Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:35 25.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: samsara2]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 19:54



Голяма съблазън са плодовете, нали?

Да те успокоя обаче- плодове и догодина ще има, обаче килограмите ти ще си стоят.... а зеленчуци могат да се хапват на воля във втора фаза, така че....Ако си се навила, започвай и не се колебай. За стимул ще си кажа аз пак свалените килограми- 27,5 до тук. Как ти звучат? Достатъчно стимулиращо ли е, за да започнеш веднага?
А пък да ви кажа сега хапнах най-вкусното нещо от както съм почнала та до сега. Направих си пица- за блат си направих 1 палачинка от овесени трици и ленено семе и я запеках в тефл.тиган. После отгоре сложих месо, домати, сирене, чушка и я запеках в парти грила, а като я извадих от там я полях с един сос- кис.мляко с копът и чесън. Направо невероятна вкусотия! Да не му се прияде на някой сега, та да се чудя какво да правя?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: samsara2]  
Автор mecopuh ()
Публикувано04.08.08 20:41



Здравей Самсара2,
Винаги има нещо, поради, което да се отложи започването на диета. Аз поне съм си намирала хиляди извинения - лято е, ще почна наесен; идват празници, ще почна след месец; зима е, ще почна от пролетта и т.н. Подходящото време все не идваше. Докато се усетих, че това не са причини, това са поводи за отлагане!

Ако си решила да почваш, почвай сега, веднага! Плодове ще има и догодина, но ти вече ще си по-слаба и в друга фаза от режима и тогава ще можеш да си хапваш и плодове. Не си само ти тази, която обича плодове, но съм абсолютно сигурна, че не се "нуждаеш" от тях. Просто обичаш да ги ядеш! Аз също обичам плодове - особено в момента, когато е сезона на пъпешите и дините /обожавам ги/. Понякога ми се плаче, но си повтарям това, което казах преди малко - пъпеши и дини ще има и догодина, но тогава аз ще съм по- слаба и ще мога да си хапвам в разумни количества. Така,че ако си решила да почваш - имаш нашата подкрепа, ако ли не не си търси извинения.
За стимул: за 5 месеца свалих от себе си почти 28 кг.
Няма подготвящи дни - преценяваш, решаваш и почваш. Щом си чела книгата, значи си наясно, че ще трябва да се въоръжиш с желание за промяна и инат.
Желая ти успех, каквото и да е решението ти! Дерзай!


Редактирано от mecopuh на 04.08.08 20:44.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: mecopuh]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 21:39



самсара2, значи до тук 2 те подкрепяме, но съм сигурна, че имаш подкрепата на всички ни

Аз лично когато започнах по-често да не подминавам огледалото, а да се оглеждам внмателно в него... започнах да търся начин да отслабна. Мислих, отлагах- ха днес, ха другия месец, ха от 1-во число, ха след онзи празник.... докато не видях резултата в една позната от тази диета. Тогава без колебание- още на другия ден си купих трици и пилешко и започнах. Подкрепям те, ако вземеш решение да започнеш. Сигурна съм, че си силна ! Диетата не изисква кой знае какви усилия, така че не се страхувай! И аз обожавам плодове- всякакви, но още по- ми харесва да се гледам добре изглеждаща. Удоволствието от огледалото е по-голямо от всяко друго



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: edna_juli]  
Автор samsara2 (непознат )
Публикувано04.08.08 23:06



Благодарности!
Започвам от утре..но нямам трици?? от къде се купуват? по нашите магазини няма,аз живея в центъра на СФ...
това с пицата е прекрасна рецепта и вече си я преписах,но мисля първата ми фаза да е 10 дена..
тежат ми тия кг..
може ли някой ден ,особено сега по горещините, да не се яде месо,а само кисело мляко напр...е,знам,обезмаслено...не плодово?
и още един въпрос-аз имам много неприятен корем..какво става като се отслабне с толкова много кг-не увисва ли? все пак съм около 50 -те??:(





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: samsara2]  
Автор Kukita ()
Публикувано05.08.08 10:57



Здрасти на всички! Макар за известно време да отсъствах от клубните разговори, духом си бях тук

. При мен диетата си върви нормално, бавно - бавно килограмите си отиват, а аз продължавам да съм в щастлива слабееща жена. Хм, даже си мисля и да се похваля - напоследък усетих как пак ме заглеждат по улиците . Товаааа .... го бях позабравила какво е, ама ми хареса де.
Искам да поздравя стартиращите с режима - Самсара, Ескада, Абрадабра, добре дошли в нашите редици, желая ви търпение - резултат ще има! При мен нещата вървят по-бавничко, при други по-бързо важното е, че се случват и ни правят по-здрави и по-хубави!
Самсара, трици има във всички магазини за диетични храни. Освен това супермаркетите от големите вериги също ги зареждат - Хит, Кауфланд, Пикадили (ама в Била и Метро няма, а на мен са ми най-удобни). Та затова се запасявам . Ще намериш, само трябва да се поразходиш.
А идеята за 10 дни първа фаза не ми се вижда много добра. Дюкан я препоръчва само под лекарски контрол, и ако килограмите, които трябва да се свалят са мнооооого!. И моите не бяха малко в началото - 30 кг. излишък са си наистина много, но проведох стандартната 5 дневна ударна фаза и в началото свалях много бързо. Не мисля, че има смисъл да се рискува за 1 килограм в повече например.
И само кисело мляко .... ми това си е чисто гладуване. Идеята на режима на Дюкан е да сме нахранени, по малко, но честичко. Не мисля, че без месо, ще се получи - поне риба, извара, белтъци. На моменти ме хваща срам, но едно кисело мляко ме наяжда от закуска до след 2 часа - след това вече ми стържи свирепо и съм глааааадна. И си ям .
И накрая корема - ами за сега за 18 свалени килограма нищо не ми е увиснало, а аз си имах не само корем. По едно време се вяснаха някакви торбички по ръцете ми, но за около месец се прибраха и сега твърдо ги няма. Пък и да поувисне малко - пак е по-добре, отколкото да е голям . Може да започнеш от сега да се мажеш с хидратиращи кремове за тяло, и мисля, че няма да имаш проблем.

