Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 25.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 14  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.07.08 09:55



Протал е диета, която не налага големи лишения, не предполага измерване на храните и пресмятане на калориите и дава пълна свобода на консумиране на някои разпространени хранителни продукти.
Протал не е просто диета, а разширен план за отслабване, който може да се приеме или отхвърли в своята цялост. Този план се дели на 4 последователни фази:

Протал І
Ударна фаза на чистите протеини, която позволява светкавично отслабване, на практика не по-бавно от онова, което се постига чрез гладуване или чрез приемане на протеини на прах, но без недостатъците на тези два метода.

Протал ІІ
Смесен период на протеини, редуващи се с протеини+зеленчуци, през който постигате желаното тегло.

Протал ІІІ
Режим на запазване на постигнатото тегло, предназначен да предотврати явлението, при което всяка бърза загуба на килограми, организмът проявява тенденция да ги възстановява с още по-голяма бързина /т.нар. йо-йо ефект/.
Период на голяма уязвимост, чиято продължителност е точно 10 дни за всеки свален килограм.

Протал ІV
Накрая и най-вече – период на окончателна стабилизация, почиваща на една съвсем проста защитна мярка, която не изисква големи усилия и е задължителна за запазване на постигнатото тегло – един ден от седмицатадиета, която трябва да се спазва всеки четвъртък, до края наживота и която е достатъчно ефикасна, за да бъде приета.


УДАРЕН ЕТАП - Ч И С Т И П Р О Т Е И Н И : От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.

Постни меса
Това са : телешкото, говеждо и конско

Говеждото - всички части, които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът, филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите, които са прекалено тлъсти.
Телешко: позволени са шницелът и частите за печене: котлетите също могат да се консумират, след като се отстрани тлъстата им част.

Свинското и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни .

Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло, олио, сметана нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.
Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 % . Препоръчително е да е от шол, и да е смляна пред вас.

Дреболии/карантия/: От тази категория е разрешен черният дроб-телешки, говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици, които не са тлъсти. Колкото до говеждият език- консумирайте му само върха, който е най-постната част. Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини, които са изключително полезни през период на отслабване, но за съжаление е богат и на холестерол, поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания.

Риби: За тази категория храни няма никакви ограничения. Всички риби са позволени, все едно дали постни или тлъсти, пушени или сушени, може и консервирани в собствен сос, без олио.
Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!
Морски дарове: всички ракообразни и всички миди:
скариди,омари, раци, лангусти, лангустини, стриди, миди, рапани, охлюви.

Птиче месо:
Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн - патицата и гъската, но при изричното условие да се консумират без кожата.

Постни шунки: Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.
Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът, който е още по-тлъст.

Яйца: кокоши, пъдпъдъчи - те се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.

Обезмаслени млечни продукти - кисело мляко, извара и сирене. Тъй като в България няма достатъчно обезмаслено сирене, отдаваме предпочитанията си към обезмаслената извара и оставяме сиренето за трета фаза.

Минимум литър и половина вода дневно. Водата е много важна!
В количеството течности влиза и Кока-кола лайт или Пепси лайт, безалкохолни напитки с не повече от 0,8 калorии на чаша в зависимост от предпочитнията и нуждата от сладко, също така, чаят, кафето.



ВТОРИ ЕТАП - протеините от ударния +
ПОЗВОЛЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ:

Домати, краставици, репички, спанак, аспержи, праз, зелен фасул, зеле, гъби, керевиз, копър, всички видове салати, , тиквички, чушки.
Да се внимава с количеството въглехидрат в зеленчуците, като напр. в морковите и цвеклото, където той е повече.
Забранени са нишестените зеленчуци: картофи, ориз, царевица, грах, бакла, леща, нахут. Без да забравяме авокадото, което много хора смятат за зеленчук, а то е плод и то много мазен. Артишокът също трябва да се избягва.
Важно: През смесената фаза на диетата не трябва да се добавя никакво олио/зехтин/ в салатите. Зеленчуците не бива да превишават като количество протеините – те са добавка към тях.

ДОБАВКИТЕ

Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.
Захарта е забранена.
Оцетът, мащерката, копърът, лукът, магданозът и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимонът може да се използва изстискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.
Солта и горчицата са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с горчица без мазнини и захар и диетична сол.
Обикновеният кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.
Олиото и зехтина не са позволени.
Алкохолът е забранен.


РИТЪМ НА РЕДУВАНЕТО- Най-ефикасният и който най-добре съответства на психиката на дебелия човек е 5/5. Това означава- 5 дни на чисти протеини, 5 дни на протеини и зеленчуци.Този ритъм дава най-добри резултати.
Друго решение е ритъмът 1/1. Този ритъм е подходящ за хора с наснормено тегло не повече от 10 кг.То може да се приложи като почивка след ритъм 5/5.
- 2/7 е за хора с малко килограми за сваляне.
Вариант на 2/7 е 2/0, тоест 2 дни чисти протеини дневно и 5 дни нормално хранене,но без прекаляване.Този режим и този ритъм подхождат най-много на жени с целулит,които често са слаби в горната част на тялото и закръглени в ханша и бедрата.
Вариантът 4/3 е удобен за спазване, тъй като смесените дни се падат в края на седмицата и е препоръчителен на по-дълго режимстващи - за разнообразяване на схемата.


Трябва задължително да се приемат овесени трици. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има няколко варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко, най-вкусни са вложени в кекс или палачинка. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.

Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударната и Смесената фаза. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд, вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа, още по – добре.

ТРЕТИ ЕТАП /преходен режим/:
Продължителността на този преходен режим зависи от свалените килограми – 10 дни на свален килограм.
Ако сте свалили 20 кг, ще трябва да спазвате режима двайсет пъти по 10 дни, или 200 дни, или 6 месеца и 20 дни.
На тази база всеки лесно ще изчисли колко дни го отделят от окончателната стабилизация.
Имате право на следните храни:

- протеиновите храни от ударния период;
- зеленчуците от смесения период;
- 1 порция плодове дневно, с изключние на бананите, гроздето и черешите;
- 2 филии пълнозърнест хляб дневно;
- 40 кашкавал на ден;
- 2 порции нишестени нрани на седмица;
- агнешко бутче и печено свинско филе.

Всичко това увенчано с
- две гала вечери на седмица.
Но и задължително и неподлежащо на обсъждане с:
- 1 ден седмично ударен режим на чисти белтъчини.
Позволените плодове са : ябълки, ягоди, малини, пъпеш, диня /по един резен!/, грейпфрут, киви, праскова, круша, нектарина, манго.
Имате право на всички видове термично обработени сирена, като избягвате ферментиралите – камамбер, рокфор, козе.
Нишестените храни, които са предпочитани в низходяща градация – пълнозърнести макарони, кускус, качамак, булгур, цели житни зърна, леща, боб, грах, нахут, накрая ориз и картофи.
Новите меса са вече агнешкото, свинското и свинската шунка.
Два пъти седмично имате право на гала вечеря, когато ще можете да консумирате всякакви храни, особено тези, които най-много са ви липсвали през периода на отслабването.
Но трябва да спазвате две важни условия – никога да не си сипвате повторно от едно и също ястие и никога да неси приготвяте две последователни гала хранения. Следователно всичко може, но в единствено число – една салата, едно предястие, едно основно, един десерт, един аперетив, една чаша вино.


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация.

Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.

Как действат белтъчините?
1. Чистотата на белтъчините намалява калорийният им принос.
2. Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.
3. Чистите белтъчини намаляват апетита
4. Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма
5. Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.


