Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 06.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема На 43 съм, тежа 75 при 168 ръстнови  
АвторCъни (Нерегистриран)
Публикувано03.05.08 18:10



Кажете режим, диета.
Въобще нека тука да обсъдим начинът за отслабване на жените след 40. Как?Спорт?Масажи?Диета- каква?Какво мислите за доктор Емилова - мисля да се запиша за 20 дни, но ме е страх - ако някой знае или има опит, много ще съм благодарна да каже
Аз цял живот бях слаба до 38, от там лека - полека докато кантарът хлопна 75, не се бях мерила една година и от 65 ( не че е малко 65, но виждам, че съм се метнала на 75)



Тема Re: На 43 съм, тежа 75 при 168 ръстнови [re: Cъни]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано03.05.08 22:19



Да, бих ти препоръчала Емилова - няма абсолютно нищо страшно. Виж темата ми "1 април - лечебен глад", там споделям резултати. При Емилова не съм била, но преди години за пръв път гладувах по нейната схема и имаше ефект - започнах при подобно на твоето съотношение (160/65 кг), отслабнах до 56 и никога не се върнах до предишните килограми, макар далеч да не спазвах режима. Сега резултатът беше отново минус 9 кг, гладуването мина много по-лесно, както и продължаването на режима. Много е важно да не се връщаш към предишния начин на живот, да започнеш да живееш здравословно. Мисля, че ако някоя диета би ти помогнала да отслабнеш и запазиш резултата, това е тази на Емилова.
На 34 съм.



Тема Re: На 43 съм, тежа 75 при 168 ръстнови [re: Cъни]  
Автор albi55 (непознат)
Публикувано04.05.08 10:37



Долу-горе на Вашата възраст и аз започнах да надбавям килца - по малко, по малко и станаха 86 кг при ръст 166см. Появи се високо кръвно, не ми се мърдаше, постоянно ми беше лошо, с нервите не бях добре. Докато не отидах сама да си направя изследвания, които GP - то ми отказваше. Оказа се, че лошият ми холестерол е 7 пъти над нормата. Новото GP ме изпрати при кардиолог, гастроентеролог и ендокринолог, но те не намериха нищо, което в начина ми на живот да е провокирало това нарастване на холестерола. Новата ми лекарка тогава ми наложи диета, която спазвам и досега - вече близо 4 години. Но не му казвам диета, а здравословно хранене. Не ям никакви млечни храни /сирене, кашкавал, прясно и кисело мляко, сметана/, яйца, пържено, месо, захар и захарни изделия, ядки от рода на лешници, фъстъци и т.п., банани, грозде, какао. Ям само плодове /без горните/, зеленчуци, пиле и риба - варени или печени. Лекарката ми каза да не отслабвам повече от 2 кг на месец. Когато започнах да се храня така ми беше трудно в началото, но след седмица-две всичко си дойде на мястото и без усилие отслабвах с по 2 кг на месец. За 11 месеца свалих 22 кг. А, забравих да напиша, че можете да ядете хляб колкото ви се иска - само да е типов. Станах 65 кг. И се чувствам отлично. Работя на две места, карам всеки ден колело, а съм вече на 55 г.. Много ми помогна и йогата, с която започнах да се занимавам ва шега. Сега като минат 10 дне да не правя йога и започвам да се чувствам недобре. Описвам Ви всичко това, тъй като на тази възраст при жените започват да се проявят проблемите с настъпващата критическа възраст. Задължително е напълняването, но не тряьбва да се допуска да става многокилиграмово - това ще Ви отведе до много здравни проблеми в близко бъдеще. Не яжте нищо, което е затворено в пакет и четете отзад какво пише на опаковките - да няма гореизброените неща. Все пак всеки организъм е различен и можете сами да определите какво не трябва да ядете. Лишете се от вредните за вас храни и всичко ще е наред. Ако сте кръвна група В, можете спокойно да спазвате моя режим.



Тема Re: На 43 съм, тежа 75 при 168 ръстнови [re: albi55]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано04.05.08 11:31



Съгласна съм с диетата на плодове, зеленчуци, риба и пиле, но според мен не бива да се изключват семената, ядките и които и да е плодове - всички съдържат много минерали като магнезий и калий, семената - и полезни мазнини, гроздето - естествен антиоксидант. Просто трябва да се внимава в количествата - както със споменатия от Вас хляб.



Тема Re: На 43 съм, тежа 75 при 168 ръстнови [re: insightflow]  
Авторcъщaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 20:50



Много ти благодаря



Тема Re: На 43 съм, тежа 75 при 168 ръст [re: albi55]  
АвторCъни (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 20:54



Аз съм кръвна група А+, имам книгата за хранене според кръвната група.
Ще опитам. Трудното е , че съпругът ми е 0, те са месоядци, а А+ вегетарианци. Опитвам се напоследък да си обръщам повече внимание, но забелязвам, че далеч не свалям кг както някога. А доста по-трудно.



Тема Re: На 43 съм, тежа 75 при 168 ръстнови [re: insightflow]  
АвторCъни (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 20:57



Ще опитам една такава диета, а ако мога ще си запиша един престой при доктор Емилова и ще разказвам после.
Засега макар и леко да се ограничавам и да правя разходки все съм 75.



Тема Re: На 43 съм, тежа 75 при 168 ръстнови [re: Cъни]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано16.05.08 00:31



Според мен би било добре да започнеш диетуването с Емилова - ако можеш да си позволиш престоя, не се колебай. Отслабването с повече от 5 кг за седмица, усещането за пречистване, приливът на енергия, движението и усвояването на принципите на здравословното хранене дават голям стимул за по-нататъшни усилия. Сваляйки 8-9 килограма за двайсет дни, ще добиеш съвсем друго самочувствие и оттам нататък ще е въпрос на доизкусуряване. И...няма от какво да се опасяваш - лесно е! В интерес на истината, плодовете са най-лесната част - трудната е балансираното и ограничено по количество хранене след това, както и да запазиш навика за физическо натоварване.
Успех и ще чакаме вести.




Редактирано от insightflow на 16.05.08 00:43.



Тема Re: На 43 съм, тежа 75 при 168 ръстнови [re: Cъни]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано16.05.08 00:37



Хм, и аз съм А+. Цял живот ме е влечало към месото (а не към сладкото, например), но е твърде вероятно да е имало елемент на пристрастяване към месо и да съм вървяла против себе си.
Колкото до съпруга ти - майка ми направи едно гладуване с мен преди години и оттогава е желязна. Готви на баща ми и брат ми какво ли не, а за себе си - отделно.



Тема Re: На 43 съм, тежа 75 при 168 ръстнови [re: Cъни]  
Автор вeceлyшka (novice)
Публикувано19.05.08 13:56



Мисля, че трябва да се избягват всякакви диети. Самата дума диета е депресираща. Имаш нужда да смъкнеш само няколко килограма, не влизай в пагубната спирала на диетите. Достатъчно е вечер да хапваш леко, само салата, ако можеш, или някаква паста със задушени зеленчуци, да намалиш сладкото, ако го обичаш, и газираното. За няколко месеца неусетно ще свалиш килограми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.