ли с някакви вредни последици за нервната система...





Тема Re: Вибриращ колан [re: bobi786]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано19.01.09 10:54



Здрасти, сладури.
Накратичко:
линкове с магазини за полезни добавки - стевия, водорасли и т.н. - са добре дошли. Не се толерира директната реклама и продажба ТУК. (Както наскоро се появи тема "продавам .... за толкоз пари, тел. за връзка... ", че хем и забранен продукт



Господин NOC, нанесох данните ти в таблицата без да питам. Мога да ги махна или да допълня възраст???

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Вибриращ колан [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано19.01.09 11:10



Извинетеее..моля тогава някой ако има инфирмация да ми пи6е на лични или на e-mail bobi786@abv.bg....благодаря предварително






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.