Съветите на д-р Дюкан

Никога не спазвайте диета, препоръчваща по-малко от 60 до 80 г чисти белтъчини. Освен ако не желаете да ограбите мускулите си, а кожата ви да увехне. Белтъчините позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата. Белтъчините се усвояват трудно. За усвояването на 100 калории трапезна захар организмът ви изразходва само 7 калории. Усвояването на 100 калории масло или олио ви отнема 12 калории. А за да усвоите 100 калории чисти белтъчини, ще изразходвате цели 30 калории. Изберете сами!
Пийте много вода. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Забравете какво са ви говорили бабите ви - пийте вода, докато се храните.
Водата засища. Яжте от разрешените храни, колкото искате и толкова често, колкото ви се ще, и никога не прескачайте ядене. Мислете за това, което ядете - усещанията, предизвикани от храната, се улавят от центъра на засищането в мозъка. Яжте бавно - когато се храните бързо, намалявате количеството усещания, които стигат до мозъка ви.
Яжте студени храни и пийте студени напитки винаги, когато е възможно. За да ги усвои, организмът трябва да ги затопли и следователно да изразходва калории. Обливайте се с хладка вода. Ако останете под душа две минути, организмът ви ще изгори 100 калории само за да затопли тялото ви, а това е калорийният еквивалент на 3 км ходене пеш.
Откажете се от асансьора. Стойте прави колкото можете повече. Ходете целево - прибирайте се вкъщи пеш, ходете на пазар или на гости със собствените си крака.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано30.07.08 10:01



Дори благодаря ти за бързия отговор!
Къде мога да чета рецепти за МВ и въобще повече неща за да започна?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: escada]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.07.08 10:27



Google: "Дюкан" + "рецепти"

Препоръчвам блога в wordpress.com, който ще излезе на едно от челните места. Но има и много други ...

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано30.07.08 10:38



Благодаря!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: escada]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.07.08 15:07



Аз благодаря на всички, които ме поздравиха - толкова сте мили! Хубаво ми е.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано30.07.08 16:42



Дорче,
аз малко закъснях ,ама повода си заслужава и по- късно да те поздравя за упоритостта. Виждала съм твои снимки,нали знаеш колко мотивиращо действат на нас новите. Аз утре правя 2 месеца с режима и съм - 10.500. Вторият месец са само 3.5 кг,но със първите 7 вече си личат добрите резултати. Почти няма човек да не ме е поздравил. Имам още 5 за сваляне ,но ще се въоръжа с търпение. Режима е страхотен и неслучайно толкова се боят от него диетолозите.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано30.07.08 17:32



Дори, доста на патерица ама честит рожден ден. Браво ти си суперрррррррр! Все така напред. Аз нали знаете, че по-рядко пиша, а и ми ред да се хваля. Днес съм точно на 2 месеца Дюкан, а общо сваленото е 17 кг. (За тези дето незнаят преди да стана върла Дюканка бях на един друг режим). Тъй тъй до заветната цел остават още 18.700 кг., а бре както и да го пиша все съм минала половината. :) Ама съм една доволна от себе си и смело си фръцкам поотслабналия задник.

. Почна се и с коментарите : "Ама колко си отслбнала да не си болна нещо" Завист му викам аз на туй. И тъй дерзайте момичета и знайте че съм с Вас на 10000000000000000 %. Много ви целувам и успех напред.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано30.07.08 21:35



И от мен честит дюкански рожден ден, макар и на патерица!!!

Ами ти си една красива история и жив дюкански архив!!!Но за нас новобранките в режима, кажи нещо от твоята история,моля те!!!Как започна -колко килограма беше и колко свали!!!И на колко години-това е също важно, нали?Разказвай,това за нас- новите е много важно!!!Бъди ни пример и пътеводна звезда!!!И за твоите препъникамъчета, ако е имало такива,нали?!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: kateluna]  
Автор lodka_v_moreto (новак)
Публикувано31.07.08 06:37



честита нова темичка на всички!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано31.07.08 09:13



Пак благодаря, значи.



За Кателуна давам справка:
Началото преди година - от 74 килца. За около 4 месеца станах 59 килца. На 24 ноември влязох в трета фаза. Дотука всичкото хубаво, не бях от най-бързите, но се движех горе-долу добре. Стресово задържане имах на 66 килограма (3 седмици май) - това са най-дълго задържаните ми килограми.

Белята я направих в трета фаза, по Нова Година, когато за 15 дни абсолютно нережимно хранене си върнах 5 килограма. Та оттогава свалям и качвам 2-3-4- кила, успявам да бъда ту 60, ту 62, ту 63 дори, и после - обратно надолу.... абе - там няакъде съм. Не ги пише на челото, нали знаеш.

Трета фаза я правих 180 дни, защото включих 4 килца от преди Дюкан. Т.е. от 77 бях започнала с друга диета. В четвърта фаза съм от 24.май.

Ще дам снимки малко по-късно.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 31.07.08 09:14.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано31.07.08 10:25



Ето сега - монтаж от "Преди" и "След" (77/60 кг):



и актуална от юли т.г.




Манекенка не станах, ама съм си доволна.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема бааасинови [re: Dorchester]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано31.07.08 10:42



мацката!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Автор martinav ()
Публикувано31.07.08 11:41



Здравейте момичета , Дори приеми и моите поздравления макар и с малко закъснение

, успех и за напред . Искам да поздравя и edna_juli , 26 килограма са си едно много ама много добро постижение !!! Това са едни чудесни резултати ( и на двете ви) които могат да служат за стимул на много хора . Успех и на всички останали и ви желая един слънчев и усмихнат ден и минусчета на кантара .



Тема Дюкан и ресторантинови [re: Dorchester]  
Авторoh (Нерегистриран)
Публикувано31.07.08 12:13



Как се храните пред хора с Дюкан. Поръчвате си само мръвка, или мръвка и гарнитура и не ядете гарнитурата. Обясявате ли се на близки , че сте на диета, или пък го пазите в тайна?Молите ли персонала да не добавя олио в дробчетата, например? Изобщо как процедирате?? Аз засега все още сде "подготвям" спихически. Гледам да ям само крехко месо и зеленчуци. никакви млечни, тестени или плодове. Страх ме е как ще се справям социално само на месо, как ще се обяснявам на хората.



Тема Re: Дюкан и ресторантинови [re: oh]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано31.07.08 15:06



Е, аз имах късмета да съм заобиколена с "подкрепящи ме" хора - колеги, семейство... Редувах 5П/5ПЗ дни (5 на протеини и 5 смесени), като гледах в тези 5П да се храня на работното място, в ПЗ е лесно ходенето "на кръчма" - пържолка и салата. Имаме си наблизо заведения, където пържолите са си на скара, без мазнина. За салатите изрично помолваш да са неовкусени. За дробчета и др. дреболии се съмнявам, че ще ги приготвят някъде режимно... Шишчетата стават.

Пък на хората няма какво да им се обясняваш. Ако смяташ, че няма да те уважават за това, че си "на диета" - казваш, че си на режим, предписан от лекар и толкоз.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Дюкан и ресторантинови [re: Dorchester]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано31.07.08 15:14



Заради служебно задължение ми се е налагало да се храня и в ресторант- поръчвам си само месо, евентуално в ПЗ и салата или задушени зеленчуци. Не съм издребнявала чак да поръчвам специално приготвяне без мазнина - просто не исках да предизвиквам въпроси от околните.
Случвало се е да съм и в ресторант "на меню", с група. Просто изяждам само месото и зеленчука, без да вдигам шум.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано31.07.08 18:40



Браво Dorchester, страшна разлика между старата и новата мацка!

Направо ти се възхищавам на упоритостта и волята!!!Де да можехме и ние новичките като вас!Ще видим докъде ще я докараме!
При мен нещата се движат бавно, но слава богу надолу.Но като "овълчея"за зеленчуци и се наблъскам през ПЗ с всевъзможни салати става една "мацана",в резултат на което или задържам килограмите или даже качвам за мой ужас!!!Как може нали е салата?!И после през П започвам бавно да валям килограма който съм допуснала да си набавя през ПЗ и после вече следват новите минусчета.Значи все пак не може току-така да ядеш колкото искаш-както казва Дюкан.Пак трябва да си мериш порциите!
Е,ще се постараем да ядем по-малко
Успех момичета,с нови минусчета, напред към нови победи



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: kateluna]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано31.07.08 19:07



oh, кой точно ти е проблема? Моите близки хора знаят например, че съм на режим, а като отидем някъде гледам или салата- със или без сирене, или скарите- шишчета, риба, дроб на скара, пилешки пържолки на скара или карета...., кола лайт, айрян... има богат избор. Пък и в крайна сметка ако влезе в организма ти по невнимание половин лъжица мазнина от някое месо... няма да те отрови- бъди сигурна. Не се тръшкай толкова

. А мляко и млечни.... трябва да ядете. Не е добре за организма само месо и зеленчуци толкова дълго време. Ако ви трябват 5-10 килограма- да. Бързо ще ги свалите, но ако ви трябват като на мен повече килограми да сваляте се въоръжете с търпение и непременно яжте млечни- мляко, извара и сирене, защото здравето не можете да го намерите после. Организна има нужда от много неща, които млякото набавя...
Поздравления за Dorchester! Страхотна видима разлика! Изглеждаш много добре и аз много ти се радвам. След още 2-3 месеца и аз ще ви покажа мои снимки да ви шашна



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Автор abradabra ()
Публикувано01.08.08 11:45



Започвам Дюкан. Начално тегло 66-67

ръст 173.
Цел- всичко между 58-62 ме устройва. Малко ми е нервно как ще издържа и как ще се справя с толкова месо. Разчитам на вашата подкрепа. Закуска 100 грама изплакната скумрия от консерва. Мисля да си сваря дробчета за обяд/вечеря. Сега отивам на плуване.
План за влизане във форма -Дюкан, плуване, антицелулитни масажи и сауна.
Цел: хубава спортна фигура, без отпускане на кожата.Намаляване на целулита Нормализиране на нивото на инсулин както и на ПКЯ/естествено, пия и Диане/.