Редактирано от Kukita на 05.08.08 11:07.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: samsara2]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 11:02



Здравей Самсарке,
моля те направи си труда да прочетеш тема Отслабвам с Дюкан 12 и 13. Там ще намериш много от отговорите на въпросите, които те интересуват. Ти си около 50, аз съм 54 и друг път е ставало въпрос за възрастта, тя е без значение, освен за подрастващите. Прочети внимателно книгата, не може само на мляко, основно се ядат постни меса, риба, обезмаслена извара и обезмаслено мляко. Пицата можеш да включиш във втора фаза. Няма нужда от подготвителни периоди. Просто започни с ударната фаза, ще останеш много доволна, ако спазваш режима. Трици има в ХИТ в Младост 3, но предполагам, че можеш да намериш и в някой диетичен магазин в центъра.
По отношение на корема, аз имах също ужасен такъв, родила съм две деца над 4 кг. Освен сланинката която се стопи от режима, ползвам и вибриращия колан и резултатите са фантастични. В момента ползвам и въртящ се диск за талията, но това вече в трета фаза. От талия 95 в момента съм 79. Спортуване не се препоръчва в първите две фази. Започвай момиче, не се колебай!!!
Успех на всички
Дюканка в трета с - 15



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: Kukita]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано05.08.08 12:58



Здрасти Кукита, благодаря ти за поздравите :)
Аз още не съм започнала режима, въпреки , че имам огромно желание да го направя.
Причината е, че не знам дали ще мога да се оправя с него , защото не мога да готвя, пък нали всички вие казвате, че най-добре сам да си го приготвяш, защото знаеш , че ще е направено според режима на Дюкан.
Много ми се иска някой да ми помогне със съставянето на примерно меню за първите протеинови дни , които съм намислила да са 7.
Много ще съм благодарна ако някой ми помогне!
Успех на всички в отслабването и разхубавяването! :)
Забравих да попитам нещо, мога ли да започна без да съм чела самата книга на Дюкан, тук инфото достатъчно лими е за да запозна???

Редактирано от escada на 05.08.08 13:00.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: escada]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.08.08 13:21



Вземи си книгата.
Тя ще ти помогне не толкова за теорията, колкото за мотивацията. Да разбереш приципно ЗАЩО и КАК ще отслабнеш с този режим. В мозъка стават едни такива неща: "Аха, ето, значи, какво било... Да, лесно е..." Ние тук можем да помагаме после.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14/до Самсара2/нови [re: kopcичka]  
Автор samsara2 (непознат )
Публикувано05.08.08 13:27



Благодаря!
Днес ми е първи ден,сега си пека пилето:)
Купих си и някаква шунка-телешко филе....не знам дали може,но пише ,че е 3%мазнини..за млякото попитах в смисъл един ден да се яде само мляко имайки пред вид жегите,в които си губя апетита и освен нещо водно не мога да погълна нищо друго..ясно ми е,че само на мляко не може да се изкара..
тоя вибриращ колан исках да си го купя,но мойта лекарка ми каза,че от него се хващала някаква болест на вибрациите???поразявала вегетативната нервна система??? та не знам..ето ти си доволна...пиши,ако знаеш още нещо по тоя въпрос..със спорта не съм на ТИ:) така че...другото ми е ясно..ами ще прочета другите теми,които ми препоръчваш,до скоро...
хей,пишете,защото ми е първи ден





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 14нови [re: Dorchester]  
Автор samsara2 (непознат )
Публикувано05.08.08 13:37



Скъпи,приятелки по съдба,
ето каква диета ми предложи един мой познат-лекар...на него му я предписал някакъв лекар-грък,който работел тук в БГ..
какво ще кажете???
Извинявам се,че е на латиница,но просто я копнах от майлл-а си..моля ви пишете мнението си..
оставаща ваша начинаеща Дюканка:))

1. Vsyaka sutrin 1000 mg. Vit. C

2. Sutrin i na obed po 2 tabl. Neurobex.

3. Vseki den po 1 tabl Multitabs

4. Petkratno hranene - malko koli4estvo hrana bez nikakvi mazni svinski mesa, vaob6te bez hlyab i testeni ne6ta... kakvoto se seti6 4e ne e dieti4no ne go yade6. Nikakvi 6okoladi, sladki6i i vaob6te nikakvi kaloriyni bombi. Yade se obezmasleno sirene, domati, krastavici, pile6ka parjola 150 gr, i vaob6te takiva raboti... Ne se propuska nito edno hranene.

5. Predi vsyako hranene se izpivat 2 4a6i topla voda (telesna temperatuda)

6. Spazva6 dietata mnogo striktno i naistina otslabva6 i ne gladuva6. No tryabva da si mnogo uporit i neprekasnato da si koncentriran varhu tova 4e si na dieta i 4e tryabva da ya spazva6 bez da otstapva6 ne yota.

Taka za okolo mesec moje6 da svali6 okolo 8 kg. Sledva6tiyat mesec otnovo mopje6 da svali6 ot6e okolo 8 kg....

Допълвам,че на всеки 10 дена имаш един почивен-ядеш каквото и колкото си искаш-всички толумбички,понички и т.н.:)))
моля ви пишете как ви се вижда това






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.