Тема Re: Дюкан и ресторантинови [re: Dorchester]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано01.08.08 12:51



Скъпа Дори,
честито и от мен!!!
Отдавна не съм се появявала, но има какво да споделя. Момичета вече съм в ТРЕТААААА. След триседмично задържане на 70, вече съм 67 и талията ми падна под 80. Щастлива съм!!!
Милички, ако имате да сваляте под 10 кг. карайте по-лежерно, достатъчно е да минете на нискомаслени режимни храни и два протеинови.
Дори, аз внесох някои "подобрения" в трета и искам да те питам дали не греша. Първите два месеца мисля да не включвам гала вечерите. В трета съм до Нова година. Включвам само плод, свинско филе - 3% масленост, два пъти в седмицата ориз режимен, не включвам варивата, картофите и хляба. Просто не мога да си позволя да разваля това което съм постигнала. От 82 на 67 и талия от 95 на 79 от 8 април до сега.
Продължавам да се чуствам прекрасно, като едно младо момиченце, въпреки напредналата ми възраст. Толкова съжалявам, че Дюки се появи в България толкова късно. Утре в "24 часа" ще има статия за мъж, който е отслабнал със 100 кг., ако ви интересува прочетете я.
Вече ми е мъчно за Ивчето и Рада, които отдавна не са се появявали.
Дорче, много си готина на снимките. Аз страшно съжалявам, че нямам предишни снимки, защото не обичах да се снимам, но ще се поразровя да намеря някоя и евентуално мога да изпратя.
Хайде, успех на новичките и успешно задържане на тези в трета и четвърта.





Тема Re: Дюкан и ресторантинови [re: kopcичka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано01.08.08 13:06



Корсичка, да не би да смяташ цял живот да караш на фаза две и половина? Замисли се, Дюкан досега излъга ли те в нещо? Защо оспорваш правилността на писаното от него, което се касае за трета фаза?

Ех, не ми се иска да бъда критична...

Мисля, че НЯМА да развалиш това, което си постигнала, ако си правиш трета по устав.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: abradabra]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано01.08.08 13:09



Добре дошла в отбора.

Не си измисляй предварително грамажи на порциите, ядеш докато се заситиш! Поне 4 хранения на ден, вкл. сериозна закуска.

Възможно е да усетиш чувство на слабост през първия период, не се учудвай - нормално е - но може да ти попречи на спорта.

Не забравяй млечните и много вода.

Успех.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Дюкан и ресторантинови [re: Dorchester]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано01.08.08 13:22



Ами добре, може би е доста драстично, но въпреки всичко малко ме е страх.
Явно трябва да карам трета по устав, но всеки ден на кантара.
Хайде целувки!!!,





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Авторabradabra (Нерегистриран)
Публикувано01.08.08 19:23



Благодаря. Искрено разчитам на вашата подкрепа ! Аз не си измислям грамажи, ами отчитам какво съм яла, за да може, ако нещо не е като хората,да ми се правят забележки :) Сега си готвя някакви карантии. Иначе досега съм изяла и една пилешка пържола на скара около 200 грама.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh ()
Публикувано01.08.08 20:06



Здравейте и от мен!
Дори, честита годишнина!

Дано и аз да стигна до там! За сега само 5 месеца, ама пък колко успешни 5 месеца - минус 27 кг!!! Е в момента съм зациклила и кантара не е мръднал от 10-ина дни, ама нейсе - рано или късно ще мръдне! Няма къде да иде!
Не можех и да си представя, че ще почна да се харесвам! Не ми се беше случвало много отдавна. В момента даже "дрехите от кашона" са ми големи! Сутринта даже малко си се пофуках пред огледалото, защото успях да се напъхам в едни дънки от преди 20 години, които си ги пазя,защото са новички, истински /от "Кореком"/ и си имат спомени. Та се сетих аз за тези дънки, измъкнах ги от найлончето, в което си отлежаваха от 20 години и реших да ги пробвам. Какво беше изумлението ми, когато не само, че се напъхах в тях, ами и успях да ги закопчая! Вярно, с усилие, ама това не се е случвало от 1988 г.! Е, още няма да мога да ги нося цял ден, нооо и това ще стане! Тъкмо есента ще се фукам с нови, маркови дънки - кеф!!!
На новичките - добре дошли, слушкайте, папкайте и не се отчайвайте! Рано или късно всичко си идва на мястото! Спазвайте стриктно режима и резултатите ще се появят!
Целувки: ваш'та леля!

Редактирано от mecopuh на 01.08.08 20:07.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: mecopuh]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано01.08.08 22:58



ето един линк за рецепти за по-новите



http://www.marudi.org/forum/index.php?showtopic=26



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Автор abradabra ()
Публикувано02.08.08 09:36



закуска: два белтъка и един жълтък
телешко месо с маалко чесън и лук и много подправки
Merkite mi са :
талия : 73
ханш :101
бюст:99-100 <P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от abradabra на 02.08.08 10:08.</EM></FONT></P>

Редактирано от abradabra на 02.08.08 12:54.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: abradabra]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано02.08.08 10:21



В книгата пише, че е хубаво до обяд да приемеш 3-те лъжици овесени трици, така че е по-добре за теб ако свикнеш сутрн да си правиш кис.мляко с трици, или Дюкански палачинки- 3с.л. трици, 1 яйце, 1лъж.кис.мляко и може да сложиш малко сирене. Объркваш го и го печеш на тигана. Слагаш по 1 лъжица от сместта и я разстилаш в тигана. Става супер



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: edna_juli]  
Автор abradabra ()
Публикувано02.08.08 11:31



Аз съм си купила триците , но още не мога да се престраша да ги ям...нещо изглеждат като стърготини. Вкусна ли е палачинката???



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: abradabra]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано02.08.08 13:50



Палачинката е най-вкусното нещо от цялата диета- за мен

А триците са от голямо значение и са задължителни ако искаш наистина да правиш диетата както трябва. Иначе се опорочава идеята. Успех!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: edna_juli]  
Автор abradabra ()
Публикувано02.08.08 14:02



Джули, мога ли да ти задам още въпроси ...имам книгата, но едва от вчер я чета и още не съм изчела всичко както трябва. Та за млечните има ли ограничения? Чета по форумите, че били до 200 мл, но не виждам такова нешо в книгата. Второ безсолното задължително ли е? Трето - знам, че изкуствените подсладители трябва да се избягват и са вредни, но разрешени ли са или не през първа ударна фаза? Става дума ако нещо много закъсам. От няколко часа се чувствам доста отпаднала и ми се спи. Мога ли да пия витамин Ц от ампули? Искам да отида на планина, но не знам как ще събера сили :(



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: abradabra]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано02.08.08 14:37



Ограничи се в млечните до 200 гр. пр.мляко и 800 гр. други- кис.мляко,сирене, извара...Нямаш нужда сега от витамини. Все още си в началото, а и храната, която приемаш не е вредна

. Не знам какво си решила, но предполагам, че ще направиш 5 дни протеинови за 1 фаза, защото нямаш нужда от кой знае колко килограми да сваляш. В началото наистина има стрес на организма. Поне докато разбере и свикне какво му се случва , а и да ти кажа трябва да ограничиш малко големите физически натоварвания. Всъщност и да не искаш- ще ти се наложи , защото по баирите "бензина" свършва по-бързо от нормалното, тъй като нямаш въглехидрати в храната си. Малко по-кротко карай, по по-полегати баити :-). Приемай много вода, а за подсладителите... в краен случай. Аз също ги избягвам, защото не са много полезни, но когато много ми се прияде сладко... съм си взела диетичен шоколад в хладилника и си вземам по 1 блокче, но гледам да е по-рядко все пак. Само когато искам да се погевезя



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: edna_juli]  
Автор abradabra ()
Публикувано02.08.08 19:09



честно казано, не знам дали ще издържа 5 дена.Вижда ми се невъзможно на този етап. Много ми е паднало дали кръвно дали кръвна захар нямам идея ама нещо ми е паднало :)) Вчера мина без проблеми, но днес ми е много зле

Цял ден лежа и се ядосвам, че така ми минава ваканцията, вместо да излизам и да се забавлявам. Пих кафе, при положение, че го бях отказала , пих и диетична кола, въпреки, че май не е позволена в ударната фаза, но си ми е зле. Вярно е, че човек не изпитва глад, но имам чувството, че въглехидратните гладни диети са по-лесни за издържане, поне за мен. Според мен, днес се храних добре, много по-добре от вчера.
Ето ми и менюто, ако не те мързи кажи си мнението . Извинявам се на другите клубарки за спама .
Закуска- 2 белтъка един жълтък
Втора закуска : 1 суп. лъж. трици с вода
Обяд : телешко варено 250 гр, без зеленчуци, но с малко лук и чесън и малко сол.
4 пм :3 белтъка
7 пм: 1 кисело мляко "Култура" / дано да няма нишесте/.
Вода за деня : 3 литра
кафета 2 с малко обезмаслено мляко.
кола лайт 300 грама.
При теб как върви???



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: abradabra]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано02.08.08 21:10



Триците нека са 3 с.л. и в кисело мляко и нека са първа закуска. /Това е само предложение, не задължение./
Телешкото какво е? Кой го е готвил?
В Култура не знам дали има нишесте, но има 3,5% растителни мазнини.
Вечерята къде е?
Като цяло ти е малко храната. Включи извара.
Водата е добре, браво.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: abradabra]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано02.08.08 22:11



Аз мисля, че храната ти е малко. Не брой грамове и хранения по часове - просто си зареди хладилника с режимни храни и хапвай всеки път когато ти се прияде нещо.
Освен това - и в двете менюта, които си посочила имаш чесън - не знам дали си свикнала по принцип с него, но на мен и от много малко чесън ми пада кръвното и ми се приспива, и затова го избягвам.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Baлeнтиция]  
Авторaбpaдaбpa (Нерегистриран)
Публикувано02.08.08 23:08



на мен ми идва доста храната, сигурно защото ми е малко безвкусна, а и не съм й свикнала. Аз си готвих телешкото сама. Съдържа само позволени неща-тоест телешко :)) Какво обезмаслено мляко препоръчвате? За чесъна не съм знаела, че има подобни свойства

Но ще го избягвам. Поначало съм с леко ниско кръвно, а на диета съвсем...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Baлeнтиция]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано02.08.08 23:10



И според мен храната ти е малко. Задължително е 3 лъжици трици. Ти си измисляш май нова диета. Храни се на воля и не се притеснявай, че ще напълнееш. Няма да стане, а на седмицата ще установиш, че въпреки че си се хранила обилно си отслабнала. Бъди сигурна в това! И според мен изключи чесъна засега. Казах ти и аз се чувствах зле първите дни, дори седмица, но после организма се пренастройва и сега..... направо хвърча


Киселото ти мляко трябва да е най-много 2%. За себе си установих че е добре до 2%, а някой карат на по-нискомаслено.
Хапвай на воля, не се бой. Тази диета не е като другите и това му е хобавото. Аз какво?? Добре съм си. Миналата седмица установих, че имам 26 кг. свалени и... сега пълен напред!! Дюкан не лъже



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано03.08.08 08:29



Чета ви от известно време.
А от утре започвам диетата.Мога да пиша нали?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: дaни]  
Авторбpaдaбpa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.08 08:50



хеъ и аз съм в наалото днес ми е ден 3. можем да се подкрепяме:)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: бpaдaбpa]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано03.08.08 09:01



о,ще се радвам.Започвам с пилешко - имам доста ангажименти,затова ще ползвам готови пържоли.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: дaни]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.08 10:57



Здравейте млади и по-млади Дюканки!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Paдa]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.08 11:21



Имам проблем-не мога да пиша!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Paдa]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.08 11:22



Мила Дори,поздрави от все сърце!!!
Корсичка,много ми стана мило на душата,като видях,че се интересуваш къде съм!!!
Ето ме мили дружки-щастлива и окрилена след 10 килца по-малко!
За новичките и протокола:старт на диетата 28 юни,ударна 7 дни-свалени 5,5кг
Втора фаза 5/5.Общо за 37 дни диетка -10 кг по-малко!
Мили момичета спазвайте всичко точно-ще има резултат!Имаше дни ,в които задържах кг,но го очаквах и не се предавам.Исках да сваля 12-15 кг,май оченцето ми става ненаситно и вече искам 15-17 та да съм "кат фиданка" на моите 49г.Няма да пиша откъде стартирах,че ме е срам,ама накрая ще ви призная


Колко е хубаво да сваляш кг и едновременно да си в добра кондиция,самочувствие и здраве!
Забелязах,че като пия повече вода по- бързо свалям и не задържам дълго.Овесените трици вършат чудеса-перисталтиката ми се подобри,разбъркани с малко вода ги поемам най-лесно.Кожата на лицето ми се избистри,обиколките на всичко се смаляват,походката се промени,абе и комшията ме заглежда
Успех на всички и бъдете по-щастливи и от мен даже!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Paдa]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано03.08.08 12:42



Привет и от мен!

Няма нещо ново при мен, но старите ми сланини бавно се топят и вече това се забелязва от приятелите!И веднага те разпознават -"от протеиновота диета ли е ?"Всяка втора жена тайно е започанала и бързите резултати издават добрите намерения.Но страшно съм доволна от интервюто на д-р Дюкан във вчерашния в-к 24 часа!!!Непременно го прочетете!Няма кой знае какви нови моменти в интерпретирането на режима,но все пак е много интересно.Но докторът подчертава да се ядат първо много риби и рибни дарове, после нетлъсти меса ,млечните продукти и зеленчуци-като за внасяне на повече витамини са задължителните-зеле, чушки и домати.И естествено много вода и триците, което си го знаем!С тази диета са отслабнали с 100, 75 ,53 килограма!!!Но най-масово се изполвала за отслабване между 10 и 20 килограма.За тези които знаят добре френски-скоро ще съобщят чрез страниците на в-ка един час в който д-р Дюкан може да отговаря в чат на въпроси за режима.Успех милички!Ако не успеете да намерите вестника, може да ви разкажа допълнително някои интересни неща от интервюто.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Paдa]  
Авторabradabra (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 10:33



ехо здравейте аз почвамднес вече зеленуци, защото ми писна :)) как сте Дюканки??? Рада, браво!!! абе май няма някой да не е доволен от тази диета. Мисля, че наистина е създадена за жени, които поначало ядем по -малко месо и прекаляваме с въглехидратите и от там слабия метаболизъм. Не знам колко кг съм, но на талия и ханш съм минус 1 см. Мисля, че ако Дюкан се съчетае със спорт, ефектът ще е невероятен, заради изобилието от протеин. Много съм ентусиазирана и ме е яд, че не започнах по-рано :)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Paдa]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 11:35



Добре дошла Рада,
Радвам се за постигнатите резултати, твърде добре за толкова малко време.
При мен нещата вървят по-бавно - 15 от осми април. Чуствам се прекрасно, започнах малко спортуване, купих си степерче, пускм си музика и така 15 мин. се забавлявам.
И аз като теб си бях поставила цел 73, но вече съм 67, ако мога да ги задържа ще е супер.
Чакам Ивчето да се включи, при нея нещата вървяха трудно и дано не се е разколебала по време на отпуската.
На всички новички, младички и не толкова - желая успех, ВНИМАНИЕ, за ПОДРАСТВАЩИ режима НЕ Е подходящ.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: abradabra]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 11:41



Абрадабра,
спорта не се препоръчва в първите две фази!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: kopcичka]  
Автор Tan4ety (Усмивка)
Публикувано04.08.08 12:41



Хей здравейте на всички, някой чете ли съботния 24? Пак имаше интервю с Дюкан но нещото което ме учуди е че разказвайки главно за триците той казва "Дори добавих овесените трици и в моя режим в третата фаза, но скоро ще направя подобрения и ще ги включа и във втората...." Много се учудих з-то в книгата си пише да се почнат още от първа.... :) Ако някой е чел и има мнение да каже :) Иначе целуффки от мен и нека хората в трета фаза дане се притесняват аз вече съм почти месец и половина в трета хапвам си всичко позволено като единствено от време на време порпускам варивата ама не нарочно а не се сещам ама това е рядко иначе си ги хапвам по план и кантара не мърдааааааааа :) Много съм щастлива най после успешния режим е налице...:) Поздрави и успешен ден :)





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Tan4ety]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 14:48



Можеби са сбъркали в превода. В скоро време ще излезе книга специално за триците. Аз лично ги взимам от първата фаза, така пише в книгата.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Автор samsara2 (непознат )
Публикувано04.08.08 19:02



Здравейте!
Искам да попитам-аз прочетох книгата на Дюкан,.имам приятелка,която преди година започна да се храни по неговите препоръки и се чувства много добре,освен,че изглежда много добре:)
Но искам да попитам-сега когато е сезона на хубавите плодове-диня,пъпеш.на домати,краставици и т.н. не е ли по-добре,да изчакам септември месец да започна тая диета?
Все пак ,аз поне се нуждая от много плодове и зеленчуци...
А някакви подготвящи дни някой правил ли е-примерно само на плодове или на мляко и мюсли..
Отговорете ми какво мислите,наистина ми е спешно..
До скоро!:)





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: samsara2]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 19:54



Голяма съблазън са плодовете, нали?

Да те успокоя обаче- плодове и догодина ще има, обаче килограмите ти ще си стоят.... а зеленчуци могат да се хапват на воля във втора фаза, така че....Ако си се навила, започвай и не се колебай. За стимул ще си кажа аз пак свалените килограми- 27,5 до тук. Как ти звучат? Достатъчно стимулиращо ли е, за да започнеш веднага?
А пък да ви кажа сега хапнах най-вкусното нещо от както съм почнала та до сега. Направих си пица- за блат си направих 1 палачинка от овесени трици и ленено семе и я запеках в тефл.тиган. После отгоре сложих месо, домати, сирене, чушка и я запеках в парти грила, а като я извадих от там я полях с един сос- кис.мляко с копът и чесън. Направо невероятна вкусотия! Да не му се прияде на някой сега, та да се чудя какво да правя?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: samsara2]  
Автор mecopuh ()
Публикувано04.08.08 20:41



Здравей Самсара2,
Винаги има нещо, поради, което да се отложи започването на диета. Аз поне съм си намирала хиляди извинения - лято е, ще почна наесен; идват празници, ще почна след месец; зима е, ще почна от пролетта и т.н. Подходящото време все не идваше. Докато се усетих, че това не са причини, това са поводи за отлагане!

Ако си решила да почваш, почвай сега, веднага! Плодове ще има и догодина, но ти вече ще си по-слаба и в друга фаза от режима и тогава ще можеш да си хапваш и плодове. Не си само ти тази, която обича плодове, но съм абсолютно сигурна, че не се "нуждаеш" от тях. Просто обичаш да ги ядеш! Аз също обичам плодове - особено в момента, когато е сезона на пъпешите и дините /обожавам ги/. Понякога ми се плаче, но си повтарям това, което казах преди малко - пъпеши и дини ще има и догодина, но тогава аз ще съм по- слаба и ще мога да си хапвам в разумни количества. Така,че ако си решила да почваш - имаш нашата подкрепа, ако ли не не си търси извинения.
За стимул: за 5 месеца свалих от себе си почти 28 кг.
Няма подготвящи дни - преценяваш, решаваш и почваш. Щом си чела книгата, значи си наясно, че ще трябва да се въоръжиш с желание за промяна и инат.
Желая ти успех, каквото и да е решението ти! Дерзай!


Редактирано от mecopuh на 04.08.08 20:44.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: mecopuh]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 21:39



самсара2, значи до тук 2 те подкрепяме, но съм сигурна, че имаш подкрепата на всички ни

Аз лично когато започнах по-често да не подминавам огледалото, а да се оглеждам внмателно в него... започнах да търся начин да отслабна. Мислих, отлагах- ха днес, ха другия месец, ха от 1-во число, ха след онзи празник.... докато не видях резултата в една позната от тази диета. Тогава без колебание- още на другия ден си купих трици и пилешко и започнах. Подкрепям те, ако вземеш решение да започнеш. Сигурна съм, че си силна ! Диетата не изисква кой знае какви усилия, така че не се страхувай! И аз обожавам плодове- всякакви, но още по- ми харесва да се гледам добре изглеждаща. Удоволствието от огледалото е по-голямо от всяко друго



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: edna_juli]  
Автор samsara2 (непознат )
Публикувано04.08.08 23:06



Благодарности!
Започвам от утре..но нямам трици?? от къде се купуват? по нашите магазини няма,аз живея в центъра на СФ...
това с пицата е прекрасна рецепта и вече си я преписах,но мисля първата ми фаза да е 10 дена..
тежат ми тия кг..
може ли някой ден ,особено сега по горещините, да не се яде месо,а само кисело мляко напр...е,знам,обезмаслено...не плодово?
и още един въпрос-аз имам много неприятен корем..какво става като се отслабне с толкова много кг-не увисва ли? все пак съм около 50 -те??:(





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: samsara2]  
Автор Kukita ()
Публикувано05.08.08 10:57



Здрасти на всички! Макар за известно време да отсъствах от клубните разговори, духом си бях тук

. При мен диетата си върви нормално, бавно - бавно килограмите си отиват, а аз продължавам да съм в щастлива слабееща жена. Хм, даже си мисля и да се похваля - напоследък усетих как пак ме заглеждат по улиците . Товаааа .... го бях позабравила какво е, ама ми хареса де.
Искам да поздравя стартиращите с режима - Самсара, Ескада, Абрадабра, добре дошли в нашите редици, желая ви търпение - резултат ще има! При мен нещата вървят по-бавничко, при други по-бързо важното е, че се случват и ни правят по-здрави и по-хубави!
Самсара, трици има във всички магазини за диетични храни. Освен това супермаркетите от големите вериги също ги зареждат - Хит, Кауфланд, Пикадили (ама в Била и Метро няма, а на мен са ми най-удобни). Та затова се запасявам . Ще намериш, само трябва да се поразходиш.
А идеята за 10 дни първа фаза не ми се вижда много добра. Дюкан я препоръчва само под лекарски контрол, и ако килограмите, които трябва да се свалят са мнооооого!. И моите не бяха малко в началото - 30 кг. излишък са си наистина много, но проведох стандартната 5 дневна ударна фаза и в началото свалях много бързо. Не мисля, че има смисъл да се рискува за 1 килограм в повече например.
И само кисело мляко .... ми това си е чисто гладуване. Идеята на режима на Дюкан е да сме нахранени, по малко, но честичко. Не мисля, че без месо, ще се получи - поне риба, извара, белтъци. На моменти ме хваща срам, но едно кисело мляко ме наяжда от закуска до след 2 часа - след това вече ми стържи свирепо и съм глааааадна. И си ям .
И накрая корема - ами за сега за 18 свалени килограма нищо не ми е увиснало, а аз си имах не само корем. По едно време се вяснаха някакви торбички по ръцете ми, но за около месец се прибраха и сега твърдо ги няма. Пък и да поувисне малко - пак е по-добре, отколкото да е голям . Може да започнеш от сега да се мажеш с хидратиращи кремове за тяло, и мисля, че няма да имаш проблем.

Редактирано от Kukita на 05.08.08 11:07.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: samsara2]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 11:02



Здравей Самсарке,
моля те направи си труда да прочетеш тема Отслабвам с Дюкан 12 и 13. Там ще намериш много от отговорите на въпросите, които те интересуват. Ти си около 50, аз съм 54 и друг път е ставало въпрос за възрастта, тя е без значение, освен за подрастващите. Прочети внимателно книгата, не може само на мляко, основно се ядат постни меса, риба, обезмаслена извара и обезмаслено мляко. Пицата можеш да включиш във втора фаза. Няма нужда от подготвителни периоди. Просто започни с ударната фаза, ще останеш много доволна, ако спазваш режима. Трици има в ХИТ в Младост 3, но предполагам, че можеш да намериш и в някой диетичен магазин в центъра.
По отношение на корема, аз имах също ужасен такъв, родила съм две деца над 4 кг. Освен сланинката която се стопи от режима, ползвам и вибриращия колан и резултатите са фантастични. В момента ползвам и въртящ се диск за талията, но това вече в трета фаза. От талия 95 в момента съм 79. Спортуване не се препоръчва в първите две фази. Започвай момиче, не се колебай!!!
Успех на всички
Дюканка в трета с - 15



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: Kukita]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано05.08.08 12:58



Здрасти Кукита, благодаря ти за поздравите :)
Аз още не съм започнала режима, въпреки , че имам огромно желание да го направя.
Причината е, че не знам дали ще мога да се оправя с него , защото не мога да готвя, пък нали всички вие казвате, че най-добре сам да си го приготвяш, защото знаеш , че ще е направено според режима на Дюкан.
Много ми се иска някой да ми помогне със съставянето на примерно меню за първите протеинови дни , които съм намислила да са 7.
Много ще съм благодарна ако някой ми помогне!
Успех на всички в отслабването и разхубавяването! :)
Забравих да попитам нещо, мога ли да започна без да съм чела самата книга на Дюкан, тук инфото достатъчно лими е за да запозна???

Редактирано от escada на 05.08.08 13:00.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: escada]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.08.08 13:21



Вземи си книгата.
Тя ще ти помогне не толкова за теорията, колкото за мотивацията. Да разбереш приципно ЗАЩО и КАК ще отслабнеш с този режим. В мозъка стават едни такива неща: "Аха, ето, значи, какво било... Да, лесно е..." Ние тук можем да помагаме после.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: kopcичka]  
Автор samsara2 (непознат )
Публикувано05.08.08 13:27



Благодаря!
Днес ми е първи ден,сега си пека пилето:)
Купих си и някаква шунка-телешко филе....не знам дали може,но пише ,че е 3%мазнини..за млякото попитах в смисъл един ден да се яде само мляко имайки пред вид жегите,в които си губя апетита и освен нещо водно не мога да погълна нищо друго..ясно ми е,че само на мляко не може да се изкара..
тоя вибриращ колан исках да си го купя,но мойта лекарка ми каза,че от него се хващала някаква болест на вибрациите???поразявала вегетативната нервна система??? та не знам..ето ти си доволна...пиши,ако знаеш още нещо по тоя въпрос..със спорта не съм на ТИ:) така че...другото ми е ясно..ами ще прочета другите теми,които ми препоръчваш,до скоро...
хей,пишете,защото ми е първи ден





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Автор samsara2 (непознат )
Публикувано05.08.08 13:37



Скъпи,приятелки по съдба,
ето каква диета ми предложи един мой познат-лекар...на него му я предписал някакъв лекар-грък,който работел тук в БГ..
какво ще кажете???
Извинявам се,че е на латиница,но просто я копнах от майлл-а си..моля ви пишете мнението си..
оставаща ваша начинаеща Дюканка:))

1. Vsyaka sutrin 1000 mg. Vit. C

2. Sutrin i na obed po 2 tabl. Neurobex.

3. Vseki den po 1 tabl Multitabs

4. Petkratno hranene - malko koli4estvo hrana bez nikakvi mazni svinski mesa, vaob6te bez hlyab i testeni ne6ta... kakvoto se seti6 4e ne e dieti4no ne go yade6. Nikakvi 6okoladi, sladki6i i vaob6te nikakvi kaloriyni bombi. Yade se obezmasleno sirene, domati, krastavici, pile6ka parjola 150 gr, i vaob6te takiva raboti... Ne se propuska nito edno hranene.

5. Predi vsyako hranene se izpivat 2 4a6i topla voda (telesna temperatuda)

6. Spazva6 dietata mnogo striktno i naistina otslabva6 i ne gladuva6. No tryabva da si mnogo uporit i neprekasnato da si koncentriran varhu tova 4e si na dieta i 4e tryabva da ya spazva6 bez da otstapva6 ne yota.

Taka za okolo mesec moje6 da svali6 okolo 8 kg. Sledva6tiyat mesec otnovo mopje6 da svali6 ot6e okolo 8 kg....

Допълвам,че на всеки 10 дена имаш един почивен-ядеш каквото и колкото си искаш-всички толумбички,понички и т.н.:)))
моля ви пишете как ви се вижда това





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: samsara2]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.08.08 14:03



Стига бе,

тука е тема за Дюкан, пък ти.... Понички, туй, онуй...
Аз не смеех да пиша какво ям в трета фаза, да не дразня другите момичета... Сега пък хич не пиша за ядене, че ще ви се завие свят
Избягвайте да споменавате таквиз нережимности, не се знае колко са им здрави ангелите на хората.
А, от мен здрасти, Самсара, извинявай, че пропуснах да те приветствам по-рано.

Посочената диета си е ПЗ на ДЮкан, но не би могло през втория месец да се очакват същите резултати, както през първия. А иначе, 8 килограма за месец са възможни и с Дюкан, но е вероятно да са по-малко.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: Dorchester]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано05.08.08 14:05



ОК разбрано, благодаря Дори.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: samsara2]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 14:09



Извинявай самсарке, но тази "диета" предложена от лекар, който я знае от друг лекар..........., та било то и грък не би ми направила никакво впечатление, а камоли да се захвана да броя колко пъти на ден, по колко чаши и колко време преди ядене......... извинявай, но това е пълен кошмар. Ако искаш да станеш дюканка, купи си книгата и я прочети ВНИМАТЕЛНО. После я прочети още веднъж. Всичко трябва да ти се изясни, и както казва Дюки ще добиеш и мотивация. А на твойта докторка й кажи много здраве. Болестта на вибрацията може да се получи при миньорите след 15 годишен труд с тежките разбиващи машини, които вибрират в ръцете им.
А за поничките и толумбичките забрави!
Извинявай Самсарке ако не е тайна на колко години си?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: kopcичka]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 14:17



О, извинявай Самсарке,
в момента в който пуснах постинга ми щракна, че ти беше казала за годините.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: escada]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано05.08.08 16:45



Както вече ти казаха в отговорите, хубаво е да прочетеш книгата и да я имаш под ръка.
Аз искам само да добавя, че не ти е необходимо конкретно меню - просто зареждаш хладилника с режимни продукти - нискомаслено мляко - прясно и кисело, извара, пилешко месо, Екскуиза 0.1%, желатин /за кремчета

/, подсладител......и почваш да ядеш когато и колкото ти се иска.
Не забравяй водата - колкото повече - толкова повече /както казва Мечо Пух/
Мъжа ми беше изумен от непрекъснатото ми ядене ......сега е изумен от резултата - -13кг/което беше и целта/!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: kopcичka]  
Авторabradabra (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 20:15



абе за триците те не трябва ли даса непременно овесени???? Тук доста мацки пишат за пшенични или просто за трици, но то си пише, че за овесени става дума

Момичета, аз почнах зеленчуците. мисля да правя или 5+5 или 3 белтъци на 5 б+з. При зеленчуците може ли домати"? Все пак те са плод ботанически. Иначе моят опит е, че по тия жеги млекото и белтъци на яйца ме спасяват, защото просот не мога толкова месо. А пилешкото нещо ми е супер гусно и слузесто...не знам защо така Готвя си дробчета, телешко и риба. Заешко позволено ли е? Все пак то е доста постно.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: samsara2]  
Авторabradabra (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 20:18



може може шунка, ама не е много хубаво, защото има разни е-та. Поне аз се опитвам да си готвя сама месото. Но за диетата си може без никакъв проблем! Ям пуешка- тя ми е любимата и е много нискомаслена



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: samsara2]  
Авторabradabra (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 20:20



имаш ограничения на млечните до 800 гр киселомлечни и 200 прясномлечни. Иначе мисля, че може, но не е добре заради метаболизма. Сигурно би се забавял. Аз съ
о не мога много меса по жегите- правя си риба и белтъци на яйца. а месо предимно вечерта и на закуска, когато е по хладно



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: abradabra]  
Автор lodka_v_moreto (новак)
Публикувано05.08.08 21:38



здрасти на всички!! и поздравления за постиженията!


заешко и въобще всякакъв дивеч може, месото им е доста постно. през втора фаза бях купила един заек, замразен от "пикадили" и го опекох във фолио, стана много вкусно, от домашните животни едвам се вредих.
така че може заешко. целувки на всички и пожелания за мн победи!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: kopcичka]  
Авторsmasara2 (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 22:20



ОК..просто питах за тaя диета ,а не я предлагам като алтернатива на Дюкан..
книгата изчетох и си подчертах основни за мен неща,днес прекарах добре първия си ден:))) но наистина никъде не видях,че кис.мляко е ограничено до 800 гр.???
а за вибриращия колан..ОК..и аз ще си го купя...утре начевам втори ден и нямам търпение да се кача на кантара:)
Със здраве!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: smasara2]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.08.08 09:42



Ограничението на млечните е "копирано" от един френски дюкански форум, където лично Дюкан беше писал... Аз това ограничение не го приемам изцяло, ама не мога да обясня защо.


Триците, дори и в зелената книга, в рецептата за палчинката, са две л. овесени и една л. пшенични, няма какво да му разсъждаваме.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Авторsamsara2 (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 12:52



Уаааааауууууууу!!!
Първи ден с Дюкан-2 кг по-малко:)))
само не разбрах защо след обеда( печено от мен пиле обезкостено без кожа и крила,само с подправка за пиле) и малко кис.мляко,вечерята същото + кис.мляко с извара като сос към месото и много много вода-МОЖЕ БИ И НАД 3 Л. -беше ми лошо на стомаха,особено вечерта,много много лошо???сутринта ми нямаше нищо,във WC-всичко нормално..
дали е нормално да ми е толкова лошо в началото?
но пък резултата е страхотен..
пишете ,ако някой се е чувствал като мен??



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: samsara2]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.08.08 14:01



Неразположенията са нещо нормално в първите дни - обикновено до третия. Честит старт!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: Dorchester]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.08.08 15:25



Момичета, искате ли да спретнем таблица от типа "Кои сме ние?"

Бих могла да вместя още няколко реда в заглавния постинг: с никове, стартови дати, стартови килограми, настоящи килограми, разлика. Кажете си мнението и ако има достатъчно желаещи, ще събирам данни.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Автор show_me_love (Fairy.)
Публикувано06.08.08 15:29



Момичета, аз пак да се оплача...

От около седмица нещо кантарът пак показва нагоре...не съм прегрешавала, не съм пред цикъл...
започнах на 7.05. и целта ми беше да сваля 5 кг...от 52 да стана 47, като предполагам, в трета фаза ще кача едно килце до 48....
и допреди седмица бях стигнала до 48.5, но от няколко дни кантарът пак показва 50...
адски странно ми е, пия по 2.5 литра вода на ден, не ми се вярва да задържам вода...
единственото ми обяснение, е че преди месец приключих едно лечение с Дуфастон(който съдържа основно прогестерон), защото имах много болезнен цикъл и този месец, когато трябваше да ми дойде, имах само зацапване за 2-3 дни, та евентуално дали би могло от хормоналния дисбаланс да съм качила...

и изобщо...някакви идеи за причина и случвало ли се е на някоя от вас подобно нещо?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: show_me_love]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.08.08 15:47



Хич не знам как да помогна... Килограмите ти са толкова мъничко... Не се водят май по същата логика, както при 60-70-80 килограмовите хора...



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: show_me_love]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано06.08.08 15:48



Ако не ти е дошло този месец иди на лекар!
При голяма редукция на телго или при неразумна такава е възможно спиране на цикъла.
И да - има хормонално раздвижване някакво, може и тест за бременност да си направиш.



Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: Dorchester]  
Автор Tan4ety (Усмивка)
Публикувано06.08.08 18:08



Дори аз съм твърдо "ЗА" за таблицата.... така ще е по-лесно на всички а и няма да ни се налага да се питаме постоянно за данни... и за новодошлите ще е голям стимул да виждат всички резултати изведени... :) Сигурна съм че и другите ще са за но все пак да си кажат а не да мълчат... Хаиде старите дружки и новодошлите кавайте си мнението :)
Целуффки на всички и ползотворна вечер





Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: Tan4ety]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 20:45



И от мен има едно голямо "ЗА"

Няма лошо новите да виждат какво им се случва на килограмите с тази диета



Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: edna_juli]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 20:47



Само да не натежи много таблицата от килограмите, та да се срути ??





Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 22:02



Здравейте . Аз също съм ЗА таблицата. Много е мотивиращо и предполагам ще е такова и за колебаещите се. Режима е страхотен,много лесен и много резултатен. И най-хубавото е ,че се запазва постигнатото. Много съм щастлива ,че открих Дюкан и вас.



Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: caни]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано06.08.08 23:37



Е, хайде - правете таблицата-нали затова сме всички тук- да се подкрепяме и обсъждаме проблемите си по спазването на режима.И свалянето на всеки грам на "посестримата дюканка"ще бъде стимул за всички нас-защото всеки сваля, независимо колко и как,нали?Така всички ще сме ориентирани в дюканската обстановка!Да не сме в женска баня?

Много сме свенливи,нещо!Ето моите данни за таблицата:Четете и се учете:На 62 години съм-златна възраст,свободна и красива но дебела!!!На режим от 27 юни-със 112 кг.живо теглосега съм 103 килограма,т.е.с минус 9 килограма за 1 месец и 10 дни!!!мисля, че ако не ми сложите отличен поне четворка заслужавам!!!Още повече,че тук във форума съм с най-голям "житейски стаж "и застарели сланини!Според калкулатора на Дюкан за мен идеалното тегло е 75 килограма.Не смея да се надявам на толкова.Карам напред и докъдето стигна.Не съм смятала за колко месеца мога да постигна това тегло,за да не се разколебая,"но колкото повече ,толкова повече"Но съм се амбицирала да ви бия всичките млади дюканка!!!



Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: kateluna]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 23:50



Хайде и аз в женската баня

. Записвайте, че няма да повтарям Запознах на 07.03 с тегло 123кг. Как звучи само!!!!! Сега- вече 5 месеца по-късно съм свалила 27.5 кг и съм 95.5 кг. По таблицата на Дюкан оптималното ми тегло е 80 кг., т.е трябва да сваля още 15-16, което си е напълно реално за мен. И сега вече изглеждам добре, а след още 15-16 бих изглеждала още по-добре, защото съм достатъчно висока . На 43 години съм още 5 дена . Другия месец ще включа и снимки- за насърчение



Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: edna_juli]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано07.08.08 00:23



Оле, браво edna_juli!!!

Много си смъкнала !!!Ти си нашата отличничка!!!Аз ако мога да смъкна поне 20 килограма...Незнам как бих се чувствала?Навярно както казват: "на седмото небе!"...и Дръж се земьо...Понякога откачам защото по време на П бавно отслабвам , а после на ПЗ в първия ден даже качвам един килиграм, защото ям домати като безумна, после задържам и пак на П почвам бавно да свалям!Не зная дали това е нормално, но като чета другите ...Е, те са млади и имат малко килца да свалят!!Абе аз не съм в ред!Ако бях в ред нямаше да кача толкова с годините макар и постепенно!!!Но сега трябва да се вкарам в релсите и старите дрешки!!!Има ли други желаещи за женската баня?Чакаме ви!



Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: kateluna]  
Автор Bewitch ()
Публикувано07.08.08 10:04



Пльок и аз в женската баня... в цялата си прелест /само да не изплискам водата

/
За таблицата - 35 години, 176см, старт на 15,05 от 82кг , до момента -12.
Доктора казва още само един, аз съм си дала два, т.е. очакван резултат 68кг.
Успех на всички.
Специално за Корсичка - мамче, ти си ми стимула, да знаеш, тебе гоня
Май сме с еднаква височина, само в годините е разликата и в ината - признавам те!!!!



Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: Bewitch]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано07.08.08 10:19



Започвам със създаването на таблицата. Първо ще я видите в един примерен вариант, ще обмислим и после ще я прикача в старта на следващата тема.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: Bewitch]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 10:39



Ха и аз да се включа значи започнах на 30.05 със старт 90 (бях свалила 5 с един друг режим ) сега съм 77.400. Целта ми е 59.300. Дюкан ми казва 62 та демек 59 втора фаза и да влизам в трета да кача до 62. Иначе почнах с 95 и сега съм точно 18 кила по лека демек на половината. Хайде целувам Ви много.





Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: kateluna]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 10:45



Хей Кателунке,
поздравявам те за младия дух!!! Хоп и аз в женската баня......
На 54 год. започнах режима на 8 април от 82 кг. ръст 164 см. Според калкулатора трябва да съм 71. В момента съм в трета и варирам от 67 до 68,200. Все ми се струва, че малко избързах с трета, или можеби това е оптималното ми тегло.
Чуствам се прекрасно, но бих искала да ги стопирам на 67
хайде следващата!!





Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: дaни]  
Авторйoжзoфжoъroa (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 10:50



Каква е тази таблица на Дюкан? Освен ръста и евентуално възрастта взема ли предвид нещо друго?



Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: дaни]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 10:53



Ама съм застреляна да добава 27 лазарника съм ги навъртяла.





Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: Bewitch]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 10:54



Скъпа Bewitch,
Почти са ни еднакви мерките, но съм по-ниска, а ината ми е голям защото съм овен, което не съм решила, него не съм постигнала.
Радвам се, че ти служа за пример.





Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: Dorchester]  
Автор Teя (въздушна)
Публикувано07.08.08 11:00



Дори, чудесно ти е хрумването, и аз съм твърдо ЗА!!! Определено една таблица ще бъде голямо улеснение и стимул за всички нас. Лично аз сигурно ще вися непрекъснато в нея, за да сравнявам и да се опитвам да догонвам лидерките

. А ето и моите данни: Години - 54 , старт - 1 март - 93 кг, към днешна дата - минус 13 кг , оптимално тегло - 72 кг, състояние - повишено самочувствие, виталитет, мобилност, почти отлични медицински показатели. Всичко е СУПЕР - наистина това е нашият режим!!!
С нетърпение ще очакваме табличката, така да знаеш .

ОБИЧАМ ВИ!!!

"Живей за удоволствие, защото си създаден от удоволствие..."

Тема Само дето питахнови [re: йoжзoфжoъroa]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано07.08.08 11:05



Намерих я с Гугъл. Благодаря на превода в пудриера.ком.

Обаче малко странна таблица. Слага килата в зависимост от минимално и максимално достиганото тегло - айде, това как да е, макар че не съм много съгласна, защото тези неща зависят от мързела и апетита, не само от телосложение и т.н. - и от желаното. Проверих. Като намаля желаното тегло, се намалява и препоръчваното.
Ми добре, де, аз ако съм висока 1,70 примерно, може да съм някаква маниачка и да искам да тежа не повече от 40 кг. или пък да искам да тежа 60 примерно. И от това ще ми зависи нормалното тегло?

Не критикувам диетата, а калкулатора - диетата очевидно работи, не се и очаква друго, като всяка високобелтъчна диета.



Тема Re: Само дето питахнови [re: Mиpa_M]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано07.08.08 11:26



Мира, нещо не си разбрала, слънце.

Ето такава е табличката в стартов вариант, сега ще допиша Корсичка и Тея и годините на Дани. Всичко е в азбучен ред, да няма тън-мън. За височината няма място обаче/





-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Само дето питахнови [re: Dorchester]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано07.08.08 11:32



Ей сега по-актуално, казвайте за поправки:





-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Аз не питах за тази таблицанови [re: Dorchester]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано07.08.08 11:33



А за таблицата на самия Дюкан, калкулатор или каквото е там, за която се спомена. За таблицата от този сайт -

.

Тази е ясна. Успех!

Редактирано от Mиpa_M на 07.08.08 11:41.



Тема Re: Аз не питах за тази таблицанови [re: Mиpa_M]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано07.08.08 11:39



Онуй се казва "калкулатор на Дюкан".



Момичета, предпочитам да ми пращате лични бележки за необходимите промени. За съжаление, това е възможно само за регистрирани потребители. Е, разбира се, споделяме и в темата!
Тези, които нямат регистрация, могат да продължат да пишат без да се регват, а да си дават промените направо в мненията. Обаче, ако пропусна, няма да ми се сърдите, нали?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: show_me_love]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано07.08.08 11:49



здравей......и аз имах същите проблеми с цикъла(вече 4 месец съм на Дюки)....закъсняваше ми с повече от 20 дни и беше мноооого болезнен , ама вс си дойде на мястото.... и вече ми е почти редовен(с 1-2 дни само)....сега и с тези -20кг съм добре......





Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ()
Публикувано07.08.08 11:55



Здравейте всички отново! За малко отсъствах, и виждам, че Дорчето има прекрасна идея, която подкрепям горещо. Включвам се на момента и за статистиката давам следните данни:
Години - 39, ръст - 163, начало на режима - 23.03.2008 при стартово тегло 90 кг. , желано тегло - 60 кг. Към момента (07.08.2008) теглото ми е 71 кг. (т.е. свалени 19).
Дорче, ще ти ги изпратя и на лични - тук ги вписвам за публиката

.



Тема Re: ТАБЛИЦА?нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 12:25



И аз в банята.
На 46 години. Начало 31-05-08г 85,5кг днес 74 кг По калкулатора оптимално тегло 70. Да ги достигна пък ще видим. Аз имам друга идея ,но май тези са килограмите които най- лесно се задържат. Ама ще го мисля после. Дотогава още мнения ще понатрупам.



Тема Re: Само дето питахнови [re: Dorchester]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 12:27



Дори, перфектна е. Ама идеята ти е върхаааааа.

Всичко си е точно при мен. До йота. Благодаря от все сърце.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Авторsamsara2 (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 13:07



ОК...търпя си го лошото:(
вчера за вечеря -яйца по панагюрски...от първата хапка и ми стана толкова лошо,че насила го изядох..
по-добре ми е да си гладувам с водичка??
и на всичко отгоре тая сутрин и грам не съм мруднала.,дори като че ли 1/2 кг отгоре???
дайте някакво обяснение,защото аз си нямам...само прелиствам книгата и нищо не намирам за моя случай-в първа фаза..там не пише ,че кг зациклят както във втора фаза и т.н.??


пишете???



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: samsara2]  
Автор Kukita ()
Публикувано07.08.08 13:22



Здрасти, Самсара!
Лично аз също не се чувствам добре от яйца вечер. Опитай с нещо по-леко - например немазна риба на скара (горщо препоръчвам тилапия - идеална е за грил-тиган) или печени пилешки гърди. А що се отнася до килограмите - нали вчера докладава -2? Аз пък не помня някъде в книгата Дюкан да е казал, че през ударна фаза всеки ден трябва да има минуси. Успокой се, дай няколко дни на организма си и отчитай след няколко дни. Ще има промяна!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: samsara2]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 13:44



За да те успокоя мило момиче ще ти кажа моя опит надявам се да е полезен. Взех се в ръце на 12.05. Започнах режим, който си бях комбинирала от няколко режима, със спорт и много ходене пеша. Тежах завидните 95 кг, дефакто много здраво стъпила на земята българка. На 29.05 бях 90 килограма и бях обнадеждена. Четях всеки ден дюканките и много им се радвах. И така се реших на 30.05 влязох в първа фаза, от която след 5 дни бях едва -1 кг. Но минах във втора аз съм леко инат така че ;). Лека полека нещата тръгнаха свялх задържах свалях задържах и ето ме сега днес е 7.08 аз тежа 77.400. ям като прасе

(само режимности разбира се ), тъпча се с много вода (просто ми се пие), а хората ме гледат и цъкат с език. Онзи ден си купих потник размер М. е амбицирам се оше повече. А иначе и на мен ми беше леко лошо в началото. Нямах сила нямах енергия, а работата ми е на ръковдна длъжност, но издържах. Сега имам енeргията на 6 годишна и се чувставам жестоко. Така че не се отказвай, ще отмине това и ще видиш колко подобре ще става. Ще цитирам една съфорумка: е неможе да сmе били дебели 5-10-15 години и да отслабнем за 3 дни. Успех.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: дaни]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано07.08.08 13:49



Ето я новата тема:



